michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Arma    4

rad626 - Dobre pytanie dlaczego jeszcze tego nie zrobił miejmy nadzieje że to zrobi i nie będzie się przejmować garstką pseudo obrońców zwierząt

 

Garstka to jest tych którzy chcą zalegalizować to zwyrodnialstwo, ponad 75społeczeństwa jest przeciw, w tym ponad 65 rolników, do której to licznej grupy i ja się zaliczam, a PSL już nigdy nie otrzyma mojego głosu.

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

prawda jest taka że duże ubojnie od kilku miesięcy wywożą za południową granice bydlo i tam ubijają, kto nie wierzy to trudno ale ja to wiem od kierowców co jeżdżą z takimi zwierzętami ...

Arma 2 zł na kilogramie to mało??

to jest jakieś 25 % więcej niż obecnie więc się nie pogrążaj, bo nie tylko rolnik więcej dostawał, ale też wypłata osób pracujących na masarni była czasami podwójna a pracowali tylko w dzień na jedną zmianę i tylko w okreslonych godzinach - znajomy pracuje w jednej rzeźni i mi opowiadał co i jak, a te pseudo filmiki ekologów to nie wiem skad wynajdują.

Poza tym ubój był bardzo szczegółowo nadzorowany z zewnątrz każdej sztuki, nie było mowy o pomyłce jakiejs w "sztuce zabijania" czy też poźniej przy obróbce mięsa.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

On nie bredzi! On bardzo dobrze gada.

Albo cała Unia albo nikt!

Jak już w niej jesteśmy to nie bądźmy inni! Oni mogą a my nie?! Bo co, jak nie u nas to u innych, a jak wiadomo jak u nas to i kasa dla nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zrozumcie że w dobrze wykonanym uboju rytualnym dla zwierzaka to jest chwila i sie nie męczy , A zakłady i tak nie bedą ogłuszać bo ich na to nie stać a jak bedą musialy to beknie za to hodowca , beda robić na akord byle więcej 8 na 10 szt i tak pewnie źle ogłuszą więc bedzie tak jak bez zakazu tylko że hodowcy na tym stracą

@szmergiel myślisz że mi to sprawia przyjemność jak chodzi sie koło byka 2 lata dba o niego a potem tak kończy , ale nie stać nas na zakaz, więc albo ja albo oni wybieram mnie , a sa inne rozwiązania niż prosty zakaz , nalepiej zakazać i mieć problem z głowy , tylko że przez ten zakaz wyjdzie więcej gów** niz bez , poczekaj aby trochę zobaczysz bedzie afera za afera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Garstka to jest tych którzy chcą zalegalizować to zwyrodnialstwo, ponad 75społeczeństwa jest przeciw, w tym ponad 65 rolników, do której to licznej grupy i ja się zaliczam, a PSL już nigdy nie otrzyma mojego głosu.

na twoim miejscu to bym głosował na ruch palikota i owszem na grocką.......................................................................daj luzu.

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Nie wiem skąd te nieroby biorą te procenty ze 70 % ludzi jest przeciw, chyba dlatego że ludzie mają taki obraz stworzony przez media , gdyby jednak sie troche dokształcili i zobaczyli ile polskich rolnikow bedzie z tego powodu cierpieć to napewno by zmienili zdanie, dodatakowy fakt ze w UE jest to legalne.

Nie wiem czemu Kalemba tego nie zrobil ale wiem napewno że ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?

Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.

Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Media pokazują tylko to ze zlej strony i taki obraz dostaje społeczeństwo i niema się co dziwić że jest przeciwna bo sam jestem przeciwny takiemu zabijaniu jak pokazywali w TV ale zapewne to są wyjątki gdzie takie rzeczy się dzieją . Ale mieli to zaostrzyć i większy rygor ale i tak się to nie podoba co poniektórym. Miejmy nadzieje że ktoś się opamięta i Zalegalizuje ubój w Polsce ja nie rozumie w końcu jesteśmy w UE to powinny obowiązywać przepisy UE a nie że u nas jest niedozwolone jakoś inne przepisy musimy się dostosowywać do przepisów UE a w sprawie uboju nie ciekawe dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?

Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.

Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

a dasz te sto punktów,to ci powiem.......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Udziel tylko jednoznacznej odpowiedzi to wystarczy, ponieważ ta dyskusja już do niczego już nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

te sto punktów to dla mnie i moich byczków,które mam do sprzedania.....................................................................................................................................................................


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak zalegalizują ubój to na 99% Ceny wzrosną bo zakłady będą mogły zaspokoić bardzo duży chłonny rynek Arabski a jak będzie popyt na nasze mięso to i ceny będą wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Pytanie za 100 punktów, komu zależy na rytualnym a komu na poprawie cen żywca?

Jakby wrócił rytualny to i tak nikt przecież nie obiecuje podwyżki cen skupu.

Zakłady ubojowe protestują przeciw temu grożąc utratą miejsc pracy

 

Napisal bym Ci jak taki starszy pan u nas nieraz do kogoś mówi jak się zdenerwuje :D : " I tyś do szkoły chodził aś taki gupi jest" :)

Mi zależny na rytualnym zeby wzrosły ceny żywca

Jak by wrocil rytualny to nikt nie musi obiecywać bo ceny pojdą w gorę, bo najlepsze byki bedą brać żydzi a oni płaca jak za złoto.

Zakłady ubojowe protestują i groża utrata miejsc pracy bo nie są w stanie za dobre sztuki płacić tak dużo nie mając odbiorcy w dobrej cenie czyt. żyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Nie wiem skąd te nieroby biorą te procenty ze 70 % ludzi jest przeciw, chyba dlatego że ludzie mają taki obraz stworzony przez media , gdyby jednak sie troche dokształcili i zobaczyli ile polskich rolnikow bedzie z tego powodu cierpieć to napewno by zmienili zdanie, dodatakowy fakt ze w UE jest to legalne.

Nie wiem czemu Kalemba tego nie zrobil ale wiem napewno że ma do tego prawo.

 

żródło : http://www.wprost.pl/ar/408079/Zla-wiadomosc-dla-sadystow-politycy-o-uboju-rytualnym/

post-75817-0-00368700-1373746935_thumb.jpg

Edytowano przez Arma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Boże święty widzisz to i nie grzmisz...............

 

Post nic nie wnosi do tematu

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, że ten popyt zdążył spaść przed wprowadzeniem zakazu, a żaden zakład tak na prawdę nie obiecuje podwyżek. Tu są tylko nasze domysły. Ja osobiście oczekuję interwencyjnego skupu mięsa wołowego, tego prędzej się doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to wypowiedzi ekologów daj inne prawdziwego rolnika


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

to wypowiedzi wszystkich i ekologów i rolników, wyniki są miarodajne, trzeba się z tym pogodzić

A tu jest o tym, że 65% rolników jest przeciw ubojowi rytualnemu

http://www.cbos.pl/S...13/K_070_13.PDF

post-75817-0-39477600-1373747506_thumb.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@arma zrób taki sondaż wśród tych których ta sprawa dotyczy czyli hodowców bydła i pracowników zakładów mięsnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gdyby w TV pokazali jak wygląda taki ubój w porządnych zakładach Mięsnych i wypowiedzi rolników a nie tylko przeciwników to by ten sondaż na odwrót wyglądał ale pokazuje się go ze złej strony to co się dziwić. Więc taki sondaż jest niewiarygodny i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

@arma zrób taki sondaż wśród tych których ta sprawa dotyczy czyli hodowców bydła i pracowników zakładów mięsnych.

 

...wot i wymyślił nowy system badania opini społecznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Była robiona ankieta AF co użytkownicy portalu sądzą na temat uboju rytualnego, postaram się w najbliższym czasie (pewnie w poniedziałek) udostępnić te wyniki.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

na pewno nie bada rolników tylko z miasta.

@razor odpowiadałem na tą ankietę ,tylko ta ankieta to mi nie przypadła do gustu.

albo jesteś,albo nie i koniec........................


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Napisal bym Ci jak taki starszy pan u nas nieraz do kogoś mówi jak się zdenerwuje :D : " I tyś do szkoły chodził aś taki gupi jest" :)

Mi zależny na rytualnym zeby wzrosły ceny żywca

Jak by wrocil rytualny to nikt nie musi obiecywać bo ceny pojdą w gorę, bo najlepsze byki bedą brać żydzi a oni płaca jak za złoto.

Zakłady ubojowe protestują i groża utrata miejsc pracy bo nie są w stanie za dobre sztuki płacić tak dużo nie mając odbiorcy w dobrej cenie czyt. żyda.

Mi też zależy na rytualnym i żeby ceny wzrosły , tylko nie wiem skąd masz takie dane że ceny by zaraz wzrosły? Żydzi biorą na tyle mało że nie miało by to wielkiego wpływu , najwięcej biorą muzułmanie [m.inn. Turcja ] ,

tyle że nie jest tak że oni nie jedzą mięsa od ponad pół roku :P , czekając aż Polacy się zdecydują im ubijać rytualnie , oni już mają innych dostawców , podpisane umowy i jeśli by wrócili na nasz rynek to na pewno nie tak szybko , raczej nawet nie w tym roku .

 

A ty @ KRISTOFORn czy jakoś tak , dopadłeś się do tego moderowania , jak mucha do miodu i walisz upomnienia :P opanuj się człowieku :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Była robiona ankieta AF co użytkownicy portalu sądzą na temat uboju rytualnego, postaram się w najbliższym czasie (pewnie w poniedziałek) udostępnić te wyniki.

 

żeby jakakolwiek ankieta miała sens, musi być przeprowadzona zarówno wśród zwolenników jak i przeciwników, wyniki OBOPu są jak najbardziej obiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj