michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

padalec    15

Teraz tylko ciekawe kiedy i o ile bydełko pójdzie w górę.Obyśmy tylko nie obudzili sie z ręką w nocniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

Koleś pytam się retorycznie: Którą ręką kończysz pobyt w WC, a którą jesz? Jeżeli odpowiesz dwa razy tak samo, to kto jest brudasem? Im nie można, wg religii, nieczystą ręką tknąć jedzenia.

ty pewnie sobie na to pytanie odpowiadasz do dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja jak przed wprowadzeniem uboju rytualnego byłem przeciwko niemu, tak po jego wprowadzeniu i obniżkach cen ubojowych teraz jestem całkowicie za. Nie pracuję w rzeźni, widziałem tylko kilka filmików z zabijaniem bydła i nie podoba mi się to, ale ważniejsze są w tej sytuacji nasze finanse. Teraz trzeba tylko czekać na wzrost cen. Oby jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Agroutasz czy ty wiesz co znaczy pytanie retoryczne ? Po co sie sądzisz z głupimi odzywkami? Przecież możesz kogoś obrazić , i po co?

Wydaje mi sie że cena wróci nie wcześniej niż za trzy miesiące bo ubojnie też muszą sie rozkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Trolu (agroutasz) nakarmię cę tylko raz. W moim przypadku, jeżeli ktoś da więcej o 1 zeta za kg byka, to po 2 latach z tej nadwyżki funduję sobie nową brykę całkiem niezłej marki. Gania mi więc, czy kupiec ma śniade lico, nosi jarmułkę, czy też jest zielony i zamiast oczu ma czułki. Płaci więcej, dostaje towar. To jest biznes, a nie piaskownica. Nie namówisz mnie, bym sikał pod wiatr, jeżeli inni robią to odwrotnie.

 

Przesadziłeś, +10%

 

 

Ok. moja wina. Powinno być przez dwa L, od trolling.

Edytowano przez agromatik
  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Taa, ktoś z zachodu rozpoczął a polscy urzędnicy łyknęli haczyk. Polska zawsze musi być wzorem zmian, swoim kosztem. Z CO2 to samo, nikt nie patrzy, czy inne kraje to będą respektowały. Nie ma jak to strzelić sobie w stopę i jeszcze się uśmiechać że się dobrze zrobiło. A polski budżet traci, ale co tam - na pensje wystarczy a jak coś to podniesie się podatek. Logika polskich władz zniszczyć coś jeśli dobrze idzie.

 

Tak naprawdę, to nie Unia ma głupie przepisy, tylko w Polsce urzędnicy są po........ Bo ile oni nie nawymyślali przepisów i obostrzeń których w UE oni nawet nie pomyśleli.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

panowie nie mylcie uboju rytualnego z eksportem do turcji jako takiej bo jest to pojęcie ogólne .otóż nie wszystkie bydło które szło do turcji było ubijane rytualnie , większość bydła była bita normalnie .w chwili obecnej gdyby nawet przeszedł ubój rytualny to tylko nie które zakłady by biły a to dlatego że posiadają papiery na tzw halal. reszta może sobie tylko po marzyć ,a ilość tych zakładów nie wpłynie na cene bydła ,nawet gdyby bili to nie będą sie wyrywać z ceno bo poco skoro i tak kupią oporowo . na dzień dzisiejszy cena poszła w dół na wszystko a od poniedziałku obiecują jeszcze do dołu.ceny typu 13 zł itp za kilo byka za mięso wszystko sie zgadza tylko za klase R i do góry na pewno nie za klase O a to dlatego że kapitalny byk idzie do włocha . na dzień dzisiejszy zakład który nie ma u siebie włocha proponuje za byka 11,60 za klase O natomiast drugi co ma u siebie italiańca 13,20 ale za klase R i wyżej natomiast klasy O nie chce wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z tego co ja się dowiedziałem to wraca:)

Z tym że magazyny w dużych ubojniach są wszędzie pełne i trzeba poczekać ok 2-3 tygodni aż trochę się opróżnią i odnowią rynki zbytu to w tedy cena powinna z powrotem pójść do góry, bo jak na razie u mnie (dzwoniłem do kilku skupujących) to cena 6 do max 6.8/kg więc śmiech ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Minister Rolnictwa w jednym z wywiadów sam powiedział że nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram procedury "uboju rytualnego". Ale blokując ubój rytualny w Polsce aktywizujemy tylko gospodarki zagraniczne === ginie dokładnie tyle samo sztuk bydła tyle że w Niemczech, Anglii lub Francji.

Zakaz uboju rytualnego jest antypolski. Wychodzę do was z apelem o polubienie naszej strony:

https://www.facebook.com/ubuj.rytualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

No niech sie to wkoncu skończy i niech wyjdzie rolnikom na swoje. Najlepsi to są dopiero PiSowcy, którzy są za zakazem uboju. Śmiech na sali.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

ubój ubojem jeśli nie przejdzie-trudno najwyżej nasze byki będą jeździły zamiast np. do Goliny to do CZech-no cóż takie są nasze realia najlepiej niech zarobi sąsiednie państwo a my POLSCY ROLNICY dostaniemy ostro po zadzie..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Ja jestem za ubojem rytualnym przynajmniej moderatorowi nie będzie się nudziło i przy przejściu na każdą stronę będzie pojawiła się ankieta. Ciekawe czy jak w zniwa spadnie cena pszenicy o złotówkę to też będzie wk***iał ludzi czy może mu się znudzi. Właścicielu opanuj się !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No niech sie to wkoncu skończy i niech wyjdzie rolnikom na swoje. Najlepsi to są dopiero PiSowcy, którzy są za zakazem uboju. Śmiech na sali.

A i tak rolnicy będą na nich głosować. Jarosław K zna się tyle na polskiej wsi co ja na modelingu. Szkoda tylko że ludzie takiego pokroju decydują o losach polskiego rolnictwa.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Po tym kto jest za ubojem rytualnym widać, kogo interesuje Polska Wieś. Bo Ci co są przeciw zwyczajnie mają nas i to czy upadniemy głęboko w ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytając powyższe posty zastanawiam się o cel jaki chcecie osiągnąć. Z wielu opracowań i informacji do których ma się dostęp choćby w necie i można wyczytać:

Dopuszczenie uboju rytualnego rozporządzeniem, wbrew ustawie o ochronie zwierząt, naruszyło konstytucję - uznał Trybunał Konstytucyjny

 

Zatem co ma do tego Minister Rolnictwa czy tam ludzie jakiegoś tam pokroju??? Może jedynie brak zapobiegliwości.

Został popełniony błąd w formie zezwolenia na ubój rytualny.

Teraz rozgorzała batalia czy cierpienie zwierząt podczas uboju bez wcześniejszego ogłuszenia nam się opłaca.

Ta ustawa nie tylko utrudniła życie mniejszościom religijnym ale i firmom eksportującym wołowinę głównie do turcji. Zakłady mięsne nie walczą o NASZ interes ale o swój, nie szukali i nie szukają innych rynków zbytu, a przecież na rynku w wspomnianej turcji jesteśmy od 2010 czyli od czasu jak wykryto u nich pryszczycę.

 

Teraz ubój rytualny jest kojarzony tylko z cierpieniem zwierząt na którym da się nieźle zarobić. Cała ta dyskusja przerodziła się w batalię o swoje JA, nie wiem czy jeszcze da się dyskutować merytorycznie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Trybunał Konstytucyjny Trybunałem Konstytucyjnym, on nie ma nic wspólnego z rolnictwem. Moim zdaniem właśnie Minister rolnictwa i ludzie związani z tym sektorem gospodarki powinni się najwięcej wypowiadać na tematy dotyczące rolników, a nie prawnicy, biurowcy itd, co nigdy krowy na żywo nie widzieli.

 

Ta ustawa nie tylko utrudniła życie mniejszościom religijnym ale i firmom eksportującym wołowinę głównie do turcji. Zakłady mięsne nie walczą o NASZ interes ale o swój, nie szukali i nie szukają innych rynków zbytu, a przecież na rynku w wspomnianej turcji jesteśmy od 2010 czyli od czasu jak wykryto u nich pryszczycę.

 

A rolnicy walczą o SWÓJ interes, a nie firm eksportowych i zakładów mięsnych.

 

Teraz ubój rytualny jest kojarzony tylko z cierpieniem zwierząt na którym da się nieźle zarobić. Cała ta dyskusja przerodziła się w batalię o swoje JA, nie wiem czy jeszcze da się dyskutować merytorycznie na ten temat.

 

Ja tak tego nie widzę. W zasadzie to żyję tylko z produkcji bydła mięsnego, nie na dużą skalę i dlatego każdy grosz się liczy. Teraz ceny od dłuższego czasu są słabe. I teraz stoję przed wyborem czy mam być za dobrem dla zwierząt, które i tak zostaną zabite i tak, i sprzedam bydło przy gorszych cenach, czy zwierzęta będą zabijane bez ogłuszania, a cena się polepszy? I tak nie widzę tego, jak zwierzęta idą na rzeź więc mi wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

Pieniążki, pieniążki - dla pieniążków wszystko bo na wsi bieda aż piszczy zwłaszcza tam gdzie taśmowo ubija się zwierzęta w setkach sztuk dziennie. W niedziele do kościoła i na tacę księdzu dobrodziejowi a potem po mięsko do lasu postrzelać z kolegami do tłustych dziczków by przy kominku i chłodnej wódeczce z kiełbasą jeszcze raz przeliczyć dopłaty z hektara. Ale jak taki gieroj ma zęba dać wyrwać to płacze że boli i o znieczulenie woła. Krowa zaś nie może....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

To że Polska będzie zwyrodniałą matką dla swoich dzieci (rolników ) nie zmieni faktu że ubój będzie dalej przeprowadzany. Niestety kas żądzi światem i biznesem rolnictwo już teraz też jest biznesem i jeżeli będzie sie nam podcinać skrzydła to zawsze będziemy zašciankiem Europy . Chyba że Dagmarka ma takie samo zdanie jak Sztur w komedii "sexmisja" jak powiedział " musimy iść na wschód tam musi być jakaś cywilizacja" . Widzieliście kiedyś fajną śmierć?!! Nie ma takowej . Każdy kto znas trzyma zwierzaki dla kasy jest zwyrodnialcem czerpiemy zyski z niewinnych zwierzątek.

A ja mam na wykarmieniu pokaźna rodzinę lubię swoją robotę , biorę dopłaty jak każdy rolnik podkreślam ROLNIK ! Inwestuje , ale też żyje dobrze i nie chce rezygnować z mego życia dla idei i dla Włochów,Słowaków... Itp. Zarobią wszyscy oprócz nas ludzie opamietajcie sie!! Taki jest świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Jak nie bedzie uboju u nas bedzie poza granicami kraju !! Jak by nie patrzeć - d*pa zawsze z tyłu. Nie zarobi Polak zarobi niemiec , litvus , słowak i C*UJ tyle można powiedzieć w tym temacie. W*urwia mnie ten temat niezmiernie gdyż po raz kolejny patrzy się na c*uj wie co zamiast na interesy osób przy uboju pracujących jak i rolników, a także wpływy do budrzetu Skoro jesteśmy w tej j*banej ue to niech zakaz bedzie na wszystkie kraje albo wcale .

 

Nie trzymam byków po to żeby ladnie wyglądały tylko mam mieć z tego kasę i mam gdzieś jak zginie .

[słowo usunięte] i inni nieogarnięci w temacie tak jak @dagmarka niech zajmą się myśliwymi - dlaczego ginie niewinna zwierzyna która od setek lat zajmuje swoje naturalne tereny i praktycznie nikomu nic nie wadzi ??

 

Obrażanie innych użytkowników.

Panuj nad językiem!

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj