Skocz do zawartości
pietluch

jaka sieczkarnie do kukurydzy uciągnie t-25 władimirec

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

pietluch    0

mam 7 byków i postanowiłem zrobić kiszonkę czy t-25 władimirec uciągnie jakąś sieczkarnie do kukurydzy ?

michal1993    350

Z tego co widziałem u nas w okolicy to MF 255 ma ciężko w jednorzędówce. O władku i jednorzędówce to możesz pomarzyć. Nawet sprzęgła 2-stopniowego nie ma. 30km to znacznie za mało.

damian40000    85

nie da rady. Mieliśmy kiedyś potingera mex 1 i c-330 nie dawał jej rady na 1 na pełnym gazie schodził z obrotów jak chcieliśmy nim dla krów poprzeczniaki wycinać. Sąsiad próbował robić to samo z sieczkarnią mengele i t-25 i efekt ten sam.

Wiadomość z agroFakt.pl

my jak żeśmy jeszcze nie mieli MTZ-a jeden rok kosiliśmy c330 jednorzędówką kukurydze ale to była męczarnia dla ciągnika i strasznie powoli to szło, mamy sieczkarnię "silosokombajn". Od biedy wykosisz, ale będzie męczenie straszne.

Zapomniałem dodać iż wówczas ta kukurydza nie bardzo się nam udała i może dlatego c330 dało radę wykosić.

Edytowano przez wojtekpodkarpacie

simson2812    356

koledzy koledzy zależy jaka sieczkarnia mój sąsiad ma silosokombajn i jak zaczepił do 3512 to nie szlo narobić bo ona nie jest przystosowana do traktoru o małej mocy ja w tym roku kupiłem pottingera mex II rotation i ursus 2812 w kukurydzy ponad 3m to na 1 szedł bo na 2 to jak poszło za grubo to aż go przyduszało więc szkoda maszyny i kosiliśmy na 1 i nawet szło a do małych traktorów to jedynie sieczkarnie ,,kemper'' .a i jeszcze dodam że dobrze jechać przyczepą z boku wtedy już nie musi ciągnąć przyczepy ten co robi na sieczkarnie

film jak u mnie szła robota:

yahooo777    698

Wujek od nas pożyczał mengele 220, trzydziestką dało sie kosić, oczywiście mowa tu tylko i wyłącznie o koszeniu na zielono, kukurydza w granicach 3m wysokości. Sieczkarnie PZ na pewno pociągniesz, bo takową on teraz posiada i jakoś trzydziestka mocno mu nie kwęka, więc powinien dawać sobie rade i Twój rusek;) jeżeli sieczkarnia tylko będzie Ci potrzebna do koszenia na kiszonkę a nie na zielono, to nie pchaj się w jej kupno tylko wynajmij kogoś do skoszenia i po problemie. Masz jeszcze jakieś ciągniki do tego\?

Edytowano przez yahooo777

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?