Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Kredyty fabryczne na ciągniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Witam!

Każda marka oferije teraz na rynku kredyt na zakup swojego produktu, np farmer http://www.farmer.net.pl/kredyt.html, przeliczyłem że realne oprocentowanie wynosi 9%, również farmtrac i ursus ma jakieś finansowanie w ofercie, ale słyszałem ze realne oprocentowanie na dłuższy okres również wyniesie około 10%, kredyt same/lambo/df w bgż jest podobno na jakieś 6 - 7% na dłuższy okres, więc czy nic tańszego dla osób po 40tym roku życia nie ma jak kredyt preferencyjny na nowe technologie na 3,38%, wiec po co producenci oferują jakieś tam finansowania fabryczne? :rolleyes: , czy wogóle ktoś z tego kożysta i dla kogo takie finansowanie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3,38 to jest samo oprocentowanie, do tego trzeba doliczyć prowizje jaką skubnie sobie bank.

Do tego koszy wyciągania wszystkich zaświadczeń, poświadczeń etc. I jeszcze wycena gospodarstwa, wpisy na księgi wieczyste przy hipotece.

I jak tak to wszystko zsumować to już nie jest to takie bezsensu przy 6-7%

A i nie jestem pewien czy taka forma finansowania nie jest sposobem ominięcia kredytu pomostowego w przypadku korzystania z PROW


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
3,38 to jest samo oprocentowanie, do tego trzeba doliczyć prowizje jaką skubnie sobie bank.

Do tego koszy wyciągania wszystkich zaświadczeń, poświadczeń etc. I jeszcze wycena gospodarstwa, wpisy na księgi wieczyste przy hipotece.

I jak tak to wszystko zsumować to już nie jest to takie bezsensu przy 6-7%

A i nie jestem pewien czy taka forma finansowania nie jest sposobem ominięcia kredytu pomostowego w przypadku korzystania z PROW

No właśnie do pomostowego to jest, a może ktoś wie ile przy tej lini nowe technologie, lub młody rolnik bank pobiera prowizji i iel tego realnego oprocentowania wychodzi? Bo biznes plan musi być i inne takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Witam, chciałbym odświeżyc temat. Był dziś u mnie przedstawiciel Paribas Bank i mowił, że ich bank podpisał umowe z classem na temat finansowania fabrycznego. Class ma dopłacac 4% do kredytu, czyli całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam tylko to jest dopłata do całego okresu kredytowania czyli nie tak duzo zetor tez tak miał i terz myslałem ze bede miał obnizone porocetownie o 3%na rok ale jak sie okazało dopłata ta była do całego okresu kredytowania czyli jak by policzył nie az tak duzo


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wie ktos moze jak w wlkp idzie rozpatrywanie?? z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Trochę odświeżę temat.

 

Czy ktoś orientuje się gdzie można otrzymać najniższy kredyt (%) na nowy ciągnik ??? Miał ktoś z tym do czynienia ??? Polecacie jakiś konkretny bank, konkretnego przedstawiciela ???

 

W grę wchodzi marka JOHN DEERE oraz ewentualnie DEUTZ-FAHR. Po kilkunastu telefonach do różnych firm, banków itp najkorzystniejsze oprocentowanie (niby finansowanie fabryczne) wynosi aż 7-9 % :lol:. Nawet z ciekawości zadzwoniłem do Zetora (w pewnej gazecie jest ładna reklama "kredyt fabryczny 0 %" ;)- jest to bzdura, gdyż wynosi on niby 4 % dla tylko pewnych modeli, które się po prostu nie sprzedają).

 

Dać parędziesiąt tysięcy za same odsetki to trochę przesada.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Trochę odświeżę temat.

 

Czy ktoś orientuje się gdzie można otrzymać najniższy kredyt (%) na nowy ciągnik ??? Miał ktoś z tym do czynienia ??? Polecacie jakiś konkretny bank, konkretnego przedstawiciela ???

......

Dać parędziesiąt tysięcy za same odsetki to trochę przesada.... :lol:

 

Jak się jeszcze pare lat potułasz po tym świecie, to sam dojdziesz do pewnych wniosków na temat kredytów i nie tylko.

Na świecie nie ma instytucji, która udziela pożyczki charytatywnie - każda instytucja finansowa z tego się utrzymuje. Te 7-9% to wcale nie jest tak dużo. Jeśli szukasz mniejszego oprocentowania, to poszukaj na stronach ARiMR (z dopłatą do oprocentowania lub z częściową spłatą kapitału) - wydaje mi się, że te kredyty dla rolników będą najkorzystniejsze. To, co banki podają na folderach, to do końca tak ładnie nie wygląda - dolicz sobie prowizję za rozpatrzenie wniosku i udzielenie kredytu (w każdy komercyjnym banku - nawet w spółdzielczym pobierają prowizję), oraz np., jakieś dodatkowe ubezpieczenie. Szukając finansowania w bankach trzeba mieć oczy dookoła głowy i wszystko czytać oraz liczyć. (Dlaczego nikt nie podaje, rzeczywistego oprocentowania kredytu - bo wielu by odstraszyli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Brałem w lipcu kredyt w BS z linii nNT.Opocentowanie 2% w skali roku,1,90% prowizja od sumy kredytu,0,10%opłata za rozpatrzenie wniosku no i oczywiście 20%środków własnych do tego biznes plan ale to diler zazwyczaj zapewnia we własnym zakresie+sporo zaświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

paul190

Rozumiałem pojęcie "kredyt fabryczny" czy "finansowanie fabryczne" dopłatę do oprocentowania przez określonego producenta maszyn rolniczych. Niestety byłem i jestem w błędzie. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi 7-9 % :lol:. To ja się pytam gdzie jest ta dopłata producenta do oprocentowania ???

 

daras77

Tak tak wszystko ładnie, pięknie. Tylko niestety takiej pożyczki nie można łączyć (podobno) z żadnym dofinansowaniem z UE (mam na myśli MGR lub Różnicowanie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

murtek3,ale ja wcale nie mówiłem że można łączyć bo nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

paul190

Rozumiałem pojęcie "kredyt fabryczny" czy "finansowanie fabryczne" dopłatę do oprocentowania przez określonego producenta maszyn rolniczych. Niestety byłem i jestem w błędzie. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi 7-9 % :lol:. To ja się pytam gdzie jest ta dopłata producenta do oprocentowania ???

Często jest to pewnego rodzaju chwyt reklamowy, albo wyprzedaż starego rocznika lub sztuk, które nie są zbyt chodliwe. Lub np. dla tych, co nie dostaną kredytu preferencyjnego.

Tak jak pisałem wcześniej 7-9% to nie jest tak strasznie - popatrz na oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych, to dopiero otworzysz oczy ile potrafią wołać od zwykłego kowalskiego (12, 15 a nawet 20% w skali roku - nie mówiąc już o PROWIDENCIE, CHWILÓWCE i innych pseudo bankach - ludzie nie mają wyobraźni biorąc u nich pożyczkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj