michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

mariuszd93    559

Temat uboju rytualnego moim zdaniem Ci co to wymyślili to troszkę nie wiedzą co robią moje zdanie oczywiście troszkę już widziałem i słyszałem o tym jak to wygląda w ubojniach i zbyt fajnie ludzie tzn pracownicy się o tym nie wypowiadają...Ostatnio znajomy pracujący w ubojnii opowiadał mi jak weterynaria zjechała do nich na zakład a że akurat mieli ubijać takiego byczka 900kg no i mówią do tych pracowników to pokażcie jak go zabijacie Ci raz byk nic drugi widać że go podrażnili póżniej po raz 3 byk się wnerwił z pół pomieszczenie rozwalił kontrolerzy po uciekali dobrze że był tam ktoś przytomny i złapał sikiere i byka zabił więc o czym tu wogóle gatka...i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny ani na ubojniach gdzie zawsze w rogu będzie czekała jakaś sikiera a tym bardziej u chłopków na wsi co sobie lubią świnkę zabić :) taka szara rzeczywistość i dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju...tak jak na tym przykładzie co podałem raz się obeszło bez poszkodowanych ale drugim razem tak może nie byc ;/

Jestem prosty chłop i za chole*e nie rozumiem co chcesz powiedzieć? :D

 

".i tak ubój nie będzie zawsze w 100 rytualny "- ?? raczej humanitarny nie będzie

 

" dopuszczenie do sprawy osób które w zdecydowanej większości nie wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą takie uboju" - jakie ? i jakie uboju?

Pisz logicznie i po polsku :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Dla tych którzy uważają że ubój rytualny jest dla rolników jest nie istotny to mała wzmianka statystyczna.

 

od 1 stycznia eksport spadł o 80%procent? Co wy na to?


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

do spokokoko albo chodujesz same roślinki i cieszysz się że wołowiarze teraz mają po d*pie że nie jeden się przekręci albo sam nie wiesz co piszesz.Jak uboju rytualnego nie będzie to byki będą spowrotem po 5 zł i jak coś chodujesz to masz świetlaną przyszłość.Byki tak spadły bo arabusy nie biorą a to głównie tam ostatnimi czasy mięso szło na zachód szło niewiele bo oni sami mają sporo bydła mięsnego a teraz jak wymyślili jeszcze to koninę to i na zachód nie będzie szło tak że za***iście i popieraj dalej zakaz uboju rytualnego a będziesz miał kasy z byków jak lodu.I nie płacz że bydło idzie w dół przecież jak to ludzie nazywaja"humanitarny ubój" zwierząt przedewszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zabierzcie tego spokocośtam bo nie wyrobie :P .

Tylko 10%procent? tak dobrze było że 10% to pikuś? :P

Ty przeczytaj co ty piszesz ,... i ty podajesz się za rolnika? żyjesz z tego czy to hobby?? :D

Pomagasz podcinać gałąź na której siedzisz jeśli naprawdę jesteś rolnikiem , chociaż wątpię w to , co raz bardziej po każdej kolejnej twojej wypowiedzi :P:D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

w pełni się zgodzę z przedmówcą że te 10 % to cały zarobek bądź razie u mnie co innego jak ma się swojego cielaka ale kupić po 1500 i teraz 7 zł nie ma komu dać to aż żal d*pę ściska ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

no ale te 80% ze spadł eksport przesadzone góra z 30% ale za to króliki są w cenie 8zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To trzymaj króliki i nie wku*wiaj ludzi w tematach o bydle :P @ spoko....

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To dopiero początek obniżek jeśli faktycznie eksport spadł tak drastycznie.

Co do koniny - mięso dobrej jakości nie idzie na zmielenie obojętnie jakiego jest pochodzenia. Do wołowiny dorzucano mięso z marnych koni np jakiś kucyków itp - samo ścierwo. Waga się zwiększała a że jakość mniejsza - ludzie zapłacą i zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Czytając twoje posty trudno być opanowanym i twoje myślenie popierać jak w moim przypadku jestem na dzień dzisiejszy około 10 tyś w plecy i ta sumka ciągle rośnie jak byki w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

wykonczyli juz w polsce produkcje wieprzowiny

teraz wykanczaja produkcje wołowiny

jeszcze wykoncza produkcje mleka po zniesieniu kwot mlecznych i juz plan wykonany odnosnie rolnictwa w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

koma 666 czytasz w moich myślach miałem to samo napisać 70 lat temu czołgami nas nie wzieli a dzisiaj sami im wszystko oddamy proponuje znależć na you tube porównanie strajku we francji i w polsce jak to tego nie dojdzie co we francji to ci z wiejskiej będą mieli nas głęboko w d.pie jestem za ogólnopolskim strajkiem tylko nie na drogach gdzieś w szczerym polu tylko w centrum warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

na szczescie uboju juz nie ma i raczej nie bedzie bo wszyscy ludzie dobrej woli są przeciwni oprócz garstki rolników ale i tak ich nikt nie słucha bo jak mozna kogos popierać co dla paru złotych plecie głupoty i to są własnie goje co służą zakaz obnizył cene nie na tyle co przez fałszowanie koniną choć nie wiem czemu to miesą i to miesą

garstką a raczej jednostką to TY jesteś ...jak sam masz parę kilo mięsa na zbyciu albo wcale to TOBIE jest to parę złoty albo nic-więc nie zajmuj głosu jak nie masz pojęcia o hodowli bo niektórzy z nas sprzedają tony mięsa i więcej ...w większości krajów UE ubój rytualny jest prowadzony i tam pojadą nasze zwierzęta (oczywiście nie my zarobimy), więc gdzie ci ludzie dobrej woli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Wołowina w R3 kosztowała 14.50 groszy teraz zakłady w kole płaca jakieś 11 zł i mówi sie o obniżkach. Kupują i mrożą ale tez do pewnego momentu magazyny banda pełne i nie będzie komu byka kupić....

 

Trzeba robić z tym ruch ! jak Sytuacja sie tak utrzyma ja sam bende w plecy jakieś 50tys w tym roku.

 

Apel do Solidarności czas wyjść na ulice


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@spokokoko

ty to chyba jestes z tej grupy ludzi ktorym zalerzy aby polska przestała istniec, widocznie masz jakis w tym interes, skoro wygadujesz bzdury o królikach po 8zł itd

 

jezeli jest mozliwosc zarobienia pieniedzy bez inwestowania, a takim jest ubój rytualny, to tylko w polsce robi sie wszystko aby na tym nie zarobic, bo to jest chory kraj i psychicznie chorzy ludzie nim rzadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

garstką a raczej jednostką to TY jesteś ...jak sam masz parę kilo mięsa na zbyciu albo wcale to TOBIE jest to parę złoty albo nic-więc nie zajmuj głosu jak nie masz pojęcia o hodowli bo niektórzy z nas sprzedają tony mięsa i więcej ...w większości krajów UE ubój rytualny jest prowadzony i tam pojadą nasze zwierzęta (oczywiście nie my zarobimy), więc gdzie ci ludzie dobrej woli ?

no widzisz jaki ty wibitnie uzdolniony jesteś i juz nie wiadomo ile produkujesz a głos bede zabierał kiedy bede chciał mamy demokracje i taka jednostka jak ty mi nie zabroni

 

Wołowina w R3 kosztowała 14.50 groszy teraz zakłady w kole płaca jakieś 11 zł i mówi sie o obniżkach. Kupują i mrożą ale tez do pewnego momentu magazyny banda pełne i nie będzie komu byka kupić....

 

Trzeba robić z tym ruch ! jak Sytuacja sie tak utrzyma ja sam bende w plecy jakieś 50tys w tym roku.

 

Apel do Solidarności czas wyjść na ulice

solidarnosc już rasz wyszła na ulice i teraz masz taki dobrobyt , co to jest 50tys na takiego bogacza dopłaty obszaro wszystko ci wyrównują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@spokokoko

kim ty jestes ?

kogo ty reprezentujesz ?

moze sie przedstaw i powiedz o ci na prawde chodzi ?

mam wrazenie ze rolnictwo to ty tylko widziałes przez szybe samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

chodzi mi tylko o humanitarny ubój a po za tym to nie zwiny zakazu spadły tak drastycznie ceny tylko przez konine i to nawet skupy i zakłady miesne potwierdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Te spopko loko czy cos tam.....Wiele rzeczy na świecie nie jest humanitarne a sie dzieje.....i tak jak przysłowie mówi na pochyłe drzewo to i koza na robi tak samo jest z rolnikami.... Trzeba sie jednoczyć...

Jaka konina w Polsce zjada sie 10% wyprodukowanej wołowiny drugie 10% idzie na Europe resztę do arabów.

Dopłaty Człowieku inflacja już dawno je zabrała....nie wiem kim ty jesteś ale twój poziom intelektualny jest porównywalny do 5 latka.

Ciekawe co za chwile powiedzą panowie Kaczyńscy jak w dużych zakładach mięsnych banda zwolnienia grupowe...???

 

A tak będzie...nie stety....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z panów Kaczyńskich to zdaje się jeden tylko został...a i to tyle razy powtarzam-odsuńcie tego Kaczyńskiego od władzy :D- jak rządzi to nam nic tylko wstyd przynosi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj