michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Didi    2

Moim skromnym zdaniem ubój rytualny,afera z koniną oraz z transportem martwych zwierząt w jednakowym stopniu wpływają na ceny skupu bydła.Najgorsze jest to,że jednostka nabałagani,a odpowiada ogół.Co chodzi omnie to życzył bym sobie przede wszystkim nie wyśrubowanych cen skupu,a stabilności.A już się wydawało,że ta stabilizacja staje się faktem....co za bezmózgowie dodaje droższą koninę do tańszej wołowiny... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@spokoko zastanawiam się czy wiek podany przez ciebie jest twoim prawdziwym bo teksty z roznych tematu raczej wskazują na gimnazjum i wogole nazywanie kogos brudasem mimo ze wydaje ci się ze jesteś anonimowy to według mnie na tym forum nie powinny padac takie rasistowskie stwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Napisz co oznacza to pogardliwe określenie brudasy? Bo mogę cię zapewnić że higienę to oni zwłaszcza dzięki religii mają na pewno lepszą od ciebie Więc dziwne zachowanie aby kogoś higienicznego wyzywać od brudasów ale to świadczy tylko o braku twojej inteligencji albo wiedzy , nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

pomódl sie lepiej o przywrócenie uboju rytualnego przecież to taki zacny czyn a to ze z kociołka sie wodą ochlapią przed modlitwą to nie oznacza ze są czysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Miałem okazję przebywać raz w obecności kilku Turków. Więc tak w największy mróz nie zje w kabinie samochodu bo nie może tam jeść gdzie śpi,mają specjalne schowki porobione w naczepie samochodów gdzie trzymają jedzenie.Żeby napić się wódki chował się pod naczepę żeby go allah nie widział. Tyłka nie podcierają papierem tylko idą z butelką wody. Podałem kilka przykładów które rzuciły mi się w oczy najbardziej. A co do ich czystości to jak w każdym kraju są różni no i nie wiem czy to ich sprężyna ale zginoł mi wtedy korek od baku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Didi po pierwsze konina z kuca szetlandzkiego albo z SP jest tańsza od wołowiny i to dużo tańsza.

Spokokookoo czy jak Ci tam Twoje dziecinne teksty tak mnie drażnią na tym forum, że przestaje je czytać....

A ubój rytualny w Europie będzie coraz większy, czy nam się to podoba czy nie... A jak jest możliwość sprzedania bydła drożej to czemu tego nie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

zgadzam się z moim przedmówcą, nie wiem co ten człowiek sobą reprezentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Olejcie go ciepłym moczem w,temacie o cenach płacze że bida z nędzą a tu udaję najwrażliwszego na świecie na cierpienie biednych cielaczków a co do brudasów to widać że inteligencją nie grzeszy skoro tak mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Typowy trol :)

Dostał miesiąc urlopu także chwile go tutaj nie będzie, a jeżeli nie pomoże to dostanie następny miesiąc.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz rząd też pasowało by wysłać na urlop, biedacy mają takie tempo pracy ze muszą odpocząć. Za dwa tygodnie ma być decyzja co dalej z ubojem rytualnym

Usłyszany żarcik

Była konina zamiast wołowiny, wołowina zamiast baraniny

jak ktoś sie mnie spyta czy próbowałem psiego mięsa jestem zmuszony odpowiedzieć ze nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ubój rytualny pewnie i u nas ruszy za jakiś czas, ale po tym jak zagraniczne koncerny mięsne przejmą wszystkie kontrakty naszych ubojni.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zapewne tak będzie bo jak na czymś się u nas zaczyna zarabiać to w naszym kraju zaczynają rzucać kłody pod nogi.

W pobliskim skupie już ograniczyli skup byków bo nie mają co z nimi robić skupują tylko krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

oglądałam film z ubojem rytualnym-niezbyt ciekawe widowisko... ale też oglądałam co się dzieje w ubojniach które stosują ogłuszanie trzody np. gazem - w komorze gazowej zamontowano kamerę - jak świnom zaczynało brakować powietrza to szalały wręcz, skakały po sobie chcąc uciec gdzieś, także to niby też takie humanitarne nie jest.

Myślę że to wszystko ma podłoże polityczne, bo Polska była bodajże w czołówce eksporterów tego mięsa rytualnego do krajów wschodu. Tak samo Polska była w czołówce producentów papierosów smakowych http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-koniec-papierosow-smakowych-ue-uderza-w-producentow,nId,725860

myślę że UE dązy do tego samego z polskim eksportem mięsa

 

poza tym to jeszcze trochę a UE zabroni mi kure siekierą potraktować na rosołek bez uprzedniego uspienia.... :wacko:

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

tyle ze w uni uboj rytualny nie jest zakazany, tylko naszy pOSŁOM sie tak uwidzialo nie wiadomo z jakies okazji a my oczywiscie na tym cierpimy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

To wszystko było celową robotą. Niemcy swój towar wysyłają na południe za super kasę a od nas dokupują za psie pieniądze. Moja prof . która zajmuje się prawem weterynaryjnym mówiła że podobno sprawa dotyczyła niejasności w przepisach( podobno o jakieś wymagania dla rzezaków które minister narzucał) . Był czas od 2004 roku żeby zmienić ten zapis a oni chcieli się za to zabrać dopiero po wyroku Trybunału. Gdyby sie tym zajęli wcześniej teraz pewnie byłoby inaczej i od 1.1.2013 byśmy mieli ubój rytualny.Jest jeszcze pare wątków w tej sprawie ale zastanawia mnie kto za tym wszystkim stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

oglądałam film z ubojem rytualnym-niezbyt ciekawe widowisko... ale też oglądałam co się dzieje w ubojniach które stosują ogłuszanie trzody np. gazem - w komorze gazowej zamontowano kamerę - jak świnom zaczynało brakować powietrza to szalały wręcz, skakały po sobie chcąc uciec gdzieś, także to niby też takie humanitarne nie jest.

 

Bo zabijanie zwierząt czy to z ogłuszeniem czy bez to nie jest nic przyjemnego. U nas tylko zrobili małą propagandę jak to zwierzęta cierpią i zaraz większość się sprzeciwiła ubojowi rytualnemu. A nie mały udział miały w tym organizacje ekologiczne które ktoś finansuje jakoś w innych krajach nie protestują a u nas coś im nie pasuje.

To tak jak z obwodnicą Augustowa my nie możemy kawałek drogi przez las zrobić a Niemcy mogą gaz pod Bałtykiem przesyłać i nigdy nie widziałem żeby się jakiś ekolog coś zrobił w tej sprawie.

Mam nadzieje że w końcu ta chora sytuacja z ubojem się skończy bo nie jest ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Słyszeliście coś podjoł Rudy decyzję w sprawie uboju bo chyba najwyższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

:)

Gdy spojrzeć na ludzi, to pomijając kosmetykę - kolor skóry, uwarunkowania genetyczne, różnice we wzroście itd., to różnica jest tylko jedna - zestaw informacji który mają w głowie. Dam najprostszy przykład. Facet rodzi się w Breslau - jest dumnym blond niemowlakiem z niebieskimi oczyma, synem Niemieckiej ziemi i Fuhrera, którego przeznaczeniem jest władać tysiącletnią rzeszą i całym światem. A gdyby mamusia trochę pozwlekała? po paru miesiącach facet rodzi się już w Polskim Wrocławiu i jest Polakiem - katolikiem, gardzącym Niemcami i ich pierdzeniem przy obiedzie, wyśmiewającym się z bredzących głupoty nadludzi, których kobiety były masowo gwalcone przez skośnookich sołdatów, kochającej pokój armii Radzieckiej z piętnastoma zrabowanymi zegarkami na każdej ręce. Wierzy że z Polski wyleje się ogień katolickiej wiary na cały świat, a figurki polskiego papieża i Wałęsy będą w każdym miejscu świata.

Miłość która zarzyna

Czym oni się różnią, oczywiście poza megalomanią? tylko tym, co im powiedziano o sobie; a co im powiedziano? jesteś Polakiem, Niemcem, Czechem, Serbem. Jesteś protestantem, buddystą, prezbiterianinem, katolikiem, buddystą, muzułmanem. Gdyby urodził się w Izraelu, powiedziano by mu że należy do super rasy której nienawidzi cały świat, a oni są stworzeni do władania światem poprzez banki i tworzone z powietrza pieniądze. Jesteś tym, co Ci wmówiono - oto najprawdziwsza prawda jeśli chodzi o osobowość. Jesteś tym co jesz - to prawda w ujęciu fizjologicznym, i wreszcie prawda erotyczna, jesteś tym co Cię codziennie pieprzy reklamami, modami i wzorami które trzeba naśladować, żeby być "na czasie". To jak z wiarą; np. na terenie Polski było pogaństwo, święte gaje, wiara - przyszli rycerze z Żydowskim bogiem miłości, wyrżnęli tych co nie chcieli nowej wiary, pozwolili żyć tym którzy ze strachu zostawili swoje dawne wierzenia - i jakoś to leci do tej pory, nikt w sumie się nie buntuje. Dzisiejsi katolicy tak samo by się zachowali gdyby przyszli z nową wiarą i wyrzynali tych, którzy zostają przy starej - kto by został przy niej? nieliczni liczący na niebo za męczeńską śmierć, w heroicznej obronie jednej z miliona wiar. Ich synowie, wnuki - zapomnieli by o starej wierze, a wierzyli by w nową. Byliby synami ziemi, tej ziemi - Polakami (tu wstaw religię, którą ogniem i mieczem wprowadzono do serc i kudłatych łbow ziomków). I tak to wszystko leci od tysięcy lat, w ten sam sposób.

Śpimy, nie budzić!

Miliardy ludzi, tup tup tup, śpiące zombi chodzące w tę i z powrotem na kręcącej się w atramentowej pustce kosmosu ziemi, tej ziemi. Niebieskiej ziemi. Jak to się stało, że się wszyscy tak rozdzieliliśmy na państwa, imperia, przeróżne struktury? co my właściwie mamy swojego? ziemię na której trzyma nas grawitacja, a wszystko co jest, zostało z niej wygrzebane i zmienione naszą pracą w różne przedmioty. Nie wiemy skąd pochodzimy, mamy tylko wiary i idee próbujące wyjaśniać to często w bajkowy sposób. Nie wiemy po co istniejemy, jaki jest prawdziwy sens życia, czy powstaliśmy z przypadku, czy może ktoś nas zaprojektował? a skoro ktoś nas stworzył, to może jesteśmy dla tej istoty bydłem hodowlanym? przecież my jako ludzie, ewidentnie czujące zwierzęta też hodujemy by mieć skórę, mięso itd. Niektórzy ludzie zaczadzeni wiarą, stosują nawet ubój rytualny - mordują w okrutny sposób zwierzę które strasznie cierpi, w imię Boga, oczywiście Boga miłości, jakżeby inaczej. Bóg miłości potrzebuje wyjącego z bólu, uderzającego w panice kopytami o ziemię zwierzęcia? Oni w to wierzą! czujesz to? czujesz jaka to bzdura? tak im wmówiono od dzieciństwa, i oni idą dalej zupełnie o tym nie myśląc. Nieliczni którzy myślą, czują... są straszeni diabłami, napominani przez "mędrców" i kapłanów, a jak to nie pomaga to się takiego człowiek w wersji delikatnej wypędza, albo zabija. Nie dziwię się, że Jezus nienawidził kapłanów i uczonych w piśmie, zorganizowanej religii i pyszałków, którzy myśleli że coś wiedzą, coś znaczą.

Człowiek, to brzmi smacznie

Może ten ktoś, wielki kreator, potrzebuje nie naszego mięsa a naszych negatywnych emocji? w końcu stworzyć ludzi, zwierzęta, cały planetarny system by to obsługiwał, to nie może być byle kto - dla takiej istoty mięso jest niepotrzebne, by je mieć nie trzeba ludzkich emocji i świadomości, wystarczy hodowla ciał, co już teraz jest technologicznie możliwe. Jak wytłumaczyć fakt, że ludzkość tak bardzo się wzajemnie wyrzyna, kłóci o idiotyzmy religijne czyli historyjki stworzone przez człowieka? Spójrz z punktu widzenia kosmosu na ten niebieski, maleńki okruszek pędzący przez głuchą czerń - te wszystkie ludziki na niej, mordujące się wzajemnie w imię Boże, krzyczące że znają prawdę, że wiedzą coś o Bogu, pyszniące się swą władzą, koneksjami, pieniędzmi i kolejnymi stopniami wtajemniczenia w sekretnych organizacjach - czyż nie jest to śmieszne? czy nie czujesz jakie to wszystko jest płytkie? moda, trendy, strojenie się - na mknącej po bezdennej otchłani wirującej kuli. Krzyczą, puszą się, chcą władzy nad innymi ludzikami - i umierają, jak ich poprzednicy i następcy. Szopka trwa nadal - czy to nie śmieszne? czy to nie dziwne? Ludzik rodzi się, rodzice i otoczenie tłumaczą mu kim jest (polakiem, niemcem, francuzem, żydem) żyje i umiera. W czasie życia wierzy w najprzeróżniejsze rzeczy, ale jak wszyscy inni - umiera. Jego prapradziad kłaniał się piorunowi bo ten go przerażał, pradziad pańszczyźniany swojemu właścicielowi i księdzowi dobrodziejowi, a ich potomek kłania się murzynowi w dziwacznym ubraniu, który skacze jak małpa po scenie i coś powrzaskuje. Ewolucja.

Nie zginaj karku

 

Nigdy nikomu się nie kłaniaj w podziwie. To takie same jak Ty mrówki na okragłym, wirującym mrowisku, które sobie w różne sposoby tłumaczą niewytłumaczalną tajemnicę istnienia. Nigdy nie czuj się wyższy i lepszy - jesteśmy tylko okruszkami, niewiele znaczącymi w skali ziemi, nie wspominając o orgiastycznym bogactwie kosmosu. Nie mam autorytetów, guru ani mędrców których bym oddawał cześć. Stąpam sam po ścieżce mego życia, godnie. To moje życie, mój umysł i moje myśli. A wszystko inne co nie moje - precz z mojej głowy. Cudze żydowskie bajki pisane przez pustynnych nomadów, pseudo mądrości o życiu powtarzane przez durni którzy nie umieją sami myśleć, tylko papugują, mody i trendy wymyślane przez cwaniaczków dla stada owiec, by kroić z nich pieniądze. Nie jestem owcą, a unikalną, jedyną w świecie niepowtarzalnością. Jestem po prostu sobą - czyli właściwie nie wiem kim bądź czym. I bardzo mi z tym za***iście dobrze. A kto powiedział że muszę mieć jakąś tożsamość? domem dla mojego ciała jest ziemia, jestem obywatelem świata. Ojczyzną mej osobowości jest utkana z marzeń mentalna kraina, Bóg jeden wie gdzie się znajdująca. Myślą mknę przez niestworzone głębiny wszechświata, i wszędzie moja myśl czuje się jak u siebie. W innej galaktyce, jak i pod sukienką ślicznotki - zawsze na luzie. Miejscem świętym mej duszy natomiast jest wszechświat, wszystko co istnieje. Moja dusza nie jest Polką, Niemką czy brzuchatą Australijką. Istniała zanim powstał świat, więc jak mogę nazwać odwieczne istnienie Polakiem - katolikiem? to tylko etykietki, nazwy które kiedyś powstały wymyślone w głowach ludzi, i kiedyś znikną zastąpione nowymi.

źródło


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Facet który skupuje byki w mojej okolicy tydzień po wprowadzeniu zakazu uboju rytualnego otrzymał cztery oferty na możliwość odstawiania bydła do niemieckich ubojni gdzie można taki ubój wykonywać. I tak jak koledzy pisali wcześniej. Kupują u nas za grosze i sprzedają za grubą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

założenie UE dla polski czyli dobić rolnictwo powoli i pocichutku i zapewnić sobie potężny rynek zbyta na trefne towary a tu polski rolnik z groszowymi dopłatami tyra i produkuje na potęge.mleko mięso owoce a nasze patałachy z Wiejskiej jeszcze im pomagają nas podobijać lub przynajmniej zniechęcić do produkcji.a jeśli ktoś hoduje to wie że cały transport przeładunki ważenia to kupa stresu i samo podcięcie z ogłuszeniem czy bez to już mu raczej wszystko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

islamizacja europy trwa bru... dopieli swego a goje za***rdalaja jak to goje

Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Koleś pytam się retorycznie: Którą ręką kończysz pobyt w WC, a którą jesz? Jeżeli odpowiesz dwa razy tak samo, to kto jest brudasem? Im nie można, wg religii, nieczystą ręką tknąć jedzenia.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj