michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

JPH2    25

Myśłałam,że b. wartościowy i pouczający post kolegi młodegohefa zmieni zapatrywania niektórych forumowiczów, ale widzę że niektórzy w ogóle nie dorośli umysłowo do pewnych spraw.Od samego poczatku podejście do problemu uboju rytualnego, ceny itp dwóch osób b. mi się nie podobało i teraz jedna z nich odsłoniła swoje prawdziwe oblicze, jednak dobrze rozgryzłam osobnika.W jego wypowiedziach lanie wody, doprawione popisami erudycji, stworzenie obrazu człowieka inteligentnego. I co powoli wyłazi z jego postów? EGOIZM DO n"tej potęgi! PROSTACTWO! Człowieku krytykujesz ,że hodowcy bydła to pazerni bezduszni ludzie, nie zwracasz uwagi na wyjaśnienia typu mariuszd93, i co najważniejsze w twojej filozofii życia to jest aby tobie było dobrze , i wszystko ci zwisa a drugi niech zdycha, a w przypadku uboju zwierząt to coś ckliwy się robisz jak wiesz że od tysięcy lat człowiek zabijał zwierzęta.No tym swoim ostatnim postem to mnie zszokowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie wiecie że bogaty biednego nie zrozumie. Też bym chętnie posiał rzepak pszenicę. Ale niestety żeby utrzymać 60szt bydła muszę się dobrze wywijać na 25ha średniej i słabej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....

O ile dobrze pamiętam to właśnie ustawa legalizująca ubój została odrzucona więc do prezydenta nic nie dotrze.

 

Temat zostaje otwarty, mam nadzieje że rozmowa nareszcie wróci na dobrą drogę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Rzeczywiście masz racje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ludzie ja nie wiem nad czym płaczecie, rzepak potaniał, pszenica też spadła, żyto to już całkiem poleciało na łeb, nie będzie dopłat do buraków ani limitów na mleko... Czy to też wina zakazu uboju rytualnego??? Ta ustawa jest po prostu świetnym pretekstem do obniżki cen. Dzisiaj w radiu słyszałem wypowiedź rabina który stwierdził, że ten zakaz dotknął tak naprawdę ok 20 rodzin ortodoksyjnych żydów mieszkających w Polsce.... Czy to aż taki duży rynek? Na eksporcie tak na prawdę zarabiały ubojnie a Wam zostawały ochłapy, Poza tym jeśli inne kraje przejmą "koszerne" i muzułmańskie rynki to zrobi się dziura i popyt na tradycyjne mięso z ogłuszonego przed śmiercią zwierzęcia.... Ubój rytualny do archaiczna i sadystyczna metoda i dobrze, że jej zakazali, ale nie bójcie się bo prezydent na pewno ugnie się pod naciskiem środowisk żydowskich i tej ustawy nie podpisze....

Tak na marginesie, jak czytam wypowiedzi niektórych użytkowników to mam wrażenie, że gdyby to miało wpływ na wzrost ceny to by nawet cyjankiem te krowy karmili, albo pryskali nim swoje uprawy....

Na eksporcie zarabiały ubojnie ale ten eksport był - Teraz będzie nadal z tym że zarobią nasi sąsiedzi - a my dostaniemy dokładnie o tyle mniej o ile więcej będzie kosztował transport polskich zwierząt do zagranicznych ubojni Co do tego karmienia cyjankiem to pewnie nie wiesz że kurom nioskom w pewnym okresie dosypuje sie do karmy trochę trucizn aby spowodować jednoczesne przepierzanie całego stada? Raczej to nie cyjanek ale arszenik jeśli się nie mylę - też cię to szokuje?

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wczoraj byli u mnie po byka i gadałem z kolesiami o uboju.

Tak prawdę mówiąc to i tak nikt nie ogłusza bydła a ubój przez poderżnięcie gardła to szybsza i łagodniejsza smierć , bo strzałem w gloweto często jest tak że trzeba 2 albo i 3 razy walić zanim zwierze padnie bo każde ma inną czaszkę itp.

I ktory jest bardziej humanitarny - ten przy którym zwierze praktycznie po pociągnięciu nożem zdycha czy ten co przy którym zwierzę zdycha nawet 10 minut....

Żaden ubój nie jest przyjemny dla wzroku, ja nie lubię widoku krwi i nawet jak w domu jest ubijana świnia itp to po prostu odchodzę bo mi się nie dobrze robi, mimo ze widziałem nie raz a gdzie taki ekolog co zwierzecia na oczy nie widział tylko jakies filmiki w internecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja rozmawiałem ze swoimi handlarzami, którzy ode mnie biorą byki to oni też twierdzą, że cena niestety spadnie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby selekcja gospodarstw, które chcą aby ich zwierzaki trafiały na ubój rytualny, a które nie. Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego. Ceny nie spadną, ekoterroryści będą w połowie zadowoleni, rolnicy również, kraje, które biorą od nas mięso nadal będą je brały, a rząd nie wyjdzie na takie marionetki (chociaż i tak nimi są) i grałaby gitara.

 

Ale, pomarzyć można. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@Mikruss: jeżeli tak się faktycznie dzieje jak piszesz to powinieneś zgłosić to na policję albo do pow. lek. wet. Co do walenia 2 czy 3 razy w łeb to może i zależy od twardości czaszki ale pierwszorzędną sprawą jest odpowiedni sprzęt do oszołamiania. Wiem bo byłem przy oszałamianiu 2 szt., jałówka dostała 2 razy a byk 2 razy i 22 razy siekierą (to jest mała masarnia). W innym zakładzie wystarczył tylko 1 raz (duża ubojnia). Jeżeli taki ubój będzie przywrócony to tylko i wyłącznie na potrzeby mniejszości religijnych więc o eksporcie można zapomnieć.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14288242,Uboj_rytualny__Kadlcik__Potrzebny_wniosek_do_Trybunalu.html#TRrelSST

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14300149,Uboj_rytualny__Berlinskie_sklepy_szukaja_nowych_dostawcow.html?lokale=lodz#BoxWiadTxt

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Spokojnie najpierw zalegalizują ubój wyłącznie na potrzeby mniejszości religijnych a potem na eksport. :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

leghorn - jesteś aż taki naiwny czy tylko takiego udajesz? I niby jak ta policja ma to sprawdzić? Być przy uboju i oglądać? Wtedy wszystko będzie TIP TOp a jak sobie pójdą to dalej robota na akord i aby szybciej Takie są fakty i widocznie nigdzie nie pracowałes jesli nie wiesz jak to wygląda w praktyce W tym przypadku rózni się to od fuszerek na budowie czy fabryce że cierpi zwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego.

 

 

Po 1 źle napisałeś mój nick

Po 2 to myślę, że nie reszta a jakaś część rolników. Na pewno nie ma tyle miejsc ubojni rytualnej żeby każdy mógł tak sobie oddawać.

EDIT: no i myślę, że więcej jest takich rolników którzy nie oddaliby na ubój rytualny.

 

 

 

 

 

Nazywanie kogoś ekoterrorystą jest nie na miejscu. Najpierw przeczytajcie definicje ekoterroruzmu.

Arma po prostu wyrażał swoje zdanie (co prawda dostał bana widocznie złamał regulamin).

Ale chodzi mi jedynynie o nazwanie go "ekoterrorystą" i to jeszcze przez moderatora...

 

 

 

 

 

EDIT:

leghorn - jesteś aż taki naiwny czy tylko takiego udajesz? I niby jak ta policja ma to sprawdzić?

Wystarczy, że TV się tym zainteresuje nakręcić reportaż pod przykryciem z ukrytymi kamerami.

Wtedy właściciel ubojni się schowa, a odpowiednie służby zareagują żeby wyjść z twarzą.

Zawsze tak jest po takich reportażach ( i nie chodzi mi tylko o ubojnie ale ogólnie jak są jakieś przekręty)

 

 

EDIT2 :

poczekam miesiąc jak bydło spadnie o kolejną złotówke czy nie zmienisz zdania, no chyba że bydło masz dla rekreacji i sprzedajesz np jedną szt na pół roku

A ja czekam zobaczymy jakie ceny będą we wrześniu.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja rozmawiałem ze swoimi handlarzami, którzy ode mnie biorą byki to oni też twierdzą, że cena niestety spadnie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby selekcja gospodarstw, które chcą aby ich zwierzaki trafiały na ubój rytualny, a które nie. Wtedy koledzy arma, szmergiel, d_b będą oddawali swoje byki do uboju z ogłuszaniem, a reszta roników do rytualnego. Ceny nie spadną, ekoterroryści będą w połowie zadowoleni, rolnicy również, kraje, które biorą od nas mięso nadal będą je brały, a rząd nie wyjdzie na takie marionetki (chociaż i tak nimi są) i grałaby gitara.

 

Ale, pomarzyć można. <_<

No jeszcze nie słyszałem żeby handlarz mówił że cena wzrośnie :D nauczcie się sprzedaży a nie musicie o cene się martwić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

A skąd ta pewność? Moim zdaniem to będzie wręcz cud jak dopuszczą taki ubój dla mniejszości religijnych. Tu rządzi polityka

@maroon: a pamiętasz aferę w Constarze?

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Po 1 źle napisałeś mój nick

Po 2 to myślę, że nie reszta a jakaś część rolników. Na pewno nie ma tyle miejsc ubojni rytualnej żeby każdy mógł tak sobie oddawać.

EDIT: no i myślę, że więcej jest takich rolników którzy nie oddaliby na ubój rytualny.

 

Ad.1. Nie zrobiłem tego specjalnie.

Ad.2 i 3. Tu mamy po prostu inne opinie.

 

No jeszcze nie słyszałem żeby handlarz mówił że cena wzrośnie :D nauczcie się sprzedaży a nie musicie o cene się martwić :rolleyes:

 

Też prawda, ale akurat jeden z nich by mnie nie oszukał, za długo się z nim znam ;)

 

a pamiętasz aferę w Constarze?

 

Przypomnij o co chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A skąd ta pewność? Moim zdaniem to będzie wręcz cud jak dopuszczą taki ubój dla mniejszości religijnych. Tu rządzi polityka

@maroon: a pamiętasz aferę w Constarze?

Po pierwsze to może i owszem - po prowokacji jakiejś jednostkowe przypadki się wykryje ale to jest norma w większości ubojni więc nie ukróci się tego procederu A co do Constaru to wszystkich uniewinniono a produkcja została wznowiona , podobnie jak w niedawnym słynnym takim przypadku To wystarczy za komentarz w całej tej sprawie I razi tylko ta obłuda i nagonka na ubój rytualny który spowoduje tylko spadki cen a w niczym nie poprawi losu zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Spadek cen jest tylko i wyłącznie wywołany przez właścicieli ubojni, którzy chcą powrotu tego uboju bo na tym procederze trzepali zajefajną kasę. @maroon: jeżeli znasz takie przypadki to podziel się nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@leghorn

Że mieli z tego dobrą kasę to fakt i właśnie dlatego była lepsza cena , czy to tak trudno zrozumieć? :P

Jak ty bierzesz za dorosłego byka dobrą kasę to i za cielaka nie szkoda dobrze zapłacić ,

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zachęcam wszystkich za i przeciw ubojowi rytualnemu do przeczytania artykułu w nto NOWA TRYBUNA OPOLSKA z dn.26 lipca 2013 str.16-17 -KURY ŚPIEWAJĄ W KLATKACH- artyku dostępny jest również na stronie www.nto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Spadek cen jest tylko i wyłącznie wywołany przez właścicieli ubojni, którzy chcą powrotu tego uboju bo na tym procederze trzepali zajefajną kasę.

 

Znajomy mówił jak bydło szło dla żydków, to mieli z tego podwójną kasę. Żydkii brali same przody byków do trzeciego żebra, a płacili za całego. Cale zady zostawały, więc reszty można się domyśleć.

Nie wiem, jak w innych stronach, ale u nas w podlaskim już bydło spadło na łeb na szyję i nadal jest tendencja spadkowa. Na chwilę obecną jak dostanie się 5zł/kg to trzeba skakać z radości. Nie rozumiem tych, którzy piszą, że "cena nie spadnie" Niech przyjadą do nas to im się rozjaśni!!


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@JPH2: daj link bezpośredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Moim zdaniem teraz cena powinna już odbić, w całym zamieszaniu związanym z ubojem rytualnym zyskały tylko ubojnie, które wykorzystały moment i obniżyły ceny..... Co do samego uboju rytualnego to najwięcej mają do powiedzenia osoby, które wogóle nie mają żadnego pojęcia o rolnictwie i pochodnych gałęziach takich jak ubój zwierząt. Większość tych pseudo ekologów to ludzie opłacani przez tzw. mafie które zarabiają na tym, teraz oczywiście większość ludzi na forum napisze, że to głupoty itp, ale taka jest smutna prawda. Elektrownie są złe i zabijają środowisko, ubój rytualny to barbarzyństwo, w takim razie wszystkim wielkim rycerzom tych wartości proponuję odwiedzić zwykłe rodziny w Polsce, które ciężko pracuję na roli przestawiły się na produkcję bydła mięsnego i teraz krew ich zalewa jak po 1,5-2 latach mają zwierzęta na sprzedaż i przy obecnych cenach w niektórych rejonach Polski muszą dopłacić do interesu, bo dostaną 5,5 zł/kg i w naszym kraju nigdy nie będzie dobrze, póki nie będzie prostych i przejrzystych zasad. Stacje benzynowe mają oddgórnie narzucone wysokości marży maksymalnej na litr paliwa, to dlaczego w rolnictwie też nie można ustalić zakresu cen w oparciu o światowe trendy i ceny mięsa na giełdach... wszystko można zrobić, ale po co ? zawsze i tak ucierpią tylko Ci zwykli rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Nie tylko bydło dostało cenowo w łeb,u nas rzepak po 1200,pszenica paszowa 600,a żytko 450...i weź sie nastaw na cokolwiek to zawsze w d*pę dostaniesz,a laicy widzą jak nam sie świetnie powodzi bo mamy DOPŁATY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj