Skocz do zawartości
dezmond_

Class Tucano 480 problem z rurą do wysypywania zoboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Class
dezmond_    0

Pod koniec tegorocznych żniw w moim tucano 480 rura wyładowcza zaczęła się otwierać coraz wolniej.

Na początku to bagatelizowałem ale później było coraz gorzej... Teraz po świętach jak go odpaliłem i chciałem otwierać to z 30 minut czekałem aż otworzy się wpełni. Co może być przyczyną ? proszę wytłumaczyć dokładnie i zrozumiałym językiem bo nie jestem mechanikiem. (zrymowało się)

Michal97rolnik    396

może za mało oleju hydraulicznego ??? Też się nie znam. Pierwsze co przyszło mi na myśl. A inne podzespoły np. heder, motowidła też się wolno podnoszą ???

dezmond_    0

Nie heder i motowidła działają perfekcyjnie od zakupu do teraz problem z rurą zaczął się pod koniec tegorocznych żniw.

Edytowano przez dezmond_

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidg2    30

a spowrotem idzie normalnie? A może masz przeciek wewnątrz siłownika. Nie znam się też zbytnio na tym.

mariusz0209    21

może gdzieś dławik się zapchał jakiś syfem albo nie wiem jak jest w Classie ale jeśli na każdy układ idzie inne ciśnienie jak w niektórych koparkach to mógł się wykręcić samoczynie jakiś zawór przelewowy odpowiedzialny za ten siłownik i olej jest podawany pod znikomym ciśnieniem. Tłumaczyło by to coraz wolniejsze otwieranie w skutek stopniowego wykręcania. Jak masz schemat hydrauliki to wrzuć i Ci powiem czy to mogłoby być przyczyną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się