Jelcz

Claas Arion 420,430 Cis czy Case Maxxum 115 Multicontroller

Polecane posty

Tomek90    2259

To i tak z balastem seryjnym nie wyrównasz na 50/50 bo max w 400 seryjnie 700kg.

W tym multcontroller bardziej jest wszystko pod ręką, a w claas 400 juz nie bo niemasz tego co w seri 600.

Też zauważyłem ten udzwig ale to końcowy na hakach??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Chłopaki nie znacie sie. Do prac z ladowaczem musi byc duzy i stabilny ciangik. Ja u siebie widze co case robi, bez balastu duzo robie , 4- cylindrowce musza z balastem i tak oszczedzam czas :D. Nawet do prac jako pomocnik duzo daje jego masa. Ze zwrotnoscia nie narzekam. ograniczniki skrecilem , jest zwrotniejszy.

moc 117km , max boost 152 km od 13 biegu i wom.

Spalanie: pyrkanie z ladowaczem 4-5l/h (przez zime na 55 mtg spalil 250l)

przy opryskiwaczu jd 832 spala 2l/ha predkosc 10km/h pola od 1 do 8ha

 

 

mam kilka fotek na pokazanie jego sil. 5651056.jpg

 

5651050.jpg

 

 

 

dyga bez obciazenia beczke 1000l rsm na wysokosc opryskiwacza bez balastu. 2t udzwigu ma na ladowaczu wiec lekko sobie pracuje


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Jelcz a widziałes te ciągniki na zywo? jeździłeś nimi?

w case maxxum mc masz już wszystko w podłokietniku, całe sterowanie ciągnikiem jedną ręką praktycznie, najważniejsze funkcjie w jojsticku, w tym porównaniu(jak komuś przeszkadza ze 6 bedzie paliła wiecej jak 4 to jest do wyboru 110 albo 120) case bije claasa prawie we wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

@Dziedzio92 No właśnie mówisz że się nie znamy a sam głupote piszesz bo nie zawsze musi być duży, ja np u siebie 4cyl ledwo się kręce a co tu mówić o 6. No kolegi jelcza ma być zarazem głównym ciagnikiem więc masa też musi być ale 4cyl z odpowiednim balastem też potrafi ciągnąć jak głupi. Jak to ma być 6vs4 to dla mnie na korzyść claasa jak 4vs4 to case multcontroler musi sam zdecydować czy bedzie dał rady się krecić po tych pomieszczeniach.

A co do pokazu sił to szału niema, bo ja pronarem 82a 2 bb saletry i ogień w pole, co prawda udzwig mniejszy o niecałe 400kg ale podnosi na wolnych obrotach :D

@qazi no nie przesadzaj nie we wszystkim :D silnik ważna rzecz na korzyść claasa, i nie mówie tu juz o nowej seri 600 bo tam juz CNH z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

No przeczytałem ale ty chyba mego chyba nie dokłądnie bo 2 bb po 500kg to też tonka :) Nie jest nic bo ma 2t udzwigu i lepsza hydraulike :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

jeździłem u kolegi Case CVX 140 to wcale inna bajka...No coraz to bardziej przekonujecie mnie do case @Dziedzio masz może więcej zdj fajnie by było jak byś miał ze środka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Miałes już jakieś problemy z elektroniką...Amortyzowana kabine też masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Na filmie tak coś słyszałem że piszczy :mellow: Tak jak jechałem NH T6.120 to też tak piszczało w skrzyni :unsure:

 

Na filmie tak coś słyszałem że piszczy :mellow: Tak jak jechałem NH T6.120 to też tak piszczało w skrzyni :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Umnie w claasie też piszczy ale jak lekko wejdę w obroty to przestaje więc niewiem, czy to skrzynia czy tak jakiś bzdet, może za małe obroty na danym przełożeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No miałem małe obroty...Koledzy tak oglądam wysokość tych obu ciągników to claas Arion 420 Cis miał 2,76m a Case Maxxum 115 Multi 2,20m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Znowu myslisz linijki chyba :D Arion 2811mm, Multicontroller 2895mm przy oponach 18.4R38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

W tym roku byłem po oferte z claasa i dostałem katalog i pisze 2,76mm.A to tak czy siak pod wiatę wiadą oby dwa :P Opony bym i tak chciał na 650/480 a ty @Dziedzio92 jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Do claasa można 480/650 to do case też tak można?

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

No 430 480/650 ale 420 juz 480/600. Dorzucisz pługiem na 650 opone?? Jak brac to 520/650 ale to pewnie juz troche kosztuje bo 480/600 dali mi standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

@Dziedzio92 No właśnie mówisz że się nie znamy a sam głupote piszesz bo nie zawsze musi być duży, ja np u siebie 4cyl ledwo się kręce a co tu mówić o 6. No kolegi jelcza ma być zarazem głównym ciagnikiem więc masa też musi być ale 4cyl z odpowiednim balastem też potrafi ciągnąć jak głupi. Jak to ma być 6vs4 to dla mnie na korzyść claasa jak 4vs4 to case multcontroler musi sam zdecydować czy bedzie dał rady się krecić po tych pomieszczeniach.

A co do pokazu sił to szału niema, bo ja pronarem 82a 2 bb saletry i ogień w pole, co prawda udzwig mniejszy o niecałe 400kg ale podnosi na wolnych obrotach :D

@qazi no nie przesadzaj nie we wszystkim :D silnik ważna rzecz na korzyść claasa, i nie mówie tu juz o nowej seri 600 bo tam juz CNH z tyłu :D

 

A ja uważam że lepszy silnik niż class 410 cis ma case 110 wystarczy porównać moc i moment obrotowy

Edytowano przez jarek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

@jarek1977 Ciekawe jak z żywotnością i awaryjnościa :D i powiedz mi czemu porównujesz do 410 a nie 430 gdzie moc jest podobna??

Albo jeszcze lepiej 510 110hp akurat :D

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

A co posiadacz ten ciągnik,że tak uważasz?

 

Jeszcze nie ale po nowym roku mam zamiar coś kupić być może case maxxum 115 multicontroller lub steyr 4110 profi multicontroller przekonują mnie 4 zaworowe silniki koncernu cnh

 

@jarek1977 Ciekawe jak z żywotnością i awaryjnościa :D i powiedz mi czemu porównujesz do 410 a nie 430 gdzie moc jest podobna??

Albo jeszcze lepiej 510 110hp akurat :D

 

Porównuję te dwa modele ponieważ są w tej samej cenie około 210 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj