michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

maroon    186

"Daje Ci za dwa byki 30gr drożej na ubój rytualny nie poszedłbyś na taki interes założę, że tak. Ja swoich na taki ubój bym nie oddał."

 

I może to jest sposób - każdy miałby wybór - ty byś oddał taniej aby nie poszły na ubój rytualny a ci którym on nie przeszkadza mogliby sprzedać drożej - ale to jest Polska przecież - każdy musi narzucić innym swoje zdanie Ja jestem zdania ze ubój rytualny to nie jest wybawienie dla hodowców ale w takiej sytuacji spadków cen jakie teraz mamy to każdy najmniejszy rynek zbytu się liczy I teraz sytuację ratuje jedynie wysoki kurs euro ale jak on spadnie to wtedy zrozumiesz co znaczy produkcja poniżej cen opłacalności jak oddasz byki po 5 złotych (o ile naprawdę je hodujesz) No chyba że wtedy sam je zjesz Co do uboju skoro już on nie przeszedł to warto wyjść na ulice ale nie po to aby walczyć o ubój ale choćby o sprzedaż bezpośrednią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

@maroon

 

U mnie iw mojej okolicy nie słyszałem o takiej rzeźni.Także nawet gdybyś w mojej okolicy chciał sprzedać to nie miałbyś gdzie :P

 

Ale wtedy zrobiłby się przesyt zwierząt idących na ubój rytualny bo sporo rolników chciałoby te 30gr więcej. :)

 

 

Prawda może być taka, że ubój rytualny może nie mieć wpływ na cenę tylko wykorzystują szum w mediach .


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

oto chodzi zeby urąbać cene w skupie manipulacja ceną na dolnym śląsku jest 1 ubojnia zajmująca się ubojem rytualnym a wszystkie obniżyły cene o 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co innego jak ktoś ma biznes a co innego jak ktoś "wychowuje" te zwierzęta 5,6

I widać kto się przejmuje zwierzętami a kto się tylko przejmuje cyferkami na koncie.

Każdy to robi dla pieniędzy ale dla niektórych (takich jak Ty to sam biznes nic więcej ) . Ale niech robią co chcą zwierzęciu byle żeby te 20 30 40 50 gr/kg więcej zarobić?

 

O widzisz jak zaniżasz liczby żeby w oczy nie kuło... To nie 30gr a 2zł - czyli zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ciekawe dlaczego nikt niky nie mowi o ubojniach drobiu, tam kury jada uwieszone za nogi do gory na tasmociagu i niedaleko na nie czeka pila tarczowa ktora odcina im glowy...

 

0,30zl/kg to wychodzi 300zl na masie 1000kg, wielu by pomyslalo "miec a nie miec", tylko ze to jest plotka puszczona przez ktoregos forumowicza i tak na pewno nie bedzie.

 

Ktos wczoraj pisal o strajkach, ze jest na nie za wczesnie. Otorz zawsze bedzie za wczesnie, im dluzej odwleczemy tym co rusz beda nam tworzyc kolejne zakazy i moze juz nie byc zadnego odwrotu. Potrzeba konkretnej akcji, wyprawy na warszawe z konkretnymi postulatami. Mysle ze prawie wszyscy byli by chetni. Przynajmniej ci co maja kogo w domu zostawic do oprzatku.

 

wpiszcie sobie na YT "farm to fridge" czy podobnie i tam jest pokazane jakie meki przechodza zwierzeta od narodzin do uboju, uboj ryt. to nic w porownaniu z tamtym. Niech nasze ekoludki tam sobie jada i szczekaja a nie zatruwaja tutaj zycie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

O widzisz jak zaniżasz liczby żeby w oczy nie kuło... To nie 30gr a 2zł - czyli zysk.

2zł ? na kilogramie ? skąd takie dane kolego?

 

Albo to

 

"oto chodzi zeby urąbać cene w skupie manipulacja ceną na dolnym śląsku jest 1 ubojnia zajmująca się ubojem rytualnym a wszystkie obniżyły cene o 30 %"

 

Skąd wy bierzecie takie wyliczenia ludzie? Nie piszcie takich durnot bo jeszcze ktoś uwierzy :P

 

jak ktoś chce ponarzekać że ciężkie czasy itd -proszę bardzo , ale jeśli piszecie o liczbach piszcie realne fakty a nie takie bzdury :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@Junkers: a byłeś w ubojni drobiu? Ja byłem w indykpolu w Lublinie i faktycznie kury są podwieszone za nogi głową w dół na linii, potem ich głowy są zanurzane w wodzie, a w tym czasie zostaje zamknięty układ i przechodzi przez nie prąd co powoduje utratę świadomości. Jeśli ktoś pisze, że nie ma różnicy między tradycyjnym (pośrednim) a rytualnym (bezpośrednim) to jest w wielkim błędzie. Ciekawe czy ktoś z Was widział odmózgowaną a niewyrdzeniowaną żabę? Żaba bez głowy ale normalnie skacze, oddycha, odczuwa bodźce tyle tylko,że nie jest świadoma. Zwierzę po uboju pośrednim z ogłuszeniem może ruszać nogami, ogonem czy głową ale jest już wtedy uszkodzony mózg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W Suwalskich Zakładach Drobiarskich był przeprowadzany ubój rytualny i hodowca nie miał z tego tytułu żadnej większej kasy. Znajomy opowiadał mi o tym jak się to odbywało, tak to śmiesznie opowiadał całe te rytuały, modlitewki, muzykę czy pierwsza krew właściwie kapała na "święty piasek". Jeśli źle kapała to kurczak szedł na bok i trafiał na "taśmę dla niewiernych" a i przy koszernej taśmie kobieta nie mogła pracować. W tej chwili właścicielem są już chińczycy. Powiecie mi jak zmieniły się ceny drobiu w który zaopatruje się ten zakład?

 

Zakłady mięsne w Ełku też kupili już chińczycy

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

O widzisz jak zaniżasz liczby żeby w oczy nie kuło... To nie 30gr a 2zł - czyli zysk.

 

 

O widzisz jak czytasz ze zrozumieniem ceny były przykładowe chodziło mi o to, że jeśli byłbym właścicielem ubojni i dałbym mu te parę groszy więcej to oddałby swoje byki bez wahania.

Oczywiście nie myl mnie z właścicielem ubojni bo nim nie jestem i nie zarabiam na zabijaniu zwierząt. Też mam w oborze trochę bydła.

Ale swoich zwierząt nie oddałbym na taki ubój.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Czy uważasz, że to wszystko co tu się dzieje coś zmieni? Dyskutować chcesz? Ale z kim?? Kto się sprzeciwi to zaraz jest podejrzewany o inność, i nie jest brane jego zdanie pod uwagę.

Ba nawet mi już zarzucono :

 

Takie posty można nazwać dyskusją? Jak dyskusja to nie między samymi zwolennikami a między wszystkimi.

 

Nie idzie tu o władzę a o uporządkowanie dyskusji w tym niezwykle palącym temacie, zatem czas opanować złe emocje.

 

Brak Ci juz gości argumentów skoro piszesz ze zrobil sie inny temat, albo zrozumiales swoją głupote, ale wątpie bo jeżeli naprawde hodujesz byki na opas i jestes przeciwko ubojowi rytualnemu to naprawde za przeproszeniem jesteś głupi i nie wiem jakim cudem jestes tutaj moderatorem, chyba jednie do poprawiania błędów ortograficznych bo miales bdb z polskiego. Zadna dyskusja z Toba nie ma sensu :) Pozdrawiam

 

Nie za dużo sobie czasem pozwalasz? jak nie pomoże ostrzeżenie, to Cię wywalę z forum !!! +1 punkt ostrzeżeń za obrazę użytkownika i zarazem moderatora

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Proponuję, żeby podawać konkretne źródła danych, tak jak jak to robię w swoich postach, pisanie "cena spadnie do 5 zł" albo "ekoterroryści dostali w łapę" bez podania, skąd się wzięło te dane, jest obrzydliwą manipulacją. Trochę merytoryki w postach bo faktycznie wątek zszedł na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
O widzisz jak zaniżasz liczby żeby w oczy nie kuło... To nie 30gr a 2zł - czyli zysk.

 

 

I jeszcze jeden post napisze bo dwa złote to się nie zmieniło na pewno:

 

rok temu:

gugp.png

 

 

Sytuacja na okres 1-7.07.13

bejr.png

 

 

Dane ze strony ministerstwa rolnictwa:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-wolowiny-i-cieleciny/

 

PS wypisywałem o tak:

 20 30 40 50 gr/kg


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

 

Brak Ci juz gości argumentów skoro piszesz ze zrobil sie inny temat, albo zrozumiales swoją głupote, ale wątpie bo jeżeli naprawde hodujesz byki na opas i jestes przeciwko ubojowi rytualnemu to naprawde za przeproszeniem jesteś głupi i nie wiem jakim cudem jestes tutaj moderatorem, chyba jednie do poprawiania błędów ortograficznych bo miales bdb z polskiego. Zadna dyskusja z Toba nie ma sensu :) Pozdrawiam

Ja mam 50 krów mlecznych + opasy+ trzodę i nie będę narzekał nawet jak bydło będzie po 5 zł. Przeżyłem świnie po 3,2 przeżyję i bydło po 5. A przypisywanie mi, że jestem terrorystom ekologicznym - przepraszam, to nie mój poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale co nas obchodzą inne kraje???? jak bedziemy zarabiac tyle co tamci to pogadamy..... w Niemczech nie ma uboju rytualnego?!?!?! oni wlasnie przejeli nasz caly eksport dla tych krajow wschodnich i sie ciesza ze durnych polaczków ud*pili. jakos wszyscy w uni zezwolili na ubój rytualny a Polska oczywiscie nieee. czy to nie daje do myslenia??

 

Arma a pomysl sobie jak ktos ma TYLKO buchaje i ttroche hektarów aby wyżywić opasy. co oni maja zrobic jak tak cena gwaltownie spada?? a jescze moze kredyt sie ma i wtedy robi sie cienko.

cena aktualnie spadla o dobra złotówkę wiec strata jest duza. ludzie próbują utargować choć 10 lub 5 groszy bo dla nich to dużo. a Wy uważacie ze 1 zł to mało?!?!? nie znacie realiów.

nie macie z tym kontaktu i nie rozumiecie tego...

Zreszta jak mówili jedynie nicałe 30 zakładów wykonywało ubój rytualny. a jest ich jakieś tysiąc.

więc tak naprawdę niewielka część polskich rolników oddawała bydło na rytualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Nie pisz kłamstw - w Niemczech ubój jest dozwolony tylko na potrzeby wewnętrzne niemieckich wspólnot religijnych.Nie ma możliwości eksportu mięsa z uboju rytualnego poza granice Niemiec. Jeśli masz inne dane, to poproszę o źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a myslisz ze sie bedą tym chwalic?? nie sa glupi. Ale ten ubój wogóle mają... zreszta jak bedziemy mieli takie zarobki i dotacje co oni to moze sprzedawac nawet po 5 zl bydło. Jeszcze nigdy nie widzialam danych ktore bylyby prawdziwe. moim zdaniem te wykresy i tabelki sa zawsze naciagane na dana potrzebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

tak, wszędzie spisek, wszędzie chcą cię oszukać...spiskowa teoria dziejów wiecznie żywa. Całe życie w ten sposób funkcjonujesz? To musi być bardzo frustrujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cena wagi żywej z grudnia 2012 oscylowała powyżej 8zl teraz powyżej 6zl więc cena spadła o ok 2zl/kg a nie 30gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe Arma wysuwasz zaskakujące wnioski :D rozbawilo mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Cena wagi żywej z grudnia 2012 oscylowała powyżej 8zl teraz powyżej 6zl więc cena spadła o ok 2zl/kg a nie 30gr

Masz może dane, co było tego przyczyną? Jak ceny w tym czasie kształtowały się w Niemczech, we Francji, w USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Nie pisz kłamstw - w Niemczech ubój jest dozwolony tylko na potrzeby wewnętrzne niemieckich wspólnot religijnych.Nie ma możliwości eksportu mięsa z uboju rytualnego poza granice Niemiec. Jeśli masz inne dane, to poproszę o źródło

byłeś kiedyś w Niemczech,tam połowa Niemców,jedna czwarta turków i jedna czwarta polaków.to ten ubój co jest dozwolony na potrzeby własne to zjedzą.przy ich zarobkach to stać na wołowinkę.

poczekaj jak mleko spadnie do ceny poniżej złotówki,byczki np do pięciu zł,a świnie do ceny np cztery złote.wtedy pogadamy.

arma jaki jest Twój poziom jeśli można zapytać.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co nas obchodza niemcy francja czy usa?? to jest chore ze oni wplywaja az tak na nasza gospodarke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

teraz sie cieszą bo maja krowy czy swinie ze ich to nie dotyczy ale poczekamy rok lub dwa i zobaczymy co bedzie jak wam sie dobiora do tylka, bo to tylko kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj