michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

jaro    166

Jak dobrze poszukasz w moich postach to i Niemców znajdziesz :D .A z "najlepszymi przyjaciółmi" uważajmy.Zrozum w końcu że w polityce nie ma przyjaciół !Można mieć zbieżne interesy to wszystko .Przyjaciół w polityce to poszukaj sobie najlepiej gdzieś na Antypodach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja nie szukam przyjaciół i nie robię na siłę wrogów , uważam że trzeba się dogadać nawet z ruskimi czy żydami i robić z nimi interesy .

Obie strony będą miec korzyść większą niż z ciągłego rozpamiętywania historii i wypominania doznanych krzywd .

Jak złamiesz nogę to jedziesz do szpitala , tam Ci gipsują i oszczędzasz ją żeby się zrosła ? Czy żeby nie zapomnieć codziennie z rana pierdzielniesz w nią młotkiem? ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Robić interesy z nimi a robić interesy na nas to chyba nie aż tak subtelna różnica żeby jej nie zauważyć ?Słyszałeś o czymś takim jak "przedsiębiorstwo Holocaust" na ten przykład ?Dobrym interesem nazwiesz przekazanie (bo to nawet nie sprzedaż polskich banków czy przedsiębiorstw ) w wiadome łapki ?Mariusz ja Cię proszę-Ty nazywaj rzeczy po imieniu :).Dobry interes to taki w którym korzystamy my (i ewentualnie nasz partner w interesach) chociaż ta pierwsza opcja jest ciekawsza :).Znajdź mi takie interesy między Polską a Izraelem na których skorzystała Polska .Ewentualnie takie interesy między Polską a obywatelami państwa Izrael lub tez między Polska a Żydami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Jaro ale Ty zacietrzewiony ,czyżby powodem był niski wzrost ?Nie warto szukać dziury w całym ...jeśli my nie będziemy na tym zarabiać zrobią to inni ,ale czy o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Trochę zboczyliście z tematu ale skoro już o Żydach to warto korzystać z internetu bo tam jest dużo informacji, które są mniej lub bardziej obiektywne ale skłaniają do trochę głębszych przemyśleń (przynajmniej dla mnie :) ). http://www.youtube.com/watch?v=LsPhuwZVQ54

Co do zakazu uboju rytualnego to według mnie każdy dzień jego obowiązywania jest stratą dla naszego państwa (przedsiębiorców, rolników i dla samego państwa).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

1,80 -ale wiesz raz że dosyć przystojny a po drugie heteroseksualny jestem więc nie musisz szukać przyjaźni ze mną :).No i jak powyżej-jakie to korzystne interesy robisz z państwem Izrael ?Z Rosją jest tak że za wszelką cenę powinniśmy pełnić rolę bufora a nie kraju tranzytowego dla towarów z Zachodu-wtedy będziesz zawsze mógł z nią interesy robić-no ale to nie leży w interesie UE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

A wiesz przemknęła mi gdzieś fotka na której jesteś....ale już nie pamiętam gdzie, więc nie żartuj sobie z tym 1,80 ...daj se siana z tymi wywodami co to my niby powinniśmy robić bo cała Twoja filozofia to demagogia która prowadzi do izolacji ,mamy inne czasy i należy korzystać , szukać tego co łączy a nie ciągle wypominać zaszłości historyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Bez przesadyzmu-mogłem sie trochę zdeptać ale 1,78 mam jeszcze na pewno-a te dwa centymetry dochodzą jak Twoje wywody czytam (włos się jeży).Zanim zaczniesz pisać o demagogii to może najpierw rozejrzyj się po tym świecie.Rozumiem że z każdym swoim sąsiadem żyjesz w zgodzie ,macie wspólne (obopólnie korzystne) interesy itd.Czy też wprost przeciwnie-uśmiechasz się do nich a swoje myślisz i robisz ?O już widzę ten uśmiech :D -widzisz to jest właśnie polityka w skali mikro.Ja nie nawołuję do izolacjonizmu tylko do dbania o nasze (narodowe) interesy.Oddając banki i przedsiębiorstwa w obce ręce lub podpisując niekorzystne umowy dbasz o interes narodowy ?-śmiem wątpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Dokładnie z sąsiadami żyje w zgodzie i dziwią mnie ludzie którzy tego nie potrafią....Mnie nie obchodzą żydowskie zwyczaje-religia czy też historia ,nikt tego nie zmieni ... nie widzę powodów żeby nie robić interesów skoro płacą lepiej niż inni. Nie zamierzam zgrywać filozofa tak jak Ty.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po pierwsze-szczerze Ci zazdroszczę mieszkania w takiej okolicy :D .Dalej-uprzedzając Twoję ewentualną ripostę pragnę zakomunikować że jakimś tam kompletnie nieżyciowym osobnikiem (z którym to nikt w zgodzie nie może żyć ) nie jestem-konflikty interesów zawsze będą występować .

"Nie zamierzam zgrywać filozofa tak jak Ty."-jak rozumiem w Twoich stronach jest to ostateczny argument po którym kończy się siła argumentów a zaczyna się argument siły ? :D -szczęściem nie mieszkamy obok siebie...

"Mnie nie obchodzą żydowskie zwyczaje-religia czy też historia ,nikt tego nie zmieni ... nie widzę powodów żeby nie robić interesów skoro płacą lepiej niż inni. "-gdzie to ja niby piszę żeby nie robić z nimi KORZYSTNYCH interesów ?Chłopie weź się ogarnij i zauważ co ja piszę a nie czytaj tego przez jakieś propagandowe okulary !Ja pisałem o przejmowaniu banków czy przedsiębiorstw-raz że za psi pieniądz a dwa-wbrew polskim interesom narodowym.Paniał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To jest temat o uboju rytualnym i to jest prosty przykład że można robić z Żydami interesy korzystne dla nas . Bo dla mnie jest korzystniejsze dostać za kilo byka 9 zł niż 8zł

To co piszesz @jaro to jest demagogia ,mówisz to co ogół chce usłyszec , traktujesz fakty i historyczne i gospodarcze wybiórczo i dopasowujesz do swojej teorii.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja mam jedno pytanie wracając do wczorajszego filmu w TVP1.

Czy muzułmanin potrafiłby rozpoznać mięso halal będące na 10 talerzach która jest halal a które zabite metodą tradycyjną?

Po drugie koledzy cyt"

"My (Muzulmanie) nie postrzegamy 'bezpośredniego uboju' tradycyjna metoda muzułmańska jako będącą nieprzyjemna dla zwierzęcia, niemniej jednak, Islam nie zabrania ogłuszania przed ubojem. pod warunkiem, ze zwierze nie umiera od ogłoszenia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@tespis a czy chrześcijanin potrafiłby rozpoznać która woda jest święcona gdyby miał 10 butelek różnej wody?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Taka historyjka mi się nasuwa na myśl: kierownik jednej z przetwórni firmy Zentis podczas oprowadzania po zakładzie uraczył mnie i grupę którą oprowadzał opowieścią o tym jak to wysłali próbkę swojego produktu do jednego z krajów muzułmańskich. Próbka 0,5kg, otworzona na miejscu - specjaliści tylko ją obejrzeli. Nikt nie spróbował, kompletnie nikt. To nie kwestia czy odróżnią czy nie - do ust nie wezmą gdy nie będzie pewne że zabito w odpowiedni sposób.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swojego bzika ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ludzie na świecie z głodu giną a Ci sobie jakieś fanaberie wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jakas cwana i bogata łajza poprostu chce obnizyc ceny żywca wołowego w polsce i dlatego cały ten szum o ubój rytualny

 

żydów nie cierpie i tej ich ideologii o tym ze sa narodem wybranym a tym samym najwazniejszym na ziemii, kazdy kto nie jest żydem to jest gojem, a goje wg. nich maja słuzyc zydom, jak powiesz na nich słowo to jestes antysemita i wrogiem, to tak w skrócie

 

ale jezeli chodzi o ubój rytualny to jestem zdania ze jezeli jest okazja to czemu na tym nie zarobic ?

zarabiajmy na ich durnych przekonaniach!

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tylko trzeba się przyglądać jak na miejsce naszych dostawców wskoczy ktoś inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Panowie!!! Dzieki ludziom siedzącym na wiejskiej którzy to wołowinę widza tylko na talerzu lub na obrazku sytuacja na rynku wołowiny jest tragiczna!!! Trzeba przywrócić ubój rytualny nie ma innego wyjścia rząd traci tracą rolnicy społeczeństwo kraj bo nie ma eksportu nie ma dochodów!!!!

 

Trzeba mobilizować siły i na wiejska nie ma innego wyjścia....

 

Jesli by ktoś wiedział o organizacji takiego strajku niech pisze .....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Strajk? co ma on dać, zmianę przekonań?

Co do uboju rytualnego w polsce to nie jest on na dużą skalę

W Polsce ubój rytualny prowadzi ok. 17 ubojni mięsa czerwonego na ponad 800 istniejących, oraz 12 ubojni drobiu na 194 działających. Zabijanych jest w ten sposób ponad 100 tys. sztuk bydła rocznie i 10 proc. drobiu (produkcja drobiu w 2011 - to 1,4 mln ton).

Czy to ma znaczenie międzynarodowe? Wątpię! to wystarczy by mieszać innym w głowach, robić wielki szum i zamęt medialny a w międzyczasie inne sprawy za naszymi plecami przechodzą.Do obniżek cen skupu wystarczą wahania kursu Euro, jakieś choroby bydła, antybiotyki w mięsie, pomory, afery z mieszaniem z koniną.

 

Zatem nie idzie tu o sam ubój rytualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

na szczescie uboju juz nie ma i raczej nie bedzie bo wszyscy ludzie dobrej woli są przeciwni oprócz garstki rolników ale i tak ich nikt nie słucha bo jak mozna kogos popierać co dla paru złotych plecie głupoty i to są własnie goje co służą zakaz obnizył cene nie na tyle co przez fałszowanie koniną choć nie wiem czemu to miesą i to miesą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Problem ceny tkwi nie tylko w zakazie uboju, ale ma to wpływ .

Na szczęście takich co są za zakazem jest niewielu :P .

Nie potrafię zrozumieć tego że ileś tam tysięcy ludzi traci pracę , rolnicy dostają w d*pę na cenie -a tacy niby rolnicy mówią że to bardzo dobrze , po co nam miejsca pracy i lepsza cena ?

Poje**ny kraj :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Mariusz - bo przecież "Polska to wspaniały naród, tylko ludzie qrwy" I jeśli takie rzeczy pisze naprawdę rolnik to widać jakiś troll co pewnie ma produkcję roślinną i cieszy się z czyjegoś nieszczęścia Ja liczę tylko że przez te doniesienia o koninie i innych tego typu- wczoraj czytałem jak jakiś zakład mięsny przywracał do stanu użytkowego mięso zwrócone ze sklepów śmierdzące i oślizłe, zostanie chociaż rozpoczęta dyskusja o ułatwieniach dla rolników sprzedaży bezpośredniej w Polsce Skoro istniejące przepisy higieniczne jakie trzeba spełniać nie sprawiają że żywność spełnia minimalne wymagania jakościowe to czas aby coś zmienić Może dzięki tym aferom konsumenci wreszcie się obudzą i poprą rolników w tym temacie bo to absurd aby rolnik nie mógł praktycznie sprzedać swych wyrobów bezpośrednio dla konsumenta

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

Temat uboju rytualnego moim zdaniem Ci co to wymyślili to troszkę nie wiedzą co robią moje zdanie oczywiście troszkę już widziałem i słyszałem o tym jak to wygląda w ubojniach i zbyt fajnie ludzie tzn pracownicy się o tym nie wypowiadają...Ostatnio znajomy pracujący w ubojnii opowiadał mi jak weterynaria zjechała do nich na zakład a że akurat mieli ubijać takiego byczka 900kg no i mówią do tych pracowników to pokażcie jak go zabijacie Ci raz byk nic drugi widać że go podrażnili póżniej po raz 3 byk się wnerwił z pół pomieszczenie rozwalił kontrolerzy po uciekali dobrze że był tam ktoś przytomny i złapał sikiere i byka zabił więc o czym tu wogóle gatka...i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny ani na ubojniach gdzie zawsze w rogu będzie czekała jakaś sikiera a tym bardziej u chłopków na wsi co sobie lubią świnkę zabić :) taka szara rzeczywistość i dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju...tak jak na tym przykładzie co podałem raz się obeszło bez poszkodowanych ale drugim razem tak może nie byc ;/

Edytowano przez Adamcfc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ogłuszanie też jest niehumanitarne. Byk dostaje w łeb z tego urządzenia śmiesznego ale co z tego... prawidłowo ogłuszone zwierze nie reaguje a już niejednokrotnie widziałem albo łzy albo wierzganie bądź inne odruchy.

 

Jest tylko jedna metoda w pełni humanitarna: dwutlenek węgla.... uśpić delikwenta i po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj