michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

EppS    90

Trzeba będzie zadzwonić do inspekcji weterynaryjnej które przepisy ich obowiazują http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/prof-czaplinski-uboj-rytualny-jest-w-polsce-dozwolony,41080.html


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@EppS o tym mówiłem kilka razy. Wystarczy odpowiednie rozporządzenie i po sprawie. Tusk nie jest głupi i nie odpuści kasy którą zarabia rząd na uboju rytualnym. A plotki które chodzą o obniżkach rozpuszczają same ZM żeby mieć powód do obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal71096    5

To specjalnie robią ponieważ w polsce na dzień dzisiejszy przemysl rolniczy jest chyba najlepiej rozwinięty ze wszystkich przemysłów i to jeszcze chcą wykończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ten kto uwaza ze to humanitarne powinien wejsc do tej klatki i sie usmiechnąc do rzezaka jak bedzie wiadomo co robił na yotube są filmiki jak sie odbywa normalny ubój z ogłuszaniem i rytualny i jest wielka różnica sam odstawiam byki nawet do rzezni co ubija rytualnie i nie jestem z tego dumny na szczescie już sie tego w Polsce nie robi dziwią mnie niektórych rolników wypowiedzi co na codzien opiekują sie tymi zwierzetami ze to im wsi jak on zginie tylko kasa sie liczy ekolodzy może to też dla kasy zrobili ale ich bedą postrzegali jako bohaterów w słusznej sprawie a was jako.. sami sobie odpowiedzcie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Nawet w agrobiznesie powiedzieli o zakazie uboju rytualnego i wielkich stratach. http://www.rp.pl/artykul/965509.html

Brawo dla psl parti która wielce troszczy się o rolników. http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/afera-tasmowa-psl-zamieciona-pod-dywan,4868339953


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

a ogłuszanie jest takie bardzo humanitarne?? rozmawiałem kiedyś z rzeźnikiem i mówił mi, że zdarzają się przypadki, które musi strzelać kilka razy aby taki byk padł.....żadne zabijanie nie jest cacy, ale ktoś kiedyś powiedział, że zwierzęta maja nam służyć- mięsem, skórą i pracą.....i chyba miał racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ten kto uwaza ze to humanitarne powinien wejsc do tej klatki i sie usmiechnąc do rzezaka jak bedzie wiadomo co robił na yotube są filmiki jak sie odbywa normalny ubój z ogłuszaniem i rytualny i jest wielka różnica sam odstawiam byki nawet do rzezni co ubija rytualnie i nie jestem z tego dumny na szczescie już sie tego w Polsce nie robi dziwią mnie niektórych rolników wypowiedzi co na codzien opiekują sie tymi zwierzetami ze to im wsi jak on zginie tylko kasa sie liczy ekolodzy może to też dla kasy zrobili ale ich bedą postrzegali jako bohaterów w słusznej sprawie a was jako.. sami sobie odpowiedzcie .

Jak masz taki emocjonalny stosunek do zwierząt to dlaczego w ogóle je sprzedajesz? :P Przecież twój pupilek zostanie zjedzony :P . Ja hoduję bydło tylko dla kasy i nie sądzę żeby to robiło różnicę bykowi jak zostanie zabity .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

na szczescie uboju rytualnego już nie ma w Polsce a na pytanie po co sprzedaje? no dla kasy a co mysałeś ze ty tylko płacisz rachunki a ze zostanie zjedzony mój zwierzak to wiadome nie trzymam byków dla zabawy jak już ubijac to humanitarnie a nie podporządkowywać sie fanatykom religijnym bo oni tak chcą problemy trzeba rozwiązywać a nie udawac ze jest cacy jedni muzułmanie dopuszczają ogłuszanie i jest git

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ubój rytualny istnieje od baaaaaaaardzo dawna i dopiero teraz jakimś czub%om to przeszkadza . Po to się hoduje zwierzęta żeby je zjeść . A to nie żadni fanatycy co preferują taki ubój tylko ludzie wierni tradycjom , nie obracają się jak wiatr zawieje jak niektórzy w tym temacie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

a czy ja gdzies napisałem ze miesa sie nie powinno jesc ? sam sie nie obracaj jak wiatr wieje i wracaj do jaskini i czuba to sobie szukaj w rodzinie i zacznij od siebie jak powiedział jeden polityk rolnik jest od siania i orania a nie od mądrowania i sie wypowiadania w twoim przypadku trzeba mu przyznac racje bo jak coś palniesz to smiech na sali i sam dobrze wiesz ze racja jest po mojej stronie a pleciesz głupoty zyj sam ze sobą chociaż w zgodzie jak nie potrafisz z naturą rolnicy teraz sobie pracuja na wizerunek człowieka poczciwego nie psuj tego bo to trudno potem odpracowac

Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

trochę się wtrącę do tematu również hoduję byki i z tego między innymi żyję i tak jak wcześniejsi przedmówcy mało mnie interesuje jak ten byk zginie jeśli poprzez ubój rytualny cena była na poziomie opłacalności z delikatnym na plus to gitara nie poto bebram się w tym gównie żeby z tego nic nie mieć niestety nie każdy może siedzieć za biurkiem ładnie pachnieć i mieć stanowisko prezesa(ewentualnie) dyrektora za 15 tysi do ręki, a co do tych pseudoekologów to ubój rytualny to bee a hamburgery z MCdonalda to cacy a co te kotlety w bigmacu to w szklarniach do ku.wy nędzy rosną może i nie są z uboju rytualnego ale uwieżcie mi mam kumpla co bije byki w rzeźni i wcale to tak słodko nie wygląda z tym pistoletem.Teraz co byki mniejwięcej opłaca się chodować to musi się ktoś znaleźć i całkiem ujeb.ć polskiego rolnika niech się głąby wezmą lepiej za kraby rzywcem gotowane w ekskluzywnych knajpach w wa-wce nie obraź się spokokoko ale czytając twoje posty ta tak jakbym czytał inne fora z przewagą delikatnych mieszczuchów (to nie o tobie) co im wczystko co chłop na wsi robi się niepodoba bo nie humanitarne.Takie jest moje zdanie i jego nie zmienię zwierzęta są dla nas ludzi a nie my dla nich.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Miałem na myśli ekologów @ spoko... ale jak to mówią uderz w stół ................

w zgodzie z naturą? i zakaz uboju zwierząt bardzo ciekawe połączenie . Czy ubój będzie tak czy inaczej to mnie to nie interesuje , ja wolę wziąć 9zł za kilo niż 8 zł .

Co konkretnie takiego śmiesznego palnąłem? A że mądrowanie ci nie wychodzi to zajmij się czymś innym :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

naszczesie uboju ryrualnego juz nie ma w Polsce taraz inne kraje sie dorabiać bedą na tym ze uboju jak na razie cena nie spadła drastycznie kredytów nie mam spie spokojnie tak wiec powodzenia wam życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Do spokokoko.... kolego najpierw naucz sie pisac, potem naucz sie odpowiednio układac zdania , a na samym koncu dopiero zacznij sie wypowiadac w różnych tematach, choćby nawet tematu uboju rytualnego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Ubój rytualny był od zawsze . Szkoda ze wszystko odbija się na nas.Ciekawe jak poradzą sobie z ubojem szprot lub inny ryb....

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jeszcze chwila i się doczekamy że to co rolnik wyhoduje to musi u niego starości doczekać i to jeszcze w bardzo komfortowych warunkach. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Uboju nie ma ale będzie. Tylko, czy według Was, szanowni koledzy, hodowcy wszystko naprawdę da się przeliczyć na pieniądze?

Krótki film, proszę obejrzeć do końca:

http://www.youtube.com/watch?v=bSHfjGaPhOQ

 

A tego zupełnie nie polecam, za długi: http://www.youtube.com/watch?v=h89hQX3ZKxM

Inaczej, gorzej, bezsensownie, a tam głupoty plotę.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Paranoja. Człowiek po to hoduje żeby mieć z tego pieniądze na przeżycie.

Nie rozumiem twórców tego typu filmików. Trawę jedzą czy co? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Uboju nie ma ale będzie. Tylko, czy według Was, szanowni koledzy, hodowcy wszystko naprawdę da się przeliczyć na pieniądze?

Krótki film, proszę obejrzeć do końca:

 

 

A tego zupełnie nie polecam, za długi:

Inaczej, gorzej, bezsensownie, a tam głupoty plotę.

O co ci właściwie chodzi? Po co te durne filmy? Nie chcesz to nie jedz mięsa i nie hoduj zwierząt a jak ktoś chce jeść to gów*o komu do tego :P , to o wiele bardziej naturalne niż te filmiki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Paranoja. Człowiek ...

Trawę jedzą czy co? :huh:

 

Są i tacy ;) wegetarianie czy weganie, a my mamy niestety jednostronne spojrzenie, może warto je zaokrąglić?

Człowiek to nie zawsze brzmi dumnie...

mała powtórka:

"...

Poprzez fakt, iż przyszedłeś na świat na tej planecie, twoje wychowanie opierało się o przynajmniej jedną z tych form kontroli. Naturalnie z tego powodu, przez całe Twoje życie okłamywano Cię w sprawie rzeczywistości, w której przyszło Ci żyć.

(…)

 

Ludzie są tak upartymi istotami żywymi, dla których własne ego ważniejsze jest od czegokolwiek innego. Dotarcie do prawdy jest z tego powodu bardzo trudne. Zamiast poznawać i odkrywać rzeczy, które nie pasują do naszego światopoglądu, wolimy eksponować nasze ego dając innym do zrozumienia, że w swoich poszukiwaniach zeszli zbyt daleko od utartej ścieżki wiedzy.

Ludzie na Ziemi lubią naśmiewać się z prawdy. Często bez głębszego osądu traktują ją jak nonsens. Prawda bywa nazywana “zabawną” lub “komiczną”. Często, starają się także zdyskredytować posłańca prawdy przez szufladkowanie go jako wariata lub szaleńca. To rzeczywiście bardzo praktyczna i prosta droga do szybkiego pozbywania się niewygodnych informacji z naszego życia...."

źródło: http://kefir2010.wor...ki-jak-myslisz/


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Dokładnie człowiek od zawsze polował na mięsiwo :ph34r:

Ja tam jestem typowym mięsożercą i nie interesuje mnie w jaki sposób to co zjadam zostało pozbawione życia. Oczywiście jeżeli zachowane są normy moralne i jako taka higiena :D

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj