michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Arma    4

masz na to jakieś dowody, że podcięcie gardła przyśpiesza śmierć czy tak tylko sobie śpiewasz? Chętnie się z nimi zapoznam.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Powiedz mi dlaczego przy np wypadkach gdzie ucięta zostaje noga i uszkodzona tętnica udowa śmierć następuje w kilkanaście sekund? Bo to właśnie wykrwawienie jest najszybszą śmiercią. Możesz sobie uszkodzić żyły i wtedy trwa to długo ale przy przecięciu dużej tętnicy - raz dwa i po temacie. Biologię chyba miałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Za dużo filmów się naoglądałeś gdzie od kulki w łeb ofiara ginie w 2 sekundy... Nawet postrzał w głowę jest bolesny i często umiera się długo. Żeby szybko umrzeć trzeba odciąć dopływ tlenu do mózgu - im szybciej tym szybsza śmierć. Jak to zrobić? Przed spuszczenie krwi.

a ziemia jest plaska i nie krazy wokol slonca.ps a co ci przeszkadza zeby to wykrwawienie odbywalo sie kiedy zwierze jest nieprzytomne??

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może ktoś ma wiarygodne dane jaka część mięsa z uboju rytualnego wędruje na nasz (wewnętrzny) rynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

W Polsce mięso halal jest nie potrzebne bo mało jest islamu i żydkow a jeżeli chodzi o Niemcy to nawet jak oni zabiją dla swoich potrzeb to tam połowa to Turcy . Poza tym jak ja rolnik polski bede zarabiał tyle co niemiecki to możecie mnie porównać dać zakazy i nakazy dzisiaj mnie okradziono!!! I oszukano .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-wszyscy wiedzą ile to mięsa z uboju rytualnego szło na eksport a nikt nie wie ile idzie go na rynek wewnętrzny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

masz 400ha i wrzeszczysz ze cie okradzino i oszukano??? pochwal sie ile nachapales sie z prowow i innych dotacji skoro masz wszystkie maszyny nh,jak nie umiesz utrzymac sie z takiego arealu to na etat.typowy przyklad polskiego nienazatego chlopa

 

Pisz sprawdzone rzeczy,a taki post brzmi już jak prowokacja do kłótni. Odpuść trochę

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

najwięcej krzyku narobiły zakłady mięsne bo biorą za takie mięso kosmiczne ceny bo żydki ortodoksyjne nie mają już gdzie kupować i pociągnęli za sobą rolników (zmową obniżyli ceny) a my na agrofoto już ile dni się ze sobą żremy , ceny wrócą tylko trzeba trochę poczekać aż branża mięsna osuszy łzy i poszuka nowych odbiorców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

a cię to boli że ktoś uczciwą pracą się dorobił ma to ma jest to jego sprawa i umie myśleć to i bierze pieniądze z prow bo co ma dużo ha to mu nie wolno on tak samo za*******la i jak mówi to co wie

Edytowano przez Marcin91
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie ma o czym mówić, za ubojem jest garstka rolników wespół w zespół z właścicielami zakładów mięsnych, przeciwko jest 65% rolników i ponad 70% ludzi w miastach, jako, że mamy demokrację, mniejszość nie może narzucać większości swojego zdania, nawet jeśli się z nim nie zgadza.

pozdrawiam

 

Jak telewizja pokazuje ubój tylko ze zlej strony i nagranie nie pochodzące z naszych ubojni to co się dziwić że ludzie są przeciw gdyby znali prawdę i dwie strony to by było inaczej a tymi sondażami możesz mydlić oczy naiwnym wiele razy one w ogóle mijały się z prawdą więc dla mnie takie zamawiane sondaże są warte tyle co papier w toalecie.

 

Wartość eksportu mięsa koszernego oraz halal pochodzących z polskich zakładów wyniósł 2,55 mld euro w 2012 roku.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dziennik oglądacie ?-za oceanem mowa o antysemityzmie :D -w Polsce rabin się wypowiada że nie chce w takim kraju mieszkać :D -co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Szmergiel mam tą ziemie bo sam SAM!! Na nią zarobiłem nikomu nic nie ukradłem ani nikogo nie oszukałem . Maszyn też nie nie ukradłem.

Biorę kredyty spłacam i pcham ten swój wózek raz pod górę raz z góry i mam prawo rozwijać sie do takiego stopnia jaki mi sie podoba. Bydło zaczynam trzymać i jestem zielony w tym temacie ale uważałem że warto jest coś stworzyć daje miejsca pracy a wy podcinacie nam skrzydła .

 

Niech sie rabi wyprowadz:-)

 

No i się doigrałeś +1 PUNKT OSTRZEŻEŃ ZA OBRAŻANIE UŻYTKOWNIKÓW i ban na 7 dni za 4 punkty ostrzeżeń !!!

Edytowano przez MAT912
obrażanie innych użytkowników
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

A ja wam powiem ze nasz kraj bogaty jest nie ma co pozwala żeby kasa rozchodziła się na prawo i lewo. Wszystkim mniej a ci przy korycie maja więcej. Na uboju nie jeden rolnik straci to jest pewne ile budżet będzie miał tego nikt nie wie bo to tylko szacunki ale na pewno odczuje Rostoski niedługo łysy będzie:-) A co z ustawa Śmieciowa też do kosza się nadaje tak jak nasz rząd. Jeszcze troszkę złych decyzji dokopią jeszcze innym gałęzią produkcji i w kraju będzie rewolucja i taki będzie tego finisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Nie tylko rolnikowi, wczoraj w tv mówili że kelnerom napiwki opodatkują bo to druga pensja. Ciekawe jak policzą monitoring do kieszeni włożą. A rabinowi bym na żywca brodę wyrwał by zobaczył jak ubój rytualny smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

co innego jest uwolnienie kwoty mlecznej czy cukrowej gdzie tu chodzi tylko o to, aby rolnik dostał po du..ie i na to na pewno nigdy się nie zgodzę i jak trzeba będzie, to pierwszy pojadę na warszawę, a co innego ubój rytualny, Mnie nauczono w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, do tej pory byłem zawsze przeciw ekologom, bo widziałem, że z takim podejściem w Polsce się nic nie zbuduje, ale w tym przypadku jestem przypadkowo z nimi po jednej stronie. Jakoś mój szacunek do zwierząt i nie zadawanie im cierpień większych niż jest to konieczne z racji ich przeznaczenia na mięso nie przeszkodził mi być człowiekiem w miarę majętnym i zadowolonym z życia. Takie same wartości będę przekazywał dzieciakom, takie same stosuję do ludzi, może dlatego jestem lubiany i nie traktuję życia jako pasma wielkich cierpień i wyrzeczeń. Po pierwsze trzeba być człowiekiem.

@arma co ty piszesz uwolnienie kwoty mlecznej czy cukrowej to dostajesz po d...ie

ubój rytualny to dostajesz po d...ie

to trzeba się modlić aby mleko staniało,czy kwoty zniesione i warzywa były za bezcen to razem ruszymy na warszawę.

wreszcie by coś się działo


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Jak telewizja pokazuje ubój tylko ze zlej strony i nagranie nie pochodzące z naszych ubojni to co się dziwić że ludzie są przeciw gdyby znali prawdę i dwie strony to by było inaczej a tymi sondażami możesz mydlić oczy naiwnym wiele razy one w ogóle mijały się z prawdą więc dla mnie takie zamawiane sondaże są warte tyle co papier w toalecie.

 

Wartość eksportu mięsa koszernego oraz halal pochodzących z polskich zakładów wyniósł 2,55 mld euro w 2012 roku.

poproszę o źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja się tak zastanawiam czemu ludzi tak boli że rolnik ma dobrze że ma dobry samochód? Że sie mu wiedzie?! Nie mamy szacunku sami dla siebie bo zazdrość zatrówa nam umysły . Myślę że podobnie jest w sejmie . Oni też sobie myślą ... A rolnik to bogacz kasy mają jak diabeł gwożdzi , zabierzemy im ten rytualny to podpicujemy sie reszcie społeczeństwa . Mają nas w d*pie i już.

Niema gorszej męczarni jak polowanie byłem niestety kilka razy i widziałem jak trafi sie dzika w bok albo w d*psko i męczy sie taki stwór przez dobre pól godziny zanim go znajda i dobiją .

Byłem na kutrze rybackim gdzie ciągnie sie rybę za oko za brzuch( dorsze) z 30 metrów aż pęcherz swój ma w pysku

Widziałem jak bije sie świnie w gospodarstwie i spuszcza krew .

A widzieliście jak zabija sie daniele one nie podlegają żadnej inwenturze można sobie go zabić na kolację i guzik obchodzi to społeczeństwo jak.

Nie wspomnę o kurkach co jajeczka przestają nieść- gazuje sie biedulkii zdychaja ok 5-10 min

Więc co jak jest? Czemu robią z nas dziadów zabierają możliwość zarabiania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Udało mi się przeczytac większosc z ostatnich postów.

I mam kilka uwag

 

@Arma na twoim miejscu nie wiązałbym spadku cen, ze spadkiem na światowych rynkach. Cena transakcji ustalana jest na zasadzie negocjacji, na rynku lokalnym i wpływa na nią szereg innych czynników.

 

Po drugie, raczej sie nie zdarza, ażeby rolnik zupełnie obojętnie podchodził do faktu, że dane zwierze trafi na ubój, ale bez przesady(kobiety, aż dwie :D ) taka kolej rzeczy. Jednak w moim przekonaniu ubój rytualny to nic nadzwyczajnego, trudno mówic o tym żeby ubój rytualny był bardziej bolesny lub też jak większosc sądzi jest torturą. Może byc jedynie bardziej stresujący.

 

Wracając do ceny i dyskusji na temat wyzysku ze strony ubojni. To czy nie jest korzystniej, kiedy krajowa ubojnia zarabia na żadziej kupowanym, skierowanym do konkretnych odbiorców towarze ? Z pewnością jest. Bogactwem w handlu zagranicznym jest sprzedaż wysokoprzetworzonych toworów. W obecnej sytuacji rozpocznie się handel żywym bydłem.

 

Ceny bydła spadły i w tym wypadku nie ma wątpliwości. Jest to spadek w granicach od 1 - 1,50 zł/kg.

Podkreślam, że ceną związanych jest wiele czynników.

 

Ktoś podał tabele w której zanotowano niewielki spadek cen miesa za tone, pochodzi prawdopodobnie z GUS'u lub Ministerstwa Rolnictwa i nie odnosi się do cen żywca - jest bezużyteczna. Wielkorotnie weryfikowałem dane Ministerstwa R... i średnie ceny skupu były poniżej tych, które oferowano na rynku. Więc lepiej byc ostrożnym w powoływaniu się na czyjeś dane. W tym szczególnie wp.

Jak kolega mawia "statystyka kłamie!"

 

Stwierdzenie, że pomimo zakazu eksport się nie zmniejszył. Jest przygotowane specjalnie dla laików, nie ma wzmianki o zmianie wartości eksportu w zł, $, czy też euro. Nie ma możliwości zatrzymania całego towaru w kraju, spożycie wołowiny jest u nas małe. Potencjalych(wymagających) klientów jest mniej, a to - nie ma bata, musi wpływac na cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

No dobra-wszyscy wiedzą ile to mięsa z uboju rytualnego szło na eksport a nikt nie wie ile idzie go na rynek wewnętrzny ?

Kolego na rynek wewnetrzny nie idzie mięso z uboju rytualnego .... Na nasz rynek idą stare krowy, a rytualnie zabija sie najlepszej klasy mięso ktore biorą żydzi... ile razy mozna to tlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Bzdura, na eksport nie idzie tylna część zwierzęcia - bo przecież "tylna" część zwierzęcia jest nieczysta. Ta część zwierzaka jest sprzedawana na rynku lokalnym i jest z uboju rytualnego.Mięso pochodzące z uboju rytualnego nie jest w żaden sposób oznaczone

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Bzdura, na eksport nie idzie tylna część zwierzęcia - bo przecież "tylna" część zwierzęcia jest nieczysta. Ta część zwierzaka jest sprzedawana na rynku lokalnym i jest z uboju rytualnego.

 

Jak oni płaca za całe zwierze i myslisz ze ci zostawia tylna część zebys mogl ja sprzedać dalej?? Z tego co wiem bez utylizacji tylnej częsci się nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

To źle wiesz. Turcy nie płacili za całe zwierzę, ale tylko za faktycznie kupione mięso. Pozostała tylna część zwierzęcia oczywiście że nie była utylizowana tylko sprzedawana na rynku lokalnym bez oznaczenia, bo zakłady mięsne nie pozwoliłyby sobie na takie straty. Mogę ci podesłać link do tej informacji, ale nie chce mi się już szukać, sam możesz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Twoje wszystkie informacje sa wyssane z palca także oszczędz mi tej przyjemnośći :)))

Nie cytuj ostatniego posta +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

no tak, jedyna słuszna wiedza, to ta, którą sam wymyśliłeś, nie ma co z takimi forumowiczami dyskutować - brak argumentów powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj