DaMiAn914

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

Polecane posty

marcinek904    0
Moim zdaniem Ursusy w ogóle nie nadają się do Tur'a ponieważ nie mają rewersa i mają duży promień skrętu, a w takich pieniądzach jakie sobie ludzie życzą za nie to spokojnie kupisz zachodnią używkę i to dużo młodszą.

chyba kolego nie jezdziles ursusem! polowe i wsteczny leza na jednej linii ruchu reką, wystarczy tylko właczyć 4 i do przodu i do tyłu .... poza tym u 914 z turem 6 wazy cos koło 5500 kg i ma szeroki rozstaw kół, i życze powodzenia w kupnie zachodniej uzywanej maszyny, duzo młodszej ...... a części kosztują majątek, do ursusa kupisz w każdym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Ursusy w ogóle nie nadają się do Tur'a ponieważ nie mają rewersa i mają duży promień skrętu, a w takich pieniądzach jakie sobie ludzie życzą za nie to spokojnie kupisz zachodnią używkę i to dużo młodszą.

polecam renaulta u nas taki gospodasz ze wszi ma 2 i znajomy u niego pracował to 4 garówka pieknie idzie a jak kupili szustke i podczepili grubera to niedała rady ciagle krecili regu;lacjom kułek i ma cichom kabinke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

TOMU jak za kilkanaście tyś kupisz używkę zachodnią dużo młodszą od ursusa i to jeszcze tańszą od ur to po ile euro u ciebie jest?? ja mam c385 na miękkim przodzie, nic tam zablokowane nie jest i w turze chodzi od zawsze i jeszcze nic się nie sypnęło, tur firmy alo 1200kg udźwigu. I promień skrętu ma jak c330. fakt nieraz brakuje przodu ale szersze opony i można mu wiele wybaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przy U 902 Tur-15 Hydramet Udźwig 1500kg trzy sekcyjny... 1114510 Pisz na GG jak coś to podam nr tel... Nowy najtaniej w polsce.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Hydrameta to mi polecił dealer z john deere. Mówił, że jego firma w przeszłości oferowała też inne, ale ten jest najtańszy i ma najlepsze rozwiązania techniczne spośród wszystkich polskich ładowaczy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Siemka powiedzcie mi czy ursus 914 nadaje się do tura? Ja mam starszego brata 1224 i powiem że jest bardzo mało zwrotny i dosyć długi więc nie chciałbym na niego tura. Prosze doradźcie mi co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Siemka powiedzcie mi czy ursus 914 nadaje się do tura? Ja mam starszego brata 1224 i powiem że jest bardzo mało zwrotny i dosyć długi więc nie chciałbym na niego tura. Prosze doradźcie mi co o tym myślicie?

będzie bardzo dobry zwrotny hydraulika dobra pompa dobrze wydajna także jak masz dobrego tura to się wcale nie zastanawiaj tylko zakładaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

dokładnie zgadzam się z poprzednikiem


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

będzie bardzo dobry zwrotny hydraulika dobra pompa dobrze wydajna także jak masz dobrego tura to się wcale nie zastanawiaj tylko zakładaj

Czy taki bardzo zwrotny to bym się poważnie nad tym zastanawiał , ogólnie ciężka seria ursusa jest uznawana za mało zwrotną i sam jestem tego zdania, bardzo zwrotny to jest np; 912 bo nie posiada przedniego napędu ale przecież mowa o 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

nadaje sie do tura z tych powodów co pisali moi poprzednicy. Ale jego dobrą strona jest to że ma przedni napęd, wydajna hydraulikę. Ale będziesz musiał jeszcze skombinować jakoś przeciw wagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Myślę, że 914 to jeden z ursusów, które najlepiej nadają się do ładowacza czołowego.

Podaj jakieś uzasadnienie dlaczego, nie pierwszy raz piszesz posta który nie wnosi nic do tematu :)

Na korzyść ursusa na pewno będzie jego masa będzie sobie radził bez dociążenia tyłu ciągnika, ale pomnień skrętu to porażka trochę zwłaszcza gdy trzeba było by manewrować w ciasnych miejscach na podwórku (garaż,obora itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę inne ursusy z serii ciężkiej to 914 jest jednym z lepszych, ale nie najlepszym ciągnikiem do tura. Może jej promień skrętu to nie rewelacja, ale na pewno jest lepszy niż promień ursusa 6-tłokowego, który jest dłuższy i na pewno mniej się nadaje do manewrów w pomieszczeniach. Kolejnym argumentem, który przemawia za 914 jest jego dosyć dobra hydraulika i nie mała masa. Bez dociążenia bezproblemowo można pracować, gdy się ma obciążniki na tylnych kołach.

Czy mój post mało wnosi do tematu? - Nie wiem, nie mi to sądzić.

Pozdro :)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Dzięki za opinie na mój temat. A możecie mi powiedzieć za ile można by kupić taki ciągnik bo jak na razie to się tylko chce dowiedzieć jakie są opinie użytkowniów a potem pomyśle nad wyborem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Wydajna hydraulika w 914 :) dobre sobie.Przy wzmocnionej pompie jest 65l/min, ale nie na wyjściu :)

jedyne atuty tego ciągnika to masa własna,mocna przednia oś i prosta budowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

No tak ale 65l\min. to chyba nie jest tak mało ja mam tura na ursusie c-360 i tam pompa ma wydajność 20l\min. i też da się robić ale nie tak efektownie jak innymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie zastanawiaj sie i kupuj 914 :) ja mam tur-5 przy swojej 914 i uwazam że jest to idealny zestaw tur-ciągnik tur nie zmnijesza przeswitu pod ciągnikiem. a 914 jest masywna ale z balastem jest jeszcze lepiej stabilna i najlepiej jak ten balast ma coś ok tony siało mozna pracowac w nie pewnym terenie... zajzyj do mojej galerii... i niech nikt tobie nie wmawia że np912 jest lepszy od 914 do tura... chyba ze doładowania wegla...

a co do zwrotnosci, to nie narzekam... w końcu od czego są pedały hamulca rozłączalne :) tylko trzeba mieć trochę wprawy... w grząskim terenie nawet naped czasami nie pomaga skręcac..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Na pewno zastanowie się nad kupnem a o 912 to nawet nie myślę mam ursusa 1224 i wiem że przedni napęd tu super sprawa nawet do tura. Tylko minusem będzie mniejsza zwrotność ale za tą cenę ideału mieć nie można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zwrotnosc możesz poprawic sobie poprzez operowaniem hamulcami... chyba wiesz o czym mówię :) ja jak ładuje obornik to operuje tylko dwoma pedałami sprzęgłem i hamulcem a gaz mam ustawiony (tak jak pisze w instrukcji ładowacza, jaby ktos nie wiedział) na 1500 obr/min i podczas skretu pomagam sobie hamulcami , a ze jest troche slizgawo na takim terenie więc bez wiekszych szkud dla układu jezdnego..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Na pewno jest to jakiś sposób ale myślę że i bez niego da się w miarę operować turem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak zakładać tura to tylko do ciągnika z napędem.Ja mam w MTZ82 i wiem że jak wezmę tonę to mam problem z ruszeniem na błocie a w zimie to tragedia.Jest problem ze skrętem w 914 ale jak tur to tylko do ciągnika z napędem.Teściu ma w 385 to w zimie nie może ruszyć z 500kg a opony z tyłu ma 520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Każdy ciągnik nadaje się do przyczepienia TURa. Jednak zależy to od tego, ile będziesz miał z nim roboty. Najlepszy byłby jakiś ciągniczek z rewersem i oczywiście z przednim napędem. Według mnie lepszy byłby do tego MTZ, gdyż jest zwrotniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj