michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Arma    4

oczywiście że zakaz uboju rytualnego nie miał wpływu na ceny wołowiny w Polsce, jeśli tego nie rozumiesz, to twój problem nie mój. I guzik mnie obchodzi, że stracił jeden z drugim na kilogramie, ja na świniach straciłem więcej i żyję i mam się dobrze.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@Arma sorry ale pi#rdolisz jak potłuczony !! Jak szedł exp na Turcję i inne kraje arabskie firma co sprzedawałem jej bydło płaciła pod 9 zeta za kg byka !! Teraz - jeszcze - powyżej 7 za kg . Nie miało to wpływu na cenę ?? Miało , teraz jeszcze jak euro jest w cenie to cena jako tako , ale niech jeszcze euro spadnie to wtedy zobaczymy.

 

Piszesz że masz świnie i bydło - a ja myślę że to g*wno prawda i jesteś jednym z ekooszołomów robiącym burdel w tym kraju .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jestes ogran#czony umyslowo i tyle w temacie skoro nic nie rozumiesz i jeszcze komus cos wmawiasz.ps. pamietasz jak mi pierwszy raz odpisales ze gadam glupoty i tobie wszystko jedno co sie robi ze zwierzakiem jak juz masz kase na koncie,to ile tej tak waznej dla ciebie kasy ci dac za byka i go spalimy zywcem bo obie to juz wszysto jedno

 

Przegiąłeś, dostajesz kolejne 10% i wyjazd z forum na 7 dni, chociaż wątpię żebyś w ciągu tych 7 dni czegoś się nauczył...

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kurde nagle nikomu na kasie nie zalezy??

Od kiedy??

A jak do handlarza się zajedzie to 500 zł nie chce opuścić bo ma mniejszy zarobek, ale rolnik traci na sztuce ponad 1000 zł w tej chwili to wszyscy to mają w d*pie.

Tyle że każdy kij ma dwa konce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@szmergiel - co ty porównujesz ubój do spalenia żywcem ? Gdyby każdy myślał tak jak ty to całkiem się powinno zakazać uboju , przy nie rytualnym może cierpieć tak samo , ale tego się nie dowiemy pewnie nigdy . Nie po to hoduje i żeby ładnie wyglądały tylko po sprzedaży był z tego pieniądz . Jestem za ubojem rytualnym jeśli to polepszyło by ceny ..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Zawsze rolnik traci najwięcej ale jakoś nikt tego zauważyć nie może. Rząd może zrozumie, że zrobił błąd jak porówna dochód z eksportu mięsa wołowego w tym roku i poprzednich latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Czyli wychodzi na to, że ubojnie wykorzystują zakaz uboju rytualnego do obniżek. A tutaj między sobą gryziecie się wszyscy.

Sporo ludzi jedzie po ekologach i rządzie...

 

 

Komentarz znalazłem który dobrze podsumowuje:

ciekawostka socjologiczna: rolnicy są konsekwentnie i od lat rżnięci przez polską mafię mięsną, ale z uporem maniaka uważają rzeźników za swoich dobrych ziomków, natomiast doszukują się jakiś mitycznych spisków wśród ekologów, zagranicznych rolników, itp., podczas gdy rzeczywistego krwiopijcę polski chłop ma na wyciągniecie ręki

 

 

Rzeźnie zacierają rączki gorzej jak ludzie będą trzymać ale kto musi to sprzeda.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To każdy rolnik wie, dlatego każdy szuka rzeźni która płaci najlepiej... Ale z nimi nie wygrasz bo niby co z tym zrobisz? Zabić na własny użytek nie można, takie przepisy i do tego jeszcze organizacje ekologiczne by Cie do sądu podały za ubój niehumanitarny...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Zabić sam nie możesz - ale w ubojni tak I ja tak zmierzam zrobić bo mam teraz krowę LM do sprzedania i na pewno nie oddam im po tej złodziejskiej cenie -wolę zapłacić za ubój i sam zjeść mięso Poszukam tez sposobu na sprzedaż bezpośrednio do restauracji - istnieje taki sposób - oczywiście poprzez ubojnię, a w przyszłości gdy będę miał więcej sztuk to sam pojadę do Włoch szukać zbytu bo mam tam pewne kontakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

nie bronie ubojni, ale gdy np. żydki potrzebowały miesa rzucały kasę ubojni, ta podnosiła cene żeby nakupić szybko (inne tez podnosiły bo nie było wyboru), rzucali kase rzeźnikom żeby przyszli w weekend pracować albo dłużej,

zadowoleni byli wszyscy - my rolnicy, pracownicy ubojni, i ubojnia

 

Mam tez pytanie do ekologów, jak mam zabić kure na niedzielny rosół?

czy zakaz uboju rytualnego dotyczy też karpia wigilijnego? a jeżili nie to na jakiej podstawie ktoś stwierdził że kura mniej cierpi od karpia?

U nas wymysla się paranoiczne przepisy z tym zakazem - rozumniem gdyby obowiązywał w całej UE tylko u nas nie, ale w tym przypadku nas nie stać na ten luksus

gdyby rząd zechciał zrekompensować straty budżetu z powodu zmniejszenia dochodu z eksportu np. podniesieniem o 1% stawki podatku to 2/3 pseudoekologów zrozumiało by o co nam chodzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie to Twoje pytanie powinno być skierowane do posłów i konsumentów. Cofnięcie zezwolenia nie zawdzięczamy tym ekologom. No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Słyszałem że nie które ubojnie razem z hodowcami rozmyślają nad pozwem zbiorowym przeciw państwu. Myślę że jak się da udowodnić że państwo jest winne obecnej sytuacji to ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe jak chcą poważyć opinię Trybunału Konstytucyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Tak jak gdzieś wyczytałem w necie to da się wprowadzić ubój rytualny ale tylko dla mniejszości żydowskiej i muzułmańskiej mieszkającej w PL. Eksport takiego mięsa absolutnie odpada. Można w tym przypadku powołać się na art. 53 punkt 2 i 5 konstytucji RP

http://wyborcza.pl/1,75478,14275911,Awantura_o_uboj__Czy_zakaz_lamie_swobody_religijne_.html

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

nie wiem jak wy ale ostatnio słyszałem rozmowe na TVP1 który były minister rolnictwa z PSL (nie pamiętam jak się nazywał) rozmawiał z dziennikarką na temat uboju rytualnego.. mówił jak pan Kaczyński wypowiadał się na temat uboju że.. on jest panem wyższym poziomie i nie bedzie się zniżał do nas rolników.!! I głosowal za jak prawie cała PO i PIS.. Jedna partia PSL jeszcze chciała ratować rolników ale się nie udało.. kiedys byki stały u mnie po 9,50 a teraz 6,10 ludzie.!!! ile ja na tym strace.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Były lata tłuste i lata chude na rynku żywca wołowego. Ostatnie były wyjątkowo dobre, ale wcześniejsze do dobrych nie należały, warto o nich sobie czasem przypomnieć.

 

wykres_cen_byd_a.jpg

 

Nie wiem jaki wpływ na rynek ma zakaz ale już w zeszłym roku była widoczna tendencja spadkowa opłacalności

 

Źródło http://www.anonse.pl...go,487,487.html

 

Jak to wyglądało w 2007 roku to można sobie tu wyczytać:

http://www.google.pl....48705608,d.Yms

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

No nie! Jak widzę tę tabelkę opłacalności KRISTOFORN*a to ja chyba milionerką jestem tylko tych milionów to w portfelu nijak dojrzec nie mogę a jak liczę zysk na bykach to ino zero, zero zysku widzę.Mieliśmy zrezygnować z hodowli, ale co zrobić z łąkami, zboża ani qq nie posiejesz ,bo okresowo są podmokłe.No i mimo wszystko przeważyło zamiłowanie do tej gałęzi prod. zwierz,Więc dziwą mnie wypowiedzi niektórych osób twierdzacych ,że na hodowli bydła dorobili się fortuny.Być może są to bardzo nieliczne jednostki mające kontrakty zagraniczne .

Sano Magazyn nr 1/ 2013,str 10 "Jeżeli inne państwa UE prowadzą ubój rytualny,to czy stać nas na to, aby z niego zrezygnować,Z tytułu eksportu mięsa z takiego uboju Polska uzyskuje 1,2 - 1,5 mld zł roczne.Chodzi także o kilka tysięcy miejc pracy. W Polsce ubój rytualny prowadzi ok. 17 ubojni mięsa czerwonego na ponad 800 istniejących oraz 12 ubojni drobiu na 194 działających"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Nie patrzcie na cenę, tylko na to ile wam zostaje. Bo jak kiedyś była cena 5,40 i zostawało 1500 w kieszeni na byku, to czemu nie. Ale teraz cena opłacalności to jakieś 6,70-7zł. A gdzie nasze pieniądze, za robote przy tym przez 2 lata?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Zakaz uboju rytualnego nie wpłynął na ceny wołowiny w Polsce. Wpływ na to miał spadek cen na rynkach światowych rozpoczęty w styczniu 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Srutu tutu Sprawa uboju rytualnego miała wpływ jeśli nie bezpośredni to jako pośredni powód do obniżek cen bo jak wytłumaczyć to że ceny spadały mimo wysokiego kursu euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze, że wspomniałeś o kursie Euro.Widać II połowę zeszłego roku i notowania aż do dziś. Wyższe notowania zaczęły się pod koniec maja, a ceny skupu nawet się nie zatrzymały.Dobrze to nie wróży

Źródło NBP

post-42053-0-35756700-1373997968_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

no widzisz, kurs euro rośnie,dopłaty będą wyższe.Nic tylko się cieszyć. Ubój rytualny nie miał żadnego wpływu na spadki cen, ponieważ spadki dotyczą całego świata, a nie tylko Polski. Jak tego nie rozumiesz, to musiałbym użyć kilku bardzo niecenzuralnych słów, aby to skomentować, jednak poprzestanę na stwierdzeniu, że nie masz absolutnie racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@arma jak zakaz uboju nie ma wpływu na cenę to dlaczego najgorszy towar czyli krowy wybrakowane które nigdy nie były bite rytualnie nie tanieją? Na nie nie ma wpływu kurs euro i spadki na światowych rynkach?

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@Arma

Prawdziwy z ciebie specjalista. Gdybym ci uwierzył, pewnie musiałbym zimą w sandałach chodzic.

Raz mówisz, że są spadki cen na całym świecie. Z drugiej strony dajesz link, gdzie ceny polskiego, tegorocznego eksportu są wyższe w porównaniu z ubiegłym. Zdecyduj się.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpowiem ci za @Arma. Spadające ceny wołowiny na świecie z równoczesnym zwiększonym eksportem mięsa z polski jest możliwy. Świat nie kończy się tylko na Polsce gdzie ceny też spadły.

 

Z wykresu wiele można wywnioskować, choćby to, że przyjdzie czas na korektę i atrakcyjność cenowa Naszych towarów na rynku europejskim spadnie.

Nadchodząca korekta kursu jest wróżbą kolejnych obniżek na naszym wewnętrznym rynku. Nie mam się z czego cieszyć, dopłaty to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj