Jelcz

Claas Arion 420,430 Cis czy Case Maxxum 115 Multicontroller

Polecane posty

Jelcz    3

No to ja też tak mogłem napisać na początku tematu i by było git majonez.Ale tak nie zrobiłem bo chcę się dowiedzieć wszystkie + i - ;p Trochę mnie zniechceca ten głos w filmie u @Dziedzio92 bodajże zakup 2011 zobacz sobie;(Choć na 6 cylindrów to by musiał ładnie buczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

No to ja też tak mogłem napisać na początku tematu i by było git majonez.Ale tak nie zrobiłem bo chcę się dowiedzieć wszystkie + i - ;p Trochę mnie zniechceca ten głos w filmie u @Dziedzio92 bodajże zakup 2011 zobacz sobie;(Choć na 6 cylindrów to by musiał ładnie buczeć

 

6 cylindrów case lub steyr dźwięk bajka jeździłem u dilera w Białymstoku steyr 6125 profi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

case trochę "piszczy" bo masz w nim 160 l/min łącznie przepływu hydrauliki a to już grać musi, co do silnika to nie wiem w czym ten z claasa jest lepszy od tego z case może mi ktoś wytłumaczy, bo z silnikiem z case mxxum 110 ep mam doczynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

No tak cena :) to fendt'a trzeba byłoby przyrównać jakiegoś 75km :D

 

Według mnie silnik fenda 4 zaworowy deutz common rail ma podobne parametry co case tylko skrzynia vario i cena z kosmosu

 

case trochę "piszczy" bo masz w nim 160 l/min łącznie przepływu hydrauliki a to już grać musi, co do silnika to nie wiem w czym ten z claasa jest lepszy od tego z case może mi ktoś wytłumaczy, bo z silnikiem z case mxxum 110 ep mam doczynienia

 

A jak się sprawuje ten silnik 110 ep bo w katalogu parametry wyglądają obiecująco ale jak to mówią papier wszystko wytrzyma

 

@jarek1977 Ciekawe jak z żywotnością i awaryjnościa :D i powiedz mi czemu porównujesz do 410 a nie 430 gdzie moc jest podobna??

Albo jeszcze lepiej 510 110hp akurat :D

 

claas arion 510 cena około 250 tyś netto !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Umnie John Deere DPS 6068 HRT 83B t3 a u ciebie to niewiem jaki siedzi :D

W 500 też jest na 4 zawory, a i bezstopniówke masz w CNH jaki i innych ;) więc za same vario się nie płaci.

To co z tego że cena 250 koła jak porównujesz silnik o podobnej mocy a nie cenie :o

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

 

A jak się sprawuje ten silnik 110 ep bo w katalogu parametry wyglądają obiecująco ale jak to mówią papier wszystko wytrzyma

 

 

 

 

jak narazie to bdb tylko mamy go dopiero 5 misiecy wiec za mało jeszcze, jak do tej pory to mocy mu nie brakowało a i z paliwem oszczednie sie obchodzi, wiec jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy od wyposażenia bo pomimo bogatej podstawy można do niego dołożyc jeszcze sporo

 

a Ty skąd jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

woj.opolskie.I powiedzial mi deeler że 275tyś i jak bym chciał jeszcze bogatszej no to w 285tyś by się cena zamkła.Tylko te piszczenie mi się nie podoba bo wiem jak to było w NH :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jelcz coś ta cenna strasznie niska jeszcze bez tura to mogłby być ale 275 brutto to coś niemożliwe może pomyliłeś z netto :) U mego dilera full 420 cis 208 netto+20 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Tomek nie wiesz jak CNH zdobywa rynek ? A no rynek zdobywa cena , która jest atrakcyjna. Jakościowo nie odbiega od reszty, a czasem jest lepiej doposażony. Moj kosztował ok 240tys netto z osprzętem do ładowacza i przednim tuz, wom.


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

U nas to masakra bo za claasa chcą 300tys ;( To chociaż case jest tańszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A jak z hydraulikom w case i claasie?

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co ma być w case jest łacznie 160l/min w wersji multcontroler sterowane eh zawory tylne w podłokietniku i na joyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

za 24tys kosztuje tur fl 100...Tym ladowaczem bym ladowal sianokiszonke,obornik,przy ubijaniu qq i wyslodkow i ladowac opał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jakie prace ciągnikiem bedziesz wykonywał? głównie ładowacz?

jak tak to w case masz wybór albo 4 albo 6, jak 6 to 115 a jak 4 to albo 110 albo 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No to bedzie mój 2 główny ciągnik...Z ładowaczem bedzie oracował w(to co wyżej napisałem).No i bedzie siał,orał i uprawiał pod kukurydze i buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Po co ci drugi głowny jak jeden porządny wystarczy na tyle ha. Jaki to główny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ale MF 4270 pudzie na sprzedaż no to puźniej bedzie case jako głowny bo w MF mam już 8750mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

Witam, ja posiadam Claasa Ariona 420 CIS i jak narazie sprawuje się bezawaryjnie. :) Jest u mnie ponad 4 miesiące i ma już zrobione 360 mtg. Z turem sprawuje się rewelacyjnie, nie posiadam przeciwwagi i jak narazie nie była potrzebna, dla mnie hydraulika jest wystarczająca.Spalanie też jest dobre, przy turze 4/5 l na godzinę a w pługach akpil kmj 5/50 około 15 l na hektar. Razem z tatą przy kupnie tez się zastanawialiśmy na case 115 ale nie przypadł nam do gustu i jeszcze diler nam taka cenę dał że szok. Ja osobiście polecał bym ci claasa ( do ładowacza możesz sobie zamówić electropilota i też będziesz miał biegi i hydraulikę w dżojstiku). :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No tak ale deeler mi dał oferte lepszą z case też bardziej mi się podoba claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj