genesis01

Co wybrać Avero160 czy TC5060 ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
genesis01    0

Witam,

mam mały dylemat mam około 50 ha pod kosę plus usługi. I planuje kupić na najbliższe żniwa kombajn.

I tu oto mam dylemat byłem u dilera NH

i zaoferował mi TC 5060 na full opcji (heder ze stołem, wózek,szersze gumy, dodatkowy separator) za 360 tys netto,

i mam również ofertę na AVERO 160 też z wyposażeniem jak powyżej za 370 tys netto.

 

I tak naprawdę nie wiem co wybrać?? Class wiadomo Marka, ale też full bajerów i pewnie drogi serwis, a NH

prosty kombajn niektóre rzeczy samemu można zrobić??

 

Prosiłbym jakiś użytkowników o radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

Nie jest prawdą że Claas ma drogi serwis. Ja osobiście polecił bym ci Claasa bo jak wspomniałeś marka a po za tym są to bardzo wytrzymałe i mało awaryjne maszyny. Ja jak najbardziej polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

A ja jednak New Hollanda, jest trochę tańszy, do serii tc wszystkie części dostaniesz w płocku a poza tym części są dużo tańsze. Sam kombajn bardzo prosty i mało awaryjny. Porównaj jeszcze wydajności bo za tą cenę to jakiś tani ten Class

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tym roku kupiłem TC 5060 i jak dla mnie to rewelacja. Teraz wyszedł na pełnej elektryce.I raczej nie ma RC w silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak New Hollanda, jest trochę tańszy, do serii tc wszystkie części dostaniesz w płocku a poza tym części są dużo tańsze. Sam kombajn bardzo prosty i mało awaryjny. Porównaj jeszcze wydajności bo za tą cenę to jakiś tani ten Class

Można jakąś argumentacje co do tańszych części -_- ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

oczywiście do New Hollanda CR oryginalny pas do napędu hydrostatu 2500 zł a do Classa Lexiona 4500 :) Na mniejsze modele też się to przekłada. Przyszły szwagier jest dealerem New Hollanda i mówił że ceny części do tych małych New Hollandów są naprawdę przystępne a kolega z okolicznej miejscowości ma Tucano i płacze krwawymi łzami jak musi jakieś d*perele nawet kupować bo ceny są pokaźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja nie wiem jak ty możesz porównać kombajn 4 klawiszowy do 5 przecież logiem na maszynie omłotu nie zrobisz. Porównaj sobie szerokość bębna i średnice i wielkość sit to jak troszkę myślisz to od razu widać co będzie więcej wstanie wymłócić w danym czasie. Co do NH kolega to do full wypasu zabrakło ci przynajmniej poziomowania wzdłużnego i poprzecznego chederu ;) A jak chcesz porównać Claasa do NH to porównuj bliźniacze pod wzg. wielkości modele i dopiero pisz cenę bo za kanarkowego kombajna policzyli by ci sporo ponad 400 netto i nawet nie wiem czy miał byś APS stół i wózek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genesis01    0

No właśnie, może ktoś wie jaką mają oba wydajność? Bo Class ma niby jakiś system ASP, ale TC mam z dodatkowym bębnem (separatorem). To chyba wyjdzie na jedno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jak dysponujesz takim budżetem czyli około 370 tys to bym bez namysłu brał NH TC5060 on teraz jest już na hydrostacie i włączasz hydraulicznie cheder , młocarnię oraz wysypywanie a silnik został na mechanicznej pompie. Bardzo dobre rozwiązanie z oszczędnym silnikiem. Czy lepszy APS od Seperatora pewnie zdań będzie tyle co użytkowników wiec przemilczę temat choć jestem za separatorem. I jak wcześniej napisałem wydajność na pewno będzie sporo większa NH bo jest po prostu większym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Z tego co się orientuję, to AVERO 160 nie ma APS, chyba jest dopiero w AVERO 240.

160-ka to dawny DOMINATOR 150 w nowych blachach i kabinie.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Jak będziesz brał New Hollanda to bierz z regulowana szczeliną pod separatorem bo znajomy ma ze stałą TC56 i mówi że w rzepaku często lubi się zapychać a wtedy 3 godziny nie twoje. Może teraz to jest standard ale wiem że jak kiedyś rozmawiał z moim przyszłym szwagrem to trzeba było za to dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

TC 5060 nie jest popularnym kombajnem, bo jest niewiele tańszy od 5070, który ma mocniejszy silnik i większy zbiornik na zboże.Classa powinno się porównywać do 5050, też ma 4 klawisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Akurat teraz to bardzo popularny kombajn, bo ma 170 km i to ładnie w agencji przechodzi.

A ma tylko mniej koni i mniejszy zbiornik na zboże. Ale silnik bardzo ładnie sobie radzi i większy nie jest mu potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Avero 160 to zabawka wg TC5060(widział ktoś z tyłu avero? jest węższy od bizona :lol: )

 

powierzchnia sit, chyba najwazniejsza przy wyborze kombajnu;

TC5060 4,32m

Avero 3,00m

 

I nie pomogą tu żadne dodatkowe bębny (zmodernizowali dominatora 150 ale nie do końca)nową kabina tu nie pospieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

ja tez zdecydowanie brałbym Nh tc5060 na hydrostacie za taka

kombajn bardzo prosty w obsłudze mozna powiedziec ze prawie jak bizonem

sita tez sa wazne im dłuzsze tym jest lepszy zbiór zboza a tak zawsze sie je gubiło

w agencji bez problemu tylko jak ja mam 70 ha to nie wiem czy bym go dostał na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj