michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

lukbud    27

problem w tym że stoimy obok, piszemy, patrzymy. I co z tego wyniknie... nic. może pora zacząć krzyczeć że nam to nie pasuje, np na początek pod jakim sejmem czy gdzieś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Masz @lukbud absolutną rację, tylko pamiętaj o tym że producenci żywca mają jedno bardzo istotne ograniczenie, zwierzaki codziennie trzeba nakarmić. Wbrew opinii miasta nie da się tego ominąć. Daje nam to bardzo ograniczoną możliwość uczestniczenia w czynnych protestach. Ale chyba od tego mamy samorząd rolniczy? Tylko jak protesty są, to widoczne są trzy izby zachodniopomorska, kujawsko-pomorska i wielkopolska. A reszta gdzie, zgubiła się na grzybach?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Najpierw gadali ze w lutym, pózniej słyszałem że do 7 marca.

Teraz to juz szkoda go organizowac, bo i tak politycy maja rolników w du*ie, ziemie sprzedadzom zagraniczniakom, a co polskie to zabetonuja i postawia tam tylko pomnik poskiego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

dobrze że nie ma uboju rytualnego ja sie ciesze

a czy zansz różnice między rytualnym, a zwykłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Link nie działa. A jestem ciekawy czy będzie to głosowanie i ubój będzie legalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

nie wiem czemu nie działa ;[ to jest program na tvn Sekielskiego Po prostu w którym ujawniają jak to w Jerozolimie można kupić polską koszerną wołowine legalnie w każdym sklepie od Biernackiego!!! on cały czas bije rytualnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Dagmarka a co to za problem otworzyć ubojnię na Litwie, a w Polsce dokonywać rozbioru i mieć chłodnie. Wszystko legalnie, wg prawa, a że zwierzaki cierpią dodatkowo, ważne są paragrafy i krótkowzroczność zielonych.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

I co z Tego ? To tylko zwierzę, od zawsze były przez człowieka wykorzystywane więc nie rozumiem z czym masz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w czechach mają wynajęty zakład i tam wożą na ubój. Czyli byki i tak zabijane są tak samo a dochodzi im dodatkowy transport i przeładunek. Bo u nas skupują wszystko wiozą do goliny tam przebierają i to co najlepsze jedzie do czech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Zakaz uboju to czysta polityka, która nie ma nic wspólnego z dobrem zwierząt. Ubój rytualny w Polsce sprzedano krajom zachodnim, bo inaczej tego nie idzie nazwać. Duża część bydła od handlarzy jedzie na zwózkę do granicy z Niemcami, a później większymi partiami do Niemiec i tam jest bita rytualnie. Za różnicę cenową między kilogramem po zakazie uboju i przed płaci rolnik, bo takie zwierzęta trzeba czymś przetransportować, a jak wiadomo na wodę samochody nie jeżdżą. Wstyd mi za naszych reprezentantów w Parlamencie, którzy realizują interesy nie Polski a innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

dobrze że w PL nie ma uboju rytualnego

 

Pkt. 1.12 – prowokowanie do kłótni na forum

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Uzasadnisz to jakoś? czy dalej będziesz prowokował?


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a ja mam pomysl na ubój rytualny ;>

zrobić ubój w placówce dyplomatycznej .... takie miejsca są własnościa obcego kraju a jeśli ten kraj ma dozwolony ubuj to moze to robić rownież w placowce dyplomatycznej ambasadzie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ciekawy pomysł kolegi wyżej :P

 

Właśnie w agrobiznesie mówili trochę o tym uboju, że walka o przywrócenie go trwa itd., a na koniec dodali, że przeciwnicy znęcania sie nad zwierzętami już zapowiadają walkę przeciwko ubojowi. Jak usłyszałem końcowe zdanie to ogarnął mnie śmiech. Ludzie byka na oczy nie widzieli, a chcą decydować o jego losach bardziej niż rolnik, który był przy nim i opiekował się od urodzenia :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

kółka rolnicze zebrały dopiero podpisy pod projektem muszą go zgłosić muszą się debaty odbyć do głosowania daleka droga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Też bym się podpisał ale u mnie nie ma kółka. Można jakoś inaczej się podpisać a może jakoś na forum zebrać podpisy ma ktoś pomysł jak to zorganizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

z tego co dziś mówili to wynika że już wymaganą liczbę podpisów zebrali i teraz do sejmu maja składać gotowy projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj