michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

karolci13    27

Panowie ja wiele byczków nie mam ale zawsze coś tam i chętnie zamiast pisania jak to źle rządzą to bym im chętnie to pokazał no bo jeśli my sobie tutaj piszemy to oni tego nie przeczytają ale jak byśmy się wzięli i wyszli na ulice to w końcu by nas musieli wysłuchać, nie pierwszy raz to pisze ale jakoś we Francji rolnicy potrafią wywalczyć o swoje więc może i my spróbujmy bo nasi dziadkowie walczyli o wolną Polskę a teraz nas żywcem sprzedadzą!!!

 

Do władz AF- może to wy którzy skupiacie tu wielu rolników włączycie się w organizację takiego protestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Bez przesady, świat się nie zawali. U mnie w okolicy za byka MM płacą 7,50 z VAT. Słyszałem od handlarza, że bydła brakuje, a jest na niego popyt. Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego. Moim zdaniem zakłady mięsne powinny zająć się promocją wołowiny w kraju przez co powinno wzrosnąć spożycie, które wynosi ok. 2 kg na osobę. Ale czy zakładowi się chce? Wiem, że łatwiej ubić i sprzedać tusze, ale przy jakimś kryzysie czy wprowadzeniu ceł importowych np. przez Turcję jest "wentyl bezpieczeństwa" w postaci rynku krajowego. Kumpel był we Francji i tam mięso jest ładnie zapakowane, jest napisane z jakiej rasy, jaki element, co można z niego przyrządzić i przykładowy przepis na danie. W Polsce - wołowina z kością i bez kości i to jeszcze z 10-cio letniej krowy gdzie mięso jest gumowate. Jest fundusz promocji mięsa wołowego. Nie mówię, że wołowinkę trzeba jeść codziennie ale na początek przy okazji świąt, jakichś imprez okolicznościowych czy coś w tym stylu. Trzeba przekonać konsumenta, że jest to mięso smaczne i łatwe w przyrządzeniu. Wiem,że początki są trudne ale warto coś w tej materii robić a nie tylko narzekać

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark85    0

Jakoś mozna było przewidziec ze ta ustawa nie przejdzie, za duzo szumu medialnego sie zrobiło. Wołowina na polskim rynku sie nie przyjmie za droga jest a przeciętny konsument coraz biedniejszy szuka tańszego mięsa. Pozostaje szukac nowych rynków zbytu i dalsza promocja na Europe ale rząd sie powinien bardziej do tego przykładac a nie tylko producenci.

Łatwo zakazac uboju a losem rolnika juz nikt sie nie przejmuje.Obecny rząd rolnictwo i jego problemy ma głeboko w nosie a nie tedy droga, ze niby ceny duktuje rynek itd. ale w innych krajach unii sprawa wyglada zupełnie inaczej rządy dbają o swoje rolnictwo bo wiedzą ze to lezy w interesie danego panstwa a u nas podejscie jest takie: niech sobie głupi chłopi sami radzą i niech nie chcą za wiele i tak zyje im sie dobrze mamy na głowie wazniejsze sprawy niz rolnictwo.

Tylko ze te rolnictwo jest kręgosłupem polskiego gospodarki.

Mówiecie zeby zrobic strajk jak we Francji. W Polsce pewnie skończyło by sie to wiezieniem dla rolników i zajęciem gospodarstw w celu pokrycia wyrządzonych strat.

Edytowano przez Mark85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

leghorn - ludzie w polsce są za biedni na wołowine i nie ma tradycji jedzenia tego mięsa co bys nie wymyslił to wolimy kurczaki,wieprzki itp. Nawalacie na rzad a jaki mcie wybór? na kogo zagłosować? jak tylko PO było za?? Kaczor ma przysłoniety umysł od nienawisci do ruskich i innych wyznań on dopiero zniszczyłby polskiego ronika , Palikot czy SLD ? to kpina nie są przygotowanie do przejecia władzy jedynych normalnych wywalają od siebie czyli kalisza. Jak zwykle potraktowano nas jak WIESNIAKÓW uwazam że nie można dac sobą pomiatać jeżeli zostawimy to tak jak teraz to ockniemy się jak nie bedzie nas stac na spłate kredytów a zachodni farmerzy wykupia nas za bezcen !!!!!!!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Bez przesady, świat się nie zawali. U mnie w okolicy za byka MM płacą 7,50 z VAT. Słyszałem od handlarza, że bydła brakuje, a jest na niego popyt. Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego. Moim zdaniem zakłady mięsne powinny zająć się promocją wołowiny w kraju przez co powinno wzrosnąć spożycie, które wynosi ok. 2 kg na osobę. Ale czy zakładowi się chce? Wiem, że łatwiej ubić i sprzedać tusze, ale przy jakimś kryzysie czy wprowadzeniu ceł importowych np. przez Turcję jest "wentyl bezpieczeństwa" w postaci rynku krajowego. Kumpel był we Francji i tam mięso jest ładnie zapakowane, jest napisane z jakiej rasy, jaki element, co można z niego przyrządzić i przykładowy przepis na danie. W Polsce - wołowina z kością i bez kości i to jeszcze z 10-cio letniej krowy gdzie mięso jest gumowate. Jest fundusz promocji mięsa wołowego. Nie mówię, że wołowinkę trzeba jeść codziennie ale na początek przy okazji świąt, jakichś imprez okolicznościowych czy coś w tym stylu. Trzeba przekonać konsumenta, że jest to mięso smaczne i łatwe w przyrządzeniu. Wiem,że początki są trudne ale warto coś w tej materii robić a nie tylko narzekać

jak bydło będzie po 4,50 z Vat to też się świat nie zawali

 

"Do Turcji sprzedawaliśmy ok. 30% wyprodukowanego mięsa wołowego" - czyli wg ciebie to małe ilości

 

Bydła brakuje - ciekawe gdzie? i czemu cena taka niska skoro jest taki popyt

 

A bez eksportu z tą naszą wołownią się ugotujemy - bo cena dobrej wołowiny w sklepie musi kosztować min. 28-30 zł na którą zwykłego zjadacza chleba nie stać nawet w święta

Edytowano przez marekg23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

Teraz, moim skromnym zdaniem, niech ta cała sprawa z ubojem ucichnie a stopniowo cena będzie się stabilizować jak i zwyżkować.

 

Dostaliśmy po d*pie nie ma co ; / zobaczymy jaka cena będzie z końcem, roku wtedy szykuje mi się spora partia do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No to panowie przyznać się: który debil głosował na PIS i PO?? PSL to sprzedajne k... ale przynajmniej jako tako dbają o interes rolnika.

 

Co do wołowiny na polskim rynku: kogo stać zapłacić 35zł za 1kg dobrej wołowiny? Można za te pieniądze kupić 2,3kg piersi z kurczaka - ile obiadów więcej...

 

leghorn - za MM można było dostać 9 zł. To o 1,5zł więcej niż teraz ale skoro lubisz pracować za darmo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Niech robią tak dalej , a w końcu przyjdzie taki dzień że wszystkich solidarnie wywalimy z sejmu na taczkach , najpierw prostesty przeciw sprzedaży gruntów obcokrajowcom , teraz rytualny . Widać po rolnikach jakie są nastroje w kraju , dużo już nie trzeba...

 

Wołowina sprzedawana w naszym kraju to przede wszystkim krowy , gorsze jałówki i byki. Najlepszy towar szedł na export .

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Witam panowie ja od początku roku nie kupowałem już byczków i widzę że już nie będę ostanie 80 szt. pójdzie na rzeź bo przy obecnych cenach ten biznes staje się nie opłacalny :( i zostanie sama produkcja roślina i trzeba będzie sobie szukać pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie od chwili obecnej biernacki nie kupuje już żadnego byka. mieli dziś przyjechać i byczki będą stały dalej. pójdą za bezcen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Widać jakie pojecie o bydle i cenach ma PO i PIS nawet SLD szkoda pisać... 22 kraje w Uni moga a Polska oczywiscie musi przodować w zakazie i jacy ucieszeni ci posłowie jak by wielka rzecz ludzią zrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Koledzy odwdzięczymy się w wyborach.

Chyba Pisiaki już nie wygrają wyborów.

Podobno cena ma dużo spaść info od zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Szkoda słów na "tych tam" na Wiejskiej, błazenada sprzedawczyków. Niszczą kraj z każdej strony jak tylko sie da... od sądownictwa słuzby zdrowia po nas rolników. Tylko czekać jak wezmą sie za mleczarzy , kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

PO to jeszcze mogę zrozumieć za było kilku przeciw ale PiS i SLD tacy obrońcy polskiej wsi widać ja dbają o nas wyczuli ze mogą dopiec PO i rolników miel w ....... liczyła sie tylko przegrana w głosowaniu PO a nie dobro rolników . JA JUŻ NA NICH NA PEWNO NIE ZAGŁOSUJE CHODŹ BYDŁO MIĘSNE TO NIE MÓJ PROFIL PRODUKCJI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Poczekajmy do wyborów wtedy każda partia będzie lgnęła na wieś ze swoimi obietnicami...HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

do wyborów daleko a każdy ma pełne obory ciężkich byków. Trzeba wyjść na ulice.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie daleko wybory i tez to nic nie da sam mam 6 byśków na jesieni miały iść ale chyba zostaną żeby ucichło nadzieją na leprze ceny sprzedamy za bezcen a bysie pojada do Czech na ubój rytualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

ubój rytualny, hmm... to czyli co, jak bedziemy w domu chcieli na obiad rosół to gdzie mam kurę zabić i w jaki sposób? może wielka była minister Kopacz, no bo przecież to nielegalne! Kilka razy byłem przy takim uboju nie powiem wygląda masakrycznie, tylko czy ktoś wziął pod uwagę rolników, którzy pobrali duże kredyty na obory by móc produkować bydło mięsne? pewnie nie, wzięli pod uwagę opinie ludzi którzy nigdy nic nie wyhodowali tylko za przeproszeniem żarli jak te świnie przy korycie to co my wytworzyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Teraz, moim skromnym zdaniem, niech ta cała sprawa z ubojem ucichnie a stopniowo cena będzie się stabilizować jak i zwyżkować.

 

Dostaliśmy po d*pie nie ma co ; / zobaczymy jaka cena będzie z końcem, roku wtedy szykuje mi się spora partia do sprzedania.

 

co ty gadasz

ze cena bedzie sie stabilizowac jak i zwyzkowac trzeba byc naprawde sporym optymistom zeby w to wierzyc

obecnie cena osiągnęła górną granicę jaką można dostać

i tylko wysoki kurs EURO może ją trzymać na tym samym poziomie inaczej to będą tylko spadki aaaaa nie zwyżki ceny

promocja wołowiny w krajach gdzie mieliśmy spory zbyt szlak trafił bo nie mamy odpowiedniego towaru dla nich przez brak uboju a promocja była z naszych pieniędzy ( 0,01 z każdej sprzedazy bydła )

teraz znowu będziemy czekać z 1-2 lata zanim znajdziemy dobrych odbiorców a głównie liczyć na eksport do Rosji i krajów wschodnich

i nie oszukujmy się na zachodzie naszej wołowiny nie wezmą jeśli ZŁOTY będzie za wysoko

i oby tylko PIS nie dorwał sie do władzy bo wtedy pewnie Kaczyński znowu zacznie machać szabelką i z ruskimi nie pohandlujemy

i zapamietajcie na kogo Nie głosować w następnych wyborach

 

no i na zachodzie UE sie cieszą ze dostaną lepsze ceny i pytanie czy zakaz uboju w naszym kraju zmniejszy liczbę bydła bitego rytualnie w UE ? bo moim zdaniem NIE a my dostaniemy tylko po d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Po prostu będą wozić te biedne zwierzaki ,transport jest bardziej stresowy i okrutniejszy niż śmierć ...temu zwierzakowi jest wszystko jedno jak zginie po męce na tych samochodach,ale o tym nikt nie wspomnie . Tacy to u nas obrońcy zwierząt ,PIS to dno :D nawet nie chcę stać koło PIS- maka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

czy wy wszyscy juz tak glupi jestescie jak osly,po pierwsze w Polsce od stycznia byl zakaz uboju rytualnego i co tak ceny spadly,nikt nie kupowal?????co???(uboj byl i bedzie ale normalny a nie to bestialstwo)po drugie tez trudno wiekszosci pojac ze tylko zydki walczyly o to zeby nadal tak bestialsko mordowac te zwierzaki bo tylko u nich i muzulmanow maja takie zwyrodniale obyczaje(przeciez wszedzie ubija sie najpierw ogluszajac zwierzaka tylko dla tych dwoch nacji musi byc bez),jezeli dla was (pseudo rolnikow) co hoduja zwierzeta nie ma znaczenia jak moski je szlahtuja to obejrzyjcie sobie film na youtube,a jezeli nawet to wam nie przemowi do rozsadku to nie dziwie sie rolnik (nie kazdy) jest przez wiekszosc traktowany jak prostak i cham bo jak inaczej nazwac takiego czlowieka co tak morduje zwierzyne -icek da pare zlotych to kit niech nawet spala zywcem grunt zebym obore postawil.de..le.ps.kozulek ja nawet patrzec nie moge na takiego lewaka bo mam mdlosci. jak sie czyta ja niektorzy dbaja o swoja zwierzyne jak jest w oborze to lepiej jak o zone (witaminki,pasze ,teksty zeby zwierzat nie stresowac) ALE TYLKO WTEDY JAK TO ZWIERZE DAJE KASE!!!!!,JAK JUZ WEZMIESZ DO REKI MONETE PSEUDO ROLNIKU TO TA KROW I BYCZEK TAK DBANY NIC CIE NIE OBCHODZI!!!???? HIPOKRYCI!!!

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Aty kolo z czego żyjesz ? z licytacji rolników ,żerujesz jak hiena na ludzkim nieszczęściu a o zwierzynę niby tak się martwisz? Sam jesteś pseudo rolnikiem, czym się żywisz ? trawą? Obchodzi cię los ludzi z których zdzierasz ostatni grosz?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

jeśli mówisz ze cena nie spadła to chyba nie masz wogóle do czynienia z produkcja wołowiny, ceny poszły w dół do granic opłacalnosci nawet o 2 zł na kg!!! jak nie widzisz różnicy to może z tabą jest cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Aty kolo z czego żyjesz ? z licytacji rolników ,żerujesz jak hiena na ludzkim nieszczęściu a o zwierzynę niby tak się martwisz? Sam jesteś pseudo rolnikiem, czym się żywisz ? trawą? Obchodzi cię los ludzi z których zdzierasz ostatni grosz?

na nikim nie zeruje,zdarlem z kogos ostatni grosz??znasz taka osobe? jestes za [słowo usunięte] zeby zrozumiec co napisalem zadajc takie pytanie co jem.oczywiscie ze mieso(ale dal mnie nie musi byc ono koszerne) a cala ta sprawa jest zwiazana glownie ze sposobem na jego pozyskanie

 

Obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzezeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj