Zaloguj się, aby obserwować  
kamis

taran wodny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamis    0

witam jestem ciekaw czy z kolegów próbował coś takiego zbudować . a jeśli tak to jak mu się to sprawuje jakich użył materiałów jakie zawory ,od czego . jaka minimalna różnica poziomów aby to cudo zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

różnica poziomów podobno ok. metra wystarcza. jak nie masz koło siebie rzeki z takim spadkiem na krótkim odcinku to raczej nie opłacalne, bo wydajność też mała. a do czego chcesz to użyć? jak wysoko podać wodę?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

na początek do podlewania ogródka warzywnego pompowałbym wodę do beczki a potem dalej . mam koło domu dwa strumyki które na odcinku 5 m mają spadek około 80 cm ,może udał by się spiętrzyć wodę do 1 m ale to max .docelowo woda miała by popłynąć na wysokość max 10 m .myślałem zaraz za taranem zamontować hydrofor i z niego pobierać jak to by wypaliło z hydroforem to bym podłączył poidła dla krów . to wtedy bym miał spore oszczędności na wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie chodzi o to abyś spiętrzał strumyk ,trzeba wodę wprowadzić do rurociągu przynajmniej 1 metr wyżej niż wypływ ale to trochę mało najlepiej żeby to było przynajmniej kilka metrów,działa to tak że na dole wypuszcza się wodę z tego rurociągu , gdy nabierze rozpędu zamyka się zawór powoduje to wzrost ciśnienia i otwarcie innego zaworu i wpompowanie do innej rury ,spada ciśnienie zawór się zamyka , a otwiera sie zawór który wypuszcza wodę i cały cykl powtarza sie wielokrotnie ,można w ten sposób przepompować wódę nawet 10 metrów wyżej od ujęcia ale przy tym systemie bardzo dużo wody wylewa sie dolnym zaworem i marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

bardzo mała sprawność jest tego tarana ale plus taki że praca nic nie kosztuje. tarana możesz użyć do pompowania wody do jakiegoś zbiornika, i wtedy z tego zbiornika grawitacyjnie podlewać ogródek czy napełniać poidła. Jeżeli chcesz robić hydrofor to gra nie warta świeczki. lepiej pompę od hydrofora daj od razu w strumyk. kiedyś na elektrodzie było fajnie opisane o taranie wodnym ale nie mogę znaleźć.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

jak to działa do doskonale wiem tylko nie wiem czy mi wystarczy to 80 cm spadku i że około 5% wody pompuje się dalej a reszta wraca do strumyka . 200 m dalej na rzece jest stary tartak na wodę nie działający dłużej jak mogę pamiętać została po min tylko tama z rużnicą poziomów około 3 m . to trochę za daleko duże koszta rur a i wandali i złodzieji w mojej okolicy nie brakuje

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj