michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

cinek1808    1746

tylko za jaką cenę ? to będzie pretekst dla ubojni aby ceny obniżyć a kto ich sprawdzi czy moją rynki zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od stycznia jest ten zakaz, teraz wiadomo, że rytualnego nie będzie. Na jakiej podstawie ubojnie miały by znowu obniżać cenę skupu żywca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar1    0

Szczęście w nieszczęściu mają ci którzy hodują opasy od swoich krów. Ci którzy kupili cielaki za 2 tysie w tej chwili mają naprawdę przewalone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A transport do Niemiec czy Czech to nie męczarnia? Tam i tak mu łeb urżną. Kolejna sprawa... ogłuszanie wcale nie jest takie humanitarne - jedną sztukę ogłuszą dobrze inną nie.

 

Tusk to złodziej? A PIS to za czym głosowało???

 

Co ciekawe sąsiad obdzwonił kupujących cielaki - chcą jałówki o byczku mowy nie ma.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Od stycznia jest ten zakaz, teraz wiadomo, że rytualnego nie będzie. Na jakiej podstawie ubojnie miały by znowu obniżać cenę skupu żywca?

to będzie taka przygrywką aby jeszcze wiecej zarobić jak jest okazja to czemu nie skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Tych aktorow co robili z siebie debili i tych posłow to na tydzien do byków, toczka i widły to by widzieli ile trzeba sie narobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jest meczarnią ale głównie głupotą tak jak wożenie cukru z Polski do Niemiec a z Niemiec do Polski. Tak samo jak wozenie Mleka z Krasnegostawu do Szczecina a ze Szczecina do lublina tylko po to aby w markecie konsument miał wybór a z tego co wiem to Szczecińska krowa daje takie samo mleko jak Lubelska. Cała ekonomia tego świata to utopia a Wy tu o jakis krowach . Ceny bydła miały spaśc a żeby był jakis powód to wymyślili ubój rytualny. Ale jak by nie to to wymyślili by cos innego a i tak producenci dostali by po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

U nas skup krów z wadami wygląda w ten sposób że każda ubojnia mówi że bierze za free bo krowa się nie nadaję a mają z nią jeszcze problem z wyrejstrowaniem oczywiście mieso wszystko dobre mogli by kasy dać ale poco można ludziom kit wciskać :) i zarobek dobry , również nie jestem za tym by był ubój rytualny bo jest to katorga dla zwierzęcia , nie mówią tu o długich transportach tylko o takich co są 10,15 km od sprzedawcy tego bydła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

http://vod.tvp.pl/au...3-0810/11517378

 

Co do działalności polityków w tej kwestii to dobrze powiedział. Bydło cierpi, to dobrze, ale nie narodzone dzieci to cierpienia nie odczuwają. Jednak zawsze Kalinowskiego jakoś uważałem.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

również nie jestem za tym by był ubój rytualny bo jest to katorga dla zwierzęcia , nie mówią tu o długich transportach tylko o takich co są 10,15 km od sprzedawcy tego bydła .

 

Wogole nie masz pojecia jak to sie odbywa a nie jestes za bo cie nazwa odstarasza, juz widze jak polacy ogłuszaja zwierze, gdzie rzeźnicy robią na akort albo za 8 zł na godzine, co trzecia sztuka moze jest ogłuszona aa tak wszystko zabiajaja jak leci. Jak kiedys byla afera ze swiniami ze na żywca wrzucali do wyparzarki. Prawda jest jedna ze nie wszystkie gospodarstwa to przetrwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Może i nie znam całej sytuacji ale każdy ma swoje zdanie i może je wypowiedzieć.

Co masz na myśli pisząc nie wszystkie gospodarstwa to przetrwają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

widzę że są rolnicy co piszą w temacie,co nie mają pojęcia o hodowli bydła mięsnego.jeśli ktoś nie umie liczyć(byk był 9zł,a jest 7zł)to niech się nie wypowiada.

co nie którzy to powinni przejść wegetarianizm,a nie mięsko.jeśli chodzi o wołowinkę na razie to nie jednego polskiego rolnika to nie stać na takie przysmaki kulinarne.

ktoś wspomniał o blokadach lub pojechać do Warszawy po co,teraz to nie ma zjednoczenia w polskich rolnikach.pamiętam czasy jak były blokady to cała polska była zblokowana,teraz

to nie przejdzie.

widzieliście jak MILER i GRODZKA(czyli babochłop)piątkę sobie bili,albo inni.jedna szajka.

@cinek1808 co robią z kozą muzułmanie,bo nie wiem o co chodzi


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Szmergiel... a już miałem pytać o traktor ale skoro masz wywalone skąd na ów traktor wezmę kasę to i ja Ci powiem tyle: mniej rolnik ma kasy - mniej kasy masz Ty.

 

Icki i reszta zapewnią sobie koszerne z innych krajów. Zwierzęta z Polski będą cierpiały transport i i tak zdechną przez podcięcie gardła. Jedyne co się zmieni to grubość i tak wątłego portfela polskiego rolnika. A Niemiec ręce zaciera.... Swoją drogą ciekawe ile nasi dostali w łapę za ten cyrk.

 

Ktoś wam nieźle namącił w łepetynach, zapewne to cwaniaacy z zakładów mięsnych, skupujący od nas mięso po 7,5 a sprzedający po 35 (miernej jakości, bo najlepsze mięso idzie na eksport) , nie dajcie im się nastawić, to właśnie baronowie milionerzy mięsni są odpowiedzialni za górki i dołki świńskie, za to, co się działo z polskim mięsem w Czechach i tak dalej...To zakłady mięsne stracą łatwy zarobek, a nie rolnicy, będą musiały zejść z marży i to ich strasznie boli, jednocześnie podjudzają nas, bo nie każdy rolnik ogarnia w skali makro flow towaru aż do momentu sprzedaży u odbiorcy końcowego. Nie pierd..cie,że Niemcy przejmą rynek, Niemcy biorą z Polski i jest git, kto wam nawtykał bajek, że w Niemczech jest ubój rytualny? Ja wiem jak jest w Niemczech - ubój rytualny jest tylko na potrzeby lokalnej społeczności wyznaniowej. tylko gmina żydowska/muzułmańska może wystąpić o POZWOLENIE na ubój, podaje tam ilość mięsa w kg i urzędnik wydaje zgodę, a następnie sama ilość uboju jest kontrolowana. Nie ma tam uboju rytualnego na eksport - dotarło to do waszych głów czy nadal będziecie śpiewać tak jak zranieni mięsni baronowie? To samo w Austri, to samo w Słowacji... Nie pierd..cie farmazonów za Izdebskim, że wołowina będzie wywożona i szlachtowana zagranicą skoro tam rytualny to promil i o który wystąpić mogą wyłącznie członkowie gminy wyznaniowej. Nastraszyli was./nas (mnie nie, bo doskonale wiem jacy mafiosi siedzą w zakładach mięsnych) i próbują wykorzystać strach i niepewność. A ceny wołowiny spadają na całym świecie, na giełdzie w Chicago http://wyborcza.biz/Gieldy/0,125892,,LINE,,BEEF,,ONE_YEAR,LINE,.html spada od stycznia i jest to korekta po kilkumiesięcznym wzroście w ubiegłym roku. Także głowa do góry, jak zjadą z ceną cwaniaki z zakładów mięsnych na rynku lokalnym, to popyt znacznie wzrośnie, ale oni są pazerni jak chol..ra i to dlatego tak wyją jak te bidne zarzynane żywcem bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wogole nie masz pojecia jak to sie odbywa a nie jestes za bo cie nazwa odstarasza, juz widze jak polacy ogłuszaja zwierze, gdzie rzeźnicy robią na akort albo za 8 zł na godzine, co trzecia sztuka moze jest ogłuszona aa tak wszystko zabiajaja jak leci. Jak kiedys byla afera ze swiniami ze na żywca wrzucali do wyparzarki. Prawda jest jedna ze nie wszystkie gospodarstwa to przetrwają.

 

Skoro widzisz takie nieprawidłowości to czemu siedzisz cicho i nie zwracasz na to uwagi? Jak Nas widzą, tak nasz piszą.

Przez takie pojedyncze przypadki(mam nadzieję) cały rynek mięsa mógł po tyłku dostać, a później sami często się dziwcie i piszecie posty typu: Po co jeżdżą inspektorzy weterynarii po gospodarstwach i ubojniach co Im do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

9 zł to przesadziles ale troszke ponad 8 bylo to fakt, czyli w tej chwili jak jest 1 zł różnicy to na jednej sztuce masz choćby 600 zł różnicy, a przy wiekszjj ilosci to masz pasze i rope zapłaconą na cały rok , a gdy cena spadnie do 5 zł ??? Szkoda mi tych gospodarstw co sa nastawione na opasy... cięzkie czasy was czekaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A dlaczego twierdzisz że blokady nie przejdą ? No chyba że wolicie patrzeć jak nas wszystkich zniszczą zamiast wyjść w końcu na ulice POŁĄCZMY W KOŃCU SIŁY I POKAŻMU IM ŻE NIE BĘDĄ ROBIĆ CO IM SIĘ ŻYWNIE PODOBA i nie chodzi mi tylko o byki ale o całą polityką rolną

 

ZADEMONSTRUJMY W KOŃCU SWOJĄ SIŁE ŻEBY SKOŃCZYLI NAMI POMIATAĆ!!!

 

Czerwony kolor czcionki zostaw moderatorom

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ciekawe jak by wpuścił jakiegoś byka do sejmu,to by go zabili z ogłuszaniem czy bez.jestem ciekaw. :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przecież tam cały Sejm bydła i jeden byk więcej na nich wrazenia by nie zrobił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Musimy się zastanowić czy możemy poprawić istniejąca sytuacje a jak tak to w jaki sposób w końcu my na tym cierpimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Wogole nie masz pojecia jak to sie odbywa a nie jestes za bo cie nazwa odstarasza, juz widze jak polacy ogłuszaja zwierze, gdzie rzeźnicy robią na akort albo za 8 zł na godzine, co trzecia sztuka moze jest ogłuszona aa tak wszystko zabiajaja jak leci. Jak kiedys byla afera ze swiniami ze na żywca wrzucali do wyparzarki. Prawda jest jedna ze nie wszystkie gospodarstwa to przetrwają.

takiego zwyrodnialca, który żywcem wrzucał zwierzę do wrzątku własnoręcznie i z przyjemnością bym wybebeszył. Jak byłem dzieciakiem, uderzyłem cielaka łańcuchem - do dzisiaj pamiętam, jak dziadek przyje..ł mi batem po goleniach i zapytał:" I co boli? A widzisz, jego też boli." Ale to był prawdziwy rolnik, który kochał swoje zwierzęta, dzisiaj rolnik liczy mamonę i ma w du..ie czy byk trafi żywcem do wrzątku czy będzie konał w innych męczarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj