Zaloguj się, aby obserwować  
damiank1518

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży???

Polecane posty

damiank1518    0

jak agencja ustosunkowywuje się do tego? mam mało miejsca a muszę klatki porodowe bo dziś maciora mi zagniotła 10 prosiąt. i tak za jednym remontem wstawił bym postojowe tylko czy maciory muszą mieć większe kojce czy mogą być te klatki postojowe. proszę podpowiedzcie mi koledzy rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

No ta klatka bardzo dobra rzecz bo sam mam. A maciory do niej wpuszczam zaraz jak odszadam prosięta od drugej maciory to wganiam drugą i siedzi w kaltce az do odsadzenia prosiąt i każdą maciore tak wszadzam. Te klatki postojowe jak najbardzej mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

mam 5 sztuk i po nich wszystko na tucz trzymam. tylko mam stare obory i mam ciasno jak cholera. a na dobrą sprawę te kojce postojowe zajmują mało miejsca i tam gdzie mam 3 grucki dla macior postawiłbym 5 kojców postojowych. a po drugie w takim kojcu nie boisz się że cię poszarpie i możesz robić z nią wszystko bez obawy że cię użre albo coś. powiedzcie mi jeszcze koledzy jakie ma wymiary ten kojec postojowy?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Te kojce to nie taka fajna sprawa. U znajomego już nie jedna się udusiła bo chciała się obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

no wymiary masz rożne bo możesz ją regulować zsówać i rozsówać tylko najlepjej żeby maciora siedziała w niej na okres ciązy. Żyby nie siedziała całe życie bo tak to nie zabardz dobrze dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

a co się jej dzieje na nogi padają? to najlepiej jakby tak na miesiąc przed oproszeniem ja dać do kojca postojowego potem porodowy a po odsadzeniu do grucki na jakieś trzy miesiące i koło się zamyka tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u mnie jest tak. Tydzień przed oproszeniem trafiają na porodówkę i tam są w kojcach porodowych jeszcze 4 tygodnie po oproszeniu. Następnie kojce mają tydzien przerwy na mycie i dezynfekcje i wchodzi kolejna grupa. Potem maciory przechodzą na sektor krycia do pojedynek. Tam czekają 5 dni na ruje, nastepnie są kryte i po 4 tygodniach jak usg wskaże że są prośne przechodzą do kojca grupowego i tam są do tygodnia przed porodem i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie gryzą sie. jak wchodzi nowa grupo to poganiają sie z 10 min i na tym się kończy. Czasem podczas jedzenia wieksze maciory wypychają te mniejsze ale to sie dzieje jak już jest zjedzone wiec nie stanowi to wiekszego problemu. Jak któraś jest mimo to agresywna to jest zamykana bo wszystkie kojce mają taką możliwosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

piękna sprawA ale ja niemam na to warunków i muszę sobie radzić tak jak do tej pory tylko muszę kojce porodowe zakupić bo już wczoraj straciłem ok 1500 zł. bo maciora pogniotła prosiątka. narazie pozostaną w swoich kojcach a na czas porodu do kojca porodowego i tak myślę że bedzie lepiej. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj