Jelcz

Claas Arion 420,430 Cis czy Case Maxxum 115 Multicontroller

Polecane posty

sawik1995    0

Wybór należy do ciebie, my jak wybieraliśmy to case 115 z przednim tuzem turem to piomar wycenił nam go za 275 tyś netto a claasa mamy za 250 tys netto. :D W case o tyle dobrze że możesz go doposażyć w amortyzowana oś i kabinę czego w claasie jeszcze nie ma ( podobno ma wejść ale dopiero w 2014 roku. :) ). Ja jak najbardziej polecam ci claasa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Zobaczymy;) Wiadomo że każdy broni swojej marki.To że nie ma resorowanej osi i kabiny to mnie zniechęca do claasa;( bo w przypadku moim będę robił dużo transportów i droga na pole też nie jest za równa wiec coś bym potrzebował z amortyzacja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja bym ci polecał case. Jeśli obecne maxxum'y są tak wytrzymałe jak te starsze z silnikami Cumminis to pociągnie ci do ponad 15tys h. Brat robi na case mx 170 i ma juz troche ponad 15tys h bez żadnych napraw poza wymianą paru żarówek i olejów.

Edit:

Mam właśnie zamiar kupic case mx 120/135 ale to używanego

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Witam, ja posiadam Claasa Ariona 420 CIS i jak narazie sprawuje się bezawaryjnie. :) Jest u mnie ponad 4 miesiące i ma już zrobione 360 mtg. Z turem sprawuje się rewelacyjnie, nie posiadam przeciwwagi i jak narazie nie była potrzebna, dla mnie hydraulika jest wystarczająca.Spalanie też jest dobre, przy turze 4/5 l na godzinę a w pługach akpil kmj 5/50 około 15 l na hektar. Razem z tatą przy kupnie tez się zastanawialiśmy na case 115 ale nie przypadł nam do gustu i jeszcze diler nam taka cenę dał że szok. Ja osobiście polecał bym ci claasa ( do ładowacza możesz sobie zamówić electropilota i też będziesz miał biegi i hydraulikę w dżojstiku). :) Pozdrawiam.

 

5x50 to na jakiej ziemi to chodziło, chyba szczery piach. Czego nie weźmiesz to i tak w case multicontroller i tak bedzie wiecej opcji w jojsticku.

 

@jelcz a ty dalej masz dylemat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

Nie chcesz wierzyć to nie, klasa ziemi III I IV a . Na wiosnę mogę ci zdjęcie zrobić jak nie wierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Stary nie wierzę i niewiem czy ktoś jeszcze uwierzy bo 4x50 to ja do swego 610C boję się że bedą problemy a ziemia III-VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I następny raz powtarzam- klasa bonitacyjna nie musi być w żaden sposób zależna od zwięzłości gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ten holerny delemat :(Podoba mi się claas a zależało by mi na amortyzowanej osi bo bede robil dużo transportów,na pole i na usługach.I żaden nie ma blisko mnie Case 110 Multi :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Słuchaj ciągniki claas są od niedawna bazują budową na renówkach ale dołożyli oczywiscie od siebie różne udoskonalenia. Według mnie claas nie jest jeszcze tak sprawdzony, nie wiadomo do końca ile wytrzyma i co jest jego bolączką. A case są bardziej sprawdzone mają dobre silniki. Ostatnio dowiedziałem sie że te silniki iVeco są zbudowane na bazie silników cumminis, nazywają sie iVeco tylko dlatego że ta firma robi specjanie na zamówienie case te silniki. Ale nie wiem czy to w 100% prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Znam gościa który też się wahał między tymi 2 ciągnikami wybrał case(ze względu na cenę pewnie).Ostatnio miał jakąś usterkę musiał wymienić obudowę zwolnicy przez to że jeden tryb ją szlifował-skutek to opiłki w oleju i omal nie odpadło mu koło lewe tylne.Mi osobiście podoba się bardziej claas i w ładowaczu lepiej go widzę.

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

U mnie też się robi bardzo dużo transportów ( najdalsze pole oddalone jest 22 km od gospodarstwa) i powiem ci że dobre siedzenie pneumatyczne grammera wystarcza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To masz drogi asfaltem wylane na pole jak wystarcza. Siedzenie pasażera to już wogole jak na kołku w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Kolega kupił Ariona, chyba model 620 i po 100 godzinach pojawił się wyciek spod głowicy. Na dodatek gdy wracał nim ze serwisu, gdzie robili z tym wyciekiem, to nie dokręcili mu jakiegoś węża do chłodnicy i wyrzuciło mu cały płyn chłodniczy.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Znam gościa który też się wahał między tymi 2 ciągnikami wybrał case(ze względu na cenę pewnie).Ostatnio miał jakąś usterkę musiał wymienić obudowę zwolnicy przez to że jeden tryb ją szlifował-skutek to opiłki w oleju i omal nie odpadło mu koło lewe tylne.Mi osobiście podoba się bardziej claas i w ładowaczu lepiej go widzę.

 

 

Możliwe że kupił kombinowanego źle poskładanego po naprawie Jeśli był używany kupiony.

Jeśli nowy to od tego jest serwis rzeby usunął takie usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@tomek90 to była chyba uszczelka


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam Claasa Ariona 420 CIS i jak narazie sprawuje się bezawaryjnie. :) Jest u mnie ponad 4 miesiące i ma już zrobione 360 mtg. Z turem sprawuje się rewelacyjnie, nie posiadam przeciwwagi i jak narazie nie była potrzebna, dla mnie hydraulika jest wystarczająca.Spalanie też jest dobre, przy turze 4/5 l na godzinę a w pługach akpil kmj 5/50 około 15 l na hektar. Razem z tatą przy kupnie tez się zastanawialiśmy na case 115 ale nie przypadł nam do gustu i jeszcze diler nam taka cenę dał że szok. Ja osobiście polecał bym ci claasa ( do ładowacza możesz sobie zamówić electropilota i też będziesz miał biegi i hydraulikę w dżojstiku). :) Pozdrawiam.

Ile dałeś za niego i gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj u dilera i zaśpiewał mi za ariona 420 CIS cene 220tyś netto i do tego tur ok 30 tyś netto, skrzynia fajna tylko trochę drogo.

Edytowano przez maciej870323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj