michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

mariuszd93    559

Ja nie mam nic przeciwko zwłaszcza jeśli jeśli dzięki temu będzie lepsza cena :) .

A zakaz to przez ZIELONYCH bo dla nich zwierzęta ważniejsze niż ludzie :P :wacko:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal71096    5

Ja właśnie tesz tak myśle i wyobrarzam sobie co to by było gdyby ten zakaz wprowadzili bydlo staniało by o conajmniej 50%. Słyszałem w telewizji że to PIS chce tej ustawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

uboj rytualny nie jest zbyt przyjemnym widokiem , wiadomo ze przez religie takie mieso preferuja , napewno zbyt bedzie , tylko pytanie czy polskie rzeznie a przedewszystkim my rolnicy zarobimy na tym , jak wejdzie zakaz to napewno kraje starej uni nie ustawia sie w kolejce po nasze opasy a jesli to za jaka cene , w ostatnim czasie napłyneło do nas masa cielat za duze pieniadze import kwitł , co stanie sie z cena cielat , pozostaje czekac . a tak z innej beczki czekam kiedy nam zabronia tradycyjnego karpia na swieta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Ja nie jestem za rytualnym, sam chowam bydło i nie chciałbym żeby moje sztuki były tak pozbawiane zycia. Z tego co słyszałem jesli my sie na taki uboj nie zgodzimy, to sie nic wielkiego nie stanie poza tym że to bydło bedzie uśmiercane poprostu w innym kraju, i inne państwo zarobi na podatkach od ubojni. Tak słyszałem od jednego polityka w TV. A popyt na nasze opasy raczej nie powinien odczuc wiekszej różnicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

i oczywiście kto inny jak nie rolnik dostał by znów w d*pe.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Ja jestem jak najbardziej przeciwko ubojowi rytualnemu. Niestety każda religia ma jakieś głupie i niezrozumiałe zasady. Jeśli to wprowadzą to wątpię, że rolnik na tym coś zyskał w cenie; przykładowo sprzedaż byka to kto Ci da pieniądze za to, że będzie zabity przez ogłuszenie czy przez wykrwawienie, to już jest zysk ubojni lub pośredników. Jeśli jakiś kraj ubijaliby rytualnie to ich bydło pójdzie na ten typ uboju, a ktoś tą lukę mięsa będzie musiał zapełnić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Rolnik straci podwójnie bo nie będzie zbytu, a tym samym cena spadnie.Do tego ustawa zabraniająca transport zwierząt powyżej 8-miu godzin sprawi,że nie będzie jak wywieźć nadwyżkę żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panocki, a co z dobrostanem zwierząt ? Dla kasy nie ważne jak jest uśmiercane, ważne aby kasiora była. To ja też chcę tak aby kasiora była ważna, ale nie my musimy mieć szereg warunków spełnionych. A jak nie masz spełnionych to wypad z produkcji albo się dostosuj.

To niestety ale pasowało by się określić co ważniejsze. Tak więc jak dla mnie, to albo wprowadzamy dobrostan na całej linii albo nie wprowadzamy go w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

a kto z nas jako czlowiek jest w stanie okreslic czy zwierze cierpi przy tym czy nie? to poranoja. uboj rytualny nie jest az taki straszny jedno ciecie i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wprowadzenie zakazu na pewno będzie skutkowało obniżeniem cen skupy z tego względu że są odbiorcy (zwłaszcza z dalekiego wschodu) którzy kupią mięso tylko z bydła ubitego w ten sposób. Także ja jestem przeciwny wprowadzeniu takiego zakazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Właściwie co to jest powolne wykrwawianie, sama przyjemność. Dla kasy wiele ludzi potrafi zrobić wszystko i to właśnie jest paranoja. Chociaż i z niektórymi postanowieniami dobrostanu się nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Jeżeli cały Świat wprowadzi zakaz rytualnego uboju to wtedy Polska powinna też tak zrobić. W innym przypadku nie. Nie bądźmy najbardziej świętymi w Europie....Niemcy już się cieszą.....Oddajemy kolejne rynki zbytu, gratulację. A PIS, który najwięcej głosów zbiera na wsi właśnie strzela sobie w kolano...i może po pierwszych sondażach poparcia zrezygnuje z tego pomysłu. Bo chłop polski pamiętliwy jest strasznie, a jak ktoś mu pieniądze odbiera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ten ubój rytualny różni się tylko tym że normalnie byk dostaje strzał z pistoletu i podcinają mu gardło a w rytualnym zaraz podcinają. Ale dla tego zwierzaka to żadna różnica. A dla rolników różnica będzie ogromną bo byki spadną na 5zł albo mniej. Cała tą aferę wywołali niemcy którzy chcą wyeliminować konkurencję. U nich nikt nawet nie pomyśli żeby wprowadzić taki zakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co niektórzy grubo przesadzają że cena spadłaby o 50% :blink: , inni znów piszą jakieś brednie że nic się nie stanie .

Otóż cena spadnie i nie będzie zbytu ale nie aż tak bardzo. Mam nadzieję że nie zostanie wprowadzony ten zakaz ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

80% wołowiny wyjeżdza z Polski. Najlepiej płacą właśnie kraje arabskie. Oczywiste jest to, że jeżeli zostanie wprowadzony zakaz cena spadnie. O ile? Teraz trudno przewidzieć ale spadnie na pewno. Zachód zaciera ręce, że kretyni z Polski znowu sobie sami zaszkodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Nawet Partia Oszustów (po) jest za tym zakazem także pewnie nic nie zmienią. Jeśli tak będzie to byki po 7 zł.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ludzie OGARNIJCIE SIĘ!! Już dawno była gadka w mediach, że nie będzie zakazu takiego uboju - Polska zarabia na tym ok 1,5 miliarda PLN rocznie. Kumacie??

Osobiście - mnie to wali jak zginie zwierzak. Do tego był hodowany żeby było mięso

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Ubój rytualny istnieje od setek tysięcy lat ,,,,,i nagle jakiemuś debilowi zaświtało żeby tego zakazać,. Powiem jedno przez to wszystko ucierpią tylko i wyłącznie rolnicy , Cena na bydło już spadała i ma spaśc jeszcze mocniej , wiec bydło nie długo będzie trzymane na skaraju opłacalności hodowli a co to oznacza to każdy chyba wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Spadek cen napędzają handlarze i firmy skupujące mniejsza cena zakupu = większy zysk. Bydło idzie i będzie szło bo ten kto exportuje ma podpisane długoterminowe umowy na exp mięska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Dla mnie to masa medialnego zamieszania... Jeśli czymś trzeba się zająć to tym bydłem w sejmie. Absolutny strzał w kolano bo nawet jeśli ten zakaz nie wejdzie w życie na co bardzo liczę, to zawsze nawet głupie spekulacje mogą obniżyć cenę i reputacje Polski jako dobrego i pewnego partnera eksportowego. To jest bardzo ważne bo kto z Polaków je wołowinę? Prawie nikt. Wielu zainwestował w cielaki dostarczane przez firmy itd. , a tu może grozić wołowa górka. Nigdy nie zrozumiem tego jak można sobie kłody po nogi kłaść a w polityków już dawno przestałem wierzyć bo pamiętają o ludziach pól roku przed wyborami robiąc festyny i gadając głupoty. Nawet mało mnie to obchodzi z jakiej partii jest bo wszyscy dbają o swoje kieszenie, a nie o los przeciętnego Polaka czy to chłopa czy pracownika przemysłu lub usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawulon    0

najlepiej to rozciac np. palec jednemu z tych idiotow a potem trzasnac mlotkiem w leb i rozciac drugiego palca i niech wtedy powie co bardziej boli :) PS. miejsce ciecia dowolne :) i sory za pismo ale mi sie komp psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

pogadanki są jak najbardziej potrzebne bo przyjdzie taki czas że wszystkich nas wykoszą bez mrugnięcia okiem, a tak to przynajmniej na forum zrobimy jakiś mały strajk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj