michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

Jakub667    162

mickas092 dobrze gadasz

weź cie sobie na you tube po patrzcie czym ubój rytualny się różni od tego zwykłego bo ja widziałem

Edytowano przez KRISTOFORn
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bo rolnik ma dzieci i musi myśleć. Kiedyś wieprzkowi w łeb dali - podzielili na ośmiu aby trochę okrasić kartofle było czym. Teraz samo jedzenie to za mało. Rolnik nie dopilnuje jak zdechnie jego zwierze. Od tego są odpowiednie instytucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Arma, masz rację. Spora część osób tu piszących chce uboju rytualnego, ale tak na serio chodzi wszystkim o opłacalność hodowli bydła. Prawie wszyscy uwierzyli, że innego wyjścia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

Musimy się zastanowić czy możemy poprawić istniejąca sytuacje a jak tak to w jaki sposób w końcu my na tym cierpimy.

Ale na czym cierpisz bo nie rozumiem. Skoro ceny na rynkach światowych spadają po wzrostach w ubiegłym roku, to dlaczego dajesz sobie wmawiać, że te spadki to efekt zakazu uboju rytualnego. Pofatygowałeś się chociaż sprawdzić jak kształtują się ceny na świecie? Wszędzie spadło o 20% od stycznia. Dociera czy nie dociera? Ja sprzedawałem świnie po 3,5 a potem poleciały na 5 i co, mam sobie podciąć żyły? taki zawód.Albo sam otworzę zakład mięsny, albo będę zależny od złodziei z zakładów zewnętrznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

30% eksportu wołowiny to bydło z rytualnie urżniętym łbem. Jeśli łeb urżniemy nierytualnie to takowego byka nie zechcą. Chyba oczywiste jest że tą lukę zapełnią w innym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Poki zwierze jest w gospodarstwie to niczego mu nie brakuje i kazdy rolnik stara sie zeby żyło mu sie komfortowo , po to się chowa zwierze żeby je sprzedać,a sprzedaje sie na mięso.

Najśmieszniejsze jest to ze te zwierzeta co mialy by byc zabijane rytualnie to nigdy nie trafią do polaków na talerze, w polsce jezeli ktos juz kupuje wołowine to ze starej schorowanej krowy a nie wysoko mięsnego byka, bo taka tylko zostaje na polski rynek, co lepsze idzie na eksport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też bym wolał żeby w każdym powiecie była rzeźnia i tam trafiało bydło z okolicy i jak naj mniej cierpiało. Ale to nie możliwe wszystkie małe zakłady w okolicy upadły. Zostało w kraju kilka dużych zakładów które biją na eksport. Nie ma eksportu nie ma ceny. Zanim wymyślili ten ubój rytualny byki były po 5zł i teraz ta cena wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

A dlaczego twierdzisz że blokady nie przejdą ? No chyba że wolicie patrzeć jak nas wszystkich zniszczą zamiast wyjść w końcu na ulice POŁĄCZMY W KOŃCU SIŁY I POKAŻMU IM ŻE NIE BĘDĄ ROBIĆ CO IM SIĘ ŻYWNIE PODOBA i nie chodzi mi tylko o byki ale o całą polityką rolną

 

ZADEMONSTRUJMY WKOŃCU SWOJĄ SIŁE ŻEBY SKOŃCZYLI NAMI POMIATAĆ!!!

blokady jeszcze nie teraz,bo wypowiedziach co nie których to widzę że mają za dobrze.

jeśli głód dotrze do d..y to rolnicy się zjednają,ale to jeszcze musi trochę potrwać.

ja jestem za blokadami puki jeszcze jest co blokować.

a tak na marginesie cena żyta ma spaść do 480zł,a pszenicy do 700zł.co to będzie się działo.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

kolego @Arma nie ma z kim dyskutowac ,moze kilku rozumie reszta ma klapki na oczach.ps.podzielam twoje poglady

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

@Arma, masz rację. Spora część osób tu piszących chce uboju rytualnego, ale tak na serio chodzi wszystkim o opłacalność hodowli bydła. Prawie wszyscy uwierzyli, że innego wyjścia nie ma.

A wiecie chociaż za ile te ku..y z zakładów mięsnych opylają wołowinę na rynki muzułmańskie? O tym k..a Izdebski i cała ta banda mięsna zapimniała powiedzieć, rolnik dostał 7,5 a sprzedawali z przebitką x 7-8, rolnik jest dla nich nikim, jest na końcu łańcuszka,ale kiedy trzeba walczyć o interesy rzeźni to potrafią rolnikom wmawiać, jak to oni dbają o nasze interesy. Co nie mogliby sprzedawać wołowiny kupowanej po 7 zł w cenie 28 na rynku wewnętrznym czyli na 4-krotnej przebitce? Nienażarte pazerne sępy. Na szczęście ceny wołowiny nie spadną bo od razu pojawi się popyt zza granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Jeżeli ustawa byłaby przegłosowana to cena może poszła by w góre przynajmniej moim skromnym zdaniem i jeżeli mógłbym coś z tym zrobić to chciałbym aby za moją pracę dostać więcej niż obecnie dlatego napisałem. Jeżeli nie będe mógł nic zrobić to o przyszłości narazie ciężko rozmawiać.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

blokady jeszcze nie teraz,bo wypowiedziach co nie których to widzę że mają za dobrze.

jeśli głód dotrze do d..y to rolnicy się zjednają,ale to jeszcze musi trochę potrwać.

ja jestem za blokadami puki jeszcze jest co blokować.

a tak na marginesie cena żyta ma spaść do 480zł,a pszenicy do 700zł.co to będzie się działo.

Co znaczy ma spaść - wróżka jesteś czy Jackowski?

Wiele razy miało spadać i rosło miało rosnąć i spadało. Zboże jeszcze na polu, jak przyjdą deszcze to gó.o z twoich przepowiedni będzie.Póki co zboże stoi na polu więc po co już stękasz, że będzie po 480??

 

Jeżeli ustawa byłaby przegłosowana to cena może poszła by w góre przynajmniej moim skromnym zdaniem i jeżeli mógłbym coś z tym zrobić to chciałbym aby za moją pracę dostać więcej niż obecnie dlatego napisałem. Jeżeli nie będe mógł nic zrobić to o przyszłości narazie ciężko rozmawiać.

 

 

ale w jaki sposób cena miałaby iść do góry w Polsce, skoro ceny wołowiny spadają na całym świecie (mam nadzieję,że to tylko korekta)? Wytłumacz mi to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

 

Ktoś wam nieźle namącił w łepetynach, zapewne to cwaniaacy z zakładów mięsnych, skupujący od nas mięso po 7,5 a sprzedający po 35 (miernej jakości, bo najlepsze mięso idzie na eksport) , nie dajcie im się nastawić, to właśnie baronowie milionerzy mięsni są odpowiedzialni za górki i dołki świńskie, za to, co się działo z polskim mięsem w Czechach i tak dalej...To zakłady mięsne stracą łatwy zarobek, a nie rolnicy, będą musiały zejść z marży i to ich strasznie boli, jednocześnie podjudzają nas, bo nie każdy rolnik ogarnia w skali makro flow towaru aż do momentu sprzedaży u odbiorcy końcowego. Nie pierd..cie,że Niemcy przejmą rynek, Niemcy biorą z Polski i jest git, kto wam nawtykał bajek, że w Niemczech jest ubój rytualny? Ja wiem jak jest w Niemczech - ubój rytualny jest tylko na potrzeby lokalnej społeczności wyznaniowej. tylko gmina żydowska/muzułmańska może wystąpić o POZWOLENIE na ubój, podaje tam ilość mięsa w kg i urzędnik wydaje zgodę, a następnie sama ilość uboju jest kontrolowana. Nie ma tam uboju rytualnego na eksport - dotarło to do waszych głów czy nadal będziecie śpiewać tak jak zranieni mięsni baronowie? To samo w Austri, to samo w Słowacji... Nie pierd..cie farmazonów za Izdebskim, że wołowina będzie wywożona i szlachtowana zagranicą skoro tam rytualny to promil i o który wystąpić mogą wyłącznie członkowie gminy wyznaniowej. Nastraszyli was./nas (mnie nie, bo doskonale wiem jacy mafiosi siedzą w zakładach mięsnych) i próbują wykorzystać strach i niepewność. A ceny wołowiny spadają na całym świecie, na giełdzie w Chicago http://wyborcza.biz/...YEAR,LINE,.html spada od stycznia i jest to korekta po kilkumiesięcznym wzroście w ubiegłym roku. Także głowa do góry, jak zjadą z ceną cwaniaki z zakładów mięsnych na rynku lokalnym, to popyt znacznie wzrośnie, ale oni są pazerni jak chol..ra i to dlatego tak wyją jak te bidne zarzynane żywcem bydło.

 

Jak myślisz Turcy i Żydzi nagle przestaną jeść mięso? Kto zapełni tą lukę jak nie konkurencja z zachodu.

A odnośnie cierpienia naszego bydła, to słyszałem rozmowę właściciela jednego z okolicznych zakładów. Oni tak łatwo zysków nie stracą, wiozą co lepsze sztuki ponad 200 km na Litwę ubijać w systemie halal. Nie ma co, byczki cieszą się na taką przejażdżkę...

A żeby było śmieszniej koszty tej przejażdżki oraz pobytu na "wczasach" ponosi rolnik. Jednym słowem: PARANOJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

30% eksportu wołowiny to bydło z rytualnie urżniętym łbem. Jeśli łeb urżniemy nierytualnie to takowego byka nie zechcą. Chyba oczywiste jest że tą lukę zapełnią w innym kraju.

1. Proszę o podanie źródła, z którego informujesz,że 30% uboju w Polsce to ubój rytualny

2. "Jeśli łeb urżniemy nierytualnie to takowego byka nie zechcą" - bzdury bzdury bzdury, Muzułmanie biorą mięso po ogłuszeniu i podcięciu gardła

3. W jakim kraju zapełniamy lukę - konkretnie, bo nie Niemców, nie Austriaków, nie Słowaków, bo tam nie eksportuje się mięsa z uboju rytualnego, napisz zatem jaki kraj ci odbierze rynek, skoro muzułmanie są chętni brać po ogłuszeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

 

Uboju rytualnego nie będzie. 38 posłów PO zagłosowało inaczej niż rząd

 

Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy dopuszczającej tzw. ubój rytualny. Zdecydowały o tym głosy 128 posłów PiS, 33 z Ruchu Palikota, 18 z SLD i 38 z Platformy Obywatelskiej. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosił klub Ruchu Palikota.

 

W klubie PO nie obowiązywała dyscyplina w głosowaniu.

 

Za odrzuceniem rządowego projektu ustawy głosowało 38 posłów PO - m.in. Andrzej Halicki, Agnieszka Pomaska, Sławomir Neumann, Artur Dunin, Ewa Kopacz, Iwona Guzowska i Elżbieta Gelert.

Siedmiu posłów PO wstrzymało się od głosu (m.in. John Godson), a 37 nie brało udziału w głosowaniu (w tym rzecznik klubu PO Paweł Olszewski).

Przeciw odrzuceniu projektu zagłosowało dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości: Jan Krzysztof Ardanowski i Henryk Kowalczyk - obaj zasiadają w komisji rolnictwa, obaj w przeszłości byli wiceministrami rolnictwa. Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział po głosowaniu, że zostanie wobec nich wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

 

Jednomyślnie zagłosowali natomiast posłowie Ruchu Palikota i PSL. Za dopuszczeniem uboju bez ogłuszania zagłosowało 28 ludowców, czyli wszyscy obecni w sali przedstawiciele PSL. Z kolei za odrzuceniem rządowego projektu zagłosowało 33 posłów Ruchu Palikota.

 

 

 

 

18 posłów SLD zagłosowało za odrzuceniem projektu, a przeciwnych było czterech. 13 posłów Solidarnej Polski było przeciwnych odrzuceniu ustawy, a dwóch - za.

 

Apel ministra rolnictwa

 

Przed głosowaniem minister rolnictwa Stanisław Kalemba apelował do posłów, by nie odrzucali rządowego projektu. Wskazywał, że odkąd w Polsce ubój bez ogłuszania zwierząt jest niedozwolony eksport mięsa do krajów islamskich i Izraela spadł o 70 proc. Zwracał też uwagę, że inni wielcy producenci żywności w Europie dopuszczają w swoich krajach ubój rytualny. Powoływał się także na wielowiekową tradycję tolerancji religijnej w Polsce. - Chcemy, by szanowano naszą religię, uszanujmy też zwyczaje innych - mówił minister.

 

Przypominał, że projekt rządowy proponował bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące uboju niż prawo unijne. Chodzi m.in. o zakaz stosowania klatek obrotowych, w których zamyka się zwierzę przed zabiciem, a także nakaz dokonywania uboju pod nadzorem lekarza weterynarii.

 

Przeciwnicy nieprzekonani

 

Takie argumenty nie przekonały przeciwników uboju rytualnego. Posłanka Marzena Michałek (PiS) nazwała ubój rytualny obcym naszej kulturze i cywilizacji. Poseł Marek Balt (SLD) powoływał się na dane, że eksport mięsa wcale w ciągu kilku miesięcy nie spadł, a Paweł Sajak z Ruchu Palikota pytał, czy rząd i Platforma Obywatelska mają nowego boga, którym jest pieniądz.

Komisja rolnictwa także rekomendowała Sejmowi, by nie odrzucał ustawy dopuszczającej ubój zwierząt bez ogłuszania.

 

Ogłuszanie na cele religijne

 

Rządowy projekt dopuszczał ubój bez ogłuszania na cele religijne pod warunkiem, że będzie on przeprowadzany w rzeźni.

 

Resort rolnictwa przekonywał, że utrzymanie zakazu uboju rytualnego może mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki i grozi utratą tysięcy miejsc pracy w rolnictwie i jego otoczeniu. Z kolei przeciwnicy rządowego projektu argumentowali, że przez 6 miesięcy obowiązywania zakazu uboju rytualnego nie obniżył się poziom zatrudnienia w polskich ubojniach, nie straciliśmy także rynków zewnętrznych.

 

 

 

 

http://www.tvn24.pl

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nie jestem wróżką lub czym innym.te ceny to od przedstawicieli paszarni i z pewnego źródła,oby na tym się zatrzymało.nie myście że ja chcę,aby zboże było jak najtańsze sam sprzedaje do paszarni.takie są przewidywania.

powiedzieli jak nie tu to za granicą.

jak by PO zależało to by przegłosowali.dwóch posłów z PIS się wyłamało to KACZOR drgawek dostał.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@arma jeżeli bydło wszędzie tanieje to dlaczego za wybrakowaną krowę można dostać 6zł. A za ładnego byka ledwo 7zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

 

Jak myślisz Turcy i Żydzi nagle przestaną jeść mięso? Kto zapełni tą lukę jak nie konkurencja z zachodu.

A odnośnie cierpienia naszego bydła, to słyszałem rozmowę właściciela jednego z okolicznych zakładów. Oni tak łatwo zysków nie stracą, wiozą co lepsze sztuki ponad 200 km na Litwę ubijać w systemie halal. Nie ma co, byczki cieszą się na taką przejażdżkę...

A żeby było śmieszniej koszty tej przejażdżki oraz pobytu na "wczasach" ponosi rolnik. Jednym słowem: PARANOJA.

ktoś ci ciemnoty nawciskał - na Litwie jest całkowity zakaz uboju rytualnego - a ty to powtarzasz po tych cwaniakach, baronach mięsnych - zresztą po kiego h..a niby miałby wywozić na litwę, jak tu może ogłuszyć, podciąć gardło i dalej eksportować do Turcji? Tylko ortodoksyjni (tfu) żydzi nie uznają mięsa z ogłuszenia, muzułmanie w znacznej części, w tym Turcy nie robią z tego problemu i da się z nimi dogadać. Zobacz jak te ku..y z zakładów mięsnych namącili wam w głowach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dokładnie - ta sprawa została za bardzo rozdmuchana- i teraz sami sobie odpowiedzcie kogo jest więcej - wrażliwych miastowych co mają mgliste pojęcie o sprawie czy pokrzywdzonych rolników? Więc kogo lepiej spisać na straty? A tak PIS ugrał swoje, PO także nie straciło , PSL zrobił swoje i umywa ręce bo to wina koalicjanta Jedyna partia która nie patrzyła na sondaże i głosowała za niepopularnym ale potrzebnym polskiemu rolnictwu projektem to Solidarna Polska Ciekawe jakie konsekwencje poniosą w PIS-ie posłowie co się wyłamali , a co ciekawe to byli to akurat posłowie co mają lub powinni mieć największe pojęcie o tej sprawie w tej partii Z dzisiejszej rozmowy z nierozgarniętym PIS-iorem " To wina PO -przecież mają większość - swoich projektów nie potrafią przegłosować? Zaraz powiedzą ze to wina Kaczyńskiego Poza tym to jakoś to zwierzę musi być ubijane w normalny sposób a nie tak.... " Po dłuższej rozmowie sprawa zeszła na temat KRUS-u " Dlaczego mamy dopłacać ileś tam do zdrowotnego rolników?"- ja- "rolnicy sami płacą składki zdrowotne od 2011 roku" On - "No to ja tam nie wiem ale ileś tam dopłacamy na coś tam- żeby nie PSL to by KRUS zlikwidowali,a tak to będzie dalej" - Szkoda że nawet nie zna zdania swego guru na temat KRUS-u Szkoda, że pod takich ludzi robione jest dzisiaj wszystko w polityce Szkoda że nie ma w Polsce monarchii absolutnej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to dlaczego u Biernackiego od stycznia magazyny pełne, bydło skupuje w małych ilościach, ludzie tam pracujący mają mniej godzin pracy, dużo mniejsze wynagrodzenie - czekał cały czas i robił tylko aby przetrwać, teraz to pewnie calkiem wstrzymie skup a ludzie pójda na bruk, a cały zakład przerobił własnie na bydło i dobowy przerób to "tylko" 1600 szt.

Może inni to maja w d*pie ale okoliczni producenci wołowiny to teraz wiszą na włosku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

@arma jeżeli bydło wszędzie tanieje to dlaczego za wybrakowaną krowę można dostać 6zł. A za ładnego byka ledwo 7zł.

To pytanie do cwaniaków z zakładów mięsnych, ja uważam, że skoro sprzedawali po tak dobrej cenie muzułmanom i żydom, to my rolnicy powinniśmy dostawać na szczycie co najmniej 10 zł/kg a po spadkach ok 8-9. Ale co się nie da rolnikowi to zostaje w kieszeni, znam trochę tą bandę i wierz mi, wiem o czym piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co powiesz na to że niektóre zakłady wstrzymują skup byków. Tłumaczą to pełnymi magazynami i brakiem możliwości eksportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj