michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

koma666    162

@spokokoko

chłopie to jest kapitalizm tu liczy sie zysk a nie humanitaryzm

sprawiedliwosci chcesz szukac ?

codziennie zabija sie niewinnych ludzi a ty o prawa bydła chcesz walczyc ?

zobacz co sie dzieje, jak sie niszczy całe narody np. libia, irak, afganistan, włacz myslenie a wyłacz TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Słuchając tego Kaźmierza dochodzę do wniosku że taki pierd.lnik to tylko w polsce jest możliwy, unia zezwala ale zanim,nasi krawaciarze się za to wezmą to będzie już po ptakach i arabusy popodpisują umowy na zachodzie,dziwię się tylko właścicielom ubojni że się nie wezmą i coś z tym zrobią przecież oni najwięcej na tym zarabiali .Do spokoloko widzę że ty kasą to chyba ściany tapetujesz bo jak kozulek dostał 500 zł mniej na byku to mu mówisz że jęczy dla ciebie to może i mało ale pomnóż to przez 20 sztuk i się robi dyszka więc przestań się wypowiadać (chociażby na tym forum) że zakaz uboju jest cacy.Idż sobie na te mieszczuchowe fora i debatujcie sobie do bólu jaki to polski rolnik jest okrutny i bezlitosny itd itd bo mu tylko na kasie zależy a o biedne zwierzątka się nie martwi ;)

Edytowano przez tomaszek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

wykonczyli juz w polsce produkcje wieprzowiny

teraz wykanczaja produkcje wołowiny

jeszcze wykoncza produkcje mleka po zniesieniu kwot mlecznych i juz plan wykonany odnosnie rolnictwa w polsce

 

I jak im dobrze idzie... Jak się okazuje można dać dopłaty, Prowy i inne cuda i jednocześnie upierniczyć produkcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

chodzi mi tylko o humanitarny ubój a po za tym to nie zwiny zakazu spadły tak drastycznie ceny tylko przez konine i to nawet skupy i zakłady miesne potwierdzają

Akurat wszyscy twierdza inaczej,tylko żeby to wiedzieć to trzeba być na tych skupach i w tych zakładach....żaden ubój nie jest humanitarny,ogłuszanie działa dwie trzy sekundy(albo wcale) zwierze kona i wiadomo że nie jest to bezbolesne i przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

A ja tak dzisiaj sobie wymyśliłem ,czy przypadkiem problem z ubojem rytualnym nie jest nadmuchiwany przez zakłady mięsne które nie prowadziły takowego uboju.

Pomyślcie,zakłady które prowadziły ubój rytualny zaczeły podkręcać cenę żywca do góry bo muzłumanie dobrze płacili a co z resztą zakładów które eksportowały na rynki europejskie?

Mogło sie okazać że żywiec stał sie zbyt drogi żeby chandel był nadal opłacalny.... Trochę spiskowo ale kto wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Obejrzyjcie sobie czarno na białym tvn 24 właśnie jest program jak Czeskie media robią nagonkę na Polskie mięso i inne towary.

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Obecny rząd zawalił sprawę na całej lini wiedzieli o tym już dawno rządzą 5 lat i mieli dość czasu na przygotowanie ustawy dopuszczającej ubój ale tego nie zrobili. Z tego co mi wiadomo to Premier się sprzeciwia legalizacji bo już raz odrzucili projekt Ministerstwa Rolnictwa. Jak tak dalej pójdzie to inne kraje zajmą nasze rynki zbytu i wtedy dopiero zalegalizują u nas obój rytualny jak będzie za późno. Z koniną też nic nie robią jak tak dalej pójdzie to bydło podzieli los trzody chlewnej. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

wgl ta cała polska gospodarkto to jest jednym słowem do piz*y... ludzią którzy nami rządzą nie zalezy na rolnictwie ludzie w miastach też nas nie poprą bo dotacje mamy z jakiej racji i wgl ....

a pozatym czy świnie i bydło jest nam potrzebne wszystko idzie sproadzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

To jest wszystko polityka,a polityka jest jak dziwka,idzie za tym co więcej forsy daje.Nie wierzę,że wprowadzenie uboju rytualnego dźwignie zatrudnienie,bo przecież do takiego uboju żydzi mają swoich fachowców i żaden inny "goj" nie może tego robić.A czy ceny żywca pójdą w górę to też wielka niewiadoma.Jest okazja uwalić rolników to czemu nie?Nasz rząd(nierząd)to jedna wielka mafia.

Poprzednio ktoś coś pisał o dobrej cenie na króliki...hehe idę więc zorganizować królicznik i parkę kłapouchów na początek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

wgl ta cała polska gospodarkto to jest jednym słowem do piz*y... ludzią którzy nami rządzą nie zalezy na rolnictwie ludzie w miastach też nas nie poprą bo dotacje mamy z jakiej racji i wgl ....

a pozatym czy świnie i bydło jest nam potrzebne wszystko idzie sproadzić..

Andrzej - wszystko można sprowadzić - np. tak jak gaz ale żywność jest tak newralgicznym surowcem że nie można się uzależniać od importu bo w razie odcięcia dostaw następuje natychmiastowy kryzys - a wojsko też musi coś zjeść aby mogło walczyć o kraj Dziwne że ci mądrzy ludzie u władzy tego nie rozumieją i rozgrywają jedni swoje partyjne interesy, inni prywatne a inni w efekcie nic sami nie mogą zrobić Bez jakiegoś generalnego strajku nic się chyba nie zmieni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@maroon-jeżeli przyjmiesz założenie że jak piszesz "ci mądrzy ludzie u władzy " są ludźmi z premedytacją działającymi na szkodę naszego kraju to wiele rzeczy pozornie niezrozumiałych (vide choćby i ten nieszczęsny ubój rytualny) stanie się jaskrawo jasne.

I tak-mamy koterie działające w interesie WNP ,Niemiec ,USA (i ich największego sojusznika na Bliskim Wschodzie :D ) diabli wiedzą kogo jeszcze-brakuje jedynie ludzi działających w interesie Rzeczypospolitej.W przypadku gdy ktoś zaczyna w owym interesie działać te kliki (choćby i najbardziej skłócone między sobą) błyskawicznie jednoczą siły i upierd...ją każdą taką inicjatywę-oczywiście wielce pomocny w tym jest udział polskojęzycznych mediów jak i poziom zidiocenia polskiego społeczeństwa o czym za chwilę się przekonasz gdy zaczną padać komentarze wyśmiewające moją "spiskową" teorię... :D .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Protest... a macie kogoś kto na czele stanie? Kogoś kogo rozpoznają wszyscy, mówi głośno i mądrze, ma predyspozycje do bycia przywódcą, kogoś kto jednoczy. Był jeden to go unieszkodliwili.

Widziałem kilka filmików z ostatnich protestów - piknik pod hasłem "kto ma ładniejszy ciągnik". Ktoś wyszedł z megafonem, postękał kilka durnych haseł (min. że państwo powinno interweniować gdy ziemniak był po 10gr - to wina chłopa że swojej pracy nie szanuje) i na tym się skończyło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

W Szczecinie jakoś wywalczyli to co chcieli i nawet dyrektora ANR "wywieziono na taczce" po tych protestach Na pewno w Izbie Rolniczej są takie osoby które mogłyby poprowadzić taki protest bo to co nasz rząd robi z rolnictwem i sytuacją na rynku żywca to woła o pomstę do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

he he nie wiem co wywalczyci ze z funkcji dyrektora go wywalili ale jest teraz na stanowisku kierownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Akurat ta decyzja personalna o tylko wisienka na torcie - najważniejsze ze zasady zmieniły się na takie jakich żądali rolnicy a to uważam już za osiagnięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

to czemu znowu rolnicy protestowali 14 marca bo ich postulaty nie zostały spełnione a piszesz ze cos zostało osiągniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No coś zostało - bo prezes ANR wprowadził w styczniu rozporządzenia jakich żądali rolnicy Chodzi mi o to że teraz rolnik będzie mógł kupić na raty ziemię z ANR przy wpłacie 10 % i zabezpieczeniem ma być jedynie ta ziemia oraz weksel przy spełnieniu kilku niewyśrubowanych warunków Poprzednio trzeba było dać większe zabezpieczenia Poza tym wprowadzono jeszcze kilka innych zmian dotyczących przetargów A faktycznie postulaty mieli i mają też inne - o tym nie wiedziałem Myślałem że skupiali się tylko na walce z ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Pewnie mod znowu mnie ostrzeże hehe, za reklamę konkurencji, ale nie chcę kopiować a jest to ciekawy artykuł i komentarze "w temacie". Więc zachęcam do przeczytania. :)

http://www.agrofoto.pl/artykul-w-sprawie-przywrocenia-uboju-rytualnego-175318.php


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że jest to petycja pod kątem przywrócenia tureckiego rynku zbytu.

Szkoda, wielka szkoda,że ta sytuacja nie zachęciła przedsiębiorstw do szukania nowych odbiorców choćby na wschodzie a tak będziemy nadal zależni od Turcji czyli dokładnie tak, jak z gazem od Rosji.

Nie powiało jakimś optymizmem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Strajk? co ma on dać, zmianę przekonań?

Co do uboju rytualnego w polsce to nie jest on na dużą skalę

 

Czy to ma znaczenie międzynarodowe? Wątpię! to wystarczy by mieszać innym w głowach, robić wielki szum i zamęt medialny a w międzyczasie inne sprawy za naszymi plecami przechodzą.Do obniżek cen skupu wystarczą wahania kursu Euro, jakieś choroby bydła, antybiotyki w mięsie, pomory, afery z mieszaniem z koniną.

 

Zatem nie idzie tu o sam ubój rytualny

 

Chciałem dodać Ci punkcik za powyższą wypowiedź, ale jest zablokowane przez modów. Więc piszę w poście - popieram Cię w 100%! :)

Odblokowane.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

poganskie zwyczaje juz nie wrócą do polski niech se ubijają w krajach trzeciego swiata albo u siebie tylko niech rece najpierw brudasy umyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

...rzekł idealny i kochający bliźniego swego katolik...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj