oFsik

Bizon Z056 Super

Polecane posty

Patryk3802    200

O właśnie o takie konkrety mi chodziło:) dzięki:)


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Witam , zna ktos KOD farby koloru zołtego w bizonku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkaim    0

Witam :)

Mam takie troche dziwne pytanie, czy posiada ktoś może obliczenia do młocarni w bizonie? Potrzebowałbym wiedzieć jak wyznaczyć opory w ruchu obrotowym i zapotrzebowanie na moc i takie inne. A może ktoś wie gdzie moge takie coś znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A do czegi Ci to potrzebne? Projekt na studia?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkaim    0

Taak, musze zaprojektować jakąś przekładnie pasową i pomyslałem o młocarni w Bizonie ;) ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Są farby na allegro z granita ale czy to ten sam odcień głowy nie dam za to :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To jest napewno jasny orzech. Podmalowywałem swojego to idealnie ten sam kolor, tylko ten nowy kolorek ma połysk :lol:


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jestem właśnie na etapie poszukiwań bizona i chciałem się dowiedzieć od którego roku były zakładane podzespoły od rekorda? Co to były za części? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Właśnie dokładnie nie wiem co to sa za cześci, coś słyszałem, że chyba fardziel się różni, inne teleskopy od amortyzacji, i cos tam na podajniku pochyłym, ale nie wiem dokładnie. Jak by ktoś mógł wymienić te części, i od którego roku te zmiany wprowadzono oraz czy to jest aż taka istotna różnica w tych kombajnach? Od którego roku bizony posiadały nowy typ hedera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Napęd na podajnik został chyba przeniesiony ok 87 albo 88 roku. Wałek w gardzieli też dawali później grubszy. Skrzynie z rekorda były gdzieś pod koniec produkcji. Jakiś 92--94 rok, ale nie wszystkie. Teleskopy pod podajnikiem były na sprężynach też po chyba 87 roku. Więcej niczym się chyba nie różniły. Jak się mylę to niech ktoś poprawi.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Oglądałem bizona z 85 r i fachman który ze mną był mówił że są tam teleskopy z rekorda, czyli takie same jak ma on w swoim (rok 1988), mówił też, że coś tam przy gardzieli jest od nowszego. W którym roku były zakładane już hedery nowego typu? (w nich chyba ślimak jest już z rekorda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

heder nowego typu jest już od 84 tak samo jak sprężyny przy gardziely .Cofanie gardzieli jest bodajże od 87.Napęd chedera zmienia się od roku 88 czyli nie ma zabierak przy gardzieli tylko jest tak jak w Rekordzie czyli dwu pas na kolo pasowe przy chederze,bynajmniej ja tak mam  a bizon jest z 23 grudnia 1988 w moim jest kabina rekordoska ,podsiewacz ocynkowany i obudowa wentylatora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

Witam.Mam problem w moim bizonie,a mianowicie dzieje się. coś takiego,że zboże dostaje mi się do wialni i nie wiem co może być tego przyczyną dodam,że mam nowy podsiewacz nowe fartuchy łączące podsiewacz z wialnią,dziur też żadnych niema,czy mogłem coś źle połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Za mały wiatr na wialni lub sito dolne za bardzo zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A fartuch między podsiewaczem a koszem sitowym dobrze założyłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

dolacze sie do tego jak ustawic na przenzyto bizonka zeby nie bylo za duzo klosow bo leci mi strasznie duzoo niestety


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Panowie powiedzcie mi coś na temat koszenia bizonem zo56 faceli, tzn nie dosłownie ale ... Właśnie jestem w trakcie kupowania kombajnu przeglądam wszystkie ogłoszenia okolicznych bizonów (w promieniu 100km) i rozglądam się za takim 90 wzwyż, Po żniwach -jesienią, zimą kombajny są zawsze tańsze, no ale nie o tym mowa. Chodzi mi na co zwrócić szczególną uwagę w bizonie by nadawał się do koszenia faceli. szczelność kombajnu jak i przyrządu żniwnego to jest oczywista sprawa. A prócz tego co jeszcze warto zwrócić uwagę? , (teraz rzemiosło robi tego na kopy) z góry dzięki za odpowiedzi:) 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A co to za różnica czy do facelii, rzepaku czy zbóż? To ma chodzić i być w miarę szczelne, zresztą poprzeglądaj tematy o bizonie. W kilku jest dość obszernie napisane na co zwrócić uwagę przy kupnie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wlasnie mi chodzilo o takie uwagi dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dałem za bizona z 84 roku od pierwszego właściciela  15500 zł ma kabinę komfort sieczkarnie nowe przednie opony PRZEBIEG ORGINALNY MOTO GODZIN 3500. Facet potrzebował pilnie pieniędzy TRAFIŁO MI SIĘ :) Tylko wszedł na ogłoszenie 20000tyś go cenił zaraz pojechałem do niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj