krystianenzo

siewnik agromasz uboga tabela wysiewu

Polecane posty

koledzy kupiłem w tym roku sr300 z agromaszu jesienią pracował kłopotliwie skrzynia olejowa nawaliła na starcie gubiła 1/10 obrotów wałka wysiewającego ale wymieniona na gwarancji więc luz i tu moja prośba czy ma ktoś obszerniejszą tabele wysiewu do tego siewnika? lub do poznaniaka s056 ze skrzynią olejową bo to skrzynie bliżniacze a i obroty korby/koła na 1ha są identyczne 1560/ha. zgóry dziekuje:) wesołych Świąt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Mam taka samą przekładnie w swoim siewniku więc przypomnij mi się miedzy świętami i napewno Ci to zeskanuję i wyślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

A poco dokładna tabela na tabeli tylko trzeba się sugerować a i tak jest potrzebna próba kręcona aby dokładnie ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Sorki że nie na temat ale co sądzicie o tym siewniku, dobry czy nie. Bo mam zamiar taki kupić w tym roku...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tu. Jak z dokładnością wysiewu w siewniku sr300 tych najnowszych chodzi o dokładność wzorując sie na próbie kręconej a nie na tabeli wysiewu, planuje taki kupić na redlicach talerzowych i nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

W przypadku zbóż na drugim biegu wysiewa idealnie, na pierwszym dużo mniej niż w próbie kręconej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dzięki za odpowiedź.

Edit: Mam jeszcze pytanko jaka skrzynia siedzi w tych agromaszach? Od starego poznaniaka?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie ustawiony jest na dwójce. Tak jak kolega mówił, wysiewa dokładnie, ja nawet nie wykonywałem próby kręconej, wiadomo, że MTZ ziarna bywa różne, ale ustawiłem wg tabeli i wyszło idealnie. Na odlewie przekładni bezstopniowej jest napis AGRO-MASZ, ale może być to kopia jakiegoś sprawdzonego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Późno bo późno ale dzieki za odpowiedz. Bede takiego kupowal za ok. Miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Wiecie może jak ustawić dna i zapadki na grykę?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Panowie  ja zawsze ustawiam siewnik  i do każdego to pasuje, wg wzoru na wysiew :

 

q= Q* 3,14 * D * s * n / 9500

 

gdzie :

 

q - ilosc wynikajaca z obliczen.

Q- przyjęta norma wysiewu np 200kg /ha.

D - srednica koła napdzajacego skrzynie siewnika podana w metrach np poznaniak ma 0,62 m.

3,14 - stała

9500 - jest to liczba pomniejszona o poslizg kół

n- liczba obrotów kołem przy probie kreconej ( od 20 do 40 najlepiej ja wykonuję 35 :) )

s- szerokosc robocza siewnika np 3 metry musi byc podana w metrach

jak to wyglada w praktyce : 

 

1. ustalamy sobie ze mamy zasiać np 200 kilo pszenżyta na ha, ustalamy ze bedziemy krecic kołem 35 razy, podstawiamy do wzoru dane siewnika i nasze, jeżeli z wyliczeń wychodzi ze po przekreczeniu 35 razy kołem ma wyjsc np 3,5 kilo ziarna i faktycznie  tyle wyjdzie to jest okey, jezelu wyjdzie inaczej to tak długo kombinujemy aż wyjdzie wynik który uzyskaliśmy.

 

nie ma bata żeby po wyliczeniu tego siewnik inaczej wysiał ja tak robie od paru lat i wychodzi idealnie, wczesniej bazowałem na tabelach i wychodziło tak ze albo brakło materiału albo zostało go zbyt wiele :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

trzeba robić własne obliczenia bo po kilku hektarach zasianych nowiutkim sr300 widzę że nie można wierzyć w tabelę wysiewu naklejoną na siewniku. jest całkowicie inna od tej w instrukcji obsługi. (oczywiście do instrukcji zajrzałem na samym końcu).

liczba redlic wysiewających w obu tabelach jest taka sama ale wszelkie inne wartości i ustawienia są różne.

w próbie kręconej wychodziło jak należy a na polu już lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak robisz próbę kręconą to dodaj około 6% poślizgu koła i kręć np na 25a a nie na 1a jak to wielu robi. Ja sie tego trzymam i wychodzi idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam robiłem próbę kręconą i przy obrotach korby a obrotach koła wychodzi 20kg różnicy. Której wartości należy się trzymać. Siewnik to SN300. Pomijam już fakt, że według tabeli dopiero jak ustawie na 250kg jęczmienia to przy próbie wychodzi 160 lub 180 w zależności czy kręcę kołem czy korbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati29857    0

hej mam taka prośbę czy jest mi ktoś w stanie pomóc.
kupiłem nowy zestaw uprawo-siewny marki Agro-masz wraz z siewnikiem Agro -masz .
czy może mi ktoś opisać jak się robi próbę kręconą w siewniku zbożowym Agro masz SR 300
ile razy trzeba kręcić kołem i jak trzeba obliczyć ilość kilogramów ziarna na 1 ha.
bo prędzej nie miałem z tym styczności jeśli chodzi o probe kręconą i wcześniej siałem zboże siewnikiem marki po.znaniak 2
a parametry siewu brałem z tablicy wysiewajacej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzu255    0

Witam. jak jest z dokładnością wysiewu rzepaku siewnikó Ageo-Masz, bo mamy poznaniaka z ok 2009 i sieje jak chce 

potrafi wysiać 1,5kg gdy na próbie ustawimy 3kg/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek1130    0

Witam, mam ustawiony 2 bieg. Owies 22,23. A zyto i pszenzyto 21 i wychodzi w miare, co innego jest na tabeli ale nigdy nie wyszlo mi dobrze pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj