uglibugli

Ciągnik z najtańszym Finansowaniem fabrycznym

Polecane posty

uglibugli    75

Witam

Powoli muszę zastanowić się nad drugim ciągnikiem do gospodarstwa bo niestety mtz ma juz prawie 20 lat i niby nigdy mnie jeszcze nie zawiódł ale już na do tego pełne prawo. A wiec tak szukam ciagnika z przedziału około 70-90 km oczywiście lekko +-. Ciągnik nie ma mieć zbędnych bajerów pracuje nim średnio po poł godziny dziennie wiec są one mi nie potrzebne jedyne co ciągnik ma pracować z turem i musi mieć rewers nic wiecej nie potrzebuję. A teraz najważniejsze nie mam za bardzo gotówki na ten cel i szukam jakiejś dobrej oferty finansowania. Proszę o pomoc marka nie ważna (no oprócz belarusa) liczy sie tylko najniższa cenna i możliwość taniego finansowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Daje 2% ale jak bierzesz 50/50 albo 3x33 lub 4x25 a takto coś koło 5-7 jest w farmtracku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja wziełem zwykły kredyt na ciagnik na 9 % z banku nie chciałem bawic się w Farmtracowski jakieś tam wymagania było trzeba spełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Możesz wziąć Kredyt dla młodych rolników na 2%, lub Kredyt CSK

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Kredyty komercyjne to jakieś 15-20%. Nie ma szans, że ktoś wam da kredyt na 4% a tym bardziej 1,99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Zajedz do dilera claas'a albo valtry mają fajne finansowanie na swoje ciągniki, brałem claas'a na takie ale valtra może wyjdzie taniej jak patrzeć 4cyl vs 4cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja jestem na etapie sprawdzania ofert kredytowych różnych formacji najlepiej niech przygotują ci harmonogram spłat z wszelkimi kosztami to wtedy jasno widać która oferta jest najlepsza.

Osobiście sprawdziłem takie firmy jak Delaglenden (AGCO) Claas BZWBK Credit Agricol i PKO i tak to wygląda przy kerdycie na kwotę 400 netto na 5 lat finansują VAT więc cały kredyt na kwote 492 zwrot ze skarbowego po 3 miesiącach na konto kredytu po max 6miesiącach zwrot 200tyś z MGR, więc do spłaty na resztę czasu zostaje 200tyś

koszt całego kredytu 492 tyś wyniósł następująco:

 

 

- PKO BP â 110,40% prowizja 500

- AGCO FINANCE â 110,30% prowizja 500

-Claas Finance 110,35 prowizja 800

- EFL â 111,30% prowizja 1%

- BZ WBK â 111,90% prowizja 1%

trzeba jeszcze doliczyć tkz. zastaw sądowy każda firma liczy to w różny sposób od 200zł do 800 za każdą maszyne.

więc nie zawsze jest tak fajnie jak to piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

A panowie jak np mam gospodarstwo o pow 15ha nie pracuje tylko gospodarstwo nie mam szkoły rolniczej to co moge sie ubiegać o jakieś kredyty? budowa obory albo nowy ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Oprocentowanie kredytu preferencyjnego wynosi 3%. Trzeba spełnić kilka warunków, m.in trzeba mieć wykształcenie rolnicze i powierzchnia gospodarstwa musi być wyższa od średniej wojewódzkiej.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja słyszałem, że traktory Farmtrac eksploatowane intensywniej dostają awarii typu padania skrzyni biegów bo słaba jakość materiałów. Warto podpytać w swojej okolicy o ten temat zanim kupimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Też słyszałem wiele bajek... Naprawdę, jeśli nie macie na to dowodów/argumentów to nie wypisujcie bajeczek.

 

Oprocentowanie kredytu fabrycznego Simens z Farmtraca we franku wynosu 5,45%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Koszt kredutu najlepiej oceniać w skali całego okresu kredytowania te procenty które ja podałem były taka właśnie liczbą.

bo oprocentowanie wstepne w każdym z tych banków wynisiło od 8% do 5,5%, a po przeliczeniu kosztów różnice zrobiły się znacznie mniejsze

a takie firmy jak:

EFL, BZ WBK i PKO sfinansują każdą maszyne każdego producenta a pozostałe są kredytami fabrycznymi deklarowane do konkretnej marki, oczywiście skredytują też inne marki maszyn ale % będzie wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

"aagusia" niewiem z jakiego rejonu jestes zadzon do swojego najblizszego dilera albo firmy w mragowie....dokładnie ci wytłumacza

na jaich warunkach itd....

 

http://farmtrac.pl/ tu sa nr tel.. cos tam znajdziesz infolinia tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

janusz 20

czyli jak weźmiesz w claasie te 200 tys to po tych 5 latach cały kredyt wyjdzie Ci ok 220 tys? coś chyba za mało by wyszło, chyba że coś źle zrozumiałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Troszkę nie tak. sprawa jest trochę inna. mam dofinansowanie MGR 50% rozliczam się z VAT biorę kredyt w kwocie brutto bez wkładu własnego.

np. biorę 500 brutto

po 3 miesiącach zwrot VAT 100 tyś

Po pół roku zwrot z agencji około 200 tyś

więc na pozostały okres 4,5 lat pozostaje do spłaty 200 tyś kapitału Plus odsetki które w tym przypadku wyniosą około 50 tyś

i tylko dzięki zwrotom z VAT i agencji taki kredyt wydaje się atrakcyjny gdyż ponad połowę kapitału spłaca się w przeciągu pół roku.

 

Bo gdyby brać kredyt bez jakich kol wiek zwrotów to cały koszt by był na poziomie ponad 100 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

Witam, dołączam się do tematu. Czy ktoś korzystał już z finansowania AGCO finance. Zamierzam zakupić ciągnik i sprzedawca proponuje finansowanie fabryczne.

Interesuje mnie to czy harmonogram spłat i koszty w ofercie są takie jak potem w czasie spłaty, czy są jakieś kruczki lub tzw informacje wypisane małymi literami. Czy jest to faktycznie korzystny kredyt w porównaniu z konkurencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Dostałem wstępnie zaakceptowany wniosek na kredyt. Koszt łączny 850zł. 0% na 3 lata i spłata miesięczna.

Zapewniają, że już żadnych dodatkowych kosztów nie będzie. Jak to w praktyce to dopiero zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj