CzornyMDW

Co myślicie o saletrosanie 26 makro ?

Polecane posty

Mariusz15    1

no właśnie ja też się zastanawiam czy nie posiać go pod zboża zamiast saletry ale dobrze było by usłyszeć jakieś opinie chodzi o ten SALETROSAN z dodatkiem siarki! tylko ja myślałem zrobić mieszanke pół na pół z saletrzakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.salmag.pl/nawozy-azoty-tarnow/saletrosan.php

mi przypomina saletrzak z siarką a nawet bardziej siarczan amonu z dodatkiem azotu azotanowego. Pytanie ile kosztuje kg azotu w tym saletrosanie ile w saletrze a ile w zwykłym saletrzaku. Jak trzeba siarki to nie lepiej dać siarczan amonu kiedyś wychodził najtaniej. Saletra jednak daje oziminom najlepszego kopa na wiosnę. Mój ojciec zawsze sypał saletrzak ale jak zobaczył co daje saletra na zamarzniętą ziemie...

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    219

no tak tylko rośliny z nie doborem siarki nie pobierają tyle azotu co trzeba a z tym nawozem mogą to osiągnąć :)

Edytowano przez CzornyMDW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

Saletrosan jak najbardziej nadaje się na zboża ja będe go sypał. A co do siarczanu amonu to może wyjdzie trochę tańsze źródło ale zawiera więcej siarki a na zboża jej wystarczająca ilość jest w saletrosanie, a dodatkowo saltrosan zawiera więcej azotu. Nie wspomnę już jak zakupisz siarczan drobnoziarnisty (jak cukier) to powodzenia życzę z jego rozsiewaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaki jest wpływ na odczyn gleby obu form azotu? oraz jaka jest zawartość siarki w siarczanie amonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    219

No właśnie ja też zamierzam go stosować pod zboża , rzepak oraz buraki , zachęca mnie do tego właśnie odpowiednia ilość siarki oraz azot w tych dwóch formach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jaki jest wpływ na odczyn gleby obu form azotu? oraz jaka jest zawartość siarki w siarczanie amonu?

 

Forma amonowa NH4 zakwasza glebę, forma azotanowa NO3 alkalizuje. Siarczan amonu zawiera 20,5% azotu i 24% siarki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Jak dla mnie to dobry nawóz ja sypię go głównie pod rzepak a pod pszenice to czasami tak po 100kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzlotz    1

Spróbujcie sobie Yara Bela Suflan (24N+6S+12CaO+1,5 MgO). Jest dużo lepszy od Saletrosanu i w podobnych pieniądzach. Nie zakwasza gleby, nie trzeba go mieszać z glębą, nie ulatnia się azot. Super granula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

dobry tylko drogi jest jeszcze wersja 30 + 6 siarki stosowałem i jest ok . ogólnie polecam YARE naprawdę super zwłaszcza CAN 27. Sulfan drogi i słabo dostepny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A co w CANie takiego super? No to ze jest z YARY, a co poza tym..? Stosujecie saletre z Zachodu, a nasza idzie na Zachód... bilans sie zgadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletrzak z yary ma zdecydowanie lepszą granulację i łatwiej go wysiać. Saletrzak z Tarnowa ma starsza rozbieżność granul, canwil ma za duże granule.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzlotz    1

Yara Sulfan z Flora Praszka 745 złotych netto plus transport ze Szczecina. Jak jesteście z północy to was mniej wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj