michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

bobytempelton    161

Ja bym proponował karmić pisowców suchymi ziemniakami, kaszą i szczawiem aż coś im dojdzie do głowy, bez kultury zabierał bym z talerzy przy ich obiadach porcję mięsa niech żrą suchy ryż a co :D .

Gdy zapytałem znajomego pisowca rolnika o ubój rytualny oczywiście wymyślał o męczęniu się zwierząt, ale zapytałem go co robił jak ostatnio bił świnie zamknął jadaczke i sobie poszedł :D

  • Like 3

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

coś nie wiele wiemy o rolnictwie? :D

a wiesz czemu ten dziczek taki tłusty? bo całe noce ryje kukurydze i ziemniaki :D

zostaniemy wyparci z rynku a zwierzęta i tak będą zabijane rytualnie ,tylko nie u nas...co to da ? nic :D

Edytowano przez kozulek2
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

widzę,albo jesteś wegetarianka lub ekolog.na co innego to mi na myśl nie przychodzi.może to jakaś z miasta co nie wie o co chodzi,a pisze.

jak w tej chwili biją byki nie rytualnie.straciliśmy tylko rynki zbytu,trudno to będzie odbudować.

POLSKA musi się zawsze wyrywać przed szereg innych krajów wspólnoty.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A może niektórym panom z ul.Wiejskiej i osobą będących przeciw ubojom rytualnych nie smakuje polskie mięso , podobno sa patriotami, może wolą argentyńską wołowinę :D cielęciny chyba też nie ruszą :D

Ogłośmy jakąś akcję typu "żryj suchary i kinder mleczną kanapkę, tym co nie dają byka walnąć w czapkę " :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musimy zafundować dagmarce wycieczkę do rzeźni niech zobaczy że ubój nie rytualny nie jest wcale bardziej humanitarny od rytualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dagmarka może by tego uboju nie wytrzymała.

tak mi przychodzi na myśl brakuje nam Leppera.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Polska mogła by być potęga w produkcji wołowiny. Teraz zarabiają wszyscy wkoło tylko nie my. A bydło i tak jest zabijane rytualnie bo arabowie mają nas głęboko w d*** oni płacą i wymagają a bydła w europie nie brakuje mogą sobie wybierać od kogo kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A tych ekologów którzy litują się nad zabijanymi bykami radziłbym robić protesty w Turcji i Izraelu... Przecież to dla nich bydło jest zabijane w ten sposób.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

My im rytualnie będziemy zabijać zwierzęta, a oni kiedys spalą naszą flagę podczas protestów :-)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej sprawie nie chodzi o żadne humanitarne zabijanie zwierząt tylko o pieniądze i głębszą politykę . "stara unia" jako potentat w produkcji "elitarnej" wołowiny widzi co sie dzieje na naszym podwórku i dobrze wie które sznurki pociągnąć zeby cała dobra nasza produkcje zniszczyć. Arab czy żyd tez ma podniebienie i z czasem wyczuwa jakość i smak tego polskiego mięsa z porównaniem do zachodniego naszpikowanego chemią i antybiotykami

 

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

 

jestem za ubojem !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Dziś głosowanie. Dla mnie to ważny dzień, mam nadzieje że nie będzie zakazu.

Polska głównie eksportuje wołowine do Turcji, ta z kolei wymga, aby mięso było halal.

Ubój rytualnu nie zniknie, napędzi gospodarke w krajach z mądrzejszym rządem. Wydaje mi się, że to zwykłe zagrywki PR, bo społeczeństwo(niedoinformowane) jest przeciwne ubojowi rytualnem i można zarobic kilka % w sondażach. Troche zdrowego rozsądku. Cierpienia podczas uboju sie nie wyelimnuje.

Widocznie sytuacja gospodarcza w Polsce jest za dobra, chociażby wysoka stopa bezrobocia.

 

@Dagmarka bez komentarza. off topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

My im rytualnie będziemy zabijać zwierzęta, a oni kiedys spalą naszą flagę podczas protestów :-)

I co w związku z tym? Jakieś oszołomy wszędzie się znajdą .

Gdybyśmy mieli nie handlować n z krajami w których ktośn kiedyś coś złego o Polsce powiedziałn to nie było by z kim handlować :P

Tak jako ciekawostka ;

Turcja jako jedyny kraj ,nie uznała nigdy upadku Polski w czasie rozbiorów i stosunki nie są złe


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

no widze że mój post wzbudza emocje:) ale widać że to wklejany tekst jest,skopiowałam i chciałam dodać parę słów od siebie bo to jest z kontakt24,co piszą inni o nas rolnikach,no to tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

To było dodać te parę słów od siebie, bo każdy myślał, że ten post to Twoje zdanie o rolnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze jest to i sprawa polityczna ale jak czytam że sprawa rolnika jest wyprodukowanie byka i g*no mnie to obchodzi co będzie z nim dalej i jak sie go ubija to troche cos tu nie halo. podobno jesteśmy istotami myślącymi i majacymi uczucia ale chyba teraz to jesteśmy tylko istotami chciwymi i tylko kasa sie liczy. Nie interesuje mnie jak nazywa sie ubój rytualny czy nie rytualny. ale dla mnie jest wielka sprzecznościa jeśli unia dba o warunki hodowli zwierząt ,wprowadza wymagania że człowiek mógł by w takich warunkach mieszkać a na koniec funduje tym zwierzętom piekło i podkreślam nie wazne jaki ubój bo i przy tradycyjnym uboju wykonując go niechlujnie funduje sie zwierzętom piekło.

Debata powinna byc na temat humanitarnego uboju a nie czy to jest rytualne czy nie. Na pewno da sie zabic zwierze ograniczajac bul do minimum ale to kosztuje a jak mowie teraz najważniejsza jest kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Rolnik jest teraz marionetką która ma duzo i jak najtaniej wyprodukować żywność a właściwie produkt do jej produkcji bo do produkcji produktu finalnego nie jest dopuszczany , na tym kase robi kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

Tłuste dziczki splądrowały sąsiadowi 0,5ha pszenicy ozimej nim zauważył, spędziłem 5 wieczorów na zwyżce aby ochronić uprawę, nie było kominka ani chłodnej wódeczki, za każdym razem rolnik pytał: przyjdziesz i jutro? Sterotyp się nie sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Oni dążą do tego aby ud*pić rolnika tak jak te uboje ,papiery rolnik to powinien w polu robić a nie kur w papierach ciągle siedzieć jeszcze.Jeszcze chcą dochodowy zrobić i ud*pić rolnika nie dość ,że i tak oszukują rolnika na każdych produktach.

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w PO nie będzie dyscypliny w głosowaniu.

wypowiedz Halickiego w internecie czy Tuskowi zależy na uboju

,,Nie jest to kluczowy gospodarczy projekt"


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

No cóż, zbrodni na Wołyniu nie chcą nazwać ludobójstwem a o zwierzęta się martwią...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Pewnie nie dopuszczą....ludzie co i kto nami rządzi teraz aż się nie chce słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

właśnie było głosowanie.

nie będzie uboju rytualnego

to sk.......syny jak się nie którzy posłowie cieszyli.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Śmieszne jest to, że zwierzęta potraktowano lepiej niż wymordowanych na Wołyniu.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

prawo jest teraz takie.za zabicie zwierzęcia idzie się siedzieć,a za zabicie człowieka tylko w zawieszeniu.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Posłowie nigdy nie mieli żadnych kontaktów ze zwierzętami i to właśnie oni decydują o ich losach. Śmiech na sali i tyle.

Edytowano przez mlodyhef
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj