michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

milanreal1    319

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?

Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.

Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

Na rytualnym zależy głównie zakładom ale rolnikom też, oczywiście za są też żydzi i muzułmanie. Ale tak jak już pisałem w tej ustawie wcale nie chodzi o dobro zwierząt tylko o pieniądze, jak widać ktoś jednak wyłożył większą kasę za zakaz rytualnego. Bo tak jak mówiłem, politycy, media i ekolodzy maja gdzieś w jaki sposób zabija się bydło.

Sądzę że dalsza dyskusja nie ma sensu, wszystko zostało powiedziane i każdy ma swoje wyrobione zdanie. A ekologom proponuje przestać siać propagandę tutaj a zacząć strajkować w Izraelu czy w krajach muzułmańskich bo tylko im zależy na takim sposobie uboju. Jest klient to i będzie produkt, to jest logiczne.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego na rynek wewnetrzny nie idzie mięso z uboju rytualnego .... Na nasz rynek idą stare krowy, a rytualnie zabija sie najlepszej klasy mięso ktore biorą żydzi... ile razy mozna to tlumaczyc?

To w Polsce nie ma Żydów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@arma prowokujesz do kłótni,daj luzu....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Arma ale jesteś naiwna :) Nikt nie będzie sprzedawał w PL szynki z byka mięsnego bo to sie opłaca :D Żydki dzięki rytualnemu placili na tyle dobrze ze taki tyłek z byka można było za dobrą kase < niską cene > puscić np do włoch a i tak ostatecznie wychodzilo się bdb na cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba667    0

Poczytałem sobie dziś cały ten temat i wnioskuję tylko jedno moim zdaniem temat jest już bez sensu i do zamknięcia bo co po tym zostało tylko kłótnia po między nami i po co to ? :( jak już nic nie można zrobić tylko same awantury :ph34r:

nie no fajnie faktycznie te forum się stacza ci co próbują się bronić przed innymi to dostają urlop a ci co non stop każdego denerwują i obrażają nic BRAWO BRAWO OBY TAK DALEJ

;[

A Ty już drobniejszej czcionki nie znalazłeś pewnie? dostali urlopy za 4 punkty ostrzeżeń, a ostrzeżenia głównie za wulgaryzmy i obrażanie użytkowników i Ty między innymi.

Ban dożywotni za multikonto @Jakub667

 

Jak nie umiecie ze sobą rozmawiać bez kłótni, to temat zostanie zamknięty !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Mickas, częściowo tak częściowo nie - w Polsce jest sprzedawane mięso z rytualnego, bez oznaczenia. Nie ma możliwości sprawdzenia czy jest to z rytualnego czy nie. Było o tym głośno.

I jeszcze jedna uwaga a właściwie sprostowanie stwierdzenia,że w Stanach Zjednoczonych ubój rytualny nie ma miejsca.Jest to nieprawda.

Amerykańska ustawa o humanitarnym uboju za humanitarne metody uboju uznaje (art. 1902) (a) ubój z użyciem urządzeń do ogłuszenia, a także ( B) ubój zgodnie z wymogami religijnymi wiary żydowskiej lub jakiegokolwiek innego wyznania, które zalecają metodę uboju, gdzie zwierzę traci świadomość w wyniku braku dopływu krwi do mózgu po szybkim i jednoczesnym przecięciu tętnic szyjnych ostrym narzędziem i odpowiednie obchodzenie się po uboju.

http://www.animallaw...7usca1901.htm#§

Nieporozumienie mogło się wziąć stąd, iż PETA jakiś czas temu doprowadziła do zamknięcia jednej z większych ubojni koszernych (Agriprocessors) w wyniku ujawnienia wielu nieprawidłowości oraz okrucieństwa procesu uboju. Nie jest to jednak równoznaczne z zaprzestaniem stosowania uboju koszernego bez ogłuszenia w rzeźniach amerykańskich.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@arma na każdy post masz jakąś odpowiedz,nie chcę się kłócić bo nie o to chodzi.właśnie dostałem wiadomość że cena bydła spada o 20-30gr,owszem to nie koniec.pewne źródło.

jeśli chcesz to ci sprzedam byczki obojętnie czy to rytualnie czy nie ile mi za nie dasz.są to sm,lm ncb,w tym roku ma do sprzedania jeszcze 20szt.

wiesz ile tracę.

po handlujemy

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

bo przecież "tylna" część zwierzęcia jest nieczysta.

 

Nie masz racji. Jest jak najbardziej czysta po właściwym sprawianiu zadów. Ze względu na wysokie koszty praktykuje się to chyba tylko w Izraelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

O losie ilu tu jest "głupio mądrych" wielu z Was ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytałem 10 stron Waszych postów i co nie którzy naprawdę nie powinni tu się wypowiadać. Nie będę cytował bo nocy zabarkowało by mi na to a napinać atmosfery nie ma co.

Powtórzę tylko jeszcze raz co w poprzednim poście napisałem. Cały ten burdel z ubojem powinien jak najszybciej ucichnąć a każdy na tym zyska. Kto troszkę w tym siedzi będzie wiedział o co chodzi, nie będę pisał eposu by kilku osobom "głupio mądrym" wytłumaczyć na czym to polega. Trzeba dalej żyć, gospodarzyć !

Dodam tylko, że moja gospodarka opiera się wyłącznie na hodowli opasów i ani myślę z tego rezygnować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

O losie ilu tu jest "głupio mądrych" wielu z Was ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytałem 10 stron Waszych postów i co nie którzy naprawdę nie powinni tu się wypowiadać. Nie będę cytował bo nocy zabarkowało by mi na to a napinać atmosfery nie ma co.

Powtórzę tylko jeszcze raz co w poprzednim poście napisałem. Cały ten burdel z ubojem powinien jak najszybciej ucichnąć a każdy na tym zyska. Kto troszkę w tym siedzi będzie wiedział o co chodzi, nie będę pisał eposu by kilku osobom "głupio mądrym" wytłumaczyć na czym to polega. Trzeba dalej żyć, gospodarzyć !

Dodam tylko, że moja gospodarka opiera się wyłącznie na hodowli opasów i ani myślę z tego rezygnować.

jak żyć

koniec

Jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nie pisz nic +1 punkt ostrzeżeń za post nic nie wnoszący do tematu.

Edytowano przez MAT912

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

 

Ktoś podał tabele w której zanotowano niewielki spadek cen miesa za tone, pochodzi prawdopodobnie z GUS'u lub Ministerstwa Rolnictwa i nie odnosi się do cen żywca - jest bezużyteczna. Wielkorotnie weryfikowałem dane Ministerstwa R... i średnie ceny skupu były poniżej tych, które oferowano na rynku.

 

 

 

 

Po pierwsze te ceny to są średnie więc w twoim regionie może być drożej w innym taniej.

Po drugie podałem tabelkę i była też cena za kilogram żywca..


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@Arma dzięki za link. Jak mówiłem wcześniej informacje z Ministerstwa Rol.. mnie nie przekonują. Ponadto artykuł jak ktoś słusznie zauważył ma błędy rzeczowe i zauważam jeden merytoryczny "Średnio za kilogram eksporterzy płacili wtedy 2,64 euro". W najbliższym czasie spróbuje skonfrontowac artykuł z danymi z min rol'u. Według tego artykułu to powinienem miec wizyty z pytaniami o bydło. Według danych przyrost wartości eksportowanej wołowiny to nieco ponad 3% , uwzględniąjąc inflacje powinno wyjsc jeszcze na plus. Więc skąd spadki cen i brak popytu na bydło ?

Chciałbym, że by było tak jak jest to przedstawione. Statystka... Kreatywnosc... Cel: podtrzymanie dobrych nastrojów

Dlaczego nie eksportujemy wszystkiego do Finlandi lub Luksemburgu ? Płacą najwięcej.

 

Jedno jest pewne, zakaz uboju rytualnego zmniejsza grono potencjalnych odbiorców > Mniejszy popyt > Niższa realna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

w czwartek[nie mialem zludzen ze uboj przejdzie] dostalem 7,2 brutto za sm[25% hf] od ostatniej sprzedazy prawie 500 zl/szt mniej ,czy 3 min dluzej cierpienia byka tego jest warte-dla mnie nie ,choc na niejednej ubojni bylem i na krew dosc sie napatrzylem, taki los zwierzecia i na razie nic go nie zmieni, widok to nie jest przyjemny i wrazliwi ludzie nie powinni go ogladac.

wolowina tanieje, bo co sie dzieje w krajach muzulmanskich chyba widzicie-a to najwieksi konsumenci miesa wolowego[ wieprzowiny-przynajmniej teoretycznie-nie jedza]muzulmanow jest okolo 1,2 mld a zydow 12 mln[ z tego ponad polowa nie przestrzega zasad koszernosci]. do tego europa w kryzysie -popyt spada,produkcja wzrosla[ chyba pamietacie te miliony zl wydane na promocje wolowiny w mediach] i ludzie dali sie zlapac na produkcje wolowiny a wszystko co UE promuje w normalnym swiecie jest g...o warte, a teraz placz

eksport na zachod europy rosnie bo tam przeciez mieszka kilkanascie mln muzulmanow ,a ze u nas tanio to interes kwitnie, jak nie tu dostanie byk kose to tam,do tego luksusowy"autokar' i pare setek km-co na to EKOLODZY.

 

zapomnialbym o swiadkach jehowy-oni tez praktykowali uboj rytualny B) -tez ich parenascie mln w europie mieszka.

 

jaro -te rzesze zydow zamieszkuje polske tylko w wyobrazni antysemitow[kilku w tym temacie tez sie wypowiadalo], w krakowie nieraz 7 nie moglo sie zebrac do modlitwy, teraz to centrum miedzynarodowego biznesu wiec kilkunastu sie zbierze.realnie to gdzies do 10 tys mieszka.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

jeśli ktoś ma facebooka to można zobaczyc jak to się zaczeło,nie wiem czy tym organizacjom prozwierzęcym ktoś z biznesu np.mięsnego podsunął ten temat,czy może jakiś antysemita ale to one rozkręciły ten temat,kilka tysięcy osób pisało listy do posłów w sprawie zakazu aż to tak się skończyło,z tego co czytam następnym punktem jest cyrk bez zwierząt(z tym się też zgadzam),polowania,skaryszew(bardzo było głośno),psy na łańcuchach,interwencje w gospodarstwach-zagłodzone krowy i konie,to wszystko widzą miastowi,często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli!!!zapomniałam jeszcze że szykują projekt aby konie uznać za zwierze do towarzystwa(koniec uboju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

http://akcjonariatobywatelski.pl/portal/pl/88/763/Polska_zywnosc__fundament_polskiego_eksportu.html

Wartość eksportu mięsa koszernego oraz halal pochodzących z polskich zakładów wyniósł 2,55 mld euro w 2012 roku. oto źródło tych informacji

 

I tak utrzymanie zakazu uboju rytualnego w Polsce nic nie da i nie poprawi cierpienia tych zwierząt bo pojadą one za granice w wielogodzinnym transporcie już jeżdżą i tą zostaną zabite rytualnie więc robicie tylko wielką krzywdę tym zwierzętom i Polsce .

Jak dla mnie wszyscy przeciwnicy uboju rytualnego działają na szkodę państwa Polskiego w wysokości 2,55 mld euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ten link podałeś, w tym wyczytałem niewiele:

"zmniejszą się nadwyżki rynkowe większości produktów roślinnych, a także zwierzęcych, co będzie ograniczało możliwości eksportu produktów rolnictwa. Eksport produktów przetworzonych nadal będzie się zwiększał, ale jego dynamika również zmaleje. Spośród produktów zwierzęcych zwiększy się eksport większości pozycji, z wyjątkiem żywych zwierząt (szczególnie trzody chlewnej)".

 

Nie ma tam takich informacji, które podałeś w swoim poscie

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Raczej transport żywności to nie żywe byki.

A mięso w chłodniach i inne produkty. A 2.55mln z uboju rytualnego hmmm trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie teraz działo.

Będzie 0mln z uboju rytualnego to znajdą nowe rynki i sytuacja się unormuje.

 

 

 

 

często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli

 

A mnie to nie dziwi i żadnej manipulacji nie ma w tych artykułach

1 sprawa koleś trzyma zwierzęta cały rok na powietrzu krowy z głodu w zimie jedzą gałęzie i padają czy to jest normalne twoim zdaniem.

A i gdyby ktoś pisał o zimnym chowie tak istnieje takie coś ale trzeba karmić

2 sprawa antybiotyki jedzie reporter do farmy udaje sprzedawce tych leków no i co wychodzi z tego każdy pyta normalnie jakby nigdy nic. A później się wirusy na te antybiotyki uodparniają bo nie dość, że stosują gdy nie potrzebnie to jeszcze czasami zbyt duże dawki. Niektóre antybiotyki działają pozytywnie na wzrost i dlatego tak się dzieje.

 

 

O reputacje trzeba dbać i trzeba być uczciwym. A jak kasa zasłania klapki na oczy to tak jest później kontrolę i sprawy z sądzie. Sami sobie taki los sprawiają nie uczciwi hodowcy.

Najgorsze, że takie przypadki wpływają też na reputacje tych uczciwych farmerów

 

http://www.tvn24.pl/...era,334114.html

 

http://www.tvn24.pl/...oby,335278.html

 

Przepraszam za offtop ale musiałem napisać.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

eksport się nie zmniejszy bo przecież sami tego nie zjemy. Pytanie tylko po jakiej cenie będzie sprzedana ta wołowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Antybiotyki nie zwalczają wirusów w roli ścisłości. Tak mi się wydaje, że spadek cen był spowodowany zniżkami na światowych rynkach, a także obniżki miały spowodować presję na posłach aby ten ubój zalegalizować. Trzeba trochę poczekać, pewnie ceny się ustabilizują. Zresztą jak ceny jeszcze spadną to ludzie przestaną zajmować się chowem tych zwierząt, a to oznacza koniec niektórych zakładów mięsnych. To jest właśnie kapitalizm. Nikt i nic tego nie zmieni

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

jeśli ktoś ma facebooka to można zobaczyc jak to się zaczeło,nie wiem czy tym organizacjom prozwierzęcym ktoś z biznesu np.mięsnego podsunął ten temat,czy może jakiś antysemita ale to one rozkręciły ten temat,kilka tysięcy osób pisało listy do posłów w sprawie zakazu aż to tak się skończyło,z tego co czytam następnym punktem jest cyrk bez zwierząt(z tym się też zgadzam),polowania,skaryszew(bardzo było głośno),psy na łańcuchach,interwencje w gospodarstwach-zagłodzone krowy i konie,to wszystko widzą miastowi,często artykuł jest zmanipulowany jacy to my mieszkańcy wsi jesteśmy źli!!!zapomniałam jeszcze że szykują projekt aby konie uznać za zwierze do towarzystwa(koniec uboju)

Z tymi koniami to pojechałaś - niby dlaczego koniec uboju? Z głodzeniem zwierząt ok- masakra - z tym że dziwią mnie takie przypadki bo przecież takie zagłodzone zwierze to nic innego jak strata dla jego właściciela więc dziwi mnie to trochę Czemu jeszcze nie wspomniałaś o klatkach dla kur i tuczu gęsi? To dopiero jest horror dla zwierzęcia bo trwa całe jego życie a nie tylko kilka minut przy uboju Co do psów na łańcuchach to przecież już weszły w życie jakieś zmiany w tym temacie - oby to się nie skończyło wzrostem pogryzień dzieci bo jakiś właściciel po kilku mandatach spuści takiego psa a z braku pieniędzy nie ma na przykład na ogrodzenie - powinien tu być jakiś okres przejściowy aby ludzie mogli się z tym zapoznac i miec czas na zmiany wieloletnich przyzwyczajeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

mnóstwo ludzi uważa (na facebooku)że my rolnicy to bezduszni sadyści,tak jak pisałam wcześniej to organizacje szykują plan odnośnie np.koni i patrząc na to co stało się pare dni temu(ubój ryt)uda im się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Nic się nie uda, jeżeli rolnicy coś zrobią, bo jak będziemy siedzieć przed monitorem i pisać, to pewnie to wejdzie w życie. Konie mnie nie interesują, bo mam tylko hobbystycznie, ale wójek żyje z koni na rzeź. Unia "chce" rozbudować Polską wieś, a polityka państwa to niszczy. Dosłownie czarna dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

http://www.portalspo...zszy,88311.html

 

 

"Poziom cen zbytu zależy od cen w eksporcie mięsa wołowego, które były wyższe niż przed rokiem"

"Eksport mięsa wołowego wynosił 81,5 tys. ton i był zbliżony do poziomu z analogicznego okresu 2012 r., a jego wartość wzrosła o ok. 8 proc. (do 278,1 mln EUR) - wynika z Raportu rolnego przygotowanego przez ekspertów Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej."

 

To chyba jednoznacznie przesądza,że zakaz uboju rytualnego nie miał wpływu na ceny wołowiny.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

nie ma??

u mnie w rejonie chyba jest najtansze bydło bo hf ok 6-6.4 mieszance do 6.8 tydzien temu, dzisiaj dzwoniłem i cena spada, jutro będzie wiadomo na ile w tym tygodnu, także się nie ździwie jak hfy będą za 5.5 za 2 tygodnie wiec nie pierd*ol glupot tylko weź się z robote a jak nie masz co robić to przyjedź dam Ci widełki i masz do posprzątania cielakom ...na głębokiej ściółce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj