Jelcz

Claas Arion 420,430 Cis czy Case Maxxum 115 Multicontroller

Polecane posty

Jelcz    3

Witam na początku proszę was żebyście nie usuwali tego tematu(nie znalazłem takiego samego tematu o tej samej mocy) :( Ponieważ stoimy z wujkiem na granicy kupna traktorów,pisze również w imieniu wujka.Będzie to traktor na obu gospodarstwach główny koń.Na moim gospodarstwie bedzie pracował na 45ha+łaki a na od wujka 28ha+łąki.Pytałem się o ofertę ciągnika Claas Arion 420 Cis + Tuz + Tur (taki sam jak jest na zdjęciu w załączniku)i powiedziano mi 300tyś brutto :mellow: a za Case Maxxum 115 Multicontroller +tur+tuz i wszystkie bajery tak jak w claasie 275tyś brutto no różnica cen jest nieukrywalna trochę duża.Ale wiadomo w jedym JD a drugim IVECO.I spalanie też jest różne.Więc teraz czekam na wasze porady na temat jakiego ciągnika warto wyłożyć tyle pieniędzy :)

 

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

 

post-38133-0-62774100-1356554213_thumb.jpg

post-38133-0-43082800-1356554222_thumb.jpg

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

z tych dwóch bardziej przemawia do mnie case ponieważ ma dłuższe doświadczenie w produkcji ciągników i cieszą się one dobra opinią, a inne marki brałeś pod uwagę? to są 4cylindry? ja bym dla takich prac i na taki areał myślał na fendem np 312 albo nowym JD 6r nie wiem najmniejszy chyba jest 105km a pózniej 115 lub 120, mysle że warto czasami dołożyć i cieszyć się latami a nie latami załować, oczywiscie może być tak że z claasa lub case bedziesz bardzo zadowolony;] miłych zakupów;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Najbardziej przemawiaja do mnie te 2 marki...Claas jest 4 cylindrowy a case 6 ale zwrotnośś i promień skrętu mają ten sam.No wiem fendt to zaś inna bajka ale jednak zostane przy tych dwóch markach i o tej samej mocy :) Tylko się obawiam że case ma dużo elektroniki i może się to psuć :( Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no Claas nie słynie ze zwrotności :) ale spalanie ma niższe niż IVECO nawet jeśli porównamy silniki 4 cylindrowe. Doświadczenie Claasa w produkcji ciągników, nie jest takie małe, bo przejął produkcje od Renault, a to produkowało ciągniki ładnych parę lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jak to tura to 4cyl lepiej bo mniejszy gabarytowo to wcisnie się wszędzie, co do elektroniki to w cis już też jest jej nie mało, chodz nie tyle co w 600. JD w takim wyposażeniu co claas to drogo wyjdzie, a czy lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

case ma wiekszą moc z boostem i 6 cyl, a jak zwrotnosc jest taka jak w claasie to lepiej 6 garów bo w ciężkiej robocie sie lepiej sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No będzie pracował z ladowaczem szczególnie.Ale nie wiem dlaczego właśnie zrobili tego Maxxuma 115 na 6 cylindrach a Maxxum 120 to jest na 4 ;( No oba dwa mają promień skrętu 50 stopni.Spalanie będzie napewno takie same w case 6cyl jak i w claasie 4 cyl?

 

No będzie pracował z ladowaczem szczególnie.Ale nie wiem dlaczego właśnie zrobili tego Maxxuma 115 na 6 cylindrach a Maxxum 120 to jest na 4 ;( No oba dwa mają promień skrętu 50 stopni.Spalanie będzie napewno takie same w case 6cyl jak i w claasie 4 cyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

case na tier 4 czy 3 jeszcze? case ma 113 zewnetrznej i 47 l wewnętrznej hydrauliki ile ma claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

98l/min, 130km z boostem. Bedzie pracował z ładowaczem ale po ciasnych pomieszczeniach bedzie też się kręcił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No bedzie przejeżdżał po ciasnych pomieszczeniach i mam też wąskie pola co trzeba dużo zawracać :mellow: Nie wiecie jakie są opinie rolników którzy posiadają Ariona 420 CIS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli kąt skrętu kół jest taki sam, ale jest inny rozstaw osi, to nie będzie takiego samego promienia skrętu.

Nie ma takiej opcji aby opłacało się kupić 6 cylindrów do ładowacza, z miejsca masz co najmniej o litr spalanie większe przy lekkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

maxxum z boostem ma 155KM co do ciasnych pomieszczen to arion taki mały nie jest skręt tez od case nie odstaje

 

dlatego w case jest możliwosc wyboru 4 czy 6 cyl o podobnej mocy, wiec możesz pomyslec nad maxxumem 110 a takiego mamy w gospodarstwie i moge polecić do ladowacza bo bardzo zwrotny jest i oszczędny

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

W pobliżu u delera

 

Zakres mocy: 110-140KM/81-103kW

W ofercie 6 modeli:

 

110 - 4 cylindry MAXXUM

120 - 4 cylindry MAXXUM

130 - 4 cylindry MAXXUM

115 - 6 cylindrów MAXXUM

125 - 6 cylindrów MAXXUM

140 - 6 cylindrów MAXXUM

 

Nic mi nie wiadomo że idzie wziąść zamiast 6cylindrów to 4 cylindry.Roztaw osi case ma z amortyzowaną osia 2412mm a claas 1950mm no to troche różnicy jest :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jak szerszy na osiach to lepiej do tura i w Case chyba kabina 4 słupki to juz plus na widoczność do tura w claas 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No tak ale mniejszy jest claas :mellow: każdy ciągnik ma swoje + i - no nie ukrywam że case ma więcej + :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nic mi nie wiadomo że idzie wziąść zamiast 6cylindrów to 4 cylindry.Roztaw osi case ma z amortyzowaną osia 2412mm a claas 1950mm no to troche różnicy jest :mellow:

Claas ma rozstaw osi 2564 mm, Case 2661 mm, Case w 4 cylindrach 2421 mm. Do zalet Claasa należy dodać wysokość która jest 20 cm niejsza

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak taki jest w case znaczy 40/60 to do ładowacza lepszy bo tył będzie stabilniejszy w pracach załadunkowo-przeładowczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Diler mówił że bez balastu ma tyle i przy transporcie to raczej nie wieszać obciażnika na przód bo szybko opony zjada się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Kurcze nie wiem dlaczego mom przekonanie do claasa :PJako jeden z strony AgroFoto uzytkownik @Dziedzio92 ma tego case 115 multicontroler :mellow:Nie wiecie kto ma jeszcze taki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Diler mówił że bez balastu ma tyle i przy transporcie to raczej nie wieszać obciażnika na przód bo szybko opony zjada się.

oczywiście jak każdy diler kłamał :P Nacisk na przód 1960 kg na tył 3060 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj