michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

tespis17    23

Każdy powód jest dobry do obniżki ceny. Gdy mają już podwyższyć to już tak szybko nie jest.

Po za tym mamy silną gospodarkę (nie zależną do Unii), silną walutę, bardzo małe bezrobocie, super drogi i świetnie się rozwijamy.

 

P.S

@Arma do 30 września jeszcze daleko jeśli chodzi o dopłaty.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Byłem przy ocieleniu się krowy, która dała ładnego, pomarańczowego koloru cielaczka. Od razu daliśmy mu z ojcem siary, a następnie przez kilkaście tygodni rano i wieczorem zaprowadzaliśmy go do matki, gdzie pił mleko dotąd, aż się napił. Młody rósł jak na drożdżach. Gdy któryś z nas zauważył objawy biegunki, od razu podawaliśmy odpowiednie leki. Gdy zdarzyło mu się porządnie ubrudzić (przebywał ze swoimi rówieśnikami), obmywaliśmy go. Niczego mu nie brakowało, zawsze miał uniesione uszy i chyba był szczęśliwy. Gdy trochę podrósł i osiągnął swój wiek, kiedy może iść na stanowisko na uwięzi, poszedł tam. Każdego byka u hodowców, którzy trzymają bydło na rusztach to czeka, taka kolej rzeczy. Przez kolejne miesiące codziennie, w każde święta itd bez wyjątku wyrzucało się spod niego obornik, zadawało paszę, dbano o dostęp do wody, dawano różne witaminy. Gdy coś przyschło mu do tyłka albo ogona (rolnik będzie wiedział co to takiego, polityk nie) usuwano mu to, a ogon nawet na dwa dni zabandażowałem. Jakiś guz czy strup na skórze także usuwano. I tak przez cały rok przebywa się nie tylko z tym wyżej wspomnianym buhajem, ale kilkunastoma sztukami. Teraz ten Simental o którym pisałem nie nadaje się jeszcze na sprzedaż, ale już wkrótce. Oglądałem wiele różnych filmików z ubojni itd o uboju rytualnym, farm to fridge również. Ubojnie i inne tego typu zakłady to nie jest miejsce na wczasy dla zakochanych par i romantyków. Gdy pierwszy raz obejrzałem film o rytualnym byłem w wielkim szoku, po czym obejrzałem bez rytulnego, tylko normalny ot taki sobie zwykły ubój ze strzałem. Też byłem w szoku. Więc wniosek dla mnie jest jeden: żadna śmierć zwierzaka nie jest humanitarna. Gdy oddaje moje byki na sprzedaż wiem co się z nimi stanie za kilka godzin lub dni, jest mi wtedy smutno gdy widzę zwierzaka, którego widywałem przez prawie dwa lata codziennie, znam jego charakter i temperament. Chciałbym, żeby go nic nie bolało oraz żeby zginął jak najszybciej nie męcząc się. Śmierć będzie trwała zaledwie kilka minut. Co to jest kilka minut do tego ile czasu ja przy nim spędziłem? Nic. Ważnie, że żyło mu się dobrze, nie bił dokliwie bity, kaleczony, nie zdechł przez chorobę, co jest moim zdaniem dużo gorsze.

 

I teraz w takim wypadku o tym, jak zostanie zabity zwierzak ma decydować polityka? Ktoś, kto nie ma pojęcia o tym co się dzieje w oborach? Dużo zdziałał także internet, wielu rolników szczególnie tych starszych nie umie się obsługiwać komputerem, a młodsi nie mają takiej siły przebicia. Wiele kampanii przeciwko ubojowi rosło w siłę dzięki internetowi. I coś ciężko mi uwierzyć w to, że rolnicy w sondach byli za zakazem uboju. Owszem mogliby być, ale ci co bydła nie chowają, oraz ci co prowadzą samą produkcję roślinną. Ja sam nie głosowałem, bo nie wiedziałem, ze jest takowa ankieta. Proszę dodać mój głos za ubojem :) A no i mam paru kumpli rolników, którzy także nie głosowali, także z plus 10 możecie dodać. Takie są realia ankiet, sondaży, statystyk i innych pierdół, które są wklejane w tym temacie. Prawdy to nie ukazuje, co najwyżej gó**o prawdę.

 

PS. Ten post nie jest postem do napinki, wyraziłem tylko swoje zdanie.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
I coś ciężko mi uwierzyć w to, że rolnicy w sondach byli za zakazem uboju. Owszem mogliby być, ale ci co bydła nie chowają, oraz ci co prowadzą samą produkcję roślinną

 

Możesz wierzyć lub nie trzymam byki i zagłosowałbym za zakazem uboju rytualnego


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

Kłócicie się że ubój nie ma wpływu a zobaczcie sobie na strony ubojni w polsce gdzie głównie eksportują wołowine WSCHÓD

 

!!!!a tam nie uznają innego mięsa jak hallal i nie mówcie ze to nie ma wpływu na cene bo ma

Polak nie pójdzie i nie kupi 1 kg wołowiny bo go na to nie stac a byk ważący dajmy na to 700 kg ładnej budowy on jest za drogi na polske zrozumcie to i dlatego idzie na eksport a te resztki co zostają czyli krowa juz po 10 ocieleniach ledwo chodząca idzie w kiełbaski bo za granicą nie uznają takiego mięsa to dla nich padlina jest a wiadome ze jak nie będą jesc Arabowie i cała reszta naszych byków to eksport sie zmniejszy i zapotrzebowanie i za tym ceny co widac juz :!!!! więc nie mówicie ze ubój rytualny nie ma wpływu na cene bo to jest konsumpcja a konsumpcja ma zawsze wpływ na cene

PS widzę że większosc postów to piszą hodowcy bydła mlecznego co raz na jakis czas sprzedają krowe i chcieli by nie wiadomo ile za nią (cos o tym wiem bo handluje bydłem ) ale zobaczymy jak w 2015 zniosą kwoty mleczne i kto będzie wtedy mówił ze ilośc mleka nie ma wpływu na jego cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

@Arma

Prawdziwy z ciebie specjalista. Gdybym ci uwierzył, pewnie musiałbym zimą w sandałach chodzic.

Raz mówisz, że są spadki cen na całym świecie. Z drugiej strony dajesz link, gdzie ceny polskiego, tegorocznego eksportu są wyższe w porównaniu z ubiegłym. Zdecyduj się.

 

ręce opadają, czytanie ze zrozumieniem faktycznie nie jest mocną stroną Polaków <bezradny>

Nie chcę się przekomarzać i nie mam ochoty na sparingi na forum, skoro uważasz tak, a nie inaczej, to szanuję twoje zdanie, ale ty uszanuj też moje.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A w Dzienniku znów wojna o mięso-ambasador RP w Izraelu wezwany "na dywanik"-ich ambasador na rozmowach w MSZ-chyba jakiś duży geszeft nie poszedł po myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

Jesli czujesz sie urażony to przepraszam bardzo Arma ale wiesz ja dużo rozmawiam z rolnikami odbierając od nich towar od takich co hodują po 1 sztuce i od takich co 100 sztuk mięsnego i oni rozumieją ze nie wolno zabijac rytualnie a jak sie jedzie do takiego tzw mleczarza to on odrazu bo rok temu krowe sprzedawał po 7 zł i słysze to tak z 10 razy dziennie więc mówie ze ubój rytualny też ma wpływ na cenę i do dużą bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego @jaro - został zaproszony nie wezwany :) kiedyś lubiłem czytać Twoje długie posty.

@Arma

Nie zmienisz zdania i nie będziesz krzyczeć za 10 lat że powinno najpierw uśpić zwierzę a potem...???

Ja jestem mleczarzem i jak zniosą kwotę mleczną to będą zakładane Grupy Producenckie - bo już ten temat przerabiałem a po drugie ma być pakiet mleczny. Jestem za ubojem rytualnym.

 

P.S Może moderatorzy zrobili by sondę na AF kto jest za a kto przeciw. Każdy po zalogowaniu mógłby raz zagłosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@tespis-trochę mam pracy ostatnio więc na długości postów oszczędzam :D .Celowo napisałem "wezwany" bo ambasador dużego europejskiego państwa biegnący na wezwanie z tak błahego powodu jak ubój rytualny wydaje mi się dziwną postacią. Cały czas w głowę zachodzę dlaczego u nas ciągle mówi się o Izraelu a nie dajmy na to o Kongo,Sri Lance czy Australii...popatrz na mapę i zobacz jakiej wielkości jest to państwo i w jakiej od nas odległości a jakimś dziwnym trafem ciągle o nim pełno w "Wiadomościach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

W 2004 r min.rolnictwa Olejniczak {sld} zrobił mały interesik z paroma właścicielami zakładów mięsnych i wydał wątpliwe prawnie rozporządzenie do ustawy o ochronie zwierząt .Przez 8 lat kręcił się biznes z eksportem mięsa z uboju rytualnego,wszyscy byli zadowoleni, właściciele ubojni robili super kasę ,dawali lepiej zarobić pracownikom ,hodowcą bydła ,coś tam skapło weterynarzom i urzędnikom.Rządy {sld,pis,lpr,samoobrona,po,psl}miały podatki a ministrowie rolnictwa chwalili się wzrostem eksportu polskiej żywności i rozwojem hodowli bydła mięsnego i drobiu.Znalazło się kilku pożytecznych idiotów -ekologów i dziennikarzy wrażliwych na cierpienie zwierząt i wynalazło że nasz mięsny interes jest trochę nielegalny ,pewnie jak by dostali swoją dolę to by do tej pory siedzieli cicho. I była by mała aferka ,sprawa by przycichła a interes kręcił by się dalej.Ale tu jest Polska i Polacy.Politycy rozegrali to inaczej jest okazja to uderzyć w słaby rząd Tuska niech tłumaczy się swoim wrażliwym posłom i wyborcą z zarzynania zwierząt .Kilka strasznych filmów i wzruszony obywatel współczuje biednym zwierzakom . Inni patrioci myślą że nie będą nam tu pejsaci i brodaci swoich obrzędów w katolickim kraju urządzać a prywaciarze i chłopstwo się bogacić.No i niema uboju- ekolodzy szczęśliwi ,pisowi i sld sondarze rosną Tuskowi po i psl spadają ,cena skupu leci w dół.A bydełko jedzie w wycieczkę krajoznawczą za granicę. :)

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Do wszystkich którzy twierdzili że cena nie spadnie po tej ustawie i co teraz powiecie? cena jest zbijana masowo w ciągu tygodnia poszła przynajmniej o 50gr więc zobaczymy czy będziecie nadal za jeśli przejadą do was po bydło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Też słyszałem że u nas cena 50 gr na dół!

Jeden mi mówił wczoraj że właściciel ubojni kupił klatke obrotową

za ciężkie pieniądze i teraz ona stoi na złomie!

Same straty z tego zakazu są!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

W 2004 r min.rolnictwa Olejniczak {sld} zrobił mały interesik z paroma właścicielami zakładów mięsnych i wydał wątpliwe prawnie rozporządzenie do ustawy o ochronie zwierząt .Przez 8 lat kręcił się biznes z eksportem mięsa z uboju rytualnego,wszyscy byli zadowoleni, właściciele ubojni robili super kasę ,dawali lepiej zarobić pracownikom ,hodowcą bydła ,coś tam skapło weterynarzom i urzędnikom.Rządy {sld,pis,lpr,samoobrona,po,psl}miały podatki a ministrowie rolnictwa chwalili się wzrostem eksportu polskiej żywności i rozwojem hodowli bydła mięsnego i drobiu.Znalazło się kilku pożytecznych idiotów -ekologów i dziennikarzy wrażliwych na cierpienie zwierząt i wynalazło że nasz mięsny interes jest trochę nielegalny ,pewnie jak by dostali swoją dolę to by do tej pory siedzieli cicho. I była by mała aferka ,sprawa by przycichła a interes kręcił by się dalej.Ale tu jest Polska i Polacy.Politycy rozegrali to inaczej jest okazja to uderzyć w słaby rząd Tuska niech tłumaczy się swoim wrażliwym posłom i wyborcą z zarzynania zwierząt .Kilka strasznych filmów i wzruszony obywatel współczuje biednym zwierzakom . Inni patrioci myślą że nie będą nam tu pejsaci i brodaci swoich obrzędów w katolickim kraju urządzać a prywaciarze i chłopstwo się bogacić.No i niema uboju- ekolodzy szczęśliwi ,pisowi i sld sondarze rosną Tuskowi po i psl spadają ,cena skupu leci w dół.A bydełko jedzie w wycieczkę krajoznawczą za granicę. :)

 

 

To się jednak chłop Olejniczak przekręcił o 180 stopni bo w zeszłym tygodniu w radiowej jedynce bardzo ubolewał nad losem zwierząt poddanym ubojowi rytualnemu co więcej nawet ubojowi gospodarczemu w własnym gospodarstwie. Mówił w jakiej to cywilizowanej europie żyjemy, ale zapominał iż na naszej zachodniej granicy Europa się nie kończy, a tam przecież taki ubój jest dozwolony. Przestrzegał przy tym także rolników przed karami za ubój w własnym gospodarstwie i zagrożeniami z spożywania takiego mięsa, a zachwalał produkty z zakładów mięsnych :) (z solą drogową , zieloną szynką jeszcze raz przetworzoną itp. )

Mamy chorych polityków, a więc i chory kraj, przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Jeden mi mówił wczoraj że właściciel ubojni kupił klatke obrotową

 

Ciekawe kiedy kupił o tym zakazie było głośno od stycznia jeśli się nie mylę..

Albo Ty coś źle usłyszałeś. Albo właściciel ubojni nie jest zbyt sprytny.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Wszystko dobrze usłyszałem

Może kupił bo liczył na to że zakazu nie będzię albo kupił przed styczniem tego nie wiem!

No i stracił

Szkoda .....

Bo ja też bym miał niezłą cenę bo on skupuje w okolicy ;[ ;[

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Możesz wierzyć lub nie trzymam byki i zagłosowałbym za zakazem uboju rytualnego

poczekam miesiąc jak bydło spadnie o kolejną złotówke czy nie zmienisz zdania, no chyba że bydło masz dla rekreacji i sprzedajesz np jedną szt na pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

 

Przegiąłeś, + 10% i ban na 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Nie wiesz chyba co piszesz nie każdy ma kilkadziesiąt lub kilkaset hektarów i z 15 ha. nie da się dziesięć srok za ogon ciągnąć i jak ktoś postawi na jeden kierunek to debil znaczy się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pazerni na kasę Ci co postawili na jeden profil produkcji ?? To sie nazywa UKIERUNKOWANIE jeśli nie wiesz . Fakt ,można kręcić parę kierunków ale skumaj że nie u każdego jest zbyt na buraki ,zboża , mleko , bydło i ch*j wie co jeszcze. Nie każdy ma tak dobre gleby żeby pozwolić sobie siać raps czy buraka. Więc nie pier*ol że ludzie są pazerni na kasę tylko nie każdy ma możliwości i nie każdemu sie chce pilnować kilku kierunków bo nadzwyczajnie możne nie mieć takich możliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

nie ma co biadsolic, raczej trzeba pomyslec nad kampania promocyjna wołowiny

wstyd aby statystyczny POLAKzjadałtylko 2kg rocznie

jak to moze byc ze turek czy arab ma pieniadze aby kupic importowane wiele kilometrów a POLAK w polsce nie moze?

na moje to na przeciagu roku-dwoch cena wróci

ukierunkowanie to szansa a nie pazernośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Trzeba wprowadzić nowość, choć już spotkałem się: "Kebab z wołowiną lepszy niż z baranem" :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

Przestań wreszcie pier%%lić te swoje mądrości inaczej , tylko ty masz słuszne teorie a cała reszta świata to debile , tak wynika z twoich wypowiedzi :D:P

jak nie masz nic mądrego do powiedzenia , to nie pisz , jak cie nie obchodzi że ktoś traci , to zachowaj to dla siebie ,

Większość rolników zajmuje sie tym co się choć trochę opłaca i każdy grosz się liczy , to nie hobby tylko tylko gra o tytule BYĆ ALBO NIE BYĆ , ty nie piszesz jak byś miał za wiele do czynienia z rolnictwem

i zgadnij kogo obchodzą twoje teorie????? :P

 

 

może zamknąć ten temat na jakiś czas...........

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 3

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ludzie ja nie wiem nad czym płaczecie, rzepak potaniał, pszenica też spadła, żyto to już całkiem poleciało na łeb, nie będzie dopłat do buraków ani limitów na mleko... Czy to też wina zakazu uboju rytualnego??? Ta ustawa jest po prostu świetnym pretekstem do obniżki cen. Dzisiaj w radiu słyszałem wypowiedź rabina który stwierdził, że ten zakaz dotknął tak naprawdę ok 20 rodzin ortodoksyjnych żydów mieszkających w Polsce.... Czy to aż taki duży rynek? Na eksporcie tak na prawdę zarabiały ubojnie a Wam zostawały ochłapy, Poza tym jeśli inne kraje przejmą "koszerne" i muzułmańskie rynki to zrobi się dziura i popyt na tradycyjne mięso z ogłuszonego przed śmiercią zwierzęcia.... Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....

Tak na marginesie, jak czytam wypowiedzi niektórych użytkowników to mam wrażenie, że gdyby to miało wpływ na wzrost ceny to by nawet cyjankiem te krowy karmili, albo pryskali nim swoje uprawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne

 

Takie przykłady można mnożyć a pół banki to jeszcze mało w okolicy mam lepszego smerfa. Wiem , że ostro stado zredukował i sprzętu sprzedał, spłacił zadłużenie i przędzie może na 40 krowach może nawet mniej ale przędzie a nie 100 i więcej bujać się chciał. Taki Banah, może niektórzy kojarzą pana największe hodowca bydła mlecznego w podlaskim, ten właśnie otworzył kolejną oborę na ponad 100 szt a ogólnie ma ponad 300 jak nie więcej. Ten niech się buja ale nie zwykły rolnik ze średnią krajową.

 

Jestem ukierunkowany na jeden typ hodowli i całe szczęście. Obowiązków mam co nie miara przy opasach ale to porównać do krówek to jest cały pikuś. I teraz się przekwalifikować ? H@ H@ bo cena bydła spadła ? Jaki i spadła taki i wzrośnie kwestia czasu. Może nie będzie tak fajnie i kolorowo jak było końcem zeszłego roku ale będzie na pewno opłacalny interes. Gryźć i wkurzać mogą się na to chwilę tylko Ci, którzy sprzedają byka/byki teraz 5, 10 i więcej. Dostaną w kość i tu ukłon, że trafili w tak kiepskie ceny/czasy. Zimową porą będę miał większą partię do sprzedania i jeżeli wtedy cena będzie nadal taki kiepska jak teraz a nie daj Boże jeszcze gorsza to niech mnie szlag i tego posta ale szczerze wątpię w to! Tyle lat w opasy się bawię i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Ja się wcale nie dziwie że Żydzi chcą by krew zeszła z całego zwierzaka a mięso było pełnowartościowe.Żydów nie trzeba uczyć co mają robić oni wiedzą najlepiej.Tak na marginesie to większość polaków jakby mogła to tego rolnika by zabiła z zazdrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj