pietluch

jaka sieczkarnie do kukurydzy uciągnie t-25 władimirec

Polecane posty

pietluch    0

mam 7 byków i postanowiłem zrobić kiszonkę czy t-25 władimirec uciągnie jakąś sieczkarnie do kukurydzy ?

michal1993    434

Z tego co widziałem u nas w okolicy to MF 255 ma ciężko w jednorzędówce. O władku i jednorzędówce to możesz pomarzyć. Nawet sprzęgła 2-stopniowego nie ma. 30km to znacznie za mało.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

damian40000    86

nie da rady. Mieliśmy kiedyś potingera mex 1 i c-330 nie dawał jej rady na 1 na pełnym gazie schodził z obrotów jak chcieliśmy nim dla krów poprzeczniaki wycinać. Sąsiad próbował robić to samo z sieczkarnią mengele i t-25 i efekt ten sam.

Wiadomość z agroFakt.pl

my jak żeśmy jeszcze nie mieli MTZ-a jeden rok kosiliśmy c330 jednorzędówką kukurydze ale to była męczarnia dla ciągnika i strasznie powoli to szło, mamy sieczkarnię "silosokombajn". Od biedy wykosisz, ale będzie męczenie straszne.

Zapomniałem dodać iż wówczas ta kukurydza nie bardzo się nam udała i może dlatego c330 dało radę wykosić.

Edytowano przez wojtekpodkarpacie

KPK Kumurun Team

farmtracker    10

Nie mam mowy mf 255 u nas stekał z jednożedówką!

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

simson2812    423

koledzy koledzy zależy jaka sieczkarnia mój sąsiad ma silosokombajn i jak zaczepił do 3512 to nie szlo narobić bo ona nie jest przystosowana do traktoru o małej mocy ja w tym roku kupiłem pottingera mex II rotation i ursus 2812 w kukurydzy ponad 3m to na 1 szedł bo na 2 to jak poszło za grubo to aż go przyduszało więc szkoda maszyny i kosiliśmy na 1 i nawet szło a do małych traktorów to jedynie sieczkarnie ,,kemper'' .a i jeszcze dodam że dobrze jechać przyczepą z boku wtedy już nie musi ciągnąć przyczepy ten co robi na sieczkarnie

film jak u mnie szła robota:

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

yahooo777    1240

Wujek od nas pożyczał mengele 220, trzydziestką dało sie kosić, oczywiście mowa tu tylko i wyłącznie o koszeniu na zielono, kukurydza w granicach 3m wysokości. Sieczkarnie PZ na pewno pociągniesz, bo takową on teraz posiada i jakoś trzydziestka mocno mu nie kwęka, więc powinien dawać sobie rade i Twój rusek;) jeżeli sieczkarnia tylko będzie Ci potrzebna do koszenia na kiszonkę a nie na zielono, to nie pchaj się w jej kupno tylko wynajmij kogoś do skoszenia i po problemie. Masz jeszcze jakieś ciągniki do tego\?

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Gość
      Przez Gość
      Ta jak w temacie. Mam już trochę dość swojej szesnastki więc myślę coś w zamian ale nie ma pojęcia w jaki ciągnik uderzyć do 5 skibowego pługa, 5 metrowego kultywatora, głębosza i agregatu talerzowego 4 m...

Ogólnie założenie jest takie : ciągnik do ciężkiej roboty za szesnastkę...
    • Przez hodowca
      witam wszystkich stoję przed wyborem ciagnika pomocniczego 90-100koni rozwazam nad Claas Arion 410 John Deere 5090m Massey Ferguson 5709m czy mogli by się wypowiedzieć użytkownicy? ceny niestety 200 netto + wszystkie z góry dziękuję za porady
    • Przez ketlin23
      zastanawiam się nad zakupem używanego ciagnika wybór miedzy claas arion 620(pierwsza generacja bez adblu) lub mx 135 +claasa skrzynia 6 półbiegów (case 4 półbiegi) + case wiekszość opini to mocne małoawaryjne i oszczedne +clasa w porównanie do case byłby rocznikowo dużo nowszy ale i droższy - case bardzo ciażko znaleść mx z amartyzowaną przednia osia -claasa podobno w silnikach jd czesto pada uszczelka pod głowica ale to opinie - claas posiada egr i chłodnice spalin -nieznam dokładnych wag claasa i case wiec nie wiem który lepszy i kolejne pytanie czy ciagnik 135km podoła z : - kverneland eg 4 skibowy obrotowy vario resor + wał tylko że ciagany - gruber 3m z zabezpieczeniem sprężynowym -w przyszłosci agregat maschio gaspardo dama 3000 + iena talerzówka z nadbudowanym siewnikiem 3m -przyczepy hl 8011+ hl 6011 czy lepiej szukać wiekszego mx 150-170 lub claas 630-640 tylko że wiekszy claas ma wadliwą przednią amortyzowaną oś ciagnik napewno musi posiadać amortyzowana oś bo bedzie sporo chodził w transporcie i posiadać tuz bez wałka wom z przodu gleby na jakich bedzie pracował od klasy 3a bardzo gliniasta do 4b piachy
    • Przez Piotragro
      Witam. Poszukuję nowego ciągnika do 200 tyś. netto o mocy ok. 120 koni. Jego zadaniem były by sianokosy głównie chodziłby z prasą.  Co prawda dopiero teraz zacznę jeździć do dealerów i będę to wszystko oglądał ale jeśli macie coś wartego uwagi byłbym wdzięczny za pomoc. Puki co przechylam się do zetor proxima hs 120 jakieś opinie ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj