Silver

Mf 399, czy mf 3060?

Polecane posty

Silver    0

Witam!

Naczytałem się że tak awaryjne są skrzynie w mf serii 30xx, wiec może ciekawą alternatywą jest mf 399

http://www.allegro.pl/item274257484_massey_ferguson_399.html, czy to jest nowsza wersja 690, jak jest z komfortem czy w 3060 jest lepsza kabina czy nie, zaznaczam że nie potrzebuje ani ehr ani półbiegów, bo to chyba jest najbardziej awaryjne w 3060?

Ile pali perkins 6cio cylindrowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

może lepiej porównać go do 3080 bo oba mają 6 cylindrów bez turbiny??

w 3060 - 3080 jest lepsza kabina. jest duzo przestronniejsza, 2 razy cichsza wyposazona w klimatyzację i filtry i zapewniająca lepszą widoczność.

skrzynia biegów w tym ciągniku jest sporo prostsza i najprawdopodobniej nie powinno być z nią wiekszych problemów.

z tego co sie orientuje to w serii 30xx najczęściej psują się synchronizatory. u mnie w okolicy jak dotąd nikt nie miał problemów z ehr albo power shiftem, a kilka maszyn z tej serii jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

raczej 3060 mnie interesuje, a nie znalazłem nic mniejszego jak 399 z tej serii dlatego podałem tego, więc, ile płaci się mf w dobrym stanie taki żeby jeszcze tym popracować, lub jakiego mf-a mógł bym mieć za 45 -50 tysi, bo najbardziej boje się tej skrzyni w 3060, ehr i jakieś elektronic są czy coś więc pomyslałem że może lepszym rozwiązaniem będzie seria 3xx bo skrzynia prostrza więc nie ma sie co psuć, no ale jeśli komfort dużo goreszy to też mi się to nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A czy 3060 i 3050 mają takie samne skrzynie??? bo 3050 nie ma np rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

to zalezy od rocznika i rodzaju przekładni jaka jest zamontowana. ale wszystkie z tej serii wyposazane byly w te same przekladnie. rewersu nie ma ale ten drazek z oznaczeniem ABRR z powodzeniem moze rewers zastapic. z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze działa to lepiej niz rewers mechaniczny w niektorych slabszych ciagnikach np. nh tdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Katator a jak ci się sprawuje ten 3060 prawda że takie awaryjne skrzynie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

czy ,aż takie awaryjne to nie wiem? u mnie wystąpiła awaria zaraz po zakupie ciągnika. od czasu usunięcia do tej pory czyli ok 1,5 roku i 1300 mtg żadnych problemów ze skrzynią nie miałem. naprzykład muj kuzyn użytkuje intensywnie model 3080 od 4 lat i problemów ze skrzynką nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

To jest ta seria tylko bez napędu bo mowa o całej serii 30xx. Ja nie mam ale mam na oku 3050 z napędem. Na moje pola bez napędu to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

no wygłąda na tym zdjęciu jakby wyjechał z salonu ,ciekawe co ma za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

napewno za sobą to już troche ma. musiał być w kiepskim stanie wizualnym skoro go odmalowali. nowa farba to najtanszy sposob na remont ciągnika ale wazniejsze jest to co się kryje pod karoserią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

oponki wyglądają na nóweczki. szkoda, że z przodu takie wąskie. 13.6/ 24 lepiej by na nim wygładały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

moje zdanie odnośnie ceny jest takie. ktoś go tanio na zachodzie kupił bo pewnie był w opłakanym stanie, pomalował (farba dużo nie kosztuje) i jeszcze sporo na nim zarobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 5.12.2007 o 10:29, katator napisał:

może lepiej porównać go do 3080 bo oba mają 6 cylindrów bez turbiny??

w 3060 - 3080 jest lepsza kabina. jest duzo przestronniejsza, 2 razy cichsza wyposazona w klimatyzację i filtry i zapewniająca lepszą widoczność.

skrzynia biegów w tym ciągniku jest sporo prostsza i najprawdopodobniej nie powinno być z nią wiekszych problemów.

z tego co sie orientuje to w serii 30xx najczęściej psują się synchronizatory. u mnie w okolicy jak dotąd nikt nie miał problemów z ehr albo power shiftem, a kilka maszyn z tej serii jest.

Nie wiem jak Ty liczysz hałas w kabinie i jakim cudem wyszło Ci dwa razy tyle, ale różnica w hałasie pomiędzy tymi modelami w kabinie to raptem 8 decybeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Podobno ucho ludzkie 3 decybele więcej odczuwa jako dwukrotnie głośniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj