DaMiAn914

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

Polecane posty

mirasek    13

Zetor to troche inna klasa, jest lżejszy, ze zwykłą skrzynia prędkośc podobna, fakt, ma wspomaganie ale Ursus ma orbitrol... Napewno jest bardziej komfortowy od krajowych wersji Ursusów, ogólnie bardzo dobre ciągniki, to już kwestia kto co lubi :)

 

ursus jak najbardziej nadaje sie do tura zwlaszcza 912 bo jest zwtrotna. przodu niemusisz usztywniac i tak bedzie dobrze smigal. co do tego ze glowy ciagnik to tylko z napedem to bujda na resorach.

Bez usztywnienia przodu będzie śmigał ale trwałości to mu nie wróżę. Szybko będzie łapał luzy na zwrotnicach, z czasem wyrobią sie czopy zwrotnic i nowe tulejki nic nie pomogą bo to musi być ciasno pasowane. Potem przy ewentualnym zdjęciu tura sprężyny o ile nie popękają to będą nic nie warte bo klapnięte. Zablokowanie miękkiego przodu to przecież żadna filozofia.

 

jak to się blokuje?

Na górze po środku obudowy sprężyny wkręcona jest taka śruba, wykręcasz ją i wkręcasz odpowiednio dłuższą, do kupienia w sklepie z częściami (jest wyszczególniona w katalogu). Dłuższe śruby mają nawiercony kanał na dodatkowe śrubki blokujące skok w drugą strone, kupujesz taki komplet czterech śrubek, skręcasz wszystko i masz sztywny przód.

 

kolega mówił o kwocie 40 tysięcy radziłbym kupić 912 mój sąsiad sciągał ostatnio ze szwecji z turem w super stanie za około 25tyś

a tam już promień skrętu jest ok. jesli nie zależy ci na przednim napędzie to bierz 912

Do zbierania bel po ściernisku czy twardej łące 912 jest OK, tak samo do pracy na płycie gnojowej czy innym betonie. Za to na podmokłych łąkach to ciągnik inwalida, dobrze że tur ma siłowniki dwustronnego działania to można sie samemu wypchnąć :) Dzisiaj też sie nie popisał jak przekładałem obornik na płycie, wokoło ubity wyślizgany śnieg, skubne krokodylem troche obornika (nie za dużo bo by wcale nie ruszył) cofam i wystarczy że pod przednie koło podejdzie mała kupka gnoju i ciągnik stoi a raczej jedzie tyłem w bok na blokadzie :) tyle że nie miałem uczepionej przeciwwagi, dużo pomaga w takich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Wszystko ma swoje dobre i złe strony niestety :)

 

Ja na turze mam MF i nie zamienie go jak narazie na inny bo spisuje mi się super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
ursus jak najbardziej nadaje sie do tura zwlaszcza 912 bo jest zwtrotna. przodu niemusisz usztywniac i tak bedzie dobrze smigal. co do tego ze glowy ciagnik to tylko z napedem to bujda na resorach. naprawa napedu jest za***iscie droga. a jesli potrzebujesz napedu do 912 to kup nowy i wstaw niz kupuj 914, bo zaplacisz kilka tyś. wiecej a bedziesz mial nowy naped. poszukaj sobie ursusa z szybka skrzynia jak ci taki potrzebny.

 

W twoim wypadku to jasne że przedni napęd ci nie jest potrzebny, jakbym miał takie maszyny towarzyszące do mojego Ursusa to też bym przedniego napędu nie potrzebował. I zwróć uwagę na to, że niektórzy mają ciężkie ziemie albo górzyste pola, i co wtedy?? mają zapinać pługi 3 skibowe albo 2 metrowy agregat??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

U mnie to występuje 1,2,3 klasa troszke gliny więc gdzie niegdzi jest naprawde ciązkio i nawte 60 na 2 szosowej pług ciągnie nie bardzo na cięzko czasem wystąpi też borowina a wtedy to zaczyna pierdzieć na wszystkich polach mam górki więc przedni napęd sie przyda ale znowu 912 zwrotniejszy.ja mysle ze jakies reno do 100 koni to bedzie dobre bo pociagnie 3obracaną 3x40..ale wypowiadajcie sie nadal to jeszcze będe miał rozeznanie większe ^_^ Tym bardziej ze jak sie wozi kukurydze z 20ha na 2 pryzmy to one są wysoki i przedni napęd sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
arniormo    0

wiem fajne maszynki..Mnie interesują egzemplarze z turm 3 sekcyjnym zeby było można załozyc krokodyla i chwytak bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

tak wiem słyszałem ze to mocne silniki zresztą fendt wie co pcha do swoich sprzętów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Do tura to koniecznie 4x4, ursusy mają plus że są ciężkie i nie trzeba przeciwwagi stosować. Co do zwrotności to też kwestia wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1
U mnie to występuje 1,2,3 klasa troszke gliny więc gdzie niegdzi jest naprawde ciązkio i nawte 60 na 2 szosowej pług ciągnie nie bardzo na cięzko czasem wystąpi też borowina a wtedy to zaczyna pierdzieć na wszystkich polach mam górki więc przedni napęd sie przyda ale znowu 912 zwrotniejszy.ja mysle ze jakies reno do 100 koni to bedzie dobre bo pociagnie 3obracaną 3x40..ale wypowiadajcie sie nadal to jeszcze będe miał rozeznanie większe ^_^ Tym bardziej ze jak sie wozi kukurydze z 20ha na 2 pryzmy to one są wysoki i przedni napęd sie przyda

maszyny mam takie na jakie mnie stac. glin i gór ma ogroma i to razem wzietych. jak chcesz placic jakies 15 tys za wiecej za 914 to twoja wola. tylko ze do 912 dolozysz 20 tys i masz nowke naped wstawiony. a potem i koszty naprawy masz 3 razy mniejsze niz w ciagnikach zachodnich. jesli chodzi o czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

ciągnik z turem bez 4x4 <_< litości

w mojej okolicy 90%ciągników z turami to 914 i pochodne(jeśli ktoś miał bez przedniego napędu to go szybko wymieniał na 4x4 najlepiej z orbitrolem)

osobiście mam taki zestaw 914+TUR6 (1988 i 2005rok).Sprzęgło oryginał ale do wymiany do żniw.Wymieniłem jeszcze pompę na większą o wydajności 65l/min.

praca może trochę męczyć w sezonie,ale wydajność jest spora(zwożę do 200 dużych kostek w ciągu dnia z odległości pow. 5km)

jeśli operator ma trochę oleju w głowie to nie skrzywdzi tej maszyny

a tak na marginesie:przy TURZE jest łyżka 2m i krokodyl 1,8m

kopałem nim wykop pod zbiornik na gnojowicę-jama była konkretna15x12x2.8m :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym , że tur do ciężkiego Ursusa tylko z 4x4. Kumpel ma hydramet 15 w Ursusie 914 i nie nażeka , na zwrotność nie zwraca uwagi bo prawie wszystkie baloty układają w stóg na polu.


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Też myślę właśnie nad 914 bo w mojej okolicy są takie ciągniki ale bez tura.Bez tura sprawują się bardzo dobrze z tego co mówią ludzie którzy je maja więc z turm nie powinno być problemów..

 

 

Chciałem sie po prostu dowiedzieć jak to z tym jest ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszek    0

ja posiadam ursusa 1014 z turem. chwalę ten zespuł , ponieważ u-1014 jest ciężki, mało wywrotny, i mocny. początkowo miałem mtz-a 82 z turem ale siadał przedni most. w 1014 nie ma takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

A sprzęgło?? mocno odczuwa??

 

Ile ci pali 1014 z turm przy załadunku np.bel,obornika??

 

A nie wiecie może czy znajdę ursusa 914 lub 1014 z turem tak do 40 tys zł w dobrym stanie??Mówiąc dobry nie mam na myśli odpicowanego(pomalowany na super kolor) mi chodzi o dobry stan silnika no i pewnie że wygląd też ważny ale silnik bardziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

po pierwsze kto Ci sprzeda dobrego ursusa 914 z turem?

chyba,że przy okazji modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 385 z turem czyli to samo co 912 i przy ladunku na turze kolo 1,2-1,5 tony to tyl w powietrzu bez obciazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

byłem tam juz jakis czas temu i oglądałem co on tam ma, no to mial Case;a Internationala ktorego ciągle ma w ofercie na allegro czyli w dalszym ciągu nigdzie nie poszedł :P ogolnie ciągnik fajny ale po malowaniu wygląda pięknie ale piod ciągkiem można było już zobaczyć ślady wycieku oleju ze skrzyni :P zawsze kiedy bym tam nie był miał jakieś takie roztłuczone te ciągniki (takie miałem wrażenie). Nie wiem jak ten Renault ale te co widziałem to nie zaciekawe.

Raz miał łądnego Ursusa (chyba 914) i byłem przy tym jak koleś go kupił i mu TUR-a na niego zakładali. Ursus wyglądał ładnie :P

 

Możesz zajrzeć na tę stronę : http://www.rol-trans.pl/?id=oferta bo widze ze jesteś z lubelskiego. Ten Case 4240 z ładowaczem który już niestety sprzedany byłby idealny :)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ten Case nie jest sprzedany (przynajmniej w czwartek nie był) Jak przejeżdżałem koło tego komisy to stał koło siatki przy szosie.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Na allegro nawet jest


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj