kamil96

Czy po szkole rolniczej iść na studia???

Polecane posty

kamil96    37

Witam, chodzę do 1 kl. tech. agrobiznesu i zastanawiam się czy po ukończeniu szkoły mam wybrać się na studia.

Po szkole oczywiście tato przepisze na mnie pole o wielkości 30 ha ( sam mam zamiar dokupienia dodatkowych ha) , oczywiście przydałaby się jakaś dodatkowa praca i nie wiem właśnie czy po szkole mam się jeszcze kształcić. Wiem że niektórzy ludzie po studiach nawet nie mają pracy więc nie wiem czy opłaca się iść na jakieś studia.

 

Park maszynowy:

Traktory:

- Deutz Fahr Agroplus 100

- MF 255 ( będzie sprzedany i w miejsce tego kupiony większy o mocy ok. 75 KM)

- Ursus 4011 na sprzedaż

Kombajn:

- Claas Dominator 68 heder 3.90

Maszyny:

- pług Agrolux na licencji Overum 4-ro skibowy obrotowy

- scierniskowiec Unia

- agregat z hydropakiem

- agregat 3.60 rozkłady hydraulicznie

- siewnik Famarol 3 m.

- rozsiewacz nawozów Rauch 17.1 ( kupiony na wiosnę )

- opryskiwacz Pilmet 1615 Plus hydrauliczny ( kupiony na wiosnę )

- opryskiwacz Pilmet 1015 na sprzedaż

- przyczepa Metal-Tech DB 8000 ( kupiona w tym roku na wiosnę )

- przyczepa Autosan D-55 x2

I chyba to już wszystko

Edytowano przez kamil96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak chcesz zostac na ziemi to ja bym na studia nie szedł raczej robiłbym jakieś kursy na koparke czy na spawanie jest tego ogólnie wiele. Jeśli chcesz pracować tylko jak najbardziej trzeba iść na studia ale powiem tak jak chcesz mieć magistra i robić ciągnikiem w polu to to się nie opłaca bo ja sam jestem (narazie) na I roku i wydatek to 800 mięsięcznie

więc rób jak chcesz(310 za akademik, no i za coś człowiek pić(alkohol) i jeść(zagrycha))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

mój brat i jego kolega kończąc szkołę w 2010r. jako najlepsi w klasie dostali stypendia, brat odmówił, jego kolega poszedł

brat na daną chwilę ciągnie gospodarkę, lepiej lub gorzej, ale zawsze do przodu

nie dawno rozmawialiśmy z jego kolegą, stwierdził że nie wie czy wróci na gospodarkę, spodobało mu się tzw. miastowe życie, a dodam że gospodarkę ma lepszą od brata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Ja studiuje rolnictwo i nie żałuje, że poszedłem na nie. To są najlepsze lata życia i nie chciałbym ich spędzić wstając codziennie o 6 rano doić krowy. Na studiach dowiesz sie jeszcze wielu ciekawych rzeczy, których nie wiedziałbyś po technikum. Dodatkowo wiele rozmów z ludźmi z roku daje szersze pojęcie o gospodarzeniu i podsuwa wiele nowych pomysłów jak usprawnić i zmienić prace w gospodarstwie. Studia to dobra rzecz, bo wybawisz się za wszystkie czasy ;) ale nie myśl, że to tylko zabawa, 2 razy do roku chociaż trochę trzeba się pouczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A czemu to niby studia maja przeszkadzać w prowadzeniu gospodarstwa?? Może iść przecież na zaoczne i bezproblemu obrabiać ziemie. Z tego co widzę to chyba niema żadnej hodowli. Nawet jakby poszedł na dzienne to ojciec mu pomożę przy opryskach czy nawożeniu bo to nie jest wielkie halo przy 30ha, a zasiać może wszystko ozimina do października kiedy ma jeszcze wolne. Pracować można też i bez magistra tylko już nie przy biurku a więcej fizyczne, ale potem kto wie. Przy takich koparkach czy ładowarkach nie mały pieniadz jest.

Zaoczne studia to praktycznie bez nauki przejdziesz :D

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Jasne że na studia, mogą być zaoczne ale zawsze studia a nie jakieś kursy dla spawaczy podwodnych.

Mnie jak profesor zapytał dlaczego studiuję przecież traktorem można jeździć bez tytułu to mu powiedziałem że chcę zwiększyć odsetek polskich rolników z wyższym wykształceniem, skwitował to krótko mówiąc: "i bardzo dobrze".

Kolego kształć się i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

najpierw zastanów się jak skończyć technikum i zdać maturę. Zadajesz pytania na poziomie mojego synka który poszedł do pierwszej klasy podstawówki i też martwi się kim będzie w przyszłości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Właśnie jak pójdę na studia to chyba zaoczne najlepiej odpowiadają na tygodniu będę na gospodarce i pewnie ojciec też będzie pomagał w gospodarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Jeśli stać Cię na studia, to studiuj, ale musisz wiedziec, ze wedlug mnie studia nic Ci nie dadzą. Lepiej poszukaj pracy w transporcie, albo nawet zatrudnij się w jakiejś gospodarce dużej i tam się więcej nauczysz, niż na studiach. Złapiesz doswiadczenie, zobaczysz w co warto, a w co nie warto inwestowac. Takie jest moje zdanie.

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Każdy chwali swoje. Ten co studiował bądź studiuje będzie namawiał na studia, ten co zaraz po szkole średniej poszedł do pracy będzie namawiał na pracę. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Co do autora tematu, jak już ktoś wcześniej zauważył, nie prowadzisz żadnej hodowli, więc co Ty byś w tygodniu robił? Na 30ha nie ma dużo roboty patrząc na to jaki sprzęt masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja jestem po technikum rolniczym, po skończeniu szkoły ojciec przepisałn na mnie trochę pola wziąłem dotacje na młodego rolnika. Studiuje zaocznie rolnictwo i wcale to w niczym nie przeszkadza. Ale musisz nastawić sie na jedno.. Między nauka w szkole a praktyką jest niestety wielka przepaść. Jeżeli chcesz wiedzę ze szkół wykorzystać w praktyce to musisz sie trochę samemu naglówkować


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@west wyjąłeś mi to z ust :D może nawet średniej nie skończył, takiego byka strzelić feee.

@farmtracker wiesz że studia to nie tylko nauka?? poznajesz jeszcze znajomych i niesamowite życie studenckie które na zaocznych nie jest takie jak na dziennych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulex1    1

Technikum 4 lata, więc masz jeszcze czas. Ale moim zdaniem warto iść na studia. Nie ważne czy Ci się przydadzą czy nie, ale zawsze to tak jakby dłuższa młodość, nie jesteś od razu tak uwiązany do gospodarki. Ale to tylko moje zdanie. I nie da się też ukryć, że niektórzy bez studiów wiedzą więcej niż Ci, którzy je skończyli. W każdym bądź razie sam powinieneś podjąć decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Ja właśnie też po skończeniu szkoły wezmę dotacje na młodego rolnika jeśli wgl. jeszcze będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

@farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

 

 

hahahaha i mi tez to wyjąłeś z ust :) OBOWIAZKOWO idź na studia, nie słuchaj głupot, że się nie opłaca, że drogo, że nic nie da i tego typu brednie! Tylko matoły tak piszą. Już padło parę argumentów za tym, że studiować - i ja się pod nimi podpisuje. Wiedza, znajomości - to są rzeczy nie do przecenienia, które się zdobywa na studiach. Po studiach będziesz z usmiechem na ustach czytał brednie ludzi, którzy piszą żeby nie iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

@west wyjąłeś mi to z ust :D może nawet średniej nie skończył, takiego byka strzelić feee.

@farmtracker wiesz że studia to nie tylko nauka?? poznajesz jeszcze znajomych i niesamowite życie studenckie które na zaocznych nie jest takie jak na dziennych :D

 

 

Nie skonczylem sredniej bo jestem gimnazjalistą. Poza studiami tez mozna znalezc fajnch kumpli. Ja na studia napewno nie pójde bo nie lubie sie uczyc i nie mam glowy

do nauki... Wole pouczyc sie praktyki w polu niz w szkole. Wiekszej czesc rzeczy, ktorych do tej pory sie nauczylem przez moje 14 lat zycia ani razu mi sie nie przydala w praktyce. Ale bez wzoru na pole wycinka kola albo wzoru na wodorotlenki ani rusz co nie?

 

@farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

 

 

Ty tez popelniles błąd. Zdanie rozpoczynamy wielką literą i zakańczamy kropką.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

I to jest właśnie kwiat młodego polskiego rolnictwa....

I jak mamy konkurować ze zachodem........

Edytowano przez lukasx21
  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak jesteś gimnazjalistą to czemu masz wpisane 28lat?? Powinieneś powiedzieć że skończyłeś tylko gimnazjum, a tamto stwierdzenie oznacza że jesteś uczniem gimnazjum :) Też nie studiowałem ale rzuciłem bo nie lubie się uczyć czegoś co mnie nie interesuje ani ciekawi, a tak zawsze jest że pierwszy rok to o bzdetach gadają które są mało ciekawe :D ale pewnie pójdę jeszcze nie powiedziałem nie. A czego gimnazjalista może się nauczyć o rolnictwie np?? Jakie pory roku śa chyba :D co do wzoru koła to ani rusz w życiu ale bez znajomości wodorotlenków można jakoś pociągnać. Powiedz mi jeszcze czego cię ten duży gospodarz nauczy w polu?? Jakie to chwasty? Jakie środki stosować albo jaka substancja aktywna na dana chorobe?? Da ci ciągnik pługi i marsz w pole orać bo za to ci płacę. Co do wypowiedzi west'a to ona tak nie razi w oczy jak ten twój bład ortograficzny przez który ciężko się doczytać co to za słowo :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wole pouczyc sie praktyki w polu niz w szkole.

 

 

 

A czego Ty się tam nauczysz? Jak brony rozłożyć? Świetlana przyszłość przed nami jak takla młodzież nam rośnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

A czego Ty się tam nauczysz? Jak brony rozłożyć? Świetlana przyszłość przed nami jak takla młodzież nam rośnie.

 

 

A czego sie nauczysz na studiach?? Napewno nauczysz się wiele ale do czego Ci sie przyda ta wiedza? Jak bede wiedzial pod jakie zborza jaki nawoz dawac jak uprawiac ziemie pod dane zborze to zarobie na zycie. A tym jak rozwiazac jakies bardzo trudne zadanie najwyzej zaszpanuje przed wnukami. No bo z umiejetnoscia obliczania stezenia procentowego w Polsce nie zarobisz. Takie jest moje zdanie


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego sie nauczysz na studiach?? Napewno nauczysz się wiele ale do czego Ci sie przyda ta wiedza? Jak bede wiedzial pod jakie zborza jaki nawoz dawac

 

 

 

Skąd wiesz że mi się nie przyda skoro nie byłeś na studiach? A ja po stydiach nie bede wiedział jaki nawóz dac? Średnio rozgarnięty człowiek potrafi wyszukać w publikacjach zapotrzebowanie na składniki pokarmowe na zakładany plon i pod tym kątem dobrać ilość i rodzaj nawozu.

 

 

jak uprawiac ziemie pod dane zborze

 

Czym się różni uprawa pod żyto od uprawy pod pszenice?

I nie zborze tylko zboże. To tak na marginesie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Jak jesteś gimnazjalistą to czemu masz wpisane 28lat?? Powinieneś powiedzieć że skończyłeś tylko gimnazjum, a tamto stwierdzenie oznacza że jesteś uczniem gimnazjum :) Też nie studiowałem ale rzuciłem bo nie lubie się uczyć czegoś co mnie nie interesuje ani ciekawi, a tak zawsze jest że pierwszy rok to o bzdetach gadają które są mało ciekawe :D ale pewnie pójdę jeszcze nie powiedziałem nie. A czego gimnazjalista może się nauczyć o rolnictwie np?? Jakie pory roku śa chyba :D co do wzoru koła to ani rusz w życiu ale bez znajomości wodorotlenków można jakoś pociągnać. Powiedz mi jeszcze czego cię ten duży gospodarz nauczy w polu?? Jakie to chwasty? Jakie środki stosować albo jaka substancja aktywna na dana chorobe?? Da ci ciągnik pługi i marsz w pole orać bo za to ci płacę. Co do wypowiedzi west'a to ona tak nie razi w oczy jak ten twój bład ortograficzny przez który ciężko się doczytać co to za słowo :mellow:

 

Konto robiłem na szybko i zapomniałem zmienic. A żebys wiedział ze tata nie tylko nauczył mnie ustawiac pług, ale tez jaki nawoz pod jaka rosline, jaki srodek na jaki chwast itp... Gimnazjalista moze sie tyle samo nauczyc o rolnictwie co dorosły byle by chciał :). Rodzice nauczyli mnie wiecej rzeczy, ktore mi sie przydadzą w zyciu niz szkola.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@farmtracker weź zamilcz w tym temacie bo masz takie same pojęcie o studiach co mały Zenek o dużym piwie. Studia dają bardzo dużo - kontakty , wiedza , dużo szersze pojęcie na tematy z goła proste. Jestem na drugim roku i nie załuje wcale. Botanika , fizjologia roślin , chemia rolna - przedmioty trudne ale dają bardzo dużą wiedzę na tematy których w życiu byś z własnej woli nie tknął. Na studiach to wszystko się za***iscie zazębia . Jak trafisz na prowadzącego który autentycznie chce przekazać wiedzę a nie tylko odbębnić swoje to nauczysz się bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj