Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasZ2008

agregat aktywny rau

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasZ2008    18

Witam.poszukuje brony aktywnej 2,5m i natraiłem na coś takiego http://www.agroabc.p...-rototiler.html ale to nie jest ta maszyna bo tamta co ją znalazłem ma hydropak na silowniku dwustronnego dzialania.Jest w bardzo dobrym stanie technicznym za ok 6000zl.Tylko problem w tym że to nie jest typowa brona aktywna,bo ma mianowicie jeden poziomy wałem a na nim osadzone zęby.Spiołbym to z siewnikiem amazone d7 i ciągałbym nh 6640.Mam pytanie jakby ta ''brona aktywna'' sie sprawowała.Może ktoś ma taka maszyne i wie coś o niej.Kupować ją czy lepiej znaleść typową brone aktywną.Prosze o konkretne odpowiedzi:) inne zdjęcie http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/agregat-uprawowy/2256512/rau-sicam-rototiler.html

Edytowano przez lukasZ2008

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co jak co ale ja nic z tego nie rozumiem naucz sie pisać popolsku i poprawnie formułować zdania. A może chodz ci o brone wahadłowa ??? robote to zrobi jakąś ale lepsza jest wirnikowa.

to jest typowa brona aktywna tylko że o innym sposobie pracy. są trzy rodzaje aktywnych wirowa wachadłowa i właśńie ta ze zdjęcia rotacyjna. ona działa bardzo podobnie do glebogryzarki. ten wał jak ty to nazwałeś się kreci i przez to uprawia ziemie. tylko że moim zdaniem taki zestaw nie nadaje sie na kamieniste pola. i żeby ciagac taka brone musi być ok 100km bo inaczej to męczarnia

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Teściu to ma 4 metry i 1634 ciąga. Wolno to idzie a żeby super zrobiło to trza 2 razy przejechać. Kamieni się nie boi bo wbija je w ziemie. Ten wał z tyłu to porażka.

Po drugie na forum była już o rototilerze rozmowa i wyszło że rototiler niszczy strukturę ziemi, prowadząc do wyjałowienia jej.

lukasZ2008    18

Zestaw miałby 2,5 m,pola są równe jak stół,ziemie średnie bez kamieni więc myśle że ciągnik by sobie poradził.A kolega frytek jak nic z tego nie rozumie to ma poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich.
      Mam pytanie , czy agregat uprawowo-siewny z hydropakiem (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy ) i siewnikiem Fiona o szerokości 2,5m będzie odpowiedni do ciągnika o mocy 95KM?
    • Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie