DJBOMBA12

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura??

Polecane posty

DJBOMBA12    12
Ja w tym wypadku wybrał bym jednak cyklopa chyba jednak sie nim wiecej zdziała niz c-330 i turem <_< A co do tego ze c-330 nie da rady z cyklopem to sie nie zgodzę u nas na wsi to i ludzie do cyklopa zakładają c-325 i radzą sobie bez problemu ostatnio mój cyklop tez współpracował a c-330 sąsiada i było wszystko oki . Jak dal mnie c-330 i cyklop to dosc oszczędny jest pod względem spalania

u mnie tez zakładaja C330 i c325 do cyklopa i te ciagniki daja sobie rade bez problemu;)

Ale chyba tez tzeba odpowiedno pompe ustawic;)

U nas nawsi wszscy maja ustawiane ze maja na srednich obrotach a ładuje i sie jak na wysokich obrotach;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem kup tura cyklopem nie przywieziesz beli słomy lub siana ale zato turem nic nie wykopieszbo to jednak nie to co w ciągniku 4x4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

ja jestem za cyklopem. Co innego jak byś miał bele krągłe to bym ci poradził kupić tura. Niby tam tur 1 chwytaka do balotów nie ma ale widłami czy nawet paletówkami dało by sie ziemie załadować. Ale jeślij chodzi o takie prace to cyklop będzie OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zależy co masz do roboty


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dziś go oglądałem, stan-rojda. Opona jedna flak(kolor zielony ze starości), a druga jest na powietrzy ale też przecięta, czyli obie do wymiany. Przekładnia od nowości(ma wszędzie tyle luzu i obudowa ma wyłamane mocowania, rok produkcji chyba 1979. Zaczep był spawany, pierwszym właścicielem było wojsko, a teraz ma drugiego właściciela, stoi od kilku lat nieużywany bo facet ma ciągnik z turem. Ramię cyklopa też jest trochę spawane, ale nie jest źle. Większość przewodów do wymiany,na jednym siłowniku jest dosyć sporo ognisk, filtry i olej też pewnie do wymiany, a rozdzielacz cieknie(3sekcyjny). Remont robiłbym sam, ale licząc koszta wszystkiego do tego doliczyć jeszcze takie rzeczy jak regeneracja siłowników, farby i inne pierdoły i koszt remontu to już wychodzi pewnie powyżej 4 tyś i jeszcze trzeba go kupić. W takim stanie jak opisałem to ile może być wart? Raczej go nie wezmę, bo nie myślałem że jest w aż takim złym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

w stanie użytkowym idzie kupić cyklopa za 4-5tys.zł, więc tak jak piszesz nie ma sensu przepłacać a potem jeszcze szarpać się z remontem

w takim stanie jak opisujesz to pewnie cena złomu użytkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

 Oto kilka zdj jak to wygląda, z tym siłownikiem już chyba nie da rady nic zrobić co? Jedyne co jest w nim dobrego to podobno pompa, była kupiona nowa pompa i byłą chwilę używana, ale i tak stoi kilka lat więc nie wiem jak z nią jest. A sprawny cyklop od rolnika, nie handlarza można kupić już za 3 np. ten http://olx.pl/oferta/sprzedam-cyklop-CID757-ID9OKMZ.html i mam jeszcze kilka innych w okolicy które mogę kupić za 3 tyś. Zdjęcia są byle jakie bo gospodarz i jego znajomi cały czas chodzili po podwórku.

post-87588-0-51202400-1429783395_thumb.jpg

post-87588-0-71548400-1429783397_thumb.jpg

post-87588-0-64921200-1429783402_thumb.jpg

post-87588-0-50299600-1429783408_thumb.jpg

post-87588-0-26612600-1429783412_thumb.jpg

post-87588-0-78601600-1429783414_thumb.jpg

post-87588-0-67497300-1429783418_thumb.jpg

post-87588-0-50381600-1429783423_thumb.jpg

post-87588-0-38333200-1429783428_thumb.jpg

post-87588-0-44735400-1429783432_thumb.jpg

post-87588-0-08696800-1429783439_thumb.jpg

post-87588-0-73380800-1429783451_thumb.jpg

post-87588-0-65375700-1429783457_thumb.jpg

post-87588-0-33685800-1429783463_thumb.jpg

post-87588-0-21108200-1429783469_thumb.jpg

post-87588-0-04033900-1429783474_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

wg. danych technicznych Cyklop waży ok 1690kg, wiec 1zł/kg to cena do przyjęcia

na zdjęciach widzę że na tłoczyskach pojawiła się już rdza, to nie jest dobry objaw, pewnie zaraz po rozpoczęciu użytkowania padną wszystkie uszczelnienia w siłownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tak 1500 mógłbym dać,ale powiedział że musi zobaczyć w internecie po ile takie chodzą bo nie wie. Czyli zaśpiewa pewnie tak ze 3 tyś, bo na pewno nie 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak mu dasz 1zł za kg to i tak będziesz w plecy a on do przodu bo na złomie to dostanie 0,6-0,7zł/kg

Powiem tak myśl do przodu a nie do tyłu, cyklop to niestety przeżytek i można go porównać do kombajnu buraczanego typu Posejdon/Neptun kiedyś kosztowały wiele a dziś każdy chce się pozbyć za grosze.

Do cyklopa i tak potrzebny ciągnik a jak będziesz miał na nim tura to cyklopa objedziesz trzy razy w koło. Miałem Cyklopa(nowego) i jak kupiłem tura to zauważyłem że Cyklop stał się zbędny i o wiele mniej wydajny. A najlepsze to już jest zbieranie bel słomy z pola, jak widziałem cyklopa w tej pracy to po prostu śmiech przez łzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ten cyklop to chyba sobie daruję, bo za 3 tys można kupić pełni sprawnego. Słoma idzie w kostki, także wożenia cyklopem słomy nie będzie. Mam małe podwórko i płyta jest od razy przy płocie i jest wymurowana ścianka z czterech stron. Turem nie da rady bo z czterech stron są ściany a płyta jest trochę poniżej ziemi(tak gdzieś 1 m spokojnie), a cyklopem to się rozstawia obok płotu i jedzie łyżką przez płot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj