ZF9641

Ceny części New Holland

Polecane posty

ZF9641    22

Czytam wiele opinii o tej marce ciągników ,ale usłyszałem też o wysokich cenach napraw.Prosił bym o wypowiedzi właścicieli którzy dokonywali napraw i mogą podzielić się spostrzeżeniami o cenach i jakości części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jeśli się nie mylę to już z 15 lat na rynku,a jeśli ktoś dużo pracuje to w 5 - 8 lat ciągnik wypracuje swoje i do nowego właściciela.Napisałem ten temat po rozmowie z właścicielem tm który naprawiał podnośnik i z wielkimi oczami opowiadał o cenach części.Według niego cylinder podnośnika miał kosztować 2600 zł netto, a tłok 2400 zł netto.Facet był w szoku że remont podnośnika wyniesie go przeszło 10000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

Psują się rzadko, ale tak jak każdy ciągnik zagraniczny części są drogie więc jak już coś padnie to portfel się szeroko otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

Ja w moim 5 letnim new hollandzie robiłem sprzegło czesci+robocizna wyszły 6,5tys zł według mnie czesci sa za drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

NH nie jest drogi ale wyrównuje póżniej na częściach, też to słyszałem, dobrze że można kupić zamienniki oleju ,filtrów itp,a z szybami to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Ale za tą szybę to ci zaje.... ,przecież przednie szyby klejone do osobówek kosztują 400- 500 zł z montażem.Pojechali sobie ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a powiedzmy szczerze do której marki zachodniej jest tanio bo ja nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

historia Ford zmienia nazwę na New Holland , Fiat kupuje koncern New Holand i odtąd nazywa się NH

Tagże na rynku istnieje bardzo długo

 

jestem właścicielem Fiata 110 DT winner budową to przodek TM

posiada 15500 mth i co ciekawe nikt nie wykręcał wtryskiwaczy (sam się boje :o ) co do części rzeczywiście podnośnik to 7 tyś ale kompletny chcą cylinder+pokrywa podobnie rozdzielacz 7 tyś. (a używane po 3 tyś)

 

Z częściami nie narzekam cena= ilość mth z tym że z 1000zł dałem na dźwigienki podnośnika bo popękały (tylko w serwisie)

a gdzie sie da to zamienniki (w końcu dużo już się nie narobi)

za tarczę sprzęgła 2000 serwis zamiennik 650 (podobno dobry lukas)

 

a co do robocizny to nie ursus trochę napakowali dodatków to roboty więcej

np w tym fiacie 110 wymiana pompy hydraulicznej to wyjęcie prawego kola i pompa na wierzchu

a przy jd 2650 pompa przed chłodnicą to caly dzień bo pod zbiornikiem paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

a powiedzmy szczerze do której marki zachodniej jest tanio bo ja nie słyszałem

 

NH to chyba włochy a nie zachód czyli południe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Do Serii t5000 goła maska ponad 7000 zł netto, lampa ok 400 netto, nakleji 120 netto ale nie wiem czy na jedną stronę czy na dwie strony i najlepsze przednia kratka wlotu do chłodnicy ok 1250 zł netto. Kosmos! Przy wymianie maski , 1 lampy, tej kratki , naklejek,robocizny idzie 12000 zł brutto. Dobrze ze jest AC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz zmieniałem w T 5060 uchwyt lusterka i lusterko lewe, Uchwyt 750 a lusterko 230 netto. Z robocizną wyszło 1501 netto, bo AC dopiero przy takiej kwocie płaci. Minimum 1% wartości ubezpieczenia netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Części drogie jak do każdej innej nowej maszyny. Elementów uniwersalnych jak nap łożyska lepiej nie szukać w serwisach bo dokładnie takie same można dostać za 1/3 ceny w dobrych sklepach i nie jest to zamiennik tylko ten sam producent co części z serwisu ale kupione w sklepie. Niestety wiele elementów trudno dostać poza przedstawicielami zwłaszcza jeśli nie ma czasu na poszukiwania.

Dotychczasowe naprawy w T7030 wynoszą trochę ponad 2x drożej jak porównywalne części do ciężkich u więc strasznej tragedii nie ma, najdrożej wychodzą właśnie elementy które w miarę łatwo zastąpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ostatni kupowałem uszczelniacze do Case w serwisie, a potem pojechałem do sklepu, po oryng, i okazało się że te uszczelniacze mają takie same w sklepie o 20-50% tańsze niż w serwisie. Ta sama firma uszczelniaczy.

Uszczelniacze były serwisie od 150 do 250 te które potrzebowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj zamówiłem filtr powietrza do T 5060, tam są dwa, a mi poszedł ten mały, co jest w środku i ciężko się go wyciąga.

Zapytałem ile w takim zwykłym sklepie kosztuję. Sprzedają w nim oleje, gazy, pasy, filtry itp.

Poszukali i powiedzieli że 139 zł. Sami się zdziwili i mówią że drogi.

Dzwonię do serwisu 362 zł

Dopiero chłopaki się zdziwili i zamówili go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Części do New Holland to tylko tu www.perkozparts.pl ceny 10 % niższe niż w sklepie


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj