Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wozak71    140

Ale mleko kozie i sery zdrowsze. Nie uczulają pokarmowo. Podobnie zresztą mleko owcy i wyroby z niego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ActiveFarm_Mateusz
      Witam. Ma ktoś może oborę wolnostanowiskową na 100 -150 szt opasow ? planuje postawić taki budynek tylko nie jestem pewien jak powinien być zaplanowany Może ktoś już taka wybudował i mógłby podesłać rzut zachęcam do rysowania własnych pomysłów i podsyłania myślę też żeby wybudować ja na łące o łącznej powierzchni 5ha i z całego areału zrobić wybieg Może ktoś wie jaki jest koszt takiej obory to będzie moja trzecia obora. mam jedna tak zwana " porodówkę" dla krów które maja się ocielić zrobioną z starej obory. i drugą oborę którą właśnie skończyłem cały budynek przeznaczony jest dla opasów, w oborze jest 18 stanowisk i 5 klatek czyli jest na 68 sztk jest full. Chciałbym powiększyć jeszcze stado !  
    • Przez leja
      witam wszystkich to czytających mam pytanie na temat hobbystycznej hodowli królików czy macie jakieś dobre rady dla mnie na temat ich hosowania co powinnienem wiedzieć? czego nie powinnienem robić ?  oraz od razu mam takie pytanie czy wie ktoś może co może być powodem tego o to problemu : mam roczne samice i rocznego samca w tym roku po raz pierwszy posiadełme od samic młode w marcu i było wszystko w pożadku i od tamtej pory samice mają ciągle urojone ciąże co może być tego powodem samice czy może samiec ?
    • Przez luk
      Jak nie na ppr to tu
      wiec koledzy co nowego w tym temacie
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam kilka sztuk jałówek rasy Simental nie są one czystorasowe tylko około 75-90% i chcę je zacielić rasą Limousine (kilka już zacieliłem). Możecie mi powiedzieć czy taka krzyżówka nada się na opas? Chciałbym tak robić już co roku. wszystkie rady mile widziane )
    • Przez MichalDontworryboutIt
      Witam

Pomysł jest taki aby hodować byki na wolnym wypasie czyli jakieś 9/12 miesięcy na polach pod gołym niebem a na te 3 zimowe miesiące w stodole.
      Ile taki byk potrzebuje pola , ile paszy/owsa/kiszonki/siana na łeb ?

Dziękuję za czytanie.