Skocz do zawartości
Wojtek_250

John deere 2130 problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Wojtek_250    0

Witam wszystkich użytkowników:) Jestem tutaj nowy i proszę o pomoc, kupiłem sobie JD 2130 był on rozebrany przez poprzedniego właściciela do malowania, między innymi wyciągnięta była pompa hydrauliczna przed silnikiem i rurki łączące ją z skrzynią. Poprzedni właściciel mówił że przed rozkręceniem wszystko było w porządku. Ja wyczyściłem wszystko i poskładałem hydraulikę zmieniłem filtr oleju i wlałem nowy olej, odpaliłem traktor trochę oleju ubyło w skrzyni więc dolałem i odpaliłem jeszcze raz ale nie działa wspomaganie i podnośnik, wom się załącza a a żółw i zając działa poprawnie. wlałem kilka litrów oleju do tego zbiornika z przodu nad pompą i wtedy przez chwilę działało wspomaganie dopuki był tam olej. niewiem co jeszcze mogę sprawdzić i zrobić, olej w skrzyni jest teraz trochę ponad maximum, czytałem na forum o zaworkach w przewodach więc jeszcze się zastanawiam czy dobrze rurki zkręciłem. Pasowało mi tak że ta która idzie z skrzyni do chłodnicy oleju jest bliżej koła i w niej nie było zaworka, druga ta bliżej środka miała zaworek i przykręcona była bezpośrednio do pompy (niewiem czy to jest poprawnie i kiedy nią idzie olej) zaworek jest jeszcze w tej śrubie co zakręca się na tym zbiorniku z olejem z przodu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić bardzo proszęo pomoc męczę się już z tym dość długo i nie mogę sobie poradzić, mój mail w razie czego wbanach@interia.pl Z góry dziękuję i Zyczę wszystkim Wesołych Świąt, pozdrowienia.

deere2140    20

Dam Ci radę , napisz do użytkownika szczewko ,On napewno Ci cos poradzi .. :D

Także życzę Wesołych , pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia .

:)

Wojtek_250    0

Dziękuję za radę ale nie wiem czemu nie mogę wysłać wiadomości pisze że użytkownik szczewko nie może otrzymywać wiadomości.

Wiadomość z agroFakt.pl

W skrzyni jest jeszcze jedna pompa zębata która podaje olej do tego zbiornika z przodu,

jeśli ona jest padnięta albo ma problem z zaciągnięciem oleju to takie mogo być objawy.

mucha7    0

umnie półbiegów niema wczoraj wieczorem sprawdziłem w zabiorniczku wyrównawczym jest olej a gdy sie zapali traktor to pompa pomocnicza podaje .

PITTER    0

mucha7 ja miałem podobny przypdek w john deere 2140 i w moim przypadku obcieły sie nity na tarczy sprzegłowej i nie miałem wspomagania połbiegów i ciagnik nie podnosił .

mucha7    0

PITTER ok bede to mial to na uwadze narazie obstawiam pompe główną dziś spróbuje ja wyciagnąc i zobaczymy , a jeszcze mam pytanie jak ma znaczenie tarcza sprzegłowa w hydraulice w jakim stopniu ona odpowiada za to ?

PITTER    0

No jeżeli tarcza nie bedzie działała tak jak powinna nie będzie przekazywany napęd na pompe głowna ona jest powiazana z pompą . W moim przypadku gdy obcieły sie kliny na tej tarczy były obiawy padniecia pompy głowniej tak jakby poprostu siadła a jak sie okazało pompa jest sprawna tylko na tarczy obcieły sie nity i pompa jakby nie miała napędu .

jelonek40    0

WITAM mam JD 2130 i mam problem z hydrauliką podnośnik nie działa nie wspomaganie się zacina , może ktoś wie gdzie są zawory w hydraulice

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się