michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

bask    1

Niech najpierw zrobią tak żeby w polsce kazdego bylo stać codzinnie jeść wołowine jak to ma miejsce w szwecji albo szwajcari a pozniej niech wymyslaja zakazy. Ci co sa przeciwko ubojowi to nigdy w zyciu na oczy nie widzialo byka ani krowy, o robocie nie wspomne, i nie jedza mięsa, niby maja własne zdanie ale przy okazji klapki na oczach lub sa debilami że myslą ze ROLNIK na tym nie straci. Tym samym niemcy i francja już sie z nas smieją a ich farmerzy zacierają ręce jak żydki dołoża jeszcze do mięsa gdy im zacznie brakować. PSL juz w nich zwątpiłem, obsadzają całe rodziny na stołeczkach ale jak przyjdzie co do czego to są za rolnikami, gdyby nie oni to juz dawno kursu by nie bylo i bysmy 1000zl miesiecznie od osoby placili.

Jesteś idiotą czy idiotę udajesz. Skąd twierdzenie, że ci co sprzeciwiają się ubojowi rytualnemu nie widzieli krowy na oczy ani nie jedzą mięsa. Sam jestem hodowcą (30 szt. bydła mlecznego), ale jestem za całkowitym zakazem tego uboju. Nie wmawiaj innym, że przeciwko temu ubojowi są tylko wegetarianie (wg. różnych danych przeciwko temu ubojowi jest ok. 70 -80 % społeczeństwa). Obecie jest możliwe pozbawienie życia zwierząt w miarę humanitarnie tzn. z prawidłowo wykonanym pozbawieniem świadomości poprzez ogłuszenie, a żydki i muzułmanie niech uprawiają swoje średniowiczne zabobony ale u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

czemu ci co tak placza za zakaz zly nie wspomna ze przed 2004 nie bylo uboju rytualnego i jakos nikt z glodu nie umarl,a i jeszcze jedno ,mampropozycje dla tych co tak jecza o kase :ile chcecie kasy patnej gotowka i siadac na fotel dentystyczny, bedziemy 3 min rwac zeby kombinerkai (tyle ponoc trwa agonia zwierzakow) bez znieczulenia tylko najpierw zwiazemy delikwenta lancuchem,jezeli po takim zabiegu nadale bedzie taki delikwent za ubojem rytualnum to kasa na stol i padam do nog z poklonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Taki mały offtop, ale w temacie:

 

"pogląd ten zyskał na popularności w Europie w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy to pod wpływem hitlerowskiej propagandy..."

 

źródło:

http://wpolityce.pl/artykuly/57845-piotr-kadlcik-i-rabin-michael-schudrich-wynik-dzisiejszego-glosowania-w-sejmie-odnosnie-dopuszczalnosci-uboju-rytualnego-byl-dla-nas-szokiem


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bask    1

czemu ci co tak placza za zakaz zly nie wspomna ze przed 2004 nie bylo uboju rytualnego i jakos nikt z glodu nie umarl,a i jeszcze jedno ,mampropozycje dla tych co tak jecza o kase :ile chcecie kasy patnej gotowka i siadac na fotel dentystyczny, bedziemy 3 min rwac zeby kombinerkai (tyle ponoc trwa agonia zwierzakow) bez znieczulenia tylko najpierw zwiazemy delikwenta lancuchem,jezeli po takim zabiegu nadale bedzie taki delikwent za ubojem rytualnum to kasa na stol i padam do nog z poklonem

Dzięki Szmergiel. Bardzo dobre porównanie. Różnicę w zabijaniu z ogłuszaniem i bez można porównać do operacji ze znieczuleniem i bez. Niektórzy tu twierdzą, że dla zabijanego zwierzęcia to bez różnicy, proponuję takim żeby przy operacji poprosili o brak znieczulenia, zobaczymy wtedy czy jest różnica czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@kristoforn: hodowców bydła jest niewielu. Wyjaśnij różnice między chowem a hodowlą! Pewnym rozwiązaniem jak myślę byłoby gilotynowanie zwierząt. W przypadku ptaków to proste ale przy bydle to już niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@szmergiel nikt z głodu nie umarł ale koszty produkcji były inne. Przez ostatnie lata był nacisk na to żeby przestawić gospodarstwa na produkcję wołowiny. A teraz nagle przez decyzję polityczne straciliśmy odbiorców najlepszego towaru i kisimy się z nadprodukcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tyle że ogłuszanie tylko w niewielkim procencie jest skuteczne. Zwierzę i tak musi się wykrwawić a im szybciej to zrobi tym lepiej.

 

Co do znieczulenia zęba - jeszcze trochę i nie jeden rolnik nie będzie miał nie tylko na znieczulenie ale i na plombę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

na blombe i znieczulenie moze nie bedzie go stac ale zeby zaplacic za 1ha 60-70 tys zl lub postawic obore za 300-500tys napewno tak bo takich nie brakuje a tacy najbardzie jecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Akurat nie oni najbardziej jęczą. Najwięcej do powiedzenia mają ci co sprzedają 5-6sztuk rocznie. Ten 1tys zł na sztuce często stanowił dobry zastrzyk pieniędzy i pozwalał na przyzwoite funkcjonowanie. Taki co płaci po 70tys za 1ha najczęściej ma tych hektarów ponad 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

po czesci masz kol racje ale tyko po czesci,wystarczy posledzic forum i w tematach ziemi prowu dzierzaw,najwiecej krzycza ci co ciagle im malo, dostal 2 traktory z prowu to krzyczy ze hanba bo niema kolejnego naboru zeby sie jeszcze nahapac,z ziemia podobnie im wiecej to glosniej krzycza ze malo i malo, rozbawil mnie tekst powyzej ze przez ostatnie lata byl nacisk na rozwoj hodowli???pytam jaki nacisk??? moze taki ze latwo bylo o dotacje co???? ci mniejsi jeszcze nie tak zepsuci przez unie i dotacje nie krzycza (znaczna wiekszoc ma jeszcze jakies zasady humanitarne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

a zakaz uderza nie w rolników, a hodowców bydła. To jest spora różnica.

 

Jak rożnica?? z toba jest napewno wszystko okey ? Dla mnie rolnik to hodowca bydla lub świń, może Ty siedzisz w bloku i bierzesz doplaty i uważasz się za rolnika który na uboju nic nie straci. Ale nie martw sie mam nadzieje ze przyjdą takie czasy ze żeby dostać doplaty to trzeba bedzie wykazać sprzedaż mleka, bydła bądź zboża, i wtedy ziemi przybędzie odrazu dla prawdziwych rolników.

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Wyjaśnij różnice między chowem a hodowlą!

Tu nie ma nic do wyjaśniania. pisałem wyraźnie o hodowcach, bo to oni na tym cierpią, a rolnik to ten co ma ziemię. Nadal różnicy nie dostrzegasz???

Baartekk, co o mnie wiesz? To co piszesz to są pomówienia i bzdury, niczym nie podparte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Każdemu mało. Ma 50ha - chce 100. Ma 100 chce 200. Ma 200 - uważa że ten co ma 10 czy 20 nic nie robi tylko powietrze psuje. Człowiek umiera w cierpieniach jeszcze większych niż bydło - choćby agonia przy nowotworach. Odpowiednie cięcie i dla krowy czy byka jest to chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak chwila co ty opowiadasz??!!!! obejrzyj film co wstawilem ,zwierze zdycha nawet 3min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

właśnie ci mniejsi krzyczą bo szlak trafił ich cały zysk. Duzi nie bawią się w hodowlę. Najbardziej ucierpiały gospodarstwa najmniejsze do 50ha gdzie bydło to cała produkcja. Dla mnie opasy to drugie po mleku źródło dochodu. Na zakazie uboju stracę rocznie 15-20tys. Czyli tyle ile wydaje na nawóz na 25ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Co ty gościu za ckliwe filmiki tu wstawiasz .to propaganda dla dla miastowych idiotów ,co myślą że mięso bierze się z supermarketu. Na filmie widać fachową robotę rzezników .potwierdzi to każdy kto szlachtował jakieś mięśiwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najgorsze jest to że taki pierwszy lepszy przeciwnik uboju rytualnego nie jest świadom ile w plecy ma mały i średni rolnik oraz jak wiele ta kasa dla nich znaczy. No ale trudno. Handlarzyki sprzętem też po tyłku dostaną jak rolnik będzie miał mniej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak by wam dac pare groszy to byscie nawet dali ta krowe spalic zywcem byle tylko sie nahapac.na szczescie dobrze sie stalo i wiekszosc spoleczenstwa jest tego zdania.przestan mnie ciagle kwalifikowac jako handlarza bo to moje dodatowe zrodlo,sam wiem co to spadek cen do od 2 lat doswiadczam tego w produkcie co go sprzedaje i nie jecze w nieboglosy.ps jezeli dla kogos takie obrazy sa ckliwe to bez wachania mozna go nazwac sadysta

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

widzisz dla ciebie to parę groszy a dla mniejszych gospodarzy to wszystko co mają. Nie porównuj podcięcia gardła ostrym nożem do palenia żywcem.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Akurat nie oni najbardziej jęczą. Najwięcej do powiedzenia mają ci co sprzedają 5-6sztuk rocznie. Ten 1tys zł na sztuce często stanowił dobry zastrzyk pieniędzy i pozwalał na przyzwoite funkcjonowanie. Taki co płaci po 70tys za 1ha najczęściej ma tych hektarów ponad 100.

 

i tutaj masz kolego racje! 1 tyś na sztuce a na 6 to już 6 tyś zł i to jaka strata dla takiego gospodarstwa! zamiast się rozwijać to ono powoli staje w miejscu bo nie ma za co kupić nowych maszyn tylko starcza np na wode prąd światło i inne opłaty paliwo itd każdy wie o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
jak by wam dac pare groszy to byscie nawet dali ta krowe spalic zywcem byle tylko sie nahapac

Dokładnie niestety taka jest smutna prawda...

Może gdyby mieli mniej krów np 4, 5 wtedy człowiek się bardziej przywiązuje. I tak przy tym uboju byli by obecni to może zmienili by zdanie.

Szkoda, że przez to ceny spadają ale może lepsze to niż karmienie żydów mięsem pochodzącym z takiego uboju.

 

 

Szczerze to najpierw byłem za zniesieniem zakazu bo ceny. Ale zobaczyłem trochę tych filmików i cieszę się, że to wprowadzili.

Zbankrutować nie zbankrutuje przecież...

 

 

z12858548Q,Uboj-rytualny.jpg

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co innego mordowanie zwierzęcia na ulicy - rytualnie - a co innego podcięcie gardła w klatce. Tam nie ma czasu na zabawę. Zwierze ma zdechnąć szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Dobrze że tak się stało, żyd jak zgłodnieje to swoje przekonania zmieni, a nie zwierzęta mają za to cierpieć. A cena jak ma spaść to spadnie bez wzglęgu jak zabite. Ile razy spadała i rosła i jakoś świat się nie zawalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Masz i w klatce:

http://www.dailymotion.com/video/xxa09w_uboj-rytualny-w-klatce-obrotowej_animals#.UeFfS20vgcY

 

 

 

Rolnik ma na to wywalone sprzedaje na samochód i już dalej nie wie co się dzieje ze zwierzęciem.

U mnie na szczęście w rzeźni tego nie robią. EDIT: (no i nie robili bo teraz to ogólny zakaz)

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj