michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

matingus    107

co nie którzy trzymali rynki byle do piątku,ale teraz to nadzieja prysła.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Każdy ma swoje zdanie w temacie, chciałbym jednak, aby szanowane były wyniki głosowania i decyzja większości bo tak to każde głosowanie można zawsze podważać...

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ale ja nie mówię że nie są obiektywne, chcę po prostu poznać zdanie użytkowników naszego forum.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Powiem tak, dziś Tusk się żalił że budżet jest nie dopięty i trzeba nowelizować. A łatwą ręką wypuszczono dobrą kasę która by została w Polsce.

Będzie tak samo jak z paktem klimatycznym, w imię poprawności moralnej my ograniczamy, ale inni mają to w d***e. mamy czyste sumienie oraz czyste portfele- tylko co lepsze. Jak my to i inni, a najwyżej w swoich krajach by sobie bili. Ale jeśli za Polaka ma ubić Czech, to mnie taki interes nie pasuje. Dość już kasy wyprowadzono z polski, jeszcze tak łatwo się pozbywać kasy.

cały ten rok widzę jako agresywną kampanię przeciwko polskiemu sektorowi rolno- spożywczemu. Konina w Irlandii- od razu z Polski, Większość Europy widząc że rośniemy w siłę próbuje nas wybić z rynku, a na dodatek sami się z niego wysadzamy.

 

A słowa RP i SLD są dla mnie obrzydliwe- cierpienie byka jest złe, jest barbarzyństwem ale cierpienie nie narodzonego dziecka- oj nie, bo to jeszcze nie istota, nie odczuwa bólu.

Ewidentne działanie pod publikę, media nastawiły w złym świetle, społeczeństwo stało się przeciwne i słupki poszły w górę.

  • Like 1

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

arma ta twoja ankieta to zwykły śmiech... jak już to powinno być referendum i wtedy byś miał realne dane a nie jakąś ankietę telefoniczną w której dzwoniono do Tereski z Gdyni, Mariana z Poznania, Krzyśka z Krakowa i Ryśka z Klanu itp. czyli do nikogo związanego z rolnictwem... nie wiem czy jesteś rolnikiem czy nie i mnie to nie obchodzi ale jeśli jakiś temat Cię nie dotyczy to się nie wymądrzaj bo przyjdzie taka pora że i Tobie polski rząd zaszkodzi... a głosować możesz sobie nawet i na kaczora tylko wtedy już z nikim nie pohandlujemy bo ze wschodem to byśmy tylko wojnę mieli...

PS.: odłóż książki i spójrz realnie na to co dzieje się na polskiej wsi...

 

Twój artykuł napisał Janusz Wojciechowski z PiS więc nie ma żadnego realnego i mądrego uzasadnienia...

Edytowano przez lukasz19899
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja powiem tak gdyby chyba każdy rolnik chciałby żeby zwierze które sprzedaje miało jak najszybszą i najmniej bolesną śmierć. Ale w tej sprawie wcale nie chodzi o męki zwierząt. Chodzi tylko o kasę. @Arma jesteś od 2 dni na forum, powiedz do jakiej organizacji ekoterrorystów należysz i jak wielką łapówkę dostał Twój przewodniczący, szef czy ktoś inny. Informacja kto mu ją dał tez byłaby przydatna. W większości krajów UE zezwolili na taki ubój tylko Polska jak zwykle musi robić inaczej i jak zwykle na tym stracimy. Rozwalili cukrownictwo, wykańczają hodowlę zwierzęca, pozostała tylko produkcja roślinną która pewnie tez rozwalą żeby przyszedł Niemiec i kupił z bezcen. Rok temu nikt nie wiedział ze tak zabijają byki, gdzie wtedy byłeś @Arma? A już wiem chyba w dolinie rozpudy na drzewie :D Dla mnie największy bezsens że Palikot, człowiek który jest za aborcją i eutanazją nagle się martwi o śmierć byków :D Rolnicy stracą na bykach, a tymczasem ekolodzy, media i politycy dostali od kogoś ogromną kasę i śmieją się bo maja gdzieś jak zabija się bydło.

 

Panowie czas wreszcie brać sprawy w swoje ręce, przejechać się do warszawy i zrobić pokaz swoich możliwości bo chyba trochę zapomnieliśmy że jako naród walczyć potrafimy tylko jakoś nikomu ostatnio się nie chce o naprawdę ważne sprawy.

  • Like 8

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzajn    0

Jestem młodym rolnikiem zajmuje się hodowlą bydła, przykro jest patrzeć jak polityka w naszym kraju prowadzona jest przeciwko rolnictwu ale przecież rolnik sobie poradzi tyle szczawiu w końcu rośnie po fosach, jak mawiał jeden poseł. Teraz dla nas hodowców nadchodzi trudny czas zakaz uboju rytualnego obowiązuje i nie spodziewam się w tej kwestii zmian. Przewiduje jedynie następny problem jakim będzie zniesienie kwot mlecznych o bym się mylił i skutki takiej operacji były pozytywne. Jedyna nadzieja to eksport wołowiny do Chin, czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ceny bydła spadają wszędzie i nic do tego nie ma ubój rytualny. I jak dla mnie dobrze się stało że zakazali. A zamiast walczyć o to to lepiej by było krzyczeć że np. we Francji czy Anglii mają dopłaty do produkcji wołowiny czyli do każdej krowy czy cielaka. I gdyby to znieśli nasze bydło na pewno by zdrożało. Ale głupi Polak raczej by krzyczał że też chce dopłaty

Przymusowy tucz gęsi też można by nazwać rytualnym. Tylko w imię czego? Ludzkiego widzimisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

oj joj ale bylo pisania w nocy,ja powiem jeszcze od siebie ,ze chyba juz ta dyskusja nie ma sensu,klamka zapadla i koniec,do tych ktorzy tak wieszaja psy na sondarzu obop,spojrzcie ile jest bledy procentowego w przypadku wyborow,1-4% wiec skoro 70%spoleczenstwa jest przeciw to co tu jeszcze gadac, a rolnikow 65% u mnie wszyscy co zanm tez sa przeciw a gadanie niektorych userow ze wszystko jest ok z ubojem i tylko media tak to zle przedstawiaja zapawa nepotyzmem.ps a dlaczego zaden z obroncow nic nie pisze o tym ze na swiecie mieso potaniolo????????? tylko ciagle im malo sie nachapac, jak teraz pszenica juz spadla to nie widze takich pyskowek zeby po trupach za wszelka cene do celu aby 100 wrocila.widocznie inny typ czlowieka.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

szmergiel nie zacieraj jeszcze rączek - jest jeszcze inny sposób na wprowadzenie uboju - może tym razem się uda Oby tylko nie było za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Po wpisach widać że naprawdę dobrze się wam wiedzie i Chwała Bogu ale ja jednak wolał bym ten 1000 więcej na byku mieć tym bardziej że to lokata długoterminowa , i nie piszcie że ubój nie ma wpływu na cenę bo w najbliższym czasie będzie pretekstem od obniżek(obym się mylił)

 

 

Do moderatora- Jeśli w końcu ktoś myśli tak jak ja no to może spróbujemy pokazać nasze niezadowolenie nie tylko na forum !!! bo uważam że wielki czas zaprotestować przeciw całej polityce rolnej bo jeszcze trochę i nic po nas nie zostanie!!!

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

[...]

Panowie czas wreszcie brać sprawy w swoje ręce, przejechać się do warszawy i zrobić pokaz swoich możliwości bo chyba trochę zapomnieliśmy że jako naród walczyć potrafimy tylko jakoś nikomu ostatnio się nie chce o naprawdę ważne sprawy.

Milanral, to nie ma sensu, w Warszawie co raz jest jakaś manifestacja, strajk, protest. Nikt już siętym się nie przejmuje.

Jeśli jakimś cudem powstanie ustawa zezwalająca na rytualny to będzie tak obwarowana zaostrzeniami i ograniczeniami takimi, że eksport mięsa z rytualnego nie będzie możliwy.

Z tym protestem może być tak jak z protestami przeciwko podwyżkom cen gazu, najpierw rząd nastawił się na jednego głównego dostawcę - Rosję, a jak ona zaczęła grać naszym na nosie to musieli się podporządkować gdyż nie ma do dziś innego niezależnego źródła tego surowca.Wszędzie są wielkie błędy rządzących choć w przypadku rytualnego to same zakłady dały się uzależnić i to MY a nie ONI za to płacimy i tracimy.

 

Jak możesz to odnieś się do mojego pytania zadanego parę stron wcześniej http://www.agrofoto....40#entry1176285

 

czyli:

 

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?

Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.

Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

 

 

 

Jeszcze jedno, jak ta dyskusja ma coś wnosić do tematu to Wszyscy po kolei zacznijcie pisać sprawdzone informacje! obecnie wypisujecie plotki, ciągłe podejrzenia, pomówienia, informacje nie sprawdzone.

 

Jak poza ciągłym narzekaniem nic innego tu nie będzie się pojawiać to

ZAMKNĘ TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Kurde ludzie umierają pod szpitalami!! Leczy sie tylko zagrożenia życia nie dolecza sie ludzi, emeryci zdychaja z głodu a my zajmujemy sie zwierzętami . Dla mnie to jest nie do pomyślenia żeby prawa zwierząt były na pierwszym miejscu. Dorn dobrze powiedział że gdyby zamknąć kilka zakładów pracy i zwolniono by ok6000 tys pracownikow to każdy rząd zostałby wywieziony na taczkach . W Fiat autopoland miało zostać zwolnionych 300 osób to jaka aferę robiono ! A tu nas mają w d..pie!,,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

No to chyba nie pamiętasz jak z Leperem blokowaliśmy drogi, to nikt się nie przejął!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Kurde ludzie umierają pod szpitalami!! Leczy sie tylko zagrożenia życia nie dolecza sie ludzi, emeryci zdychaja z głodu a my zajmujemy sie zwierzętami . Dla mnie to jest nie do pomyślenia żeby prawa zwierząt były na pierwszym miejscu. Dorn dobrze powiedział że gdyby zamknąć kilka zakładów pracy i zwolniono by ok6000 tys pracownikow to każdy rząd zostałby wywieziony na taczkach . W Fiat autopoland miało zostać zwolnionych 300 osób to jaka aferę robiono ! A tu nas mają w d..pie!,,

Dokładnie - a najlepsze że taki miastowy obrońca zwierząt siedzi sobie rano i ogląda jakiś program przeciwko ubojowi rytualnemu w TVN czy TVP i przegryza to sobie jajeczkiem które zniosła kura siedząca w ciasnej klatce (bo liczy się przecież cena) Jest tyle przykładów okrucieństwa wobec zwierząt ale ich to nie rusza i nie ruszy - karpie na targowiskach przed świętami, raki czy homary gotowane żywcem , wedkarze łowiący ryby czy inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Jak by w polsce były dopłaty takie jak w starej eu to by była rekompesata strat a unas ani dopłaty ani uboju

 

,miesczanie zapomnieli ze jak ja zaprzestane chodowli to nie kupie maszyny które oni wyprodukują i niebedzie roboty

 

,chcą rozkraść polskę a jak polak niebedzie miał co do garka włozyc to pojedzie myć dxxy dla starych niemców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Wychowuje to sie dzieci a nie byki

 

 

 

Yhmmm dlatego napisałem w cudzysłowie ..

 

Czytaj ze zrozumieniem kolego.

 

odnieście sie do tego

Jak mam odnosić się do postów o wycieraniu liściem, trawą i chodzeniu nago. Piszemy o uboju rytualnym czy o o twoich wizjach ?

 

No i teraz masz przeanalizuje cały twój post żeby nie było się do czego przyczepić.

 

 

dla mnie to aby biznes i że jestem w stanie zrobić wszystko bo to jest żałosne

Daje Ci za dwa byki 30gr drożej na ubój rytualny nie poszedłbyś na taki interes założę, że tak. Ja swoich na taki ubój bym nie oddał.

 

 

Naoglądałeś sie filmików i aby na tej zasadzie sie wypowiadasz

No dobra czyli według Ciebie filmiki są fałszywe myślę, że to co się dzieje w rzeźni jest podobnie.

 

 

 

Skoro jesteście tacy eko. to nie czego jecie mięso ,ubieracie sie w metki made in china ,

 

 

Akurat made in china omijam jak się da. A mięso jem z normalnego uboju.

 

BTW jeśli ktoś jest przeciwnikiem uboju rytualnego to musi być wegetarianinem. Myślisz stereotypowo...

 

 

 

sałatkę i marchewkę wyżyw tym rodzinę

 

Owoce i warzywa lubię jeść. Nie widzę związku z tematem...

 

 

 

ubieraj sie w polskich sklepach w bawełnę albo najlepiej nago

 

Coraz dalej od tematu offtopic...

 

jesteście tak samo popaprani chyba jak ten wasz lider kaczor

Akurat Kaczora nie lubię. I mało interesuje się polityką. Więc zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy. I kolejny offtop...

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy uważasz, że to wszystko co tu się dzieje coś zmieni? Dyskutować chcesz? Ale z kim?? Kto się sprzeciwi to zaraz jest podejrzewany o inność, i nie jest brane jego zdanie pod uwagę.

Ba nawet mi już zarzucono :

Ty siedzisz w bloku i bierzesz doplaty i uważasz się za rolnika który na uboju nic nie straci. Ale nie martw sie mam nadzieje ze przyjdą takie czasy ze żeby dostać doplaty to trzeba bedzie wykazać sprzedaż mleka, bydła bądź zboża, i wtedy ziemi przybędzie odrazu dla prawdziwych rolników.

Takie posty można nazwać dyskusją? Jak dyskusja to nie między samymi zwolennikami a między wszystkimi.

 

Nie idzie tu o władzę a o uporządkowanie dyskusji w tym niezwykle palącym temacie, zatem czas opanować złe emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bydło zabijano tak od wieków i jakoś to nikomu nie przeszkadzało tylko w ostatnim czasie jak nasze mięso zaczęło zdobywać nowe rynki zbytu i stało się cenione w krajach arabskich to zaczęło to Pseudo obrońcom przeszkadzać a gdzie oni było 5-10 lat temu wtedy im to nie przeszkadzało a polowania w lesie według nich są takie humanitarne ani jednego słowa na ten temat nie mówią nawet Premier zauważył to. Dla mnie to jest żenada a nie obrona zwierząt jak bronić to wszystkie a nie tylko bydło.

Dla mnie jest to celowe niszczenie Polskiego producenta wołowiny

 

Jedyny rzeczowy artykuł

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-obroncy-zwierzat-oszukuja-bydlo-cierpi-tak-samo-przy-zwyklym,nId,994828#

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie wiem @KRISTOFORn czy siedzisz w bloku czy nie, ale pomysł żeby branie dopłat , było uwarunkowane wykazaniem sprzedaży płodów rolnych, jest bardzo rzeczowy i niegłupi .

Dyskusja polega na wyrażaniu swojej opinii i odnoszeniu się do wypowiedzi innych , i dopóki nikt nikogo nie wyzywa , to nie widzę potrzeby ingerencji moderatora .

A czy to coś zmieni? myślę że nie ale i nie zaszkodzi , chłopu też można się wypowiedzieć


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie od wczoraj jestem na forum, sporo osób zdążyło mnie poznać i wie, że ja też też hoduję opasy.

Zależy mi na opłacalnych cenach a jakieś 2 tygodnie temu za MM proponowano mi 6,2 netto ;[ pisałem o ty w odpowiednim temacie. Zależy mi na opłacalności tego kierunku hodowli.

Co do tematu to należy pisać prawdę i dać się wypowiedzieć wszystkim. Zgadzasz się ze mną?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Są ludzie i taborety korekta w przeglądarce nie działa ?

Dysortografia + teorie spiskowe.

Faktycznie temat do wyczyszczenia i zamknięcia.

Gdybym był moderatorem nie przejmował bym się co piszą trzeba sprzątać forum...

 

Przeciwnik uboju rytualny automatycznie to eko terrorysta, ekolog, obrońca zwierząt nie można po prostu mieć swojego zdania na ten temat ?

Większość myśli stereotypami..

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Bydło zabijano tak od wieków i jakoś to nikomu nie przeszkadzało tylko w ostatnim czasie jak nasze mięso zaczęło zdobywać nowe rynki zbytu i stało się cenione w krajach arabskich to zaczęło to Pseudo obrońcom przeszkadzać a gdzie oni było 5-10 lat temu wtedy im to nie przeszkadzało a polowania w lesie według nich są takie humanitarne ani jednego słowa na ten temat nie mówią nawet Premier zauważył to. Dla mnie to jest żenada a nie obrona zwierząt jak bronić to wszystkie a nie tylko bydło.

Dla mnie jest to celowe niszczenie Polskiego producenta wołowiny

 

Jedyny rzeczowy artykuł

http://www.rmf24.pl/...lym,nId,994828#

kiedyś jak zabili zwierzę obojętnie w jaki sposób to je zjedli prawie w całości. A teraz ląduje na śmietniku. Każde zwierzę jest istotą żywą ale ma służyć człowiekowi. Co nie oznacza że to tylko rzecz. Po to ludzie mają mózg i trochę więcej inteligencji żeby wiedzieli jak postepować. A w wielu przypadkach są głupsi bo nawet zwierzę tak nie postępuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oczywiście że należy dać się wypowiedzieć wszystkim - dlatego nie rozumiem, tych zapędów do uspokajania zwykłej , choć nieco chaotycznej dyskusji , czy też wypowiedzi w stylu- bo zamknę temat .

Edycja postów w stylu- ciężkie czasy - czy coś w tym stylu, bo nic nie wnoszą do tematu , też nie jest konieczna , to są opinie i odczucia użytkowników i mają prawo je wyrażać , więc proponuję wyluzuj nieco ;) .

Z prawdą na forum to bywa różnie , jest trochę osób o wybujałej wyobraźni :P .

Ja również hoduję bydło i zależy mi na opłacalności , 3 tygodnie temu sprzedałem mm po 7,60 jakiemuś co go nie znam , znajomi dawali po 7,40 i teraz telefonów nie odbiera nawet i taka to opłacalność ;[

 

@d_b na szczęście nie jesteś moderatorem i raczej nigdy nie będziesz :)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj