Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olus    0

Hej Wszystkim.

 

Pytanie nie o hodowlę ale o produkt. Czy wiecie, może ktoś z was ma takie możliwości ale szukam rolnika od którego, w okolicach Poznania, mógłbym kupic 4-5litrów mleka koziego tygodniowo (w sumie nie ja ale osoby znajome). Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju kontakty lub sugestie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

 Ser kozi jest niezły, ale wydaje mi się, że jednak z mleka krowiego sa lepsze sery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ale mleko kozie i sery zdrowsze. Nie uczulają pokarmowo. Podobnie zresztą mleko owcy i wyroby z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smitty    3

Odświeżam
Jak sprawy mają się z taką małą hodowlą już w 2017? Opłaca się jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Jak znajdziesz klientów indywidualnych to tak, niewiele zjedzą, lubią gorsze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Witam , orientuje się ktoś gdzie lub u kogo mógłbym zakupić kilka bądź kilkanaście kóz czysto rasowych , rasy saaneńskiej . Bądź może wie ktoś o jakiejś firmie lub osobie bardziej działającej prywatnie która pośredniczy w przywiezieniu kóz z zagranicy . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Koło mnie była cała hodowla do sprzedaży, 150sztuk, czysto rasowych Saaneńskich, wraz z budynkami i gruntami. Niestety cena zaporowa, 2,5mln (ziemi 10ha, nowa koziarnia, nowa hala udojowa rybia ość, mini przetwórnia, dom). Ogłoszenie zniknęło, więc może ktoś kupił. Właścicielka chyba nie oszacowała zapotrzebowania rynku. Powinna poszukać rynku zbytu za granicą.

 

Samemu musisz poszukać gospodarstwa, najlepiej Niemcy, Austria. Z transportem też raczej problemu nie będziesz miał. Pośrednicy w Polsce dużo chcą za sprzedaż (min 500zł/sztukę). W zachodnim gospodarstwie ceny zaczynają się od 250zł/sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz355    1

Opłaca się jak masz areał i dostęp do taniej paszy typu jakieś warzywa i owoce. Koza nie potrzebuje dużo. Szczególnie na mięso musisz się dogadać z hotelarzami albo jakimiś ludźmi od agroturystyki. Na koźlaki zawsze będzie popyt (grille itp.). Na mleko, tylko jak masz zbyt, raczej nieopłacalne w PL zupełnie w większości regionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Ten kto mówi, że koza nie potrzebuje wiele najwyraźniej nigdy nie miał kozy. Żeby mieć dobrą kozę trzeba ją karmić jak dobrą krowę. Wiadomo wychodzi mniej w przeliczeniu na sztukę, ale z drugiej strony preparaty specjalnie dla kóz są droższe niż dla krów, trzeba więcej miejsca, a weterynarze nie potrafią ich za bardzo leczyć.


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
Dnia 5.01.2018 o 02:09, bibi napisał:

Ten kto mówi, że koza nie potrzebuje wiele najwyraźniej nigdy nie miał kozy. Żeby mieć dobrą kozę trzeba ją karmić jak dobrą krowę. Wiadomo wychodzi mniej w przeliczeniu na sztukę, ale z drugiej strony preparaty specjalnie dla kóz są droższe niż dla krów, trzeba więcej miejsca, a weterynarze nie potrafią ich za bardzo leczyć.

warto wchodzić w temat? mam doświadczenie z krowami i opasami i teraz likwiduje świnki mam budynek 25x9m i dostęp do 2ha łąki niedaleko. no i 25km do Bydgoszczy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rochu220    0

Witam . Planuje zalozenie hodowli koz mlecznych rasy saanenskiej .Bylo by to 15-20 szt. Wiem juz mniej wiecej jakie wymogi musze spełnic, lecz nie wiem w jaki sposob zbadac rynek tj. Czy bedzie na takie swieze mleko zbyt . Sprzedaz odbywala by sie w gospodarstwie , z dostawa do klienta przy kontkretnym zamowieniu oraz w kilku miastach na targu (ryneczku) w kujawsko pomorskim. +- 50 km od znina  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Najpopularniejszy jest olx, ale wiem po sobie, że tylko lokalny rynek jest najbardziej chłonny.  Znajomi, rodzina. Może jakieś targi, ale wtedy w grę chodzi tylko zarejestrowanie sprzedaży mleka. Zapraszam na priv o więcej info kuj-pom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jest jakiś popyt na młode kózki, czy to tylko problem z mini. Marzy mi się kilka kózek na własne potrzeby 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Witam. Planuję kupić kozę do zwalczania krzaków, pokrzyw i innych roślin w  lekko mokrej olszynie około 15 arów. Czym najtaniej jest ogrodzić teren leśny żeby nie wylazła i jakiej wysokości, słyszałem że pastuch najlepiej się sprawdzi bo siatka leśna jest za słaba?

W lata suche było tam sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Na 15a jedna koza to za mało 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzegorz95
      Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 
    • Przez akolt
      Szukam rolników z hodowlą zarodową powyżej 250 loch lub z cyklem zamkniętym powyżej 150 loch. Prowadzimy badania jak przyrastają knurki przy chemicznej kastracji. 
      Ważne: systematyczny i otwarty na innowacje gospodarz. 
      W ramach badań jest możliwość sfinansowania i pozostawienia na stałe wag pomiarowych i oprogramowania zarządzającego stadem. Oprogramowanie ma możliwość m.in. monitorowania zużycia paszy, ilości oproszeń w zależności od cyklu, zarządzania grupami technologicznymi itp.

       
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj