Tomaszek2333

NEW HOLAND TM 125 rok 2000 jak prawidlowo wykonac kalibracje skrzyni ??

Polecane posty

witam ponizej opisalem problem z nh tm 125 a mianowicie zginely wszystkie biegi . traktor wszedl w stan awaryjny porusza sie 4km/h i zapalila sie otawrta pomaranczowa ksiazka. dokonalem wymiany oleju i filtrow hydraulicznych. koledzu z form podpowiadaja zeby zrobic kalibracje/ pytanie zna ktos jak to wykonac?dodam skrzynia automat range biegi abc. pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

A tak swoją drogą od kiedy jesteś użytkownikiem tego chodnika? Bo jeżeli od kilku lat to tylko pogratulować głupoty jeżeli dopiero teraz robisz kalibrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam Nowicjuszowi ze uzytkuje ten traktor od dwoch tygodni. kupilem go i zaraz problem z biegami po wymianie tych filtrow i oleju. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli kupiłeś złoma cały czas bedzie się sypał sprzedaj go czym predzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Nie wiadomo czy zaraz złom. Myślę ze bez serwisu i podłączenia komputera diagnostycznego się nie obędzie bo wuwczas coś bedziesz wiedział więcej. A taka usterka na pewno się zapisała w pamięci komputera/sterownika ciągnika.

Kupując używany ciągnik z 2000roku trzeba się liczyć ze popsuć się może wszystko. A ceny części są kosmiczne obojetnie jakiej marki kupisz ciągnik. Z 2000 roku to jeszcze nie jest jakiś stary ale wszystko zależy co i ile robił bo czasem z 2000 roku będzie w lepszym stanie jak z 2005 roku. Niestety te maszyny od 2000 roku mają już dużo elektroniki, modulow przy których samemu mało co idzie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Zacznijmy od tego, że jak jest błąd na skrzyni to ona się nie skalibruje...

Musisz podać jaki to błąd i dopiero wtedy ktoś Ci coś na odległość powie.

 

Sekwencja wygląda tak, że odpalasz ciągnik komputer zauważa błąd, zaczyna piszczeć, zapala na desce książkę i wyświetla błąd. Po chwili pewnie błąd zniknie. Będzie miał postać np. E40, F58 itp.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0

moze ma ktoś jeszcze instrukcje kalibracji skrzyni range command ? zdjecia juz nie dostepne a jak by ktos miał to bardzo prosze , moga byc na mail :   slaszy1@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prz3m    0

Kiedyś znalazłem w necie zeskanowaną instrukcję obsługi do starszych TMów (115, 125, 135, 150, 165). Jest tam opisany proces kalibracji range command. W nowszych powinno to tak samo wyglądać, ale nie jestem na 100% pewny :) Ja swojej jeszcze nie kalibrowałem, dlatego się nie wypowiem. Wrzucam tutaj, może jeszcze komuś innemu się przyda.

STRONA166.jpg

STRONA167.jpg

STRONA168.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemekk22
      Witam mam problem z TM165 mianowicie chodzi o to że po rozgrzaniu podczas zmiany kierunku jazdy zapala się i gaśnie kontrolka ciśnienia skrzyni ,szarpie przy zmianie na 13 bieg.  Również zapala się przy zmianach biegu, na zimnym wszystko dobrze nie szarpnie na 13 i nie zapala się kontrolka. Co to może być?.
    • Przez adam1968z
      Witam wszystkich, Mam pytanie czy w nch pompka zasilająca powinna pracować po przękręceniu kluczyka w stacyjce cały czas czy tylko dopompowywać ciśnienie i się wyłaczać. Proszę o podpowiedzi jeżeli ktoś coś wie.
    • Przez Ziomek111222
      Cześć !
      Chciałbym zapytać o wskazania temperatury w New Holland TM 120. W moim ciągniku wykres jest elektroniczny, a skala jest kreseczkach. Chciałbym zapytać jak to odczytać? 

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj