oFsik

Bizon Z056 Super

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grigo86    0

Witam wszystkich uzytkownikow tego forum ! Chcialem się zwrocic z prosba do Was  o zrobienie filmiku instruktazowym o bizonie jak uzytkowac co się najczęściej psuje co gdzie jest na co patrzeć podczas kupna  i co robic w roznych przypadka np. jak nie wymloca ziarna itp. Nosze się z zamiarem kupna bizona i wiem ze taki filmik na pewno dużo by mi pomogl i! nie tylko mi . Jest teraz zima wiec może ktoś ma więcej czasu i będzie chętny . Z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Tak się zastanawiam czy do super bizona można wstawić aku o pojemności niższej niż 165Ah (wg instrukcji). Ostatnimi czasy miał 180 Ah.
Pytam bo żniwa krótkie i po nich mógłbym je dać do ciągnika co wymaga też 2 aku, ale tam taki duży nie wejdzie max 140, ale wchodzi na słowo honoru i lepszy był by mniejszy, oczywiście być może są dostępne obecnie 140 kilka cm krótsze to OK wejdzie bez problemu.
A więc czy 130-140 Ah nadają się do kombajnu? hmm 120?
 

O oświetlenie: w miejscu starych reflektorów kierunkowych są halogeny, podłączone tak aby działały już na 1 położeniu stacyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spokojnie możesz nawet 70 założyć i będzie odpalał.W swoim jak kupiłem bizona takie miałem i 5 lat wytrzymały a od 3 lat mam 110AH 850 A na strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Ile bizon maksymalnie ziarna przerobi na godzinę?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Na takie pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż to zależy od kilku czynników. 

 

 

Od jakich czynników? 

 

 

Czy przy 10 tonach lub więcej będą straty ziarna?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przepustowość Bizona to 5 kg masy na sekunde maksymalnie. Przelicz sobie ile może być procent ziarna, pomnóż i mniej więcej wyjdzie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Zależy to od plonu, od ilości chwastów w polu, od wilgotności zboża, od tego, czy pole jest równe, czy są pochyłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

Witam, z racji iż nie chciałem zakładac nowego tematu zadam tutaj moje pytanie a mianowicie jak nazywa się ta część?post-157191-0-98701900-1471080284_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal155    2

Witam wszystkich. Jestem zainteresowany właśnie kupnem takiej kto maszyny jakim jest Bizon ZO56 możecie mi po krótce wymienić jego wady i zalety ?? Na areal około 7 ha(jak narazie) oczywiście wchodzą w grę też usługi sporadyczne a chce kombajn do 20000 tyś . Prosił bym o wypowiedź ludzi którzy mają te maszyny a nie dzieci z gory dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chłopie masz cały dział o bizonie a ty znów chcesz od początku wałkować cały temat... poczytaj se

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jezeli masz na niego miejsce pod zadaszeniem to kupuj ale na taki areal to np takie volvo jak ja mam albo model 830 polecam. Maly zgrabny oszczedny na paliwie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Na jeden dzień roboty kupić bizona to nie warto no chyba że pierwsza klasa gleby bo jak piach i trzy zbiorniki na dzień to już szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

wady: stara konstrukcja, mała wydajność (jak na 7 ha to akurat nie problem), zalety: łatwo dostępne i tanie części. Z własnego doświadczenia wiem, że na bizon minimum 40 ha, żeby warto było to utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Piszesz żeby dzieci nie odpisywały a sam zadajesz pytanie jak dziecko normalnie. Cały dział o bizonie do tego każdy kiedyś miał styczność z bizonem i jego wady zna. W dodatku ten areał hehehehe  Czy  ty wogóle wiesz co piszesz? Dobra kosa i sam se skosisz taniej.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sąsiad kilka lat temu kupił Bizona na 10 ha, młóci kiedy chce a że jeszcze pracuje to nie widzę innej możliwości żniw bez własnego kombajnu (przy takich pogodach jak są ostatnio), na usługi nie jeździ, koszt jest bo zakup kombajnu jak i budowa garażu do niego ale kto bogatemu zabroni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal155    2

No dziękuję areal się zwiększy więc lubuskie tak ze bez zbędnej twej gatki negowac kazdy potrafi to forum schodzi na psy z tego co widzę a reszcie bardzo dziękuję za wypowiedzenie sie w tej sprawie i życzę powodzenia i wysokich plonów

jezeli masz na niego miejsce pod zadaszeniem to kupuj ale na taki areal to np takie volvo jak ja mam albo model 830 polecam. Maly zgrabny oszczedny na paliwie.



Myślałem nad classem dominatorem 48 chyba podobnej wielkości Edytowano przez Rafal155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

Rafał chcesz jakieś zdjęcia czy coś? ja z Wielkopolski jestem ale co to za problem teraz jakoś transport załatwić, pisz Pw jak jesteś zainteresowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

oczywiście bizon na taki areał to przerost formy nad treścią, ale skoro kolega ma możliwość i chęci to niech sobie kupi. Co do samego bizona, to konstrukcyjnie jest tragedia. Ten typ lubi sobie ukręcić półosie, hamulców to tam nigdy nie ma, grzeje się jak nie zadbasz o chłodnicę i to chyba wszystkie ważniejsze minusy (jeśli coś jeszcze, to napiszcie). Pomimo tego sam bym kupił takiego bizona, bo to jest bardzo prosta konstrukcja, części w miarę tanie i dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Tylko żeby go odpalić to akumulatory trzeba za prawie tysiaka wstawić Ot oszczędność! To już 3 ha wykoszone usługowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a kto Ci kazuje kupic 2x 185Ah jak zdrowy silnik pali z półobrotu na 2x110Ah? i zapewne co rok do wymiany... daj se siana z takimi argumentami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Rafal155 - śmieszny jesteś, zadajesz dziecinne pytanie ale nie chcesz aby odpowiadały Ci dzieci. Piszesz że forum schodzi na psy i tu się zgodzę, a dzieje się to m.in. przez takie głupie posty jak Twój.

"Myślałem nad classem dominatorem 48 chyba podobnej wielkości " - kolejny absurd, mały kombajnik porównujesz do Supra i w dodatku chcesz wydać za Bizona max do 20 tyś a tu myśli o kombajnie za ponad 2x więcej.

Jak już się ogarniesz i będziesz wiedział co chcesz to pytaj, wcześniej poszukaj i poczytaj to zrozumiesz że Twoje pytanie było nie na miejscu.

 

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj