dawid464

mf 1014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emilchaja    24

Ta dźwignia służy do załanczanie półbiegu bynajmniej tak jest w mf 698 jak się myle to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

jak to zaciągnę to wałek pto(wom) przestaje się obracać.

Edytowano przez dawid464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ta dźwignia służy do załanczanie półbiegu bynajmniej tak jest w mf 698 jak się myle to mnie poprawcie

 

 

Bynajmniej nie masz racji. Ta dźwignia nie służy do załanczania tylko do załączania półbiegu. Tak przynajmniej jest w MF 698.

 

W 1014 dźwignia umieszczona w tym miejscu nie służy do przełączania półbiegów. W tej serii (1014, 1024, 1114 i 1134, które są odpowiednikami Landini 10000, 12500, 13000 i 14500), w pełni synchronizowana, mechaniczna przekładnia 12X4 obsługiwana jest dwiema dźwigniami w desce rozdzielczej. Nie znam dokładnie tych ciągników, ale prawdopodobnie rzeczona dźwignia służy właśnie do obsługi WOM-u.

Edytowano przez luckywasak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wzmacniacz momentu - to nie półbieg. Właśnie do tego jest ta dźwignia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Wzmacniacz momentu - rzeczywiście. Ale tak to wygląda w serii 600. Tu biegi obsługiwane są dwiema dźwigniami, a skrzynia jest w pełni mechaniczna. Czy jesteś pewny co do tej dźwigni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Sprzęgło do wałka WOM, spróbuj włączyć wałek bez odciągnięcia tej dźwigni a usłyszysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1k    0

 

Hej,

Tak z innej beczki, czy ktoś ma może instrukcję obsługi do MF 1014 lub Landini 10000 ?

Interesuje mnie najbardziej tabela prędkości tego ciągnika.

Dzięki!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

a nie mam instrukcji ale mogę zrobić zdjęcie naklejki z prędkością 

post-43561-0-09683000-1455903843_thumb.jpg

Edytowano przez dawid464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj