pr00s0p

Jakie maszyny do Case JX 80?

Polecane posty

pr00s0p    0

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowych maszyn w przyszłym roku. Podkresilam że wszystkie muszą być nowe. Dokładniej chodzi mi o:

tura z krokodylem i łyżką uniwersaną oraz widłami do palet, agregat uprawowo siewny (najlepiej z wałem Packera), brony ciężkie, pług 3 skibowy obrotowy (myślałem o firmie Akpli), BIN 20t, może jeszcze jakaś przyczepa do 5t 2-osiowa. Myślę też o prasie rolującej Warfamy. Słyszałem że jest średniej jakości ale nie zbieram bardzo dużo słomy więc powinna wystarczyć.

 

Najlepiej żeby podawać nazwy maszyn wraz z cenami. Ziemie są średniej jakości ale w niektórych miejscach tereny górzyste więc, żeby mi sie ten Casesik nie udusił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik971204    22

Ale dlaczego żądasz od nas cen maszyn? :huh: Jedź do dilera i niech ci daje ofertę, upusty itd. Bo jak my ci podamy to ceny pewnie będą zawyżone w porównaniu do tych u dilera. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Ale ja chce dowiedzieć się tak orientacyjnie. Może ktoś kupował taką maszyne i wie co, jak i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

4-ką obrotową nie naorze ,tak samo nie podniesie i nie pociągnie agreg. upr.-siew. z packerem 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam GREMLIN ja jx 80 ciagam zestaw uprawowo siewny rolmako z siewnikiem nordsten na filmiku jest jeszcze stary siewnik


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam szerokosc 3 metry no troche go kołysze ale teraz na czas siewów zakładam mu dodadkowo 150 kilo na nos i jest stabilniejsz bo jednak siewnik nordstena jest ciezejszy przydał by sie przedni tuz obciazniki by sie odsuneły dalej i było by całkiem inaczej


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

z pras to bym ci polecił case rb 454, sasiad ma i zapie....la ile wlezie, naprawde ladnie mu chodzi, baloty rowne, normalnie bajka, cena to ok. 80000 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Czy taki siewnik byłby odpowiedni?

http://www.youtube.com/watch?v=Q6g6-uQNWWQ

 

Odpowiedni to znaczy czy nie za ciężki do niego? Tura napewno będe miał to dociąży się bardziej przód.

 

Wie ktoś ile może kosztować pług 3 skibowy obrotowy z Akpila i jak się sprawuje?

Edytowano przez pr00s0p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Polecam Ci prasę Feraboli entry 120. Użytkuje taka już 2 sezon, chodzi własnie przy jx80, super sprawa, bardzo wydajna maksymalnie wycisnąłem 58 szt/h, i traktor nie dostaje tak bardzo po tyłku, a na prawdę duże górki prasowałem. Zrobiła już 4000 szt. bel. Bardzo mało awaryjna, gdy się pilnuje smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

zamiast prasy warfamy, lepiej kup unię famarol 1,8v. Mam taką prasę, bardzo dobrze się spisuje, ładnie zbija i za te pięniądze o wątpie że znajdziesz coś lepszego niż ta prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja posiadam case jx 80 i pracuje z:

prasa rolujaca new holland br6090 crop cutter (polecam bardzo)cena 72 netto

agregat upr-siew agromasz 2,7 cena 8500

plugi staltech u 006 4x45 cena 10000

tur6 warfama cena 27tys


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Hmmm. Z prasą to chyba wstrzymam się jeszcze bo moja obecna prasa kostkująca jest sezon po wymianie dużej ilości część. Siewnik i tura mam już wybranego. Teraz zastanawiam się nad pługiem 3 skibowym obrotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

polecam ci płóg kuhna, ja sam mam 4 obrotówke i naprawde lekko sie orze, ładnie kryje, poprostu bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

A da rade 82 KM uciągnąć taki pług? Teraz niby chodzi z 4 ale zagonowym. A na niektórych górach to ma ciężko szczególnie jak podejdzie glina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

4 skibowy to za dużo, szczególnie dla podnośnika. Kolega w TD5050 zaczepił 4 skibowego Kuhna to podnośnik wydawał ostatnie tchy, a pług ważył jakieś 1300-1400kg, na dłuższą metę odpada taki zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

Ja u siebie nh t 5050 obciążników 400kg na przodzie na tyle koła też max i jak jadę z kvernelandem ab 100 4 to mnie nie buja a jak zapinam aresa tl 3m z pakerem to już we jak dla mnie max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj