michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Master1    2

Sami widzicie wszyscy jak jest jesli nie weźniemy spraw w nasze ręce to sie nic się z ubojem rytualnym nie zmieni. Chyba nie ma innego wyboru jak strajki. Najlepszym sposobem nad przywróceniem uboju rytualnego byłoby blokowanie kilku ważnych szlaków komunikacyjnych w kraju w tym kolejowych do skutku. Blokada Pendolino odbilaby się szerokim echem byłaby to ogromna utrata wizerunku rzadzących. Wtedy w końcu może coś by sie zmienilo. Inaczej mozemy sobie debatowac i złościć się, że nasza ciężka praca idzie za marne grosze. Będzie akcja z naszej strony moze doczekamy się w końcu reakcji rządzacych na nasze problemy. Górnicy ostatnio coś tam dla siebie wywalczyli. W końcu nie prosimy o jałmużne tylko o to, żeby durne prawo nam nie przeszkadzało. Niby w kwietniu ma zdecydować o tym UE ale jeśli wyrok bedzie niekorzystny to miną kolejne miesiace a my w dalszym ciągu będziemy ponosic straty. Ludzie ile można to jeszcze znosić?!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ciekawe co jutro wymyślą geniusze od konstytucji ? Pewnie znowu przerwą do stycznia bo już myślą o świętach , gdzie pojadą się pobyczyć kiedy my będziemy je spędzali przy codziennych obowiązkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe tylko czy wiele to zmieni na ogolnym rynku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To głosowanie i zezwolenie na ubój rytualny ma być jak wspomniano na potrzeby gmin żydowskich. Nie ma mowy o zgodzie na masowe ubijanie w celach sprzedaży za granicę. Glosowano tylko po to, żeby nie wyszło, że Polska jest nietolerancyjna dla mniejszości religijnych, zwłaszcza żydków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Nie rozymiem jak to ubój dla zydow ktorzy przebywaja w polsce???moim zdaniem na cene dobra nie ma co liczyc max 7+wat bo za duzo problemow z swinmi i mlekiem

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to wygląda. Ostatnio gdzieś o tym czytałem i jak jest napisane ubój na potrzeby gmin żydowskich. Kilka rzeźni może i będzie lepiej płacić jeśli będą mieli jakieś kontrakty czy zamówienia  a reszta wykorzystuje sytuację i płaci jak chce. Ubój to tylko wymówka, bo jaką masz pewność, że zakłady płacąc Tobie po 6,5 nie sprzedają tego dalej za 8 czy 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozymiem jak to ubój dla zydow ktorzy przebywaja w polsce???moim zdaniem na cene dobra nie ma co liczyc max 7+wat bo za duzo problemow z swinmi i mlekiem

i do tego dużo się na "opasy" nastawiło i nastawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzajn    0

Teraz trzeba cierpliwości to co zepsuto przez te 2 lata nie da się tak szybko nadrobić jeśli uda się podpisać nowe umowy z krajami muzułmańskimi będzie poprawa na rynku i cena też powinna się zmienić. Polska ma wyrobioną markę jeśli chodzi o jakość mięsa wołowego ale walka o rynek zbytu zacznie się od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba będzie zawalczyć ceną, ale jak zwykle kosztem rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Czyli od środy mogą już ubijać rytualnie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no u biernackich od poniedziałku zaczynają dzisiaj miałem sprzedać ale podobno będą potrzebowali w następnym tygodniu ciężkich byków na rytualny. To może i cena wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nareszcie skończy się wybrzydzanie handlarzy i będzie można teraz znowu ostro negocjować.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubój będzie legalny z dniem ogłoszenia wyroku. Tzn. jak to rozumieć

Z dniem opublikowania wyroku w Dzienniku Ustaw ubój rytualny będzie dopuszczalny i niezagrożony karą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blaszka93    11

Jako hodowca bydła mięsnego i gęsi owsianej jestem za ubojem  rytualnym ponieważ eksport takiego mięsa do tak zwanych " zydkow" zwiększy był się, co w rezultacie prowadzi do poprawy ceny np. z 8zł za kg do 12 zł za kg jak i wołowego i gęsiego  rznica jest ogromna.A obrońcy praw zwierząt  tak zwani "zieloni " czy "animalsi" niech schowają się w rospudzie i nie wtrącaja sie bo tak naprawde zaden z nich nie wie jak duzo pracy trzeba włozyc  by uhodawac jałówke czy byka 700 czy 800+, a juz niemówąc o gęsi(6kg i wyzej) . Ale tez jestem człowiekiem choci kazde zwierze czy byk,koń czy jałówka ma u mie imię i idzie na ubojnie  jest mi szkoda, ale to tylko zwierze a śmierć to śmierć.

 

Edytowano przez Blaszka93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

hmmm  PIS chce znowu zakazac częściowo ubuj rytualny.....beznadzieja....szukanie pieniędzy....tragicznie myslenie tych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ch*j z takiego zakazu jak i tak bydło pojedzie do Niemca na rytualny,i każdy dobrze o tym wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj